Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   380 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Miért nem készítesz akkor egy kétszárnyú szimetrikus rotort melyen ha a ledek ugyanazon a köríven vannak akkor elég a fele fordulat is mivel egy kör alatt két led tudna felvillanni,vagy eltolni az egyik felén egy led mérettel a rasztert és így lehetne ritkábban is rakni a ledet,vagy a felbontást megnövelni (nem lenne a ledek közt "csík"lehetne 128 ledes is )
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Örülök,hogy a tied is megy végre!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ha a raszter el lenne tolva akkor is elég lenne a fele fordulat ha a 180 fokkal eltolt offset lenne és felváltva tenné be a sorokat akár egy tv készülék amit a szem nem lát vibrálásnak.Szerintem ez alkalmazható lenne bármilyen is legyen a kijelző szép stabil lenne a kép már alacsonyabb fordulaton is..
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) attika hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok.
A Dcf77 modulnál a DCF kimenetet vagy az invertáló DCF kimenetet kell bekötnöm a bázisba?
Feszültséghúzó (pull up) ellenállás szükség esetén.
1-test
2-1,2-15 V=tápfeszültség
3-DCF kimenet
4-invertáló DCF kimenet
A 3. és 4. kimenetet nyitott kollektorú npn
max.30 V 1mA.
Ennyi van összesen a lapjára írva amit adtak mellé.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Feb 20, 2016 / 1
 
A 4. -et kell használni.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) attika hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok,van egy hibás 18f2550-es pic-em amin az USB portja rossz és nem kommunikál a géppel.
Az órának minden funkciója megy vele csak a gép nem ismeri fel mert egyszer sikerült az USB B csati fém házát valamivel összezárnom.
A kérdésem az lenne,hogy ez a hibás Pic attól még felhasználható BTM modulhoz,vagy kell,hogy működjön az USB része is???
(#) attika hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok.
Ez a BTM jó lehet a bázishoz??
UART-on tud kommunikálni,de nincs rajta RS232.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Az USB és az UART egymástól függetlenül (akár egyszerre is) használható.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Köszönöm,akkor egy ilyet beszerzek majd.Próbálkoztam a gagyibb kínaikkal ami RS232-es,de működött egy darabig és bemondta az unalmast
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
A bázis panelről a két szintillesztő tranzisztort a hozzájuk tartozó ellenállásokkal, diódákkal, stb. le kell hagyni.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Egy az egyben kötöttem rá a pic RX,TX lábára egy ilyen szintillesztővel,kipakoltam mindent és egy az egyben az RS232 csatlakózóig elmegy a pic RX,TX lába és úgy kötöttem be az illesztőn keresztül.
Működött is szépen,de a kínai valamiért feladta a harcot.
Engem ez a UART zavart most össze,hogy ezzel használható-e.
Meg van olyan BTM ami csak Slave és azzal ugye nem tudnám használni.
(#) danda9719 hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Hello a BP103-as fototranzisztort mivel lehet helyettesíteni mert sajnos nem jutok hozzá sehol ?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Edimax válasza danda9719 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Helo(!) itt nézd meg. : Bővebben: Link
csak egyszerüen igy persze ellőtte a többi.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) csaby93 hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy éve megépítettem a saját propeller órámat, amit fényújságnak használtam, viszont már akkor is zavart, hogy néha el-elmozdult a szöveg, tehát olyan mintha az IR led és a fototranzisztor nem pont mindig ugyanott találkozna hanem egy-két milliméterrel arrébb és így elég hazárdos... van amikor egész peridódikus a dolog... Ez csak a kis mechanika ütéstől-mozgástól lehet? a fototranzisztor egyébként a propeller lapátján van és lehet az is bele zavar kicsiket...

Tapasztaltatok hasonló jelenségek, ha igen akkor hogy sikerült megoldani??
(#) attika hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok.
Valaki rápillantana nekem erre a rajzra,hogy így jó lehet a szintillesztés a bázishoz??
Köszönöm.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Valahogy így kéne illeszteni.

ILLESZTES.jpg
    
(#) attika hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Sziasztok.
Ezt a modult,hogy tudnám úgy beállítani,hogy a Gép Com porton ismerje fel úgy mint EZT ?
Addig sikerült eljutnom,hogy terminál programból mindent tudok a modulon állítani,de csatlakozni csak akkor lehet a modulhoz ha Command módba van és kiadok neki egy "A" parancsot,utána egyszer tudok rá csatlakozni,ha megszakítom a kapcsolatot akkor ismételten kell neki az "A" parancs.
Attól tartok,hogy ez a modul nem is használható az órámhoz.
(#) kly hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Tervezem az új rotort. Azon töröm a fejem hogy teszek egy gyro szenzort a rotorra ,hogy könnyen lehessen a balanszolást megcsinálni. Ledekkel lehetne jelezni hogy mikor jó a súlyelosztás vagy hova kell még súly. Kicsit olyannak képzelem mint az autókerék centírozást.
Namost ez az ötlet......de nem tudom hogy egy mezei gyro szenzor elég érzékeny e ehhez a méréshez. Mert ugye mit kell mérni. A rázkódást kéne, tehát az egész rotor és a hozzá tartozó motor stb. oldalirányú elmozdulását(igazából ez gyorsulás) ,aztán még kell az elfordulási szög(ezzel nem lehet gond)

Szóval szerintetek meg lehet ezt csinálni? Vagy másképp kéne? Az öltet még nagyon kiforratlan, szeretnék véleményeket,javaslatokat.

köszönöm
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia.A borsodircmodell.hu oldalon kisérletezik józsi barátom egy légcsar cetirozóval. ő ugy emlékszem accelerometerrel próbálkozik. Otthon majd ránézek és adok linket.
(#) pittyu2 válasza pittyu2 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Talán az eredeti német fórum,:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
nézem köszi.


Tervezéssel itt tartok, 2 layer-en összejött és megvan a cumis rész. Eddig ez a legkisebb rotorom:

pcb.jpg
    
(#) pongiii hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Üdv szeretnék ilyen órát készíteni smd alkatrészekből es rgb ledekből avrrel. Az elvi működésnél elakadtam. Azt értem, hogy a propeller a fotótranzisztorhoz képest időzít, amit ugye a bázis vezérel, de azt nem igazán értem hogy a bázis mi alapján állít be fix fordulatszámot, mert ugye azon nincs fotótranzisztor. Honnan tudja mennyi forog a ventilátor? Illetve még egy kérdésem lenne, miert kell az a specialis stab. Ic? Az lm29xx(hirtelen nem tudom a típusát). Miért nem elég csak simán egy fet és pwmmel szabályozni a fordulatszámot?
Választ előre is köszönöm.
(#) patexati válasza pongiii hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Szia!A bázis nem fix fordulatot tart csupán ki/be kapcsolható az lm2941 vezérlővel mely egy potméterrel beállítható a max fordulat is (12V mivel a bázis tápja lehet magasabb is és a 12V motor elhalálozna). A 18f2550 bázis már ezt pwm-el is képes vezérelni így a fordulat állítható a bázisból. Egy fet is megteszi ha a maximum fordulatot nem kívánod szabályozni.A bázis nem tudja mekkora a rotor fordulata nem méri.Vagy egy fix helyen lévő infra led jelét érzékeli egy fototranzisztor a rotoron mikor elhalad felette,vagy mágnes és hall szenzor megoldás adja az offsetet.Az infra led semmilyen információt nem ad a fototranzisztornak és a rotornak csak a fototranzisztor mikor elhalad a fényébe kerül átbillenti a kontroller portján a jel szintjét.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) pongiii válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Köszönöm a kimerítően gyors válaszod, én is erre gondoltam, csak több helyen olvastam, hogy a bázis vezérli a motor fordulatszámát és nem igazán értettem, hogy miként. Igazából nincs is értelme, úgy is a rotor időzít mindent, és bizonyos határok között még jó is ha max fordulaton megy a ventilátor, hisz akkor villódzásmentes.
(#) patexati válasza pongiii hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Csak egy 12V pc venti nem biztos,hogy sokáig bárja a 15V feszültséget. Nálam a nagyobb teljesítmény átvitel miatt (kly órája) egy 19V notebook tápról ment a bázis és ezt már nem bírta volna biztosan a 12V moci.
(#) pongiii válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Még egy kérdés, a légmagos trafót ugye egy fet kapcsolgatja x Khz-en és azt írják hogy a bázis azt is változó kitöltésű tényezőjű impulzusokkal kapcsolgatja, de ugye semmilyen visszacsatolás nincs a szekunder oldalról. Honnan tudja a bázis milyen kitöltési tényezővel kell kapcsolgatni, hogy a megfelelő teljesítmény átvigye? (mert ugye ha jól gondolom ezt tekinthetjük egy kapcsolóüzemű tápnak.) Erős a gyanúm, hogy az is fix pwmmel van hajtva.
(#) patexati válasza pongiii hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Nincs visszacsatolás a szekunderről.A PWM kitöltéssel és a tápfeszültség nagyságával lehet változtatni a kívánt teljesítményt.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Szia
Igazából ez lehetne fotdítva is. Pl. A rotoron csak egy infra led es a bazison egy ftranyó. Ekkor a bázisbak kéne nagyon pontos rpm et tartani mivel ekkor előre fixált időzítések lennének a rotorban. Szvsz így is meg lehetne csiálni, van előnye is hátránya is.
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
A Bob Blick féle rotorokban egy időmérésen alapuló algoritmus állítja be az időzítéseket. Fototranzisztor vagy Hall szonda segítségével méri egy körbeforulás idejét és ebből az időből állítja elő a pontok vezérlésének idejét. A kerekítés miatt maximum 1/10 pont időnyi elcsúszás lehet a kör végére. Sajnos a régebbi órádban csak megfelelő fordulatszám beállítások esetén ért össze a kép a körben.
Következő: »»   380 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem