Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2557 / 3587
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
És készül a nyolcadik.
(#) 20sz Jófiú válasza pjg hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Ide, oda, szét, össze, vissza.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Itt a csöves építés vége. Ma már költözök és nem lesz időm bármivel is foglalkozni.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
A szobámba van 2 óra, anyámnál szintén de azért még egyszer megszámolom.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Hova lesz a menet?
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Zsáka-Hajdúszoboszló-Debrecen-Nyíregyháza-Németország.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Tájékozódtál mielőtt elindulsz?
(#) elektroncso hozzászólása Márc 12, 2016 / 3
 
Sziasztok.
Ma sem unatkoztam.
Kis fólia készül, abból ami akad a ház körül. 4x4m alapterületű és kb 2,5m magas. Reggel 9-kor kezdtük, ma eddig jutottunk.

fólia.JPG
    
(#) zenetom válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Jó kis kuckó lesz. Mi lesz benne, amikor kész lesz?

Más: most ittam először és utoljára mojito akármicsodát, engem valahogy nem győzött meg az íze (akárcsak a mentolos tea, na az is katasztrófa).
Szerk.: illetve nem most, hanem kedden.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 12, 2016 / 3
 
Gondolom paradicsom, és vagy paprika. Molyirtót meg ne igyál, nem egészséges.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Sok szerencsét! Dolgoztam kinn 3 évet,nem volt rossz. Ha nem "hazánkfiai"-val lettem volna. Több hátbatámadást kaptam,mint a németektől. Ahogy kilép az ember az itthoni korlátozó körülmények közül,nagyon megváltozik a viselkedése,és a pia még rá is erősít erre... Egyedül voltam az 5 fő közül aki beszélt németül. Remélem neked nem lesz ilyen . Egyébként visszamennék. Majd jelentkezz be néha. Mostmár kinn is olcsó a mobilnet. Meg vannak netcafek is.
István
(#) granpa válasza zenetom hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ne csodálkozz, nem embernek való (nem szilvalé ). Ne mentolos teát igyál, hanem mentateát (mézzel), az finom.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Szia! Egy pár éve használom - ha tudok, segítek. Mi a kérdésed?
(#) elektroncso válasza zenetom hozzászólására (») Márc 12, 2016 / 1
 
Zolika eltalálta, egy kis paradicsom, paprika, csak annyi amennyi nekünk kell. Ősszel meg miután minden be lett takarítva a téli tüzelő lesz berakva, amit szépen lassan tavaszik kitüzelünk.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 12, 2016 / 1
 
Automatikus locsolóberendezés lesz majd benne?
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Majd az idő eldönti. Most elkészül egy 1.0-ás verzió azután később lehet majd fejleszteni.
(#) Qju válasza sany hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Tapasztalatom szerint többnyire elektroncso-ves lesz a locsolás.
Ügyes, szorgalmas fiú.
(#) elektroncso válasza Qju hozzászólására (») Márc 12, 2016 / 1
 

Köszönöm. Igyekszem.
Hamarosan megszületik első cikkem ide a fórumra, csak legyünk túl az Országos Konstrukciós Versenyen, mivel az oda készülő munkámat szándékozom bemutatni itt egy cikkben.

Tényleg, innen nem jön valaki rajtam kívül a versenyre? Érdekelnének tapasztalatok a versennyel kapcsolatban.
(#) mikrokapcsolo válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
A multkorin voltunk, egy dmx-es, 1024 ledes lámpával, (amire kézzel forrasztottunk fel 1024 3528-as ledet, sőt, két panel készült), de valamiért a dokumentációnk nem érkezett meg, így nem értünk el valami fényes helyezést. Az iskolából volt az előző és az az előtti évben is egy-egy barátom a konstrukciós versenyen, egyikük meg is nyerte. Ha érdekel más infó is, pm-ben bármikor állok rendelkezésedre
(#) elektroncso válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Köszönöm. A mérési résszel kapcsolatban lennének kérdéseim.
Főleg, hogy milyen mérésekre lehet számítani multiméteres/oszcilloszkópos vagy valami komolyabb is várható? Meg, hogy mérési jegyzőkönyvből adnak előre nyomtatottat és nekem csak ki kell töltenem, vagy komplett nulláról kell elkészítenem a jegyzőkönyvet? Táblázatok stb. Sajnos ez a rész nekem gond, mert itt nem pont úgy tanítanak dolgokat mint Magyarországon és mérésem is csak jövőre lesz. Ennek ellenére reménykedek.
(#) mikrokapcsolo válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ha megnézed a hivatalos oldalukon, megtalálod, eddig miket kellett megépíteni. Először megépíted, majd mérni kell. A legutóbbin egy tranzisztor karakterisztika rajzoló áramkört kellett építeni, ezen kellett mérni szkóppal alap dolgokat, le volt írva melyik pontokon kell mérni, a jelalakot lerajzolni, alap számítások voltak (ha jól emlékszem a táp meglétét jelző led áramát is kellett számolni), stb. A mérés részét nem én csináltam, csapattársam mért. A jegyzőkönyv előre nyomtatva volt, csak ki kellett tölteni. Jó ha felkészülsz a forrasztásra is, mi vittünk magunkkal normális ónt, nem ólommentest, jól jött a kétrétegű nyákhoz. Dokumentáció is fontos (na, meg jusson is célba )és gyakorold a munkád bemutatását is. (kell tartani egy prezentációt, amiben bemutatod, majd abba belekézdezgetnek).
(#) Moderátor hozzászólása Márc 13, 2016
 
[OFF] Pihenő pákások témája - Elektronikamentes topik
(#) elektroncso válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi.

Mindenkitől elnézést kérek akit zavart ez a két-három elektronikás hozzászólás, de nem tudtam hol megkérdezni, ezzel a versennyel foglakozó témát nem találtam, a Puskás suliban megrendezett konstrukciós verseny témájába meg maximum csak beleerőszakolni lehetett volna.
(#) ha6qt válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Király

A háttérben egy antenna-oszlop van?
(#) elektroncso válasza ha6qt hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Igen-igen. Egy 10m-es EWE antenna egyik vége van rá felkötve. A szobában meg egy 80m-es PIONYR rádióvevő van, de a verseny miatt már régen ültem "előtte".
(#) ha6qt válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Megnéztem neten, nem egy túl bonyolult rádió
(#) elektroncso válasza ha6qt hozzászólására (») Márc 13, 2016 / 2
 
Tényleg nem egy "szupervevő", de amikor először láttam az interneten akkor úgy éreztem, hogy nekem kell egy ilyen. Azután 1,5-2 évvel kaptam is egyet.

A mai nap is munkával telt. Eddig 16 munkaóra van benne. Elkészült az ajtó mechanika is, már csak letisztázni kell a hegesztéseket. Kijött a MEO (nálunk OTK) is és ellenőrizte a konstrukciót.
De most este amikor behurcolkodtunk már sötétedett a világ a szemem előtt mire beértem a "kis" hegesztőnkkel (MEZ RTB2 az adattábla szerint 26kg), már több mint 40 éves, de még mindig bírja, hogy napi 8-10 órában maximumon (120A) hegesszenek vele.
(#) zenetom hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Szerintetek miért nem érdekli az embereket az űrkutatás?
Pl. ma indult útjára az orosz-európai Mars misszió, ami szerintem elég nagy dolog. És ilyenkor mindig elkezdenek a politikáról beszélni, hogy így úgy amúgy. És persze igen, a Holdra szállást is politikai propaganda miatt csinálták, de ha technikai oldalát nézzük, ezek azért elég "szép" dolgok.
Na de, a politikába ne menjünk bele, mert egyrészt itt abszolút nincs helye, másrészt meg, normális ember próbál távol maradni tőle.
(#) granpa válasza zenetom hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Sajnos a napi gondok... Én érdeklődve olvastam, és ősszel majd kíváncsian várom a 'leleteket'.
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Az átlag magyart jobban érdekli, hogy megdugta-e a celeb a csajt a villában, és hogyan...
Örülj neki, hogy szélesebb a látótered
Következő: »»   2557 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem