Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   619 / 781
(#) SZISZI86 válasza p_kowa hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Köszönöm a választ.Akkor még keresgélek tovább.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Nem értelek. Van már működőképes kütyüd. Tekersz egy trafót. Bekötöd és kipróbálod. Az egész nem tart tovább mint fél óra. Nem kell pontosan mindent beállítani, meg lehet becsülni, hogy jó lesz, vagy nem. Valójában szekunder sem kell rá. Ha nem lesz meleg a vas mondjuk 60 foknál, akkor jó lesz. De erről már annyiszor volt szó... Lényeg, hogy kapjon akkora indukciót a vas, amit elképzeltél. Ehhez nem kell semmi különös, még ZVS, meg rezonáns sem, csak a feszültség-idő terület. Jó ez 50V-ról is, csak 300/50=6-szor kisebb frekvencián. Nem kell hozzá zománchuzal sem, ami ráfér, az pont jó lesz. Wire-wrap, "robbantó" drót, telefonkábelből egy ér, stb.
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Csak gondoltam kapok valami választ is leordtás helyett hétfőig...
(#) lorylaci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ha N27, akkor dobd ki. Adatlap nélkül én sem tudok vele mit kezdeni, és szerintem nem éri meg vele foglalkozni. De ezt már többször elmondtam, hogy vegyél modern, romális, jó, ismert magot.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Elküldöm neked privátban a ferritadatokat. Kicsit hosszú, ( 12 MB ) ide nem fér fel. Ezért viszont elvárom tőled, hogy az N22, N27, N67, N87 ( 90. oldal körültől ) adatait tedd ide ki a fórumra. Hátha másnak is kell, akkor nem kell csak hivatkozni... Természetesen, ezeket a hivatkozásokat neked kellene megtenned a jövőben...Azért ebből már ki is lehet számolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Rátekered az adott menetszámot, és az alatt az idő alatt amíg beírod a kérdést kiveszed a félhídból a trafót, és beteszed azt helyette. Szekunder nem kell rá, csak megnézed a mágnesezőáramot, meg hogy mennyire melegszik a mag.
De ha esetleg elmegy kisebb fesszel az IR akkor még a 150V-ot sem kell rátekerni, hanem mondjuk csak 40V-ot.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Te valami nagyon türelmes 1-én lehetsz... már legalább 5-ször leírtad ezt...

De látom, megtanultad a leckét...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
És még hányszor fogom...
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Nem dobom ki, mert van belőle jó sok, és 100-120W már elég lenne IRF740-ekkel +24V-ra.
Nem biztos hogy N27, lehet M2TN-B, bár azt hiszem a kettő majdnem ugyanaz, vagy lehet M2TN-C-is.
Gondoltam régebben foglalkoztál ilyenekkel és van tapasztalatod.

@katt: a kikísérletezésének módját tudom én is, de most itthon vagyok, nem tudok kísérletezni, hétfőig meg hosszú még az idő és én nem szeretek várni.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
De azért ki tudod számolni a diagrammok alapján...
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ez a módszer, amit leírtál, jobban tetszik: Bővebben: Link
Szeretem érezni a vas melegét.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ugyanezt írta le a Zsolt vagy ötször...
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2016 1 /
 
Talán én is leírtam ugyanennyiszer, hogy a műhelyem a munkahelyemen van, munkaidőben(vagy "túlórában") hobbizok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 1 /
 
Senki sem mondta, hogy még ma este kell megcsinálnod. A mikéntjét mondtuk el, meg küldtem neked egy kisebb könyvet. Valószínű, neked semmi sem elég jó, inkább megmagyaráznád, hogy mit nem lehet, miért nem lehet, most nem lehet, stb. De a te dolgod...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Transztyuszeres válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Épp most néztem meg a telefonomon az email-jaim. Letöltöttem.
(#) vteo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ha megelégedsz egy ilyen válasszal:
A csatolt N27 grafikon alapján 100kHz/0,1T-nél a ferrit mag vesztesége 0,25W/cm3 (0,2W/cm3 100Celsiusfokon)
Ha az EC34 megfelel kb. egy E34 magnak, akkor annak a térfogata 5,9cm3, tehát 1,5W fogja melegíteni a ferritmagot.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Transztyuszeres válasza vteo hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Köszi, na valami hasonlóra számítottam.
EC35 N27 adatai:
(#) vteo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Az EC 35-re egy lehetséges verzió:
(#) vteo válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Találtam EC34 adatokat (megegyezik a siemens ETD34-gyel)
Ezek alapján közel 2W-ot fog fűteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Transztyuszeres válasza vteo hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Köszi!
Azt hiszem a 2W-al nem lesz gond, már ha N27, vagy hasonló(nagyon valószínű).
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Miért lenne gond. Azt írtad a másiknál hogy 7W-al kellett terhelni hogy ne másszon fel üresen a feszültség. Ahhoz képest a 2W veszteség a magban semmi.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A hőfok miatt aggódok, nem a hatásfok miatt.
Csak 2W-al teheltem, mászott az fel 2x7W-al is(-1-2V).

Tudom néha szeretem várni a sült galambot, ahelyett, hogy google és számolás.
(#) FRobert hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Az első sikertelen próbálkozás után, újból nekifutottam egy rezonáns kapcsoló üzemű tápegységnek IRS27951 el az AN-1160 alapján.
A transzformátor egy ETD39 - 3C90, ami osztott csévére készült, számítások alapján teljes induktívitás116,9uH (fizikailag is sikerült beállítani), szórt induktivitás 16,7 (fizikailag 20 uH re sikerült), LCM3-al mértem.
A alábbíakban csatlakoztatom a kapcsolást (bizonyos alkatrészek értéke változtatásra szorúl, ez inkább egy próbakapcsolás, ezért kérem ne próbálják megépíteni vak módon).
Az próbákat egy labortáppal végeztem 20V-ról, valamint a vezérlést 15V-ról. A kimenetre csatlakoztattam egy 5.8 ohmos ellenallást, amin 5V és 900mA mértem egy digitális lakatfogóval.
A gondom az, amit látszik a jelformából is ahogy terhelést kapcsolok a kimenetre megváltozik a kitöltés (a felső feten nő, az alsón csökken), valamint a felső fet kikapcsolásakor keletkezik egy kiugrás, ami rátevődik az alsó fet bekapcsolására és ez a jelenség állandó, ha van, ha nincs terhelés a kimeneten .
Mi okozza a jelenséget?
A kapcsolásban felhasznált kapcsoló tranzisztor SPP20N60C3 (nem irfp460 ahogy van a rajzban)
(#) Transztyuszeres válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia!
Itt a legfrissebb verzió:
Átnéznéd?
(tudom, ZVS nem jó )
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) ufy92 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A Ct értéket írd át 330p-ról.
(#) Skori válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Akkor még egy tipp, ha nem akarod megvárni amíg átmelegszik a vasmag. Van egy működőképes tápod. Mérd meg mennyit fogyaszt üresjárásban (DC 300V-on árammérés) Tekerj az N27-es vasra egy primert és kösd be párhuzamosan a beépített trafó primerjével. A fogyasztás üresjárásban jó közelítéssel az N27 vasmag veszteségével lesz nagyobb, mint az első mérésnél.
(#) szendi001 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok! Írtam pár oldalt angolul kapcsolós tápok hibajelenségeiről nedves környezetben. Szükségem lenne egy bekacsolásos oszcilloszkóp árbára, amit forrással meghivatkoztathatok. Az elmélet lényege hogy a bekapcsolási tranziens egy gyár hétfői elindulásakor le tud térdeltetni technológiai gépeket. A cikk PhD tárgy teljesítéséhez kell. (Vagyonvédelem) A lektorált verziót felteszem majd ide. Amúgy húsüzemi gépek SMPS-éről szól a cikk, amit rendszeresen Womával meg mostak szombatonént.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) voodoo hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Üdv.
Elméleti kérdéseim lennének. Lehetne olyat készíteni, hogy a tápegység egyben a végfok lenne? De ezt úgy értem hogy nem lenne benne trafó, közvetlen a 320Vból menne az audió fetekre az áram, és egy PAM-PWM meghajtás lenne a bemenetén. Kimenetén ugyan így meglenne a demodulátor ami egyben leválasztana. Mert ugyebár ha gate trafóval lehet fet-et hajtani (sokak ugyebár ebben kételkednek) akkor a leválasztás kérdése nem túl diszkréten de megoldható lenne.
Jó persze egyenlőre nem találtam ilyen fesztűrésű feteket, csomó buktató van a dologba, de napok óta ezen csikar a gondolatom.
(#) (Felhasználó 46585) válasza voodoo hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Lehet, szimulátorban működik is a dolog. Trafó kell bele ( mondjuk 200 kHz-re ), mert a hálózatról le kell választani a hangszórókat. Korábban tettem fel egy cikket, talán a pwm erősítős topicban. De nem egy egyszerű dolog, nem is hiszem, hogy akár PA célokra megfelelő minőséget lehetne csinálni. Szünetmentesbe elmegy, de ott sem igazán láttam elterjedni.
(#) voodoo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Jól esik látni azt, hogy nálam a szakmában jártasabb tag is gondolt már hasonló "nem megszokott útvonalra"
Viszont a dolog valóban nem egyszerű.
Következő: »»   619 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem