Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1118 / 1271
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Most így hirtelen csak ezt tudom mutatni mivel nincs antenna a közelben. Legalább is hozzá férhető helyen.
A PC HDMI-n ment ez scart ról megy.
A VHS hibáitól eltekintve látszik, hogy milyen a kép de ha kell valahogy össze szedek egy jobb videót egy dvd vel ha hajlandó lesz beolvasni egy lemezt.

Videó
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Sikerólt beüzemelni a DVD-t még ha egy scart kábel hibába bele is futottam.
Lehet, hogy még nem érhető el épp feldolgozza a yt.

Videó
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Nem tudom ez alapján mi lehet. Korábban ha egy ideig így ment vissza vissza jött a normális kép aztán egy idő után helyre állt.
A képeken látható problémára tény és való, hogy hasonlít viszont a veszültségeket megkapják rendesen a panelek mindenhol.
(#) jdani hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Üdv. CTV208, hang van kép nincs. Na mondom elkezdem tekerni a G2, lesz,e változás, és lett. Megjött a kép. Visszatekerem az eredeti állapotába, és úgy is van kép...
Van olyan hogy a trimer ...,,letapad,,?
Meg kellett csak tekergetni kicsit, és már van kép..
Mondjuk bekapcsoláskor olyan max 10másodperc után jön be a kép, míg a hang rögtön...
Ez mitől lehet?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Szia!
Hagyd feltekerve, mert hidegen ugyanúgy nem jön majd meg a kép. Ez a képcsőgyengülés egyik jele, ha nem jön meg a megfelelő értékű sugáráram, akkor a vezérlő nem ad képet a video-végfokozatokra.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
A mellékelt képen meg vannak adva az esetleg gyakori hibák forrásai .Úgy mint kábelek feszültségek Y, Z modulok hibái , és ezek meghajtó fokozataik , illetve a control board , ami ezek vezérlő panelja.Attól , hogy az Y, és a Z modulok megkapják a megfelelő feszültség értékeket a modulokon lévő elektrolit kondenzátorok , illetve az ezen lévő kijelző meghajtó fokozat még igen csak idézhet ezen hiba jelenséget.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Nagyon az y panelre gyanakszom. Vajon természetes dolog, hogy a hűtőbordája 1-2 perc alatt olyan forró, hogy hozzá se lehet érni? Picit bekapcsolva hagytam pár percre mert a géphez kellett jönnöm. Amikor kikapcsoltam és mögé mentem éreztem, hogy valami nagyon melegszik. Az Y sus panel hűtőbordájához nem lehetett szinte hozzá érni olyan forró volt.
Nem hinném, hogy ez természetes dolog. Legalább is pár perc alatt biztos nem.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Igen az rendellenes azt az Y modult át kell vizsgálni rendesen..Úgy mint kondenzátorok terén is, és mint félvezetők terén is .
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Akkor eleinte is jó helyen keresgéltem. A rendellenes melegedés alulról érezhető jobban illetve felülről. A Z-SUS ehhez képest szinte éppen, hogy csak langyos lesz ennyi idő alatt. A hűtőborda közepe érdekes módon hidegebb mint az alsó felső rész gondolom ott kevésbé melegszik.
Alul ez a 2 IGBT félvezető van: 2PG001
Valamint ez a Toshiba regulátor: k3880
Utóbbi nem tudom, hogy jó datasheet-e mivel csak a k3880 van ráírva és csak két datasheet et találtam de egyik se csak simán ez. vagy 09 vagy 06 van mögé írva a datasheet en.
Felül:
3db IGBT van ami megegyezik az alsókkal.

Középen 2PG002 -k vannak ott nem melegszik annyira.

Valamint azon a mérőponton ahol korábban nem volt feszültség ugyan úgy nincs.

Esetleg nem tudsz egy helyet ahonnan tudnék hozzá szerezni panelt ha végképp nem sikerülne? Előre is köszi. Kerestem kijelző hibás darabokat de sehol nem találtam. :/
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Utána nézek neked , de kell az Y modulon lévő számok betűk stb. Tehát a modul Teljes sorozat száma.

Hoppá nézd csak mit találtam neked . Véletlenül nem ez lenne az ?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016

Y sus.PNG
    
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Hasonló de nem ugyan az. TNPA3794.
Matrica 1: 0012298
Matrica 2: AB TXNSC1BLTB 00023110600657 T
Más nincs rajta.
A hiányzó fesznek meg van az oka. Ott csak hiba esetén van fesz. Kicsit mélyebben bele bogarásztam a blokkvázlatba: TPSOS7 ponton csak akkor van fesz ha nem indul a panel.

Előre is köszönöm!

Itt van teljes életnagysában: Kép
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szerintem jobban jársz , ha inkább kimérés útján megjavítod , mert lehet kapni , de az ára igen húzós nézd.

Bővebben: Link
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Azt a jó büdös francot. Már bocsánat. De valaki ebbe nagyon szépen bele tekergetett.
Bár nem ennek a tv nek a dokumentációja viszont hasonló.
Ránéztem az értékekre ez alapján is. Itt ért a meglepetés. TPVAD -100V a dokumentáció szerint itt -90V nak kéne lenni.
Beállítottam TPVAD ot 88-89V környékére egyből abba maradt a melegedés.
Azt hiszem ez alapján újra neki esek a fesz méregetésnek mert ki tudja, hogy hol van még rossz fesz amit korábban nem vettem észre. :/
...Vételről szó se lehet ilyen árak mellett. O.o
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Igy van nézd át lehet , hogy csak tényleg oda tekert neki valaki , és ezért túl van vezérelve.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Nos beállítottam mindent de így se lett jobb. Max annyi, hogy így lassabban melegszik az Y panel. Azt hittem megoldotta a dolgot de ha kicsit hosszabb ideig megy akkor bizony tűz forró lesz a hűtőborda meg se lehet fogni még egy pillanatra sem.
Ezt leszámítva a táp maga stabil.
A dokumentáció szerinti értékeken belül mozog +- 1-2V os eltérések vannak ahol nem lehet ekkora ott általában +-0,1V a teljes fehér és teljes fekete képtartalom között.
VSUS 180V-178V
VDA 70,2-70,3V
Ve: 151V, (Kijelző adatlap szerint pont ennyi kell egész jól kicentiztem.)
Vvad -90V - -88V,
TP15V: 15V-15,1V
TPSC1 (SC): Oszcilloszkópos mérés szükséges.
Vlow: C555 ös kondin kéne mérni egyelőre nem találtam meg. 73V nak kéne lennie.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Nem tudom meg van e , vagy feltettem e a táp rajzát azon rajta van az R661 Vlow feszültséget állító trimmer .
A C555 a táp szekunder oldalán az L514 pontjára csatlakozik , hátha , így könnyebben megtalálod.Ha itt nincs mérhető érték , akkor vagy szakad az L514 , vagy a D531 kettős dióda közül valamelyik megadta magát.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A trimmer az meg van viszont a lábai úgy vannak beforrasztva, hogy nem férek hozzá a multiméterrel sehogy sem. :/
Egyébként mindegyik rajz megvan amit küldtél.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Itt kell keresni .Mérheted a c 555 kondi lábain is .Ott is jó
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016

c555.PNG
    
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
ok. C555 meg van. Most már csak az a kérdés, hogy az nálam miért egy 160v 100µF os kondi....
Mond, hogy kétféle verzió létezik ebből a tápból mert akkor megfojtom aki előttem ebbe matatott....Már csak azért is mert akkor lehet, hogy ez okozza én meg voltam olyan okos, hogy egy ugyan olyanra cseréltem ki mert azt hittem olyan kell bele.....
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Nem nincs többféle verzió , mert ha megnézed a táp rajz bal felső sarkát , akkor ott vannak azok a típus számok amelyik tévében ezen rajz alapján kell , hogy legyen minden.És ahogy elnézem a tiéd igen csak rajta van. A másik , ha valaki csinálta annak biztos nyoma van tehát látszik ,hogy cserélve lett , vagy nem.Az , hogy most jelenleg olyan kondi van benne amilyen az egy dolog , azt majd úgy is kicseréled , de a feszültséggel mi a helyzet tudsz rajta mérni ?
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Ki kell vennem a panelt ahhoz.
HA d531 vagy l514 en tudok mérni mondom, hogy mi a helyzet.
Egyébként a kondi forrasztásán látszott, hogy nem gyári. :/
Ez a kondi már általam is cserélve van viszont én szemrevételezéssel cseréltem. Azaz amilyen benne van olyat rakok bele alapon.
Viszont kezdem azt hinni nem ezt kellett volna tennem...
Rögtön megírom mi a helyzet a Vlow-on.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Ok jó a diódán is , vagy az L514 en is ha ott tudsz mérni ahol könnyebb.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
73V helyett 66V nagyon gáz.
Szerintem az a kondi baromira de nem oda való.....Megfojtom mondom én.
Azért még meg próbálok állítani rajta hátha be tudom de azt a kondit sprintben cserélem 220µF osra ha van itthon.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Végre van valami eredmény , mert ha nem lett volna semmi az lett volna csak gáz .Nem tudom , hogy a Vlow potin lett e állítva , de lehet , hogy addig nem kellene , amíg a kondit ki nem cseréled , és ha úgy sem lesz jó , akkor már a jó kondinál kellene ezt az értéket beállítani , és meglátjuk mi lesz .Hát kíváncsian várom mi lesz .
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Kicserélem van itthon. 72,3V ig tudom beállítani. Ha a fölé állítom elkezd hangosan búgni az alatta lévő trafó. Szóval megy a kondi csere és meglátjuk.
Szerintem nem egészséges, hogy búg meg ugye szkóp nélkül ki tudja, hogy nincsen-e impulzus zavar ott a kondi miatt. Várok kicsit, hogy kisüljeneka kondik utána neki esek ha végeztem írok.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Jó cseréld ki , de a 73 volt az sok lesz .Úgy állítsd be , hogy a P12 es csatalakozó 1-2 lábánál 67 volt legyen ez a gyári érték.Nehogy a Q527 sokat kapjon aztán tönkre menjen.Tehát 67 v legyen a csatlakozón.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Rendben.
Én innen néztema mérési értékeket nem tudom, hogy ez jó-e: 35,36,37 ik oldal
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Is is , tehát jól nézted , csak attól függ , hol méred .Mert a táblázat azt mondja , hogy azon a ponton a P12 es csatlakozón kell mérned mégpedig az 1 és 5 pont között +75 voltot , amit az R665 számú trimerrel tudsz állítani , +- 0,1 volt lehet az eltérés.És ehhez a kijelző hátulján lévő matricán szereplő értékek a mérvadók , tehát , ha ott Vdat +75 volt van , akkor +75 voltot kell beállítani.Nem tudom neked a matricán milyen értékek vannak ez kijelző függő dolog.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A kijelzőre nincs írva Vdat csak Ve 151V és Vsus 180V.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A +75v ot a rajzon Vsus +189 voltra írja .Neked ez egyébként mennyi mármint a Vsus , ha megméred ?
Következő: »»   1118 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem