Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2558 / 3587
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
Addig jó az űrnek amíg nem érdekli az embereket, mert addig csak ezt a bolygót teszik tönkre. Bele se merek gondolni mi történne akkor ha az ember kiszabadulna innét, szerintem okkal van ezen a bolygón elszigetelve.
Nem nézek híradásokat, de így is hallom hogy szigetek kezdenek víz alá kerülni a globális felmelegedés miatt, meg januárban a sarkon ahol -30 foknak kellett volna lenni plusz volt. Persze ez senkit nem érdekel addig amíg megvan a napi profit, meg nem a saját bőrén érzi közvetlenül.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 2
 
Azért ehhez az is hozzátartozik, hogy ez természetes folyamat és mindíg is melegedett/hült a bolygó hőmérséklete, tehát nem feltétlenül az emberi tevékenység az oka. Az is tény, hogy a tengerekből például nagyságrendekkel több üvegházhatást okozó gáz szabadul fel, mint amennyit mit eregetünk a levegőbe.
(#) Kari55 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Én is ezt vallom. Volt már jégkorszak, és özönvíz is.
(#) nagym6 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Mert nem a "Való Világ"-ot közvetítik a marsról.
Egyszer egy nagyobb társaságban azt mondtam, hogy elmennék a holdra, ez igazi nagy élmény lenne. Erre mindenki: minek oda? Sivár kőtömeg, sivatak, kutyát sem érdekel.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) zolika60 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Meg lesz is. Azt viszont nem pontosan tudjuk mi okozta ezeket.
(#) Norberto válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
De azért sejteni sejthető.

Nagyjából: a világegyetem változásai.

A naprendszer, azt tartalmazó egymásra hatások. És azon túli egymásra hatások. Csak ezek olyan dolgok, amikkel nagyon kevesen foglalkoznak és épp "megszületőben" vannak ezek az ideológiák, illetve kutatási eredmények. Nyilván a naprendszeren túli mozgások, egyéb naprendszerek, csillagok, stb. hatnak valamelyest egymásra, ezáltal minden kapcsolatban van mindennel, talán legfőképp mágneses, gravitációs, tömegvonzással kapcsolatos kölcsönhatásban. Mindezek együttesen vannak hatással pl. a Föld belső működésére is, ugyanúgy ahogy a Hold is kölcsönhatást okoz (lsd. apály-dagály esetén).

Részben emiatt voltak már a Föld élettörténetében pólusváltások, és még lesznek is. Ahogy voltak jégkorszakok és nem piskóta felmelegedések, és még lesznek is. Az okok szerintem nagyjából a fentiek, illetve hogy mindig minden változóban van, soha semmi nem állandósul, csak pillanatnyilag tűnhet úgy...
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Üdv!
Van itt Mezőkovácsházi?
Arra lennék kíváncsi, hogy van e ott MÉH telep? (valami veszélyes hulladék gyűjtőt ír,)
Vashulladékot vinnék, mert csak kerülgetem.
(#) SALáta válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Kerülgesd még, alacsony az ára. Benzin nem biztos hogy kijön...
(#) szucsistvan123 válasza SALáta hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Réz is van! 8Kg!
Egyébként mezőkovácsháza itt van a szomszédba! (céges kocsival ingyen benzin! )
Már csak az a kérdés van e MÉH telep
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) ronin75 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Ha a szomszédban van és ingyen van a benzin, akkor nézd meg
(#) szucsistvan123 válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Nem akarok feleslegesen utazni, azért írtam ki, hátha tudja valaki mi van ott!
(#) zolika60 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Szerintem azt sem tudja senki pontosan mi volt ezer éve. Arról is csak mendemondák vannak. Több tízezer éves dolgokról, meg még azok sem, csak gyenge feltevések.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2016 / 1
 
Már húsz, harminc évre visszamenőleg is vannak regék.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
A közelmúltban találkoztam egy középiskolai osztálytársammal. Beszélgettünk és kiderült, hogy közös élményekre is telesen különböző módon emlékszünk vissza.
(#) BarnaPili válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Hát igen. Ezt én is tapasztaltam. De betudtuk a Maligán-fok mellékhatásának .
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Egy fiatal sráccal beszélgettem, és kiderült, nekik úgy tanítják a suliban, hogy a közelmúlt időkben (80') kimentek házakhoz a rendőrök, és bevitték az embereket egy kis verésre, meg pár napra börtönbe zárták őket, amúgy is borzalmasan elvoltunk nyomva. Jókat derültünk a gyereken.
Én még a környezetemben sem hallottam ilyenekről.
Egyik éppen hogy harminc ismerős is nekem magyarázza jól értesülten, milyen rossz is volt az amiben éltem. Ha én nem, hát ő már csak tudja.
(#) killbill válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ja, es Isten 6000 evvel ezelott teremtette a vilagot...
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ha konkrétan házhoz menéses történetre nem is emlékszem, de olyan történetről tudok, hogy egy barátomat összeverték, mert egy rendszám nélküli motort tolt a földúton. Csak azért, mert nem voltak papírjai. Ki akarták belőle verni, honnan lopta, de mivel sehonnan nem tudta nekik elárulni. Elkobozták tőle és haza zavarták. Később ugyan vissza kapta a motort, de a pofonok megmaradtak neki.
(#) szucsistvan123 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Idézet:
„Az is tény, hogy a tengerekből például nagyságrendekkel több üvegházhatást okozó gáz szabadul fel, mint amennyit mit eregetünk a levegőbe”

Kenjük a halakra!
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Az tény, hogy sokkal nyugodtabbak voltunk akkor. És az is tény, hogy a lakóházakat sorban építették munkásemberek is, sőt egész városrészek épültek, amit látunk, annak 98%-a akkor épült. A hitel nem volt öngyilkosság mint most a valutáshitel. Igaz, hogy a lakáshitelek -is- eladósították az országot, de ma sem kevesebb az adósságunk.
Nem vagyok semelyik világ mellett elkötelezve, de a tények azok tények.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2016
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Jani barátunk vajon megtalálta a számításait Német földön?
(#) Bakman válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Lehet, hogy annyira igen, hogy mindet már le sem... Remélhetőleg nem adták el, kár lenne érte, igazi színfolt a fórum szőnyegén.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Kezembe akadt minap egy tolómérő. A minősége a mérő felületnek még csak hagyján, de amit azután láttam, elkapott a röhögőgörcs. Nem tudom ez hogy lett ilyen, és hogy hogy ment át a meo-n, de érdekes. Ezután már csak mellékes volt, hogy a nóniusz két ponton is szembe találkozott a főosztással, 24-nél és 62-nél.

tolomero.jpg
    
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ez a felhasználó szabadsága, hogy mennyi is pontosan.
(#) kérdező hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék venni egy USB IDE SATA csatolót. Ami laptop winyóhoz van, (nincs 12V-os tápegység, az USB 5V-ról megy) az használható rendes winyóhoz is? (A 12V tápot természetesen megkapná, külön rákötöm.) Zöldfülű kérdés, de a laptopos cuccokban nem vagyok jártas.
(#) mikrokapcsolo válasza kérdező hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Ha Ilyenre gondolsz ezzel jó tapasztalatom van, 3-at vettem már belőle. Kicsit lassú, de teszi a dolgát. Főként adatmentésre használtam, nem volt olyan vinyó eddig, amit ne ismert volna fel. (Ami egyébként is kuka volt, azt nyilván nem)
(#) 20sz Jófiú válasza Bakman hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Reméljük jól van és mihamarabb hírt ad magáról.
(#) Ricsi89 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Nekem pont ma jött meg az ugyanilyen, hát az hogy lassú enyhe kifejezés. 700kb/s sebességet én inkább csiga lassúnak nevezném.
(#) mikrokapcsolo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 16, 2016 /
 
Nekem mindegyik legalább 2-3Mbit/sec et tudta.
(#) zsolt58 hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Hello!
Valaki foglalkozott már vagy nevelt már fel Vénusz légycsapóját?
Mert rendeltem magokat de nem tudom, hogy kezdjem, milyen földbe tegyem menyit kell locsolni, stb!
Az interneten ugye rengeteg leírás van de én tőletek kérnék pár tapasztalatot!
Köszönöm!
Következő: »»   2558 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem