Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soros interface
 
Témaindító: iceface, idő: Szept 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) iceface hozzászólása Szept 30, 2008 /
 
Sziasztok!

1olyan kis progira lenne szükségem, amivel soros porton keresztül 4különböző pc billentyűvel pl. 4db LED-et "kapcsolok" (mint 4 különálló nyomógomb)

Tehát min. 4 vezérelt kimenet kellene!!!!!

Párhuzamos port kizárt, mikrochip-et =re hanyagolnám.

Előre is köszönöm!
(#) watt válasza iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ha minden kizárt, akkor nincs megoldás!
(#) iceface válasza watt hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 


valami ic-s +oldásra gondoltam, pl: max 232-vel és pár tranyó és persze vmi kis progi win.hoz
(#) kyrk válasza iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Szerintem a tema at lesz helyezve, mar van hasonlo.

4LED pc-rol vezerelve buzlik egy parhuzamos port utan.

Ha soros port kell akkor vagy trukkozol a kimenetekkel, vagy valami uC-vel illeszted. Ebben az esetben gyanitom, hogy keves lesz hozza egy program.
(#) iceface válasza kyrk hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
1 kamerát szeretnék vele mozgatni neten keresztül, erre lenne ez a kis kütyü.

és van 1szabad soros portom, ezért szerettem volna ezen a porton keresztül +oldani!
(#) Topi válasza iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008 / 4
 
RTS, DTR a sorosporton. Két bit, meghajtasz vele egy primitív H hidat.
Csak e kettő láb kimenet, tehát 2 tengely körüli mozgást így nehéz csinálni. Max ki kell kapuzni.
Két bit, két állapot.

00 -> Jobbra
11 -> Balra
01 -> Fel
10 -> Le

És használod a TxD-t egy kondival pufferelve.
Kiküldesz 0x00-át akkor pl 1200-as bitrátán egy 100nF-os kondi szépen kisül, mert a 0x00 -> 00000000
Mikor nem használod, nem megy ki parancs, akkor meg hagyod a TxD-t, mert akkor logikai 1-esben van.

Tehát semmi dolgod nincs. Kikapuzod TTL-el ezt a logikát.

Mozgatás:
1. Beállítod a DTR, RTS-t az iránynak megfelelően
2. Kiküldesz addíg 0x00-t amíg forgatni akarod. Ergo, pl amíg a gombot nyomva tartod, küld 0x00-t. És a logikába meg a kondi van kivezetve, ha 0x00 megy ki, kondi kisülve, logikai 0. Egyfajta /ENABLE
(#) Moderátor hozzászólása iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008
 
Idézet:
„+oldani, 1 olyan, =re, !!!!!!!”


Ha úgy érzed, hogy ez messenger, és szeretjük a lusta, "gizdáskodón" író embereket, akkor el kell szomorítsalak. Ez az oldal NEM AZ.

Vedd a fáradtságot, tiszteld meg azokat akiktől kérdeztél.
Például elhagyhatod a 10 felkiáltójelet is minden probléma nélkül. Mi nem vagyunk hülyék vagy vakok. Értjük az egy felkiáltójelet is.
(#) iceface válasza (») Szept 30, 2008 /
 
Vettem a lapot, igaz
Nem akartam "gizdázni"becs szó

Köszönöm, hogy szóltál!

(#) iceface válasza Topi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ha két kimenetet tudok használni, akkor talán meg oldom úgy a mechanikát, hogy mind két irányban (fel-le,jobbra-balra) folyamatosan forgó motorokkal, alternáló mozgással talán még egyszerűbb lesz.

A 0x00 hogy tudom kiküldeni, ez nekem még kicsit magas, ennyire nem vagyok otthon ebben a témában.
(#) Topi válasza iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Sorosportot meg tudod nyitni mint File.

Mindegy milyen programnyelven dolgozol, a COM1 mint fájl, létezni fog. Vagy \\.\COM1 vagy simán COM1 néven.

Ide simán ismételten mindegy milyen nyelven programozol egy bájtot kell kiírni. (Write)

Ha alternáló mozgást akarsz, az szerintem primitív TTL logikával bonyolultabb, mint a TxD-t használni. Ám ezesetben ugye nem kell a TxD-t használni, de a fentebb említett két bitet akkor is piszkálni kell. Tehát a portot akkor is meg kell nyitni.
(#) iceface válasza Topi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Azt hiszem ezzel a témával bővebben kell foglalkoznom, az ups-eimbe, össze tudtam hozni a soros kommunikációt de oda ott volt a win ups kezelő progija.

De ez a másoknak egyszerű dolog nekem picit magas elsőre.

Tudnál segíteni egy példa progival, vagy megtudom ezt oldani magával az Op. rendszerrel is?
(#) Topi válasza iceface hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Ezernyi dokumentáció áll rendelkezésre a neten, adott programnyelven hogy lehet sorost kezelni.

"Serial port, com port" és hasonló keresőszavakra rengeteg példaprogramra lehet lelni. Sajnos a HE célján túlmutat egy gyorstalpaló C vagy Pascal programozó tanfolyam.
(#) iceface válasza Topi hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Rendben, bele vetem magam!

Köszönöm a segítséget neked és a többi hozzászólónak!

(#) mayjak hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Ne haragudjatok, ha hülyeséget kérdezek, de
itt:

az ábrán az alsó vonal (az órajel) az honnan jön?
Arra gondoltam, ha a kimenő jelre kötném egy HC595-ös shift register Serial Data Input lábát, akkor a Q kimeneteken megjelenne az adat, csakhogy kellene egy Shift Clock is.
Próbáltam utánanézni a soros port (ami a gépemen van, 9 lábas, ha jól tudom azaz) lábkiosztásának, de CLK, vagy clock vagy ilyesmi nem volt.
És mivel nincs ötletem, hogy hogy lehetne megoldani, ezért fordulok hozzátok.

Köszi.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy AVR sorosportját maximum milyen messzire lehet elvinni kábellal?
Nekem maximum 50-60 méterre kellene elvinnem.
Ez megoldható?
Esetleg SPI-vel? De a soros jobb lenne.
(#) m.joco hozzászólása Szept 11, 2010 /
 
Hello
Az érdekelne, hogy PIC mikrovezérlő és PC között soros porton mekkora maximális sebességgel lehet adatot küldeni? Elérhető akár Mbps sebesség is?
Üdv.
(#) Zed válasza m.joco hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Ha RS-232 portról beszélünk, akkor 115'200 baud a felső határ. Ezt biztosan mindegyik soros port (akár natív, akár USB-átalakítós) tudja. Sorosport vizsgáló programnál láttam ennél valamivel nagyobb beállítási lehetőségeket is, pl. 128'000 vagy 256'000 baud-ot is, de nekem nem sikerült ilyen sebességet elérnem. (Igaz, nem sokat próbálkoztam.) A fentiek a PC soros portjára vonatkoznak,a kontroller tud többet is.
(#) yagi hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
Sziasztok!

A Dallas kifejlesztett egy egyvezetékes kommunikációs rendszert, Singlewire-Serial-Bus-Interface (SSBI) néven, nem mostanában, ha jól tudom még a kilencvenes évek második felében. A kérdésem az, hogy ez ugyanaz lenne mint amit most a Qualcomm használ az MSM eszközei közötti kommunikációra?
(#) exabit hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Valaki tudna segíteni hogy az alábbi esetben hogyan kellene elvégezni az eszköz csatlakoztatását a PC-re?

Az eszköz adatlapjában ez áll:
Serial Output
Output: Isolated RS-232-C serial communications
Mode: Bi-directional Male
Connector: 9-pin male D-sub connector
Pin 2: Receive
Pin 3: Transmit
Pin 5: Ground
All others not connected

Melyik pint melyikhez kellene kötni?
(#) Massawa válasza exabit hozzászólására (») Jan 18, 2016 / 1
 
Ugyanezek a pinek megtalálhatok minden soros porton. Azaz csak egyszerüen össze kell kötni - gyakran keresztezve ( azaz TX > RX, és RX > TX).

Ennyi
(#) exabit válasza Massawa hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Igazából épp azt szerettem volna megtudni hogy keresztezve kell-e.
Gondolom a bi-directional jelentheti azt de nem sikerült rájönnöm hogy tényleg az-e.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) Massawa válasza exabit hozzászólására (») Jan 18, 2016 / 1
 
Általában igen, de ezt pillanatok alatt ki lehet deriteni (megy - nem megy). Ha egyformák a csatik akkor szinte mindig kereszteni kell. Ha anya-apa a csatlakozo akkor ki kell probálni. ( nincs egységes megoldás).
Ami fontosabb az a port beállitása
Sebesség
Bitformátum
Kommunikacio stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) sirály12 hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kapcsolási rajzot keresek.
Hogyan lehet azt megoldani a legegyszerűbben, a legkevesebb alkatrész felhasználásával, hogy egy 3,3Vos rendszer soros portját 4 másikkal kötöm össze, mindig csak eggyel.
1 master 4 slave eszköz. Tx és rx lábak kellenek csak.

Van egy mikrovezérlő és 4db távolságmérő modul, amik soros porton kommunikálnak. Ahhoz hogy egy távolságmérő mérjen egyet kapnia kell egy kódot, és ezután mér és visszaküldi az eredményt. Ehhez kellene.

Előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
1. Mikrovezérlő TX (esetleg egy meghajtón keresztül) megy mind a 4 távolságmérő RX bemenetére. A mikrovezérlő RX bemenete a tápra van húzva ellenállással és egy-egy diódán keresztül kapcsolódnak a távolságmérő TX vezetékeire. A diódák segítségével tudja bármelyik mérő a mikrovezérlő RX lábát alacsony szintre húzni.
2. Mikrovezérlő TX (esetleg egy meghajtón keresztül) megy mind a 4 távolságmérő RX bemenetére. A mikrovezérlő RX bemenete a tápra van húzva ellenállással és a távolságmérők TX vezetékei egy nyitott kollektoros (nyelőelektródás) nem invertáló meghajtón keresztül kapcsolódnak rá. Egy időben csak egy mérő kimenete aktív, így nem zavarják egymást.
(#) sirály12 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
A távolságmérők TX kimenete és a mikrovezérlő RX kimenetének összekötése jó is lenne így.
De valahogy el kell érnem, hogy a parancsot amit a mikrovezérlő kiad a TX lábán azt csak 1 távolságmérő modul kapja meg egyszerre. Mert különben mind a 4 válaszol.
Közben kutakodtam Én is és multiplexer/demultiplexerrel megoldható a dolog.
Van olyan ic amiben 1-4 demultiplexer és 4-1 multiplexer van? Mert akkor 1 ic-vel meg is lenne.
(#) Bakman válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
CD4052-es IC-t keresed. Egy tokban két, egyenként négy csatornás analóg (oda-vissza használható) multiplexer, demultiplexer.
(#) sirály12 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Azt hiszem ez jó lesz. Köszönöm.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem