Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   67 / 91
(#) zolika60 válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Milyen segítségre gondolsz?
(#) Helios válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia! 2db hátlapra lenne szükségem, de én nem tudom elkésziteni, mert nincs eszközöm hozzá.
(#) zolika60 válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Csak vágás, hajlítás, vagy ennél bonyolultabb?
(#) Helios válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Igen, lenne vágás és hajlitás is, továbbá kellenének rá egyéb kivágások is. De azok sem bonyolultak szerintem. (2db ventillátor nyilás, RCA csatlakozók helyei hálózati csatlakozó helye)

De hogyha csak ki van vágva és meg van hajlitva az is jó lenne. Erreflé nem lehet sehol sem darab lemezt vásárolni, mindenhol az egész táblát kellene kifizetnem.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) szamóca válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Apróban gyorsabban találhatsz valakit.
(#) zolika60 válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szerintem rajzold le, méretezd be és ahogy szamóca is javasolta tedd fel az apróba.
(#) Helios hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Köszönöm a tippeket, megpróbálkozom vele.
(#) Gafly válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Idézet:
„Erreflé nem lehet sehol sem darab lemezt vásárolni, mindenhol az egész táblát kellene kifizetnem.”

Akkor most lemez is kell, nem csak lyuk?
(#) Helios válasza Gafly hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Kompletten gondoltam. Mivel 2db 43x7cm-es darabért tán csak nem veszek meg egy egész táblát...
(#) zolika60 válasza Helios hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A környékeden nincs egy bádogos vagy egy lakatos? Szerintem megoldják. A fórumon is tudok kollégát akinek ez nem gond, de más nevében nem vállalkozom, meg messze is vagytok egymástól.
(#) pisti89 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Esetleg elárulod a fórumtárs nevét, privátba megkeresném majd én is ilyen melóval, hátha elvállalja.
Távolsági problémákat a posta leküzdi
(#) Helios válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Van a környékemen, már kérdeztem, de 2 éve abba hagyta, mivel nagyon beteg.
(#) zolika60 válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
El. Remélem nem haragszik meg érte.
(#) mrobi hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Sziasztok.

Nem tudom ez-e a megfelelő téma a kérdésemnek. Van egy a képen látható műszerem. Az volna a kérdésem, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a számlap meg legyen világítva? Van két elképzelésem, de egyik se az igazi. Ti hogyan oldanátok meg?
(#) szamóca válasza mrobi hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Szét kell szedni, és világítást kell tenni a takart alsóharmadba, (az izzó a tradicionális) majd kivezetni csatlakozókra.
(#) mrobi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Sajnos a takart alsó harmadban nem sok hely van, sőt megkockáztatom hogy semmi. Holnap rakok fel képet a belsejéről is.
(#) janikukac hozzászólása Márc 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna küldeni nekem valami leírást szép magyarázattal arról, hogy vékony rétegelt lemezből (2-3mm-es), hogyan lehetne találó, praktikus, esztétikus kis dobozt csinálni, ami szétszedhető, megmunkálható?! (ne ragasztott legyen)

Üdv!
(#) JZoli válasza janikukac hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Itt egy link a társoldalról.Bővebben: LinkMattato hozzászólására gondolok, van belőle kettő is.Ez ugyan nem doboz, de simán összerakható a gyártás pontossága miatt. Vele tudsz egyeztetni az elkészítés módjáról. de csak egy ötlet volt ez részemről, biztosan van olyan aki többet tud mondani erről.
(#) exabit hozzászólása Márc 18, 2016 /
 
Egy ilyen kis mylar hangszóró rögzítését egy alu lemezhez hogyan kellene megoldani? Vágjak ki a lemezből egy, a fekete karimánál kisebb lyukat majd fordítsam rá és hátulról szorítsam le egy fém lemezkével ami nyomja a mágnest?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
(#) Helios válasza exabit hozzászólására (») Márc 18, 2016 / 1
 
Szia! És ha beleragasztanád?
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Évek óta keresem annak lehetőségét, hogy 2 mm vastag rétegelt lemezt vásárolhassak. Teljesen sikertelen a próbálkozásom. Hol veszel ilyet?
(#) janikukac válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Nálunk a Délvidéken bármelyik bútoranyag-kereskedésben kapható, négyzetméteres táblákban is, viszont én ekkora méreteket nem szoktam elhasználni, ezért A4-es nagyságúakat vásárolok papírüzletben. Nagyjából 1db A4-es lemez 150.-Ft, hasonlóképpen néz ki. Sajnos néha ócska a ragasztásuk, s ha nem óvatos az ember könnyen felhasad.
(#) uniman válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Hello!
Ez talán olyan?
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2016
(#) kameleon2 válasza exabit hozzászólására (») Márc 18, 2016 / 1
 
Elég sok megoldás adódik. Kétoldalas öntapadós ragasztószalag, aminek van egy kis rugalmas belseje. Például a praktikerben szoktam ilyet venni, zöld színú a lehúzható fóliája és fekete a szivacsos ragacs része. Utólag is ha cserélni kellene, nem gond az eltávolítás sem, de jól tart. Jó a furatos, csavaros megoldás is, de akkor sem árt valami habanyag, hogy ne rezonáljon. A teljes lukat ha kivágod, arra is tehetsz hangszórórácsot, vagy bármilyen védőrácsot. Használhatsz gyári rögzítőket, de 3D printelhetsz is leszorítót. Elölről is használhatsz olyan díszrácsot, ami nagyobb és az előlap felől csavarozható, de hátulról egy anyával, vagy az anyagba fúrt menettel összehúzathatod a lappal. Csavarozhatod előlap felől is, amire rápattintasz egy rácsot elölről. A megoldások száma szinte végtelen. Elsőként javaslom a g..gle barátunk képkeresőjébe beírni:
Idézet:
„hangszóró rögzítés”
(#) Alkotó válasza uniman hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Igen, ez leírás alapján olyan lehet, de mintha el lenne írva az ára, vagy a táblamérete.
Ettől olcsóbb egy 1520x1520-as tábla 3-as rétegelt lemez.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Sajnos nem elírás, valóban 13364Ft-ra jön ki négyzetmétere.
Azért adják ilyen drágán, mert ilyen kis mennyiségben vásárolható, és ezért lehúznak rendesen.
Egyébként 3mm-es itt van.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
A 3-as nem gond, az sok helyen van, és változatos minőségben és táblában kínálják. De 2-es is kellene nekem, de persze arányos áron.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 19, 2016 / 1
 
VÉGRE elkezdtem a 25 éves quadomat átdobozolni.

IMAG0086.jpg
    
(#) szendi001 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Milyen dobozba teszed? Egyébként ez egy olyan panel amit nem az átlagos amennyire nézem.
(#) nandika76 válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
MDF-ből van a doboz
És jól látod tényleg nem az átlagos
bocs hogy ilyen soká írok csak közbe dolgozok
Következő: »»   67 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem