Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1344 / 1679
(#) kalmi.kalmi válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Amikor megjelent a TL072 a uA741 háttérbe szorult, a zajtényező miatt.
(#) kalmi.kalmi válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Voltak Funai márkájú videolejátszók azokban is AN ic-t használtak.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2015
(#) rajmond hozzászólása Dec 25, 2015 / 8
 
Sziasztok!
Ha már VU méter én is publikálnám a most elkészült LED VU méter tornyom. Ez csak a kezdet,az első prototípus... A jövőben tovább szándékozom fejleszteni eme projektet, kiküszöbölve az esztétikai hibáit és még látványosabbá tenni ,hogy a látvány még kellemesebb legyen... Már dolgozok is a következő stereo verzión , ami kicsit ,,ütősebb,, lesz...
(#) kalmi.kalmi válasza rajmond hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Nagyon jó ! Video-t készítettél ?
(#) rajmond válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 25, 2015 1 /
 
Igen, de azt majd később óhajtom megmutatni . Szándékozom YouTube csatornát készíteni ahova majd felkerülnek a videók.
(#) sunside válasza rajmond hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Húú, ez nagyon tetszik.
Jól sejtem, hogy élvilágitott plexilapok azok?
(#) rajmond válasza sunside hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Igen
(#) Gafly válasza rajmond hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Ilyen felvezetés után cikket KELL írnod róla
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szerintem is megérne egy cikket. Szép a kivitelezése. Ha jól látom saválló lemez a talapzat.
Szép munka !
(#) qvik hozzászólása Dec 26, 2015 /
 
Találtam az egyik szekrényem mélyén egy retro gyári fényorgonát. Gondoltam kap egy új köntöst.
A hotelben ahol dolgozom volt 3 nem működő PAR LED szinpadi fény. Tápegységhibás-vezérléshibás.... Átépítés után harmadára csökkent a méretük (kék, zöld, piros) színeket kötöttem fixre egy-egy 50W-os toroiddal. Működik is a projekt, de a trafók 15 perc múlva füstölnek (a fényorgonára kötve) Fixen órák múlva is csak max.: 30C fokosak a trafók. Tehát nem bírják a ki-be kapcsolást. Valakinek valami ötlete az orvoslásra? Köszönöm.
(#) kalmi.kalmi válasza qvik hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
A fényorgonában tirisztor lehet a kimeneteken, és félhullámot enged át. Talán nem így van.... a toroid 50hz-re van méretezve önindukció okozhatja a melegedést.
Egyszerűbben a fényorgonára izzó van tervezve ohmos ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2015
(#) Tomi20 válasza qvik hozzászólására (») Dec 26, 2015 / 1
 
Szia

Akkor szerintem az lehetne a megoldás, hogy a vezérlő elé tennél egy trafót, ami a PAR LED lámpáknak megfelelő, és azt kapcsolgatnád a tirisztorokkal direktbe, így nem kell 3 trafó.
(#) nikovics hozzászólása Dec 26, 2015 / 14
 
Üdv emberek! Elkészültem (tegnapelőtt) az asszony karácsonyi ajándékával. Ez egy Bluetooth -os hangfal, telefon dokkolóval. Szeret hangoskönyvet, és zenét hallgatni, hát ezzel megteheti (szépen szól). A cucc szín fából készült ragasztással csavar, szeg nem fogja, kivéve a hátlapot. A tetejét nikkelel ötvözött acél rudak díszítik, a telefon mögött plexi lap világít, amint ráülteti a telefont. A telefon dokkolás egyúttal elindítja az egész hangfalat is.
Ui.: A mellette lévő köcsögöt nem én építettem, ráadásul IGEN KEVÉS benne az elektronika is.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2015
(#) Bender hozzászólása Dec 27, 2015 / 8
 
Egy gyári ketyere 200000 Ft-os távirányítójának házi másolata alig 15 rongyból.
STM32F405 procival, GPS-szel (ha megjön csungéktól) ACC+MAG+GYRO IC-vel és NRF24L01-gyel.
Van rajta egy 320x240-es érintőképernyős TFT is. mp3 és flac lejátszó is.
(#) Bakman válasza Bender hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szép, ügyes. Elmondod mi az, aminek csak a távirányítója ilyen drága?
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 27, 2015 / 1
 
Én megmondom, ez az

Kitt.jpg
    
(#) qvik válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hát ez kellemetlen....
(#) qvik válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Sajna nincs más. Én is utána néztem a dolgoknak. Az egészet át kell alakítanom 24-36V-ra.
Nem vészes, mert a vezérlés 12V-rol megy.
(#) killbill válasza Bender hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Alig 15 rongy? Ez a PCB önmagában vagy 10.000Ft. Plusz az LCD meg a sallang. Hogy jön ez ki 15-ből?
(#) Bender válasza killbill hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Igazad van, a nyák volt 8. Az alkatrészek nagy részét leoperáltam egyéb panelekről. Pl STM32F429I-DISCO... A 15 úgy jött ki, hogy annyit költöttem kimondottan erre a panelre a kukázott alkatrészeket nem számolva.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 27, 2015 / 5
 
Végre sikerült időt szánnom az ónszippantóm elkészítéséhez (hála az év végi lazításnak)
Láttam pár projectet, de én a mágnesszelepet a lehető legközelebb tettem a csúcshoz, így intenzívebb dekompressziót tudtam elérni.
Hőálló szilikoncsövet tettem a csúcsba így könnyen ki lehet bökni az oda tapadt ónt, még csinálok pár ilyen csúcsot, hogy ne éles helyzetbe kelljen szórakozni vele.
Gondolom a szűrőtartály nem igényel különösebb magyarázatot.
A kompresszor természetesen hűtőgépé, sajna be kellett építeni egy hidegindító kapcsolót, mert hidegen nem indul, meg rövidebb pihenő után se, a motor automatizálásával nem foglalkoztam, nem ér annyit.
Tapasztalat: a kétoldalas lyukgalavanizált passzentos illesztésű lábról is lerántja az ónt, az olyan alkatrészt is kiszedi ami eddig csak hőlégfúvóval sikerült, nem kis kockázat árán.
(#) zenetom válasza Bender hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Nem piskóta, grat!
Ámde, mennyire másolat? Az ARM-ben lévő progi teljesen saját? (És ha már igen, milyen IDE-ben csináltad? )
Szerk.: ha nem bontásból származna, 30 alatt se jött volna ki, ...esetleg visítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2015
(#) Bender válasza zenetom hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Az eredeti készülék és a távja nrf24l01-gyel kommunikál. Ezt monitoroztam egy SPI snifferrel és ez alapján csináltam egy gateway-t, hogy a saját készülék mentsen minden adatforgalmat. És ebből kellett megfejteni a protokollt. Ami a titkosítás teljes hiányában egyszerű volt.
IDE: Eclipse+valami arm gcc 4.9.3+openocd. Kettőt is építettem
(#) zenetom válasza Bender hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Köszi a választ!
Meg kell hagyni, profi lett!
(#) killbill válasza Bender hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ez tulajdonképpen minek a távirányítója?
(#) qvik hozzászólása Dec 28, 2015 / 14
 
Azért összejött a projekt:
(#) kalmi.kalmi válasza qvik hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 1
 
Kitartó munkádért tied a pont.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) Gafly válasza killbill hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Nem fogja megmondani, mert nem akarja
Attól még szép munka...
(#) gerry hozzászólása Dec 28, 2015 / 21
 
Van itthon egy Commodore Plus/4-em amiben nincs proci. Egyszer vettem a Hqelektronikában talán 6000Ft- ért. Aztán találtam egy kapcsolási rajzot, processzor kihelyettesítésére, amit már régebben ki szerettem volna próbálni. A két proci egy 1541/II floppyból származik.
Most került rá sor! A megépített áramkör hemzsegett a forrasztási hibától, nem lévén furatgalván. De a kapcsolási rajz kicsengetése és javítása, forrasztása után beröffent.
Alant a képek!
(#) kalmi.kalmi válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
A játékot hogy töltötted bele ?
Következő: »»   1344 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem