Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK készítés CNC-vel
Mennyit szöszöltél vele? Általában protonál elég a telefóliás nyák. Akkor nem kell annyit dolgozni a a gépnek.
Gyorsan megvolt, még azt nem tudom miért nem készül jó fúrófájl, mintha a legújabb eagle nem 1mil hanem 0,1mil felbontással készítené el a .drd fájlt.
Nekem nem tetszik a telefóliás nyák mikor megláttam hogy ez leszedi a felesleget egyből megtetszett. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
Udv mindenkinek az a kerdesem lenne hogy szeretnem elkesziteni ezt a cnc-t Bővebben: Link es a nyak terveimet en proteussal szoktam kesziteni es mit kell tennem ahoz hogy g codot kapjak?
Elsőként leszögezném, hogyha SMD alkatrészeket is szeretnél használni, akkor ez a gép szinte biztosan alkalmatlan a feladatra. Ha megfelelnek a furat szerelt alkatrészek, akkor ahhoz már valószínűleg elég pontos.
A nyáktervező programok általában gerber fájlt tudnak exportálni, ami a nyákgyártás standard formátuma (de pl. eagle-höz tudtommal van G-code plugin) ezért szükséges egy plusz program, amivel ebből elkészíthető a g-code. Szerencsére vannak ingyenes programok, amik tökéletesen megfelelnek erre a célra. Én a flatcam-at használom. Ez egy nyílt forráskódú projekt, a srác aki készítette folyamatosan bővítgeti, véleményem szerint egyre jobb.
Merevség hiánya, ismétlés pontatlansága. Kérdéses milyen pontosan lehet majd vele a nyákfelületet letapogatni (ez nagyon fontos SMD-nél). Amikor befogom a nyáklemezt, több tizedmilliméteres a "hullámzása" a lemeznek. Ez elég nagy probléma, ha kevesebb mint egy tizedmillimétert szeretnék leválasztani. A gravírtűk 0,1mm-től kaphatóak, viszont ez csak a hegyére érvényes és nagyon gyorsan bekopik. Miután belemarsz az anyagba máris szélesebb a kimarás. Az SMD nyákokhoz pedig fontos, hogy 10miles izolációra képes legyen a gép, különben nagyon sok alkatrész kiesik. És ez még csak a szerszám és a letapogatás volt, akkor még hozzáadódik az orsó hibája/játéka, a gép kilengése, vibrációk, a főorsó excentricitása, stb.
Itt van pár példa, amiket korábban martam a saját gépemen. Még egy elég merev géppel sem annyira egyszerű elérni ezt az eredményt, nekem is sok kísérletezésbe került.
Egyelore smd alkatreszekbe nem akarok belemenni de akkor normal akatreszeknek megfelelo nem?
Valószínűleg igen. Egyébként sokat tanulhatsz a megépítésből is, de csodákat ne várj tőle.
Az már nem ide való. Erre van egy külön fórum CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól néven.
Egy ilyenem van. Az elektronikát viszont teljesen átépítettem, mivel a hozzáadott nem volt elég pontos és csak párhuzamos porton keresztül működött én pedig laptopról akarom használni. Végálláskapcsolókat is utólag szereltem rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
Az az oszinteseg hogy enyit egyelore nem szeretnek kiadni erte amig nem tanulommeghogy hogyan is mukodika gep
Nekem mindegy, én nem akarok eladni neked semmit. Annyit javaslok, ha megépíted a 3D nyomtatottat, akkor olyan motorokat vegyél, ami jó erre a vázra. Ha később úgy döntesz, hogy továbblépsz, akkor sokkal olcsóbban megúszod, mert nem kell új elektronikát és motorokat venned.
A 3D nyomtatotthoz gondolom igen, a rendes vázhoz viszont nem.
A rendes valtozathoz mien motrok kellenek?
bocsi hogy kicsitt suket vagyok a dolgokhoz de valahol el kell kezdeni
Nema23-asok. Viszont mielőtt rendelsz egy csomót, picit olvass utána a léptetőmotoroknak, illetve gondolkodj el rajta, mit is szeretnél majd még csinálni a CNC-vel. Erről már rengeteg hozzászólás született itt a hobbielektronikán és nem akarok én sem ismételgetni, keress rá a különböző CNC-s témákra.
Sziasztok. Üvegszálas 1.5mm nyáklemez vágáshoz kérnék segítséget. Kb. 3x8cm ablakokat kell vágnom nyákokon, nincs CNC, nem is kell. Csak megfelelő villanymotor, maró, és motortengelyt maróval összekötő valami kellene, ennyi elég. Milyen kellene ezekből, árban olcsón.
Köszönöm.
Ezt a kukorica maró fejet a másik fúrumban már ajánlották. Maró motornak meg 25000-es fordulatút mondott a kolléga, no meg ugye ami be tudja fogni a 3.12mm-es szárat.
Bővebben: Link
Szia! Kukorica maró, vagy 4 élű maró. Én ezeket használom és vágja mint kés a vajat. Nekem 500W-os marómotor hajtja 500mm/percen simán halad az anyagban 10.000-es fordulattal. Igaz én óvatos vagyok és kisebb anyagfogással haladok, mert féltem a maróimat, meg a ragasztószalagnak is vannak határai, amivel a nyákot rögzítem. Nekem cnc-n van mindez.
Szia. A Lidl-ben van felsőmaró Praktiker 13e Ft. Fordulat 10000-28000. Ilyen kellene? Nem tudom linkelni, nincs a honlapjukon. Azt sem tudom ennek milyen befogója van lehet, hogy kibontom a boltban megnézni, de elvileg nem szabad bontogatni.
Köszönöm.
Mindig van olyan "egyszerű ember", aki kibontja és utána meg lehet nézni...
Arra a részére még nem jöttem rá, hogy miért nem tesznek ki "bemutató példányt" (pedig lehet olcsóbb lenne). Eltörni a kezét pedig nem illik a bontogatónak...
Ezek a faipari marók nem igazán erre vannak kitalálva - a tokmányuk sem. De ha ER11 befogóval össze tudod hozni - használható is lehet, bár nem a legtartósabb megoldás és nehezen cserélhető ugyanolyanra. Az én 500W-os marómotorom 65$ körül volt ER11 patronkészlettel. Lehet számolgatni.
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az alábbi aliexpresses CNC-kkel kapcsolatban? Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link Elsősorban fúrásra szeretném használni marásra ritkán.
Nem hiszem hogy túl erős lenne a mechanikájuk (mindegyiknél kéregedzett tengelyen fut minden tengely, nyákfúrásra jók arra is csak talán ! (én az első gépemet ezért nem fejeztem be mert a tengelyek kézzel minimális erővel mozgathatók voltak) Marni egyikkel sem mernék , fúrni is csak nyákot azt is kb max 1,2-1,5mm es fúróval .
Hasonló van a cégnél, csak az Ebay-ről, de egy kínai vacak, semmire való, nem pontos, néha akad. Főleg ha pár napot ál, olajzás után is, a motorok nagyon gyengék. A vezérlő benne egy egyszerű TB6560-as vagy TB6600-ás 1 IC és a legalapabb alkatrészek hozzá amit a datasheet javasol. Motor fordulatát egy PWM-es vezérlés szabályozza. Szerintem amennyiért vették nem érte meg sőt a munka felülete is csak 20X30cm alig. Tehát nem érdemes ilyennel foglalkozni.Bővebben: Link
Meg tudod mondani a mi a baj a kéreg edzett rudakkal?
Ha például egy 20-25mm átmérőben és 400mm hosszban egy kéreg edzett tengely Vagy van a SBR -TBR 16 tengely ami alátámasztott Akkor a kettő közül a sima tengelyt választom, mert sokkal többet bírnak. Például egy ilyen gép Bővebben: Link Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |