Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   18 / 507
(#) vasporos válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
szélsebeség mérö

DSCF1993.JPG
    
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Igen,ezt a tipust nevezik kanalas anemométernek.Igen elterjedtek.Valahol láttam egy változatát nagyobb aluminium levesmerökanálbol megépitve,házilag.Meglepöen jól pörgött.
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Akkor nekem is legalább egy éven át mérnem kell a szél sebességé

Multiméterem az van itthon az gondolom jó pillanatnyi sebességmérésre.Egyébként rendes ventinlátor is jó sebességmérésre?(gondolok itt a szobai ventinlátorra vagy ami a számítógépekbe van vagy a számítógéphez hasonlóra)

vasporos A kanalas anemométerhez hogyan kellene nekikezdenem mi kell hozzá és hogyan kell összerakni?
(#) vasporos válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
nagyonszivesen csinálok neked csak ird meg hová külgyem de venned kell hozá egy biciklis sebeség méröt azt neked kel majd ráfogatni de küldök vele rajzot hogy hoa
(#) Directors válasza vasporos hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Rendben nagyon szépen köszönöm.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
mitszolsz a lapátokhoz????
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Itt feltettem egy rajzot,ennek alapján,viszonylag játszva elkészitheted.Amennyiben lehet az anemométert kiteheted a tetöre:1/ 1,5méter magasra a tetö felé.2 erü vezetékkel lehozod a jelet a szobádba és a müszereden azonnal láthatod a szélsebességet.Ne feledd elöször bekalibrálni,mielött kiteszed a tetöre.Sok sikert.
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Minimum KIRÁLY.Gratula hozzájuk.A tengelyröl hátulrol is tehetnél képet.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
mejik tengejre gondolsz?????
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
köszi szépen de vasporos csinál nekem.
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
A dscf1992 es képre.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
holnap jo?? akor csinálok onanis képet
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Köszönöm elöre.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
it van a kép

DSCF2000.JPG
    
(#) vasporos válasza Directors hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
it a mérö

DSCF1999.JPG
    
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Igen, erre gondoltam.Jól néz ki.Most már csak egy jól megépitett generátor hiányzik hozzá.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
igy kaptam meg a fejet utána néztem a fordulatnak sajnos gyorsitani kell a generátort ez a fej percenként 30-50 fordulatra van tervezve de eröben 5db auto generátort birna hajtani .
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szerintem nem érdemes autógenerátorokkal kinlodni,hacsak tudnál szerezni egy autobusz generátort,komplekt,feszszabályozoval eggyütt.A te lapátjaid ugyanis minim 10 Kwatra vannak tervezve,ez sacc.Nagyobb teljesitménynél viszont a 24 volt nagyon kevés,ezért aztán a minimum 48 voltra tervezz.Ehhez viszont már erre a feszültségre épitett generátor kell,amennyiben lehet állandó mágneses.De 3-4Kwatton felül már lehet gerjesztett generátorban is gondolkozni,azzal a feltétellel hogy egy minimális szél érzékelőt kapcsolsz a generátorra,ami egy bizonyos sebesség alatt lekapcsolja a gerjesztést, mégha forog is valamennyit a generátor.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
ezért gondoltam énis a generátor épitésre csokhogy a ti szélkereketek fordul 500 /perc mig ez max50 et szovat épitek generátort de gyorsitanom kell a fordulatot legaláb 1/10 re. mágnes megvan 36db, mostmár csak a tekercs hiányzik!!!!!!! szoval 24 vagy 48v legyen szerinted ?
(#) vasporos hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
mainap se gyenge a szelöcske 2perce 64.7km/h volt
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Hogy 24 vagy 48,ez a tervezett kimenő teljesitménytöl függ.Persze ha utolagos bövitésre is gondolsz,akkor startbol a 48 a javasolt.Itt az inverterre gondolok.De vedd tekintetbe hogy a 48 volt az már 4 db. tároló akkut jelent,viszont ez már gond nélkül visz egy 4-5Kwattos invertert.Egy ilyen pedig egy lakást gond nélkül ellát megfelelö erösségű árammal.24 voltnál csak nehezen léphető át a 2,2 kwatt kimenő teljesitmény.Ezek tudatában már remélem könnyebb lessz a döntés.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
jo akkor marad a 48 v kitudnád számitani mekora a tekercs menetszáma és a rézhuzal átmérö?
(#) Atis57 válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia!
valóban célszerű az okfejtés---DE: A világitást nem célszerű inverterről táplálni ez a legjobb hatásfoknál a 12V jön ki---- kompakt fénycső is van 12V-ban ! ! !
Az audió technika a 24V / 2X12 V esetén kó / A számitógép . video Cd-dvd lejátszó 90,,,,,160V egyenről ugyanolyan jól megy 144V /12X12 V / erről mehetne a trafó nélkuli szinusz inverter is . ebben a tartományban van 10--15kW-s is
lakáson belül ritkán kell 30m feletti egyenes szakaszt áthidalni ---igy megtenné a 12V is.
szerintem a Feszúltséget az AKKU kapacitás határozza meg KB. 12V 100Ah cca 1kWh ---24V 100Ah --2,4 kWh 144V 15Ah--2,2kWhDE Ez 5/8 ár a 24 v hoz képest.
érdemes még az inverterhez igazodni ? ?illetve figyelnék a töltésre ---párhuzamosan --töltő nélkül.. Röviden ennyi
(#) lehar válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Kedves Atis.Valoban,kezdetben én is erre utaztam.De evés közben jött meg az étvágyam.Ugyhogy ezt a minimális rendszert elkezdtem bövitgetni.Itt megjegyzem hogy nekem kizárolag csak ebböl van áramom,(Un.sziget rendszerem van)+ a napelemekkel kombinálva,de erröl már irtam.És mivel ,,,normális,,,, háztartási készülékeim vannak(hütő,automata mosogép,porszivó,vizszivattyú,stb),nem mind türi a névlegesnél alacsonyabb hálozati feszültséget,ezért is szól igy a javaslatom,ahogy leirtam.Emiatt persze messze nem mindegy az áthidalási idö se,ami az akkuktol függ.És az se mellékes hogy igy nem kell telekábelezzem a lakást.Van egy egységes, normál, beépitett hálozatom ,és ennyi.
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Ok.Tehát marad a 36 db.mágnes,ami 18 polust jelent.Csak még azt ird meg pontosan milyen mágneseid vannak,azok a kiskerekek,vagy már van hasább alaku neodimjeid?.Mihelyt pontos adataim vannak neki fogok és kiszámitom pontosan.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
azok a kerekek vanak mégcsak
(#) SZIA hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Hy,
Vasporos: Azokat a lapátokat miből készítetted és milyen "technikával"?
Esetleg tudnál készíteni képet a szárnyprofilról is, tehát a végéről nézve!?
köszi, SZ!A.


Mellesleg én fa lapátokra gondoltam, vki tudna adni tippet, hogy milyen fából lenne érdemes készíteni?
(R=1,5m)
(#) lehar válasza SZIA hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Az én lapátaim fábol vannak.Alaposan kiszáritott fenyofábol faragtam.Utána hajolakkban áztattam 3 napig,majd utána száraz szellös helyre tettem száradni(a padlásra).Fenyofábol 2 tipus van,az egyik gyérebb rostú sikvidéki,a másik a vörös fenyö magasabb hegyvidéki,amin tömöttebbek a rostok.Ez a legjobb,nagyon ellenálló lapátokat készithetsz belöle.Persze ha van lehetöséged akácfát beszerezned,annál jobb nem is kell.Itt felhivom a figyelmedet hogy a normál butorlakk messze nem jó,csak hajólakkot használj.
(#) dcsabi hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Egy kis biztatás a "szeleseknek"Szél_gen
(#) SZIA válasza lehar hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
köszi...

És a profiljával mennyire bajlódtál?
Csak egyszerűen lapos némi szárny profillal, vagy van benne 1 kis csavarás is?

SZ!A.
Következő: »»   18 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem