Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   14 / 194
(#) sound.man válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Köszi a segítséget! Már jó a védelem.
(#) Árpy hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Helló elkészítettem a majki féle koppanásvédelmet (reflex RX500-as védelme.) Müködik, de néhány dolog kicsit zavar..
1.) kb 7mp, míg a relé meghúz, szerintem ez nagyon sok. Ennek a csökkentését a 470µF-os kondi csökkentésével lehet megoldani, ugye? úgy gondoltam, hogy berakok egy 100µF-osat, akkor kb 2 mp lesz a behúzási idő.
2.) A clip leddel sorosan lévő 1k-s ellenállás nagyon melegedik, ha világít a clip led (addig, amig a relé behúz.) Nem tudom, hogy az R2 vagy az R5 növelésével lenne-e érdemes csökkenteni az eldisszipálandó feszt?
3.) Kicsit érzéketlennek látom a kapcsolást, mi lenne ha a bemeneti 47k-os ellenállásokat csökkenteném?
Bocs, hogy ennyi kérdést rátok zúdítottam, köszönöm a segítségeteket előre is, Arpy
(#) Árpy válasza Árpy hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Helló. A reléi is kicsit melegedett, 26 volt volt a fesz rajta, úgyhogy a relével soros ellenállást kicseréltem 2x820ohm-ra így kisebb fesz (20volt) van a relén, az ellenállások kicsit többet disszipálnak, de csak kibírják.
(#) soos csaba hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Szevasztok!a Qudhoz szeretnem megepiteni ezt a rajzot,csak az a problemam hogy nincs 12V-os relem csak 24-es,nem lehetne atalakitani a rajzot valahogy hogy menjen 24 voltrol is,vagy nem kell alakitani semmit csak siman adjak be neki 24V-ot es mar kesz is?a muveleti erosito el kell hogy birja ezt a feszt ha jol tudom.Ja es meg valami nem akarom beepiteni a valtofeszultseg figyelot,szoval lehagynam belole a BA 159-es diodat,az R15-14-et,meg a C3-as kondit,mukodne a kapcsolas ezek az alkatreszek nelkul is?.Vagy ha megis muszaly oda akor oda hany V-ot kell hogy beengedjek?valtoaramot persze.Segitsegeteket elore is koszonom!!

vedelem1.gif
    
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia!
Szerintem hagyd meg a védelmeket benne.

véd24V.GIF
    
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Koszi a segitseget!,de akor a BA 159-es diodara mennyi vatoaramot kossek,vagy nem kell semijen feszt kossek ra ugy is menne?
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
A Quad 35V váltóját nyugodtan rákötheted, de azt muszály, mert másképp nem húz meg a jelfogód.
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
En a 200W-os valtozatot csinaltam meg,es anak +- 55V-kell 4ohmon,es ket traforol hajtom meg,mindket trafo lead valtoba 41,5Vot kulon kulon,es 2db egyenhidrol hajtom az erositoket.Most az a kerdes hogy mindegy hogy meik trafora kotom a BA 159-est,csak kapjon valtoaramot,igaz?
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Ennek a váltófesz figyelő bemenetnek az a feladata hogyha megszűnik a váltófesz, abban a pillanatban lekapcsolja a hsz-kat az erősítőről, és a kikapcsolási tranziensek nem a hangszórón keresztül válnak halhatóvá.
A két trafó primerköri tápellátása egy hálózati kacsolón keresztül történik, tehát mindegy melyikre kötöd.(az az avétos, ha az másik oldali trafó biztije kiolvad)
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Koszi a valaszokat!mostmar akor annyit kell hogy csinaljak hogy osszerakom es letesztelem.
(#) Marty McFly hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
Sziasztok!
És szeretnék egy olyan védelmet az erősítőmbe, amibe lenne koppanásgátló, kimeneti egyenfesz figyelés, hővédelem, és ami a legfontosabb zárlatvédelem! Kapcsolási rajzok, ötletek a megoldáshoz érdekelnének! Esetleg ha valaki épített már ilyet, és megosztaná velem az infokat azt nagyon megköszönném!
(#) Árpy válasza Árpy hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
Nincs senkinek sem semmi véleménye a reflex védelemmel kapcsolatosan?
(#) Sword válasza Árpy hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Heló!

Nekem is ez a kapcsolás van, viszont a relé nem húz meg, mert alacsony a tápfesz a sorba kötött ellenállással együtt. (21V a jelenlegi, de 30Voltról szépen működött)
Gondolom ha kiszedem az ellenállatot, akkor a 21 volton pont meg fog húzni a relé. A kérdés még az, h ugye ez az R1 jelölésű 220Ohm-os lesz, igaz?
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Nekem +-39 volt a tápfesz, de később 40 volt lesz. Az eredeti kapcsolásban 220ohmos ellenállás van... de nekem azzal nagyobb volt a relé behúzó fesze, kb 26 volt körül volt. Így melegedett is a relé, úgyhogy 470 ohmra cseréltem, és így alacsonyabb lett a fesz. Úgy gondolom, hogy a te esetedben teljesen elhagyhtó az R1, de nem tudom, hogy még kell-e valamit módosítani a te feszedhez az áramkörben. Talán még az R14; R5; R17 értékét lehetne módosítani szerintem. Üdv, Arpy
(#) Sword válasza Árpy hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Aha, értem
Én most nagy gyorsan át is kötöttem egy rézdróttal, de nem akar működni a mocsok. Világít az összes led és nem húz meg . Be van kötve minden, GND, +U, -U,~U..
Külön 24V-os paneltrafórol működött, az erősítő tápjáról meg most nem akaróddzik
(#) Sword hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Nemtudom, hogy és mitől, de működik
(bittos a záram hajccsa)
Viszont 8-9 sec, amíg meghúz. Ennyi idő alatt töltődne fel a 470µF-os kondi a 21V-tal?
A 24V-os (egyenbe kb 34V) trafónál ez durván 2 másodperc volt.
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Nekem is kb. 7 mp +-39 volt egyenről... emiatt azon gondolkodtam, hogy csökkenteni kellene az értékét 100µF-ra... akkor valszeg csökkene..
Másik dolog, ami aggasztott, hogy kissé érzéketlen, lehet, hogy csökkenteni kéne a bemeneti 47k-t?
a Harmadik dolog, ami nem tetszett, hogy R5-ös ellenállás nagyon melegszik, ha a clip led világít.... nem tudom, hogy ennek kellene-e az értékét növelni, avagy az R2-esnek?
(#) Sword hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Nekem igazából teljesen jól működött, még csodálkoztam is.
Bekapcsolásnál felgyulladt mind3 LED, majd2-3 másodperc múlva szép lassan kialudt a protect és a clip, majd kattant a relé. Most viszont v.mi nagyon nem stimmel.
Elkezdtem bepakolni a dobozába a paneleket, meg kábelt rendezgetni, és az istennek nem akar működni. Jah és a clip led nem világít, még a vezetékén sem mértem feszt, a relé pedig nem húz be. Biztosan csináltam v.hol v.mi szép kis rövidzárat., pedig már majdnem kész volt az egész erősítő, jel bemenetet kellett volna márcsak bekötni , de most elment a kedvem az egésztől.

Mit értessz az alatt, h érzéketlen?
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Akkor az balszerencsés ügy ha jól van bekötve, akkor a tranyókat és a diódákat kellene leellenőrizni elsősorban... Nekem pedig kezdetben indult rosszul.
Azon, hogy érzéketlen azt értem, hogy tesztelésnél eléggé nagy DC fesz kellett a bemenetére, hogy a védelem müködésbe lépjen... neked nem így volt?
(#) Sword hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Nemtudom, igazából ezt a részét nem is igen próbálgattam, örültem, h műxik a koppanásgátló része
Tranyókat megpróbálom megmérni, gondolom bib az lehet, ha absz nem vezet vagy tiszta vezető és bázisáram nélkül is vezet a C és az E között...
Gondolom ezt kitudom mérni.
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
A tranyókat úgy érdemes kimérni, hogy kiforrasztod, és aztán a műszer HFE mérőjével kiméred... vagy akár lehet diódavizsgálattal is... a diódákat is ugyanezzel tudod megmérni.
Nekem az elején, amikor nem müködött, akkor 2 tranyó, 2 dióda halt meg, és a 47µF-os kondi durrant szét.
(#) Sword válasza Sword hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Hát igen..pihent aggyal könnyebb, mint t.nap este.
Elszakadt az erősítő GND vezetéke. Valszeg addig rángattam a kábeleket a trafó körül, hogy elszakadt.
Pedig úgy kezdtem neki, hogy szép, rendezett belsőt akarok, de már káosz van és meg is lett az eredménye: nem láttam a hibát.
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
No, akkor nem is volt akkora nagy baj... és már müködik?
(#) Sword hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Jah, szerencsére. Vége az idegeskedésnek
Működik, köszi. Egyenfeszre lekapcsol egyből. IGAZ EZ EGY 1,2V-os akksi volt
Egyelőre örülök, h működik. yesss
(#) Árpy válasza Sword hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
az jó, örülök neki. Neked nem melegedik a R5-ös ellenállás, amíg világít a led? (kb tápfesztől kicsivel kisebb feszültség van rajta, szóval eléggé nagy fesz esik rajta..)
(#) Sword válasza Árpy hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Vagy az R5 vagy az R17 melegszik az R17 egy 0,5wattos ;1,5K Ohm-os ellenállat, sztem inkább az melegszik.
Tudom,h egyszer meg is sütöttem az ujjam cseppet v.melyikkel
(#) proli007 válasza Árpy hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Hello!

Bocs, hogy belebeszélek, de még szép, hogy melegszik, mert 40V tápfesz esetén, majdnem 40mA folyik át rajta, az kb. 1,6W.

A Led-nek 20mA bőven elégséges. R5=(Ut-veszteségek)/Iled
pld.: (40V-3V)/20mA=1,85kohm

Tehát 2kohm-os ellenállás megfelelő, így a teljesítmény még mindig 684mW, tehát a 0,9W-os ellenállás már jó. (De azért az is nyílván melegedni fog!)

üdv! proli007
(#) Sword válasza proli007 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Sz.tem ő sem veszi zokon az ilyen "belebeszélést".
Ezért vannak itt a tapasztaltabb fórumtagok.
(#) Árpy válasza proli007 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Köszi a segítséget, már én is gondoltam, hogy kicserélem 2k2-re... ami most van bent, az 1k 0,5wattos, szépen felmelegszik az a kb 7mp alatt, míg világít a led... De akkor miért ilyen rosszul méretezett az áramkör? (nekem nincs R17, mivel ezt a ledet feleslegesnek láttam a védelemhez belerakni )
(#) proli007 válasza Árpy hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Hello!

Nekem szokásom, hogy nem hiszek senkinek, mindent átszámolok. (már amit tudok)

üdv! proli007
Következő: »»   14 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem