Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   152 / 199
(#) bali00 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ez nyilvánvaló..de mégis, hogy szól?
(#) kokozo válasza bali00 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Mihez akarod használni?
(#) bali00 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
SM57 vagy rode NT5 vagy egyéb mikrofonokhoz. Gitár dob hangszerek ének felvételéhez
(#) kokozo válasza bali00 hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szerintem ha sikerül egy normális tápot csinálni hozzá akkor jó lehet.
(#) bali00 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ez biztatóan hangzik, Ráfekszek majd a tápra is hamarosan.
(#) gyula66 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy kapcsolási rajzom, egy keverő kapcsolás. El készítettem hozzá életem első Sprint-Layout paneljét. Megnézné valaki mennyi hiba van benne? Előre is köszönöm. Még egyszer mondom ez az első panel tervem.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) reloop válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A negatív táp ne találkozzon a szűrőkondenzátorok előtt egyetlen alkatrésszel sem, mert a vezetősáv nem 0Ω ellenállású és nem 0H induktivitással rendelkezik.
Ha a Sprintben kikapcsolod a réz felületet (K2), láthatod milyen egyenetlen az alkatrészek sűrűsége, érdemes a látottak alapján kicsit igazítani rajta.
Milyen eljárással viszed fel a tervet a NYÁK-ra, gondolok itt a vasalásra, fotóra, vagy kézi rajzra?
(#) gyula66 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia. A negatív tápot az IC-re is csak a szűrő kondik után kössem rá? A K2 nem tudom kikapcsolni, mert nem reagál rá, csak a többi réteg gomb. Vasalással készítek nyákot.
(#) reloop válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A negatívot a rajz baloldaláról hozd be, úgy mint a pozitívot.
A K2 kikapcsolása előtt természetesen át kell váltani egy másik rétegre, praktikusan a B1-re.
Maratás után a felirataid tükörképe fog látszani a rézoldalon, ezt tarts szemelőtt!
Alkatrész érték és/vagy pozíciószám is kéne a tervre. Egyrészt lehetne magyarázni az alapján és téged pedig segítene a beültetésben.
(#) gyula66 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A negatívot át tettem, a feliratok csak a segítség kérés miatt kerültek fel, a könnyebb átláthatóság végett. Azt nem tudom, hogyan lehetne pozíciószámot adni az alkatrészeknek.
(#) reloop válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A Sprint téma fejlécében van link a kezelési útmutatóhoz.
Az alkatrész és magyarázó jelek mehetnek a B1-re.
(#) Helios hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Le ellenőriznétek nekem Amit kreáltam? A kapcsolási rajz Skori-féle.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) Béla 66 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki le ellenőrizné a nyákomat. Ez az első kétoldalasom.
Előre is köszönöm!
Korábban már feltettem de senki nem reagált:
nyák
SprintLayout-al készült.
(#) steelbird válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia.
Alkatrészeket kellene a tervre tenni, nem egyedülálló forrszemeket, mert így nehéz visszakövetni a tervet a rajz alapján. Minden alkatrészt külön keresni kell, hogy melyik lehet a lába?

Nem derül ki a tervről, hogy hol adod rá a GND -t, és a trimmert nem találom. Vagy ha a jobb alsó sarokban lévő háromszögben elhelyezkedő forrszemek lennének azok, akkor a közepe, a csúszka nincs bekötve, csak a két széle.
A többi talán jó.
A Sprintnek van külön topicja és van használatija is, Alkotó fórumtársunk készített hozzá egyet, itt találod. Javaslom nézd át.

Még egy kérdés: ez az alkatrész oldal, vagy a forrasztási oldal neked, hogy építetted meg?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) Béla 66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia!
Nekem rendesen lehet látni, hogy melyik alkatrésznek melyik a lába!SL5-t használok!
A GND a - lesz. Egyedülálló forrszemek csak a két oldal át járásánál van csak (remélem).
A trimmer felül van U4-l jelölve.
Még sehogy nem építettem meg, a zöld a forrasztási oldal, a kék az alkatrész.
Köszönöm, hogy ránéztél!
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia! Az egyik T4 bázis nincs összekötve R4-gyel.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Az pedig össze van Mégpedig C4 lábán keresztül.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) steelbird válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
A terven nem látszik, hogy hová kötöd a negatívot.
Ha pedig nem használsz alkatrészeket, hanem csak forrszemeket pakolsz a tervedbe, akkor bonyolultabb áramkör esetén senki nem fogja neked végigbogarászni.
De úgy látom, más is írta már ugyanezt neked, amit én.
Tegyél alkatrészeket a tervedbe, ne csak forrszemeket.
IC -nek ott van a DIL-18, az kell a nyákra.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016

IC.png
    
(#) steelbird válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Most már nem is találom az eredeti hozzászólást, amit linkeltél itt, nem jó a link. Ne oldalakat linkelj, mert azok tartalma változó, hanem közvetlenül a hozzászólást.
A hozzászólás fejlécében a név előtt van a (#) -re kattintva a közvetlen link.
Linkeld már be ismét, miről van szó.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Akkor úgy keresd, hogy T1-R2.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Közben megtaláltam és orvosoltam.
(#) Béla 66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
A linkelt válasz nem nekem szól!
Valamit nem értek, én az alkatrészeket úgy választom ki ahogy mellékelted.
Neked nem így jelenik meg?
A teszt gombra kattintva mutatja az adott vezeték hosszon a kapcsolódásokat, mind két oldalon!
(#) Béla 66 válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Elírtunk egymás mellet!
EZ AZ
(#) steelbird válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Igen, már megvan. Nézem.
(#) gyula66 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Sziasztok javítottam a keverőm panelrajzát. Megnézné újra valaki minden rendben van vele? Segítene abban valaki, hogyan lehet az alkatrészeknek értéket és vagy alkatrész számot adni, hogy a alkatrészen belül látszódjon? Elolvastam Alkotó leírását is, de valahogy nem találom. Valamint abban is kérnék segítséget, hogyan lehet a nyák széleit kijelölni a rajzon, mert nyomtatásnál nem tudok egymás mellé tenni két rajzot egy lapra egymás mellé.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016

Mixer.lay
    
(#) Béla 66 válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia!

Úgy gondoltad ahogy az én rajzomban van? A Text-re kattintasz és beírod az értéket, vagy a pozíció számot, majd a méretét hozzáigazítod az alkatrészhez.
Egyébként nem mindig célravezető az alkatrészen belül jelölni, mert van hogy nehezen olvasható!
Üdv. Béla
(#) Béla 66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Előre is KÖSZÖNÖM!
(#) steelbird válasza Béla 66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Nem tudom, nem lesz-e gond a rezonátornál a hosszú vezetősáv miatt. A rajz SMD rezonátort ír az U3 -ra, gondolom, azért, hogy minél közelebb lehessen tenni a procihoz.
A GND vezetősávját végig vékonynak találom.
Az 1N4001 dióda milyen célból van ott?
Az 5V a 330 Ohm -on keresztül nem fogja túltölteni a 3,6V -os aksit? Illetve elem esetén tönkretenni?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) steelbird válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia.
A 6-os Sprint jóval kisebb betűméreteket enged használni, mint az 5 -ös. Azzal már alkatrészbe is írhatsz, kivéve, ha túl apró alkatrész. Ha utána szöveggel együtt máshol is szeretnéd használni azt az alkatrészt, akkor jelöld ki szöveggel együtt, utána másolás, majd beillesztés, ahová kell. Beillesztés után egybe tartozik majd az alkatrész, meg a szöveg. Módosítani lehet utólag így is a szöveget, csak pozícionálni nem engedi a másolatnál. A szélek kijelöléséhez rajzolj egy 0,1 - 0,2mm vonalvastagságú vezetősávból keretet a szélek mentén körben a forrasztási oldalra. Így az is nyomtatásra kerül.
(#) Béla 66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Először is Köszönöm, hogy rám szántad az időd!
Azt azért elmondom, hogy egy teljesen SMD-s kapcsolást tettem át "Normál" alkatrészekre.
A rezonátort akkor, megpróbálom közelebb tenni!
Ahol tudom megvastagítom a GND sávot, de ha ezt kevésnek találod, akkor viszont, vagy végig ónozom "vastagon", vagy egy csupasz vezetéket végigforrasztok. Nem tudom ez járható-e?
A dióda, áramszünet esetén csak a DS1307-nek engedne fogyasztani az aksiból!
De látom, hogy fordítva van a tervben pozicionálva!
Még egyszer köszönöm!
Következő: »»   152 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem