Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1338 / 1679
(#) JZoli válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Reméljük a kapcsolatuk is ilyen tartós lesz! Egész jó lett,maga az ötlet is nagyon hasznos! Ilyen órája se lesz másnak.
(#) Alkotó válasza Koncsar hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Stabil fal, stabil kampóval és már fel is lehet akasztani.
(#) sargarigo válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Ez durván jó!
(#) bbalazs_ válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Nem is a project hardware reszere gondoltam elsosorban. De az alapotlet es hogy hogyan lehet ezt megvalositani, megis a te erdemed. Szerintem ne szerenykedj, sopord be a gratulaciokat!
(#) Koncsar hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat, szép estét!
(#) pont hozzászólása Dec 5, 2015 / 8
 
A sok profi hobbielektronista után egy amatőr hobbielektronista kapcsolás, egy dob hangját utánzó kapcsolás Mikulásra 200 forintból...

dob.JPG
    
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Ne szerénykedj! Amatőr hobbistától nagyon is jó! Egy apró tervezési hiba: Bal felső részen két alkatrész közé ékelődik egy harmadik.
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 2
 
Ugyan má'.
(#) zenetom válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Én nem látok semmilyen tervezési hibát.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2015
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Köszönöm válaszod. Ilyen tervezési hiba valószínűleg több is van bent, mert, mikor a nyákterv készült még nem szedegettem össze az alkatrészeket (PL. az a két dióda lehet vagy 40-éves) és az alatta lévő kondenzátort akkorára terveztem, hogy a 10-es ellenállás így fért be. közben meg mini kondit bányásztam.
(#) Gránátalma válasza Bakman hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Dehogy van az összeékelve.
EZvan összeékelve....
csöves erősítő fetes szimulátora.
(#) Mybuster válasza pont hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Ez egy remek munka. Egy hangfájlt kaphatunk ízelítőnek?
(#) pont válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 2
 
Köszönöm a véleményeiteket!
Hogy fergeteges dobszólót küldjek, ahhoz meg kell várni amíg a többi fajta dobhoz is csinálok egy példányt ebből, (három ellenállás csere)(meg amíg a családból valaki megtanul dobolni) . Az XP hangrögzítőjében elveszett a lágysága, és a potit amivel a lecsengés hosszát lehet állítani, csak úgy botfülre hangoltam.

dob1.wav
    
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Nem kell megtanulni dobolni. Ha van egy MIDI fájlod, amit le szeretnél játszani, tudok hozzá egy jó mikrokontrolleres vezérlést. Nálam most MIDI0 fájlt játszik le SD kártyáról, de ezt kiadhatom egy vagy több portláb felé is. Ha 0-28 dob elég - akkor lejátszik az neked bármilyen dobszólót. Portbővítővel még több analóg dob áramköröd is lehet. A minta itt látható - csengettyűkkel. MIDI vezérlésű csengettyűk. Amúgy gratula. Régen volt egy munkatársam, napokig molyolt egy gong hanggal, amiben az volt a nagy szó, hogy mindent analóg módon rakott össze nulláról. Színusz generátor, lecsengető áramkör , mindez állatható volt, így a végén a magasabb frekvenciákon az üvegcsengettyű is elbújhatott mellette - olyan szépen szólt.
(#) AMD hozzászólása Dec 6, 2015 / 9
 
Sziasztok!
Múlt hónapban építettem egy Nixie csöves órát. A MuleV2 ketyeg a dobozban. Köszönöm a kapcsolást, illetve a cikket róla. Köszönöm istvan1943-nak a csöveket!
(#) rockersrac válasza mrex hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia! Én is tervezem hasonlót építeni, és érdeklődnék, hogy mágnesszelep milyen kellene, hol lehet és mennyiért beszerezni? Előre is köszönöm a válaszodat!
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2015 / 1
 
Köszönöm! Ahol midi van, ott különb hanggenerátor van mint az én általam épített, több évtizedes technológiában, és szerintem amit ajánlottál, abban pont az a lényeg, hogy a midi-ben rögzített zenét, akusztikus hangszereken adja vissza, nagyon tetszik. Elég sok (több tízezer, a víruskeresőm félórával továbbfut mindig miattuk ) midi zeném (karaoke fájl, midi-ként is meg lehet nyitni) van, próbálok időt szakítani, az ajánlott kapcsolásra, köszönöm.
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Pl. mosógépből.
(#) Simon mondja hozzászólása Dec 7, 2015 / 14
 
A takarót számig felhúztam. Pici lábnyomok a havon.
(#) Szammer válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Ez a mozierősítős projekt?
Mert ha igen, nagyon szépen megoldottad (de ha nem az akkor is).
Mondjuk a szkópcső kijelzést kapisgálom (gondolom valamilyen fázishiba/torzítás kijelzésére tervezted (lissague), de eléggé elmosódott és nem is igazán értem az értelmét) az utolsó két képet sem tudom hova tenni?
(#) Simon mondja válasza Szammer hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
NIncs fázishiba. A bal oldal X, a jobb Y.
(#) Simon mondja válasza Szammer hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
4*El34
4*EZ81
2*ECC85
2*EF86
2*EF80
1*EF183
1*7QR20
(#) Bakman válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Érdekes, nagyon érdekes küllem! Mondhatni egyedi. Nagyon jó! A két utolsó képen mi van?
(#) mikrokapcsolo válasza Simon mondja hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Jól néz ki! A hangfogókat valami prgrammal számoltattad? Jól látom, hogy nikecelből vannak?
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Idézet:
„A két utolsó képen mi van?”

Diffúzor.
Van ahol az egész "zeneszoba" ezzel van burkolva.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Én most ezt nem értem. A doboz nem mozog, tehát a folyadék sem...
(#) kocsgab002 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szerintem mozog...
Idézet:
„Az előző billenősre volt csinálva ez most fióksínen vízszintesen mozog”
Nézted a videót?
(#) Zoli_bácsi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Néztem, igen. Nagyon megtévesztően, nagyon rosszul van levideózva. A kamera együtt mozog a műanyag dobozzal, azt a hatást keltve, mintha az alatta lévő szerelvény mozogna, a műanyag doboz pedig állna. Kihámoztam belőle, hogy valóban a műa. doboz mozog.
(#) KBal76 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Bizonyára a (talán utólagos) video-kepstabilizálás az oka, ami a tál mozgását érezte fix pontnak, és nem a szerkezet állását. Nem hiszem hogy a kameraman ennyire ügyesen mozgatta volna a tállal egy ütemre a felvevôt.
(#) Zoli_bácsi válasza KBal76 hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Igen, ez minden bizonnyal így van.
Következő: »»   1338 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem