Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   620 / 781
(#) Transztyuszeres válasza Skori hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Köszi a tippet, ki fogom próbálni alkalmasint.
(#) lorylaci válasza voodoo hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Pont nemrég raktak fel egy PEavey végfokot, aminél a táp primer FETjei fix kitöltéssel mentek, és a szekudner odlalon nem volt elkó. A FETek ott is fix kitöltéssel mentek, és fázistolás moduláció ment.
Nekem nemt eteszett, sé több bibi volt benne.

Amit mondasz az megint sántit, kellene a leválasztás. Tehát eleve kell trafó.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
@lorylaci:
Visszakötöttem a softstartot egyelőre csak 1µF-dal.(Szerk.: tettem bele +10µF-ot)
Elindult élesről, 172kHz üresben.
Viszont a 24V-ot nem adja le:
Kép3=330pF
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Excel tábla lemaradt, valamint Lsz-t, Lm-et nem tudtam még mérni(nincs itt a kolléga)
Ja és a ZVS kondikat még nem forrasztottam be, ill. a szkóp a csipeszével és kampójával van bekötve elég hosszú úton...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Tekertem a szekunderre még egy menetet, most leadja a feszt.
Ugs(1us/DIV):
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Kezdd azzal, hogy a valós paraméterek meccselnek -e a számolótáblában lévővel. Amíg nem, addig ne tekerj rá plusz menetet meg ilyesmi. Ha kell várni a napot, akkor válják, és mérd meg.

A számolótáblába meg kellene határoznod a és b empirikus paramétereket, amelyeket logaritmikus illesztéssel kapsz, és a mag veszteségének B és frekvenciafüggését mondják meg az adott illesztett tartományra.
Amúgy most N67-tel számoltál, nem N27 magról beszéltél? Az N67 persze 0,1 teslánál töbet el fog bírni.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
A mag anyagát nem tudom, csak tippelek az N27-re.
Trimmerrel beállítottam a frekit pont 100kHz-re, megnézem fél óra üzem után hogy melegszik:
Alsó Ugs 2us, 5V/DIV
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) David 3g hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Sziasztok. Kérdésem a következő? Ha az ir2153 - nak külön csinálok tápot, nem az ellenállásrol kapja a feszültségét akkor az mennyivel jobb?
(#) ferci válasza David 3g hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Szia!
Ha lemész a tápjával kb. 14.5 volt alá, biztos nem melegíti az ic-t a belső zener.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
1380/250uH

Most itt tartok: Youtube videó
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Ez még azért arrébb van a kívánt értékektől. A szórt induktivitásod is nagy. Mennyire melegszik a trafó? Ha nem melegszik jelentősen, akkor változatlan csatolással mehetnél lejjebb a menetszámmal, ezzel mindkét induktivitásod csökkene, és közeledne a kívánt értékekhez.

Ha persze melegszik, mint a dög, akkor ott a polc (jó lesz másra, például hangváltóba), vagy a kuka a magnak.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Fél órája jár kb. és hideg a mag, pedig rámértem, ott a 160V/100kHz négyszög.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Lejjebb vittem a primert, a légrés most sok volt. (870/172uH)
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Most járatom a magot 142kHz-en, aztán újraszámolok, újratekerek mindent.
Adok neki 0,17T-t.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
@lorylaci:
Íme a legújabb excel táblázatom, már csak tekerni kell és mérni.
A szórt induktivitással vagyok bajban a kötegelős elválasztás miatt.
Mágnesező nem gond, beállítom légréssel és kész.
Amúgy szépen szabályoz az IC, kicsit melegszik 142kHz-en az IRF740-eket hajtva, de nem vészes, kb. 40-50 fokos lehet.
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Ebay-es 3M szalagom nincs, de az ebay-es Koptan nevű akármiről csináltam neked egy videót. Rátettem a szigetelést a drótra, alul elhagytam 1,5-2mm-t. Látszik hogy az ív levánszorog oda, tehát az anyag szigetel. Persze pontosan mérni nem jó a módszer, csak saccolni. Az ív durván 4mm hosszú, tehát sacc/kb 8kV lehet. A meghajtás egy Tredzsent (Traguár) 6V-os gyújtótrafója, 270nF kondi meg egy laposelem.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Valami nem stimmel a táppal, 500kHz-en megy, szekunderen csak 20V.
Trafó: 29/3/2x4T 663/58uH
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Jó kis videó. Én maradnék az elválasztóknál.
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Miért megy 500kHz-en? Az indulás után be kell állnia a frekire, amit az időzítő tagok diktálnak.
A 20V pedig egy következmény, kicsit gondolkodni kellene. A kapcsolófreki növelésével az átviteli tényező csökken. De ez azt jelenti, hogy a cikkem első oldalát sem olvastad el.
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Kevés volt a segédtekercs menetszám. Most megy, de a 25V még nincs meg csak 22.
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Mekkora frekin megy? Milyen a visszacsatolásod?
Ha a fesz a kimeneten a kívántnál alacsonyabb, és a táp magas frekin (200kHz számolótáblád alapján) megy, akkor a visszacsatolás falsul diktál, akkor azt nézném meg.
Ha a fesz a kimeneten alacsonyabb, de a táp a minimális frekin megy, akkor meg kell nézni, hogy ZVS mód van -e. Ha nincs akkor átbillent a maximumon a vezérlés, ellenőrizni kell a rezonáns elemeket. Ha ZVS van még és a freki alacsony, akkor pedig a rezonáns tagokban van a bibi. Ekkor érdemes lehet kimérni kis terhelésen az átviteli görbét.
(#) gazz hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy a szórt induktivitás mérésekor a segédtáp tekercsét is rövidre kell zárni?
(#) ferci válasza gazz hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Nincs jelentősége.
(#) klrz hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Sziasztok!!
Nem tudom, hogy jó helyre írok, illetve elnézést kérek érte ha nem a témába vág a kérdésem!
A problémám a következő:
A előszobába, körbe fenn a sarokba, LED szalagot telepítettem!-nagyon jól néz ki ha világít, amúgy is sötét az előszoba...
A meghajtást egy 220V~ /12V~ szekrénybe építhető, halogén izzó transzformátorról üzemeltetném, na és itt a problémám...
A LED szalag teljesítményfelvétele: 7W/m összesen a falon van 9m
Na most ezt paraszti ésszel számolva, összteljesítmény kb. 63W
Ez eddig rendben is volna, mert a trafó 65W teljesítményre képes, igazából nekem az egyenirányítással vannak gondjaim! Amit eddig használtam próbaképp az egy GRAETZ hídba kapcsolt egyenirányítók, melynek tipusai: CT4A05
A probléma az hogy iszonyatosan forrósodik ez híd, hosszútávon gondolom ez nem egészséges....?
Én nem űzőm profi szinten az elektronikát, ezért kérdem hozzáértő szakit/szakikat, hogy milyen egyenirányítót telepítsek a LED szalaghoz?
Előre is köszönöm a válaszokat/kritikákat illetve véleményeket!
Üdvözlettel: Krisztián
(#) ferci válasza klrz hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Hűthető 10 amperes graetzet.
(#) kaqkk válasza klrz hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Nagyáramú gyors diódákból kell hidat csinálnod , nem az áram hanem a magas ftekvencia miatt melegszik a híd (én pc tápból bontott kettős diódákból csináltam )
(#) morzsa15 hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy nyomtatóból kiszedett tápegysèg ès olyan problèmám lennr vele hogy a kimenet ráz. Ezt mi okozhatja illetve hogyan tudom kiküszöbölni?
(#) Dudus válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Fémházas készülékbe volt szerelve ami földelt kábellel csatlakozott a hálózathoz?
(#) gerleimarci válasza morzsa15 hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Ki kell venni a zavarszűrő kondit/kondikat a primer és a szekunder közül.
(#) ferci válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
50 Hz-es trafó van benne.
Következő: »»   620 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem