Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   198 / 1681
(#) Peti_85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Nekem tetszik, de szerintem be lehetne kárpitozni is a masinát. Úgy sokkal pofásabb lenne szerintem.
Amúgy jó

Csak a zenét nem vettem észre, mert valami zaj bezavart a hangzásba, mintha valami betönkeverő dolgozott volna a szomszédban... ilyen monoton hangon...


Csak vicceltem
(#) Kovidivi válasza koboraram1221 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia!

"csúnya összegörbítgetett bordák" - ez valóban igaz...később esetleg lehet őket cserélni...
"fadoboz" - az igaz, hogy elég drágák a műszerdobozok, de sztem inkább ot bukik az egész, hogy nem sok gyakorlatom van ilyen téren, nem tudom megmunkálni rendesen az anyagokat, mert megfelelő eszközeim sincsenek hozzá, és nem tudom még a trükköket, speciális fogásokat sem, mit hogyan kellene. De a sok gyakorlás után sztem egyre jobbak lesznek!
"A kivezmérő is túl érzékenyre van állítva" - 10µF-ot ajánlanak bele, én mégis inkább 1µF-dal használom.
Nem szeretem a lassú kijelzést. Az hogy feszes, az azért van, mert enhanchert használok winamp mellett, így a zene hangereje mindig ugyanakkora (majdnem mindig), most jut eszembe, hogy inkább a telefonom kamerája miatt látszik ilyennek, mert elég lassú, és nem tudja visszaadni a látványt, mozgást, a hullámzást, stb-t...
Én már megszoktam. Esetleg meg tudod mutatni, hogy kb. milyen feszességgel kellene működniük?

Köszönöm az elismerést, és az őszinte véleményt!

Kedv az mindig van! És biztos, hogy szebb lesz a kövi erősítőm!
Szia!
(#) Kovidivi válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Köszi!
A külsőre majd kitalálok valamit, vagy lefestem, vagy kárpit, vagy hasonló! Köszi a tippet!
(#) szabi83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Idézet:
„elég drágák a műszerdobozok”


Műanyag műszerdoboz.. 1250ft.. :nezze:

vicsys leírt mindent

Üdv

KP14.jpg
    
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szabi mester!
Hol lehet ilyeneket rendelni? (bocsi az offért)
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
PL: Bővebben: Link

Üdv
(#) Müszi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szerintem Te az alu műszerdobozokra gondoltál, azok tényleg elég drágák.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Idézet:
„csak gondolom az anyagiak terén szűkölködsz...”


Nem csak Ő
(#) Kovidivi válasza Müszi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Ilyen probléma nem áll fent. Ha vennék egy alu műszerdobozt, azt sem lenne egyszerű megmunkálni. Leírtam már, hogy igazából a gyakorlat és a megfelelő szerszámok hiányoznak, meg legjobban a sok trükk, csel, amit csak gyakorlattal tud elsajátítani az ember...
(#) szabi83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Idézet:
„legjobban a sok trükk, csel, amit csak gyakorlattal tud elsajátítani az ember...”


így van :yes: :yes:
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Ismét egy "szerkentyűm" Levilágító NYÁK-laphoz.
Gondolom ez a topic a leglátogatottabb és hát mit mondjak.... sok a lusta ember a mai világon! Gondoltam linkelek egyet! Hátha sokaknak megkönnyítettem a dolgát! (bár igazán vehetnék a fáradságot! :yes: )

Ui.: könnyen szerelhető,megbízható és max 3000-ből megvan!
Levilágítóm
(#) hapro hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok!

ma végre befejeztem a labortápomat. Igaz nincs benne áramkorlát, de ahogy eddig is meg tudtam oldani anélkül az életem, úgy ezentúl is meg fogom tudni. De ha most állnék neki akkor már olyat építenék amiben van. Szóval ez egy tranzisztor stabilizált tápegység, amibe kicsit nagyra sikerült a trafó, de ilyet kaptam olcsón. Szimmatrikus tápegység, oldalanként külön külön deprez áramerősségmérővel, és egy feszültségmérővel. Mivel az is deprez, és nem volt 50V feszültségű, csak 30-as, így egy ellenállással 60V-ost csináltam belőle, és azon ilyen kis méretben nem nagyon lehet leolvasni mondjuk a tized voltokat...
Egy másik probléma a sztereo potik minősége, amivel a feszültséget állítom. A potimban nem fut eggyütt a két oldalt, azaz, ha nézem az egyik oldalt pl 30V addig a másik oldalon ugyanannál a potinál lehet 32V is. Így betettem egy-egy finomállító potit is, amivel precízen be lehet állítani a feszültségeket. Ezen kívül semmi extrát nem tud a tápegység. Egyébként oldalanként 2-2 db 2N3055 viszi a vállán a terheket.
Úgy gondoltam rétegelt lemez dobozt csinálok neki, mert az gyorsan kész, és pont olyan méretűm lesz belőle amilyet csak akarok, és ráadásul még pénzembe se kerül közvetlen...
Akkor tessék a képek.
Ja hát majd elfelejtettem 0-47V feszt tudok rajta állítani szimmetrikusan, meg annyi ampert amennyit a 2-2db 2N3055 tud.

Zoli

(#) hapro hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
És még pár kép.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Grattula uram ))))
(#) Müszi válasza hapro hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Ez tapsot érdemel
(#) szabi83 válasza hapro hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szép lett
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
köszi...és a segítséget is.

Zoli
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Nagyon szívesen, mindig örülök ha érdemben tudok segiteni, mégegyszer GRAT és csak így tovább!
(#) norbika78 válasza hapro hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Szia hapro

Engem nagyon érdekelne a tápod rajza!Egyébként nagyon szép lett!!!!!!!!!

Köszi.

(#) san398 hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Nem rég lett kész a frekvencia mérőm. vicsys ismertette itt a fórumban.A nyák és a dobozolás se sikerült 100%-ra,van még mit javulni főleg a fém megmunkálásban(nemhiába műszerész vagyok nem lakatos)
(#) san398 hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
A programozó adapter tegnap készült el.A nyákok kicsit furcsa színűnek meg foltosnak tűnnek, azok is mert a lakk amivel lefújtam zöld színű és nem igazán sikerült tökéletesen elterülnie a lakknak.
(#) tbence3 válasza san398 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Nagyon szép munka! Nekem nagyon tetszik az adapter. Nagyon szépek a nyákok is!
(#) huhuu válasza san398 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szép munka gratulálok!

Szerintem, jó lett a fémmunka is!
Annyit tehetsz, ha gondolod, hogy a kijelző köré teszel egy keretet, mint valami képkeretet. A fém dobozra. Ez lehet akár valami vékony gumicsík vagy gyári keret vagy bármi, ami tetszetős.bocsánat, ha nem jól fogalmaztam, remélem érthető voltam.
(#) csikosgabi hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Sziasztok.Tegnap csináltam ezt a kis apróságot:VHF TV adó 100m-re.Elsőre működött.Szerintem jó lett...

Üdv.:Csikós Gábor
(#) jdani válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Helló. Én is régen megcsináltam ezta kapcsolást, és nekem valahogy nem működött. annak atekercsnek, nem nagyobbnak, és véknyabbnak kéne lenni? asszemh. 0-3-as rézból, 10mm-es átmérőre 4,5 menetet. nem?
(#) csikosgabi válasza jdani hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
nem :0.5mm -es drót 8mm átmérőre 5menet
(#) jdani válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
lehet, hogy ezért nem ment nekem? de az mind1 hogy milyen anyag? mármint a drót
egyébként szép képet továbbit? és nehéz, vagy könnyű karibrálni?
(#) csikosgabi válasza jdani hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
kb 10 perc alatt (sok türelemmel )állítottam be.Az én drótom CuZ vagyis zománcozott réz huzal és sztem nagyon szép képe van.
Üdv.
(#) jdani válasza csikosgabi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Nem tudom, hogy hogy van eza 0,5-ös drótnál, de nekem a 0,3-as dróttal, ugy volt, hogy feltekertem 10mm-es átmérőre, és amikor le akartam venni a tekercset, akkor azszétrugózott, és az átmérője már több volt mint 10mm. Ilyen gond nincs a 0,5-ös drótnál?
Következő: »»   198 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem