Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   197 / 1681
(#) spetihun válasza pixels hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
a beültető gép hajlítja és darabolja a lábakat, megadott hosszban és szögben.
(#) Norberto válasza spetihun hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Mesélnél picit hagyományos alkatrészeket beültető gépekről? Persze egy megfelelőbb topikban... Mert itt arról volt szó, hogy a panelban alul el vannak hajlítva a lábak (annak megmaradt 1-2mm-es kilógó részei) direkt módon. Ha ezt egy gép előre meghajlítaná, nem lehetne az alkatrészt beültetni a panelba...
(#) fihu válasza 18david18 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hali!
jó a strobi
a kapcsolási rajzot fel tudnád esetleg tenni??
segítséget előre is köszönöm.
(#) 18david18 válasza fihu hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hali!!!

Itt van a LED Strobi kapcsolása!!! Sajnos nyák tervet nem tudok adni, mert azt egy lapon én magam terveztem meg, de szerintem senkinek sem okoz gondot, hisz nagyon egyszerű kapcsolás.
(#) fihu válasza 18david18 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hali!
köszi a kapcsolást.
egyetlen kérdésem van a 4 pozitív bemenetet össze lehet kapcsolni 1be, ugye?
A kapcsolás télleg 1xű, amint lesz anyagom hozzá megépítem Köszi mégegyszer!
(#) KeserűCukor válasza furbyhun hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hi!
Kételkedve olvastam a tényt, hogy az ablakon világította le a nyákot....
Ilyen létezik?
Tehát ha veszek egy fényérzékeny nyákot, akkor azt le tudom világítani napfénnyel? Nem is kell semmi technika?
Kössz
(#) 18david18 válasza fihu hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hali!

Igen a pozitív bemeneteket össze kell kapcsolni 1be Egy Tipp: én a FAST (gyors) kapcsolót feleslegesnek tartom mert ha az nincs bekapcsolva nagyon lassan villog. Ha be van kapcsolva a FAST akkor a leglassab fokozat(a trimmer potméterrel állítva) az olyan mint amilyen a videó elején a leggyorsabb az az amikor egyfolytában világit a LED
Ha úgy gondolod, hogy kihagyod a kapcsolót akkor az R5 (100k) ellenállást is kihagyhatod mert ha megnézed a kapcsolást a kapcsoló kiiktatja az ellenállást (ha be van kapcsolva) szóval felesleges
Sok sikert az építéshez
(#) koboraram1221 hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
én ma fejeztem be a szivattyúmat nem valami ipari szivattyú de a dolgát ellátja:
24v 200w-os motor és egy régi mosogép le eresztő szivatyúja. a gépezet a medence vizének keringetésére szolgáll.
(#) kaqkk válasza koboraram1221 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Mekkora a medencéd? Én tavaj központifűtés keringetőt
használtam de (mivel az alföldön lakom ) sűrűn kellett
a szűrőt tisztítani mert nem bírta forgatni .
Amúgy nagyon jó ötlet a 24v (ezt életvédelmi célból)vagy
kényszerből (ez volt) felkiáltással csináltad?
(#) kaqkk válasza KeserűCukor hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
A nyákot ha csak sima fénymásoló lapra nyomtatott
rajzolattal kiteszed (a fényérzékeny gyári) 25 perc alatt
jó lesz . a p 20 még gyorsabb .
(#) koboraram1221 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
nem nagy medence ijen kis intexes gumi medence 4 m az átmérője lessz fűtés is gázzal régi fég bojler...azért 24 volt mer nagyon jó ez a motor meg hogy ne rázzon ugy 7000 ezret fordul másodpercenként 24 voltról 36 voltról peig ugy 9-11000-et..de majd még 48 volton is kipróbálom igazábol télre akarom amikor hó van és ki ülni a 30-38 fokos vizbe a minusz 10 fokba na az party persze csak egy panel tetején idén meg lessz csinálva ha vaalki jönni akar szoljon..jah és még most olvastam el mégegyszer a 24 volt még azért jo mert horozható
a gáz és az aksi is
(#) Honki hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Na én is bemutatom mit építettem. Igaz várni kellett rá kb 8 évet mire rávettem magam, hogy nagyon kellene már egy jó kis táp. 0-24V/0-5A Teljesen szabályozható a fesz és áramkorlát.


full.jpg
    
(#) koboraram1221 válasza Honki hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
nagyon szép lett.nekem legalábbis nekem teccik. megérte az a 8 év... nem összecsapott munka
(#) Honki válasza koboraram1221 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
köszi! nagy hasznomra van ám ez a tápocska
(#) El_Pinyo válasza koboraram1221 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szia! Jó lett, gratula. Kipróbáltad már terhelve (szívattyúzás közben) 7000-es fordulaton? Nem akarok károgó varjú lenni, de szerintem nem bírják a lapátok ezt a nagy terhelést. Bár ne legyen igazam
Üdv.
(#) koboraram1221 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
még csak 12voltrol sikerült üzemeltetnem mert a 24voltos trafó lent van a garázsba én meg este nem akaertam lemenni meg még egyenirányitó is kéne. de 12volton is hord rendesen, de lehet marad a 12 volt és a pc táp
(#) Fery hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Tervezünk egy riasztóközpontot egy ideje, úgy néz ki végre elkészült a végleges változat. Egyenlőre csak a panel van meg, dobozolás nélkül.
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Feb 26, 2008 1 /
 
Huh! Jól nézki. Szerintem olyan jól is működik. Mit tud majd? Kaphatunk egy kis infót róla? Csatornák száma? stb.
Egyébként jó lesz!
(#) Csibi válasza Fery hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Tényleg jól néz ki.
Szemmel látható, hogy nem sajnáltad a ráforditott időt. .
Minden csatorna egy-egy port a mikrokontrolleren?
(#) tbence3 válasza Csibi hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ahogy most elnézegettem a nyák hátoldalát úgy gondolom, hogy igen. Szerintem is igényes.
(#) Fery válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nem keveset tud, bár a progi még nincs lész.
3 Particio, 8 Zóna, Mind beállitható , azonnalinak vagy késleltetettnek, külön kapcsolhato , és particiokhoz rendelt zónák, biztonsági csatorna, füst, láng, vagy CO érzékelő csatlakoztatás, külső-belső sziréna vezérlés, mobil értesités,automata inditás, eseményrögzités, Akkufigyelés, LCD kijelző, pánik riasztás, külön szerviz és külön User menü, stb.....Ezek kb a fontosabbak.
(#) tbence3 válasza Fery hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Azért ez nem semmi. Ha megcsinálod teljesen akkor csak gratulállni tudok. Nagyon jól hangzik mind emellett elég komplettnek is. Sok sikert hozzá!
(#) huhuu válasza Fery hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nagyonkomoly, bravó!

[/quote]Ezek kb a fontosabbak.
[quote]

Most már kiváncsi lettem a kevésbbé fontos dolgokra is, mit tud még a kütyü?
(#) Fery válasza huhuu hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nem egyedül csinálom, ketten csináljuk a sógorommal.
Tervezünk még kizárható kisállatzónát, Magyar nyelvü menüt és programozást, a logolás megbizhatósága miatt DCF modult, családi háznál külső világitás felkapcsolása eseménykor és élesitéskor ha kint sötét van, folyamatos figyelmeztetést ha merül az akku, automata kijelző világitás, stb nagyjábol ennyi.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Ilyent épített már valaki közületek?
(#) titi válasza Fery hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Hali!
Csak ismételni tudnám az előttem szólókat... Grat!
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Végre készen lettem a régóta tervezgetett erősítőmmel.
2db TDA7376b IC adja a lelkét, tehát 4x20watt leadására képes a kicsike. Mivel imádom a kivezérlés jelzőket, így ő is kapott egy sztereót, mint nagyobb testvére, és a plexilap mániám is érvényesülni tudott ezen művemen is (és persze a kék ledek...)
Tápja egy számítógép tápja (240Wattos).
Az IC némítás funkciója a bal oldali kapcsolóval érhető el, a torzítást pedig a két középső piros LED jelzi!

Régen egyébként gagyi számítógép mellé tervezett 2*2wattos hangfalakból származó "erősítők" (3db) voltak benne, de ezeket inkább lecseréltem valami tutibb cuccra

Működés közben: itt látható.

Véleményeket szívesen fogadok!
(#) JZoli válasza Fery hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Ha elkészül a program is hozzá lehetne jutni a dokumentációjához valamilyen formában?
(#) koboraram1221 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
látom szereted a drum and bass-t na meg pandulum tecik ez kivezérlésmérős dolog meg a plexi tető
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Idézet:
„Véleményeket szívesen fogadok!”

Nos, alapjában véve az ötlet jó. Sajnos a kivitelezés már nem túl szép. A plexi lap jó ötlet, de az egészet agyoncsapja a csúnya összegörbítgetett bordák, a fadoboz. A kivezmérő is túl érzékenyre van állítva, szinte kifeszül és nem mozog. A belefektetett munkádért viszont jár az elismerés.
A következő erősítőd biztosan sokkal szebb lesz, hiszen azt bebizonyítottad, hogy tehetséged és kreativitásod van, csak gondolom az anyagiak terén szűkölködsz...
Remélem nem vettem el a kedved?
Következő: »»   197 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem