Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2561 / 3579
(#) ktamas66 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Ne viccelj, mikor MOL székházban tönkrement egy egér a standard eljárás az volt, hogy berendeltek egyet a központi raktárba Százhalombattára, majd kiküldték vissza pestre. Mikor javasoltam, hogy valaki szaladjon ki az utcára, és egy közeli boltban vegyen egyet, ez megoldhatatlan volt. De ismerek olyan nemzetközi céget, ahol a számítástechnikai eszközöket egy kiadott katalógus alapján lehet rendelni, így amikor valakinek kellett volna egy egyszerű szkenner a legolcsóbb egy negyed milliós dokumentumszkenner volt.
(#) nagym6 válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
A nagycégek elképesztő rugalmatlansága, ez szinte mindenhol így volt.
Voltak mezőgazdasági cégek, akik kukoricával búzával tudtak kifizetni engem, mert náluk nem létezett papíron olyan javítás kategória amit csináltam. Ezért pénzt nem adhattak, így papíron sem lehetett semmi a munkámról, pár zsák kukorica viszont nem hiányzott náluk a hatalmas tömegből. Szerencsére volt egy állandó vevőm, aki megvette tőlem a kukoricákat, így lett pénzem a munkámért.
Amilyen munkára fizethettek volna -mást írunk a papírra, az meg az én munkakörömbe nem fért bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
(#) Massawa válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Ugyanez volt nálunk is ( egy amerikai világcég). A WC-ben 3 honapig nem volt világitás, mert a megrendelést Kinában intézték (ha intézték....), az odavágo szaki Németországban volt. A helyi mérnökök, meg dolgozok nem nyulhattak hozzá, mert ez nem volt a feladatuk.....
Azután a helyi fönök az asztalra csapott - vett a saját pénzén uj vilagitotesteket, és kicseréltük a világitást (1 ora munka) - ezért (is) öt 3 honap mulva kirugták, mert megszegte a belsö szabályokat.
A számitástechnikával egy kicsit más a helyzet. Ott ma az a divat, hogy a nagy cégek leszerzödnek valamilyen neves gyártoval ( .... mutyi?) aztán tölük veszik a gépeket. Ez igy egyszerübb a rendszerfenntartonak, a szervizt a szállito intézi ( nálunk a neves cég valoban 1 napon belül mindent megcsinált az akkucserétöl kezdve a HW javitásig és ezt szinte bárhol a világon!).
Az tény, hogy a drágább gépeket vették, de messze nem olyan drágán, mint a boltok polcain láthato.
Mi 3 év után megvehettük a laptopokat, stb. a vételár 1/10-ért - ami nevetséges összeg lett (kevesebb mint egy uj akku), igy tudom mit mennyiért vettek.
(#) pjg válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Meg parlagi.
(#) gyerek67 válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Erre szoktam mondani, hogy nálunk ami gömbölyű, azt viszik, ami meg szögletes, azt gurítják.
De csak addig, amíg a sarkai le nem kopnak, mert utána már azt is viszik...
(#) Massawa válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 2
 
Ne essetek abba a hibába, amit a média, politika stb. hint a köznek, mármint, hogy ez csak "nálunk" van igy.
Amint látjuk ezekben a szomoru napokban, máshol sem jobb a helyzet, söt.... (Berlinben, Brüsszelben, New Yorkban vagy Pekingben is simán lehetne még ma is a kereket szabadalmaztatni, ha az ember egy jo ügyvédet talál. )

Sajnos elszabadultak a dolgok a jozan ész ellenörzése alol, legyen az bármilyen vonalon (a jövö elektronikus berendezéseit olyan emberek fogják megépiteni, akik lehet, hogy még az Ohm törvényét sem ismerik), vagy a szabadság meg a liberalizmus bajnokai szállnak majd hadba, hogy ez igy van jol, mert mindenki egyéni kötelessége az ismeretek megszerzése (természetesen az emlitett hittéritök zsebén keresztül).
(#) Prendick válasza Massawa hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
Ez messze nem hazai találmány. Ez egy trend, ami kúszik be hozzánk is. A nagy cégek a permanens paranoia állapotában léteznek. Tehát azt szeretik, ha van egy szakember a csavar betekerésére és egy másik a kitekerésére. Ha valaki mindkét irányba tud csavart tekerni, az már biztonsági kockázatot jelent, mert esetleg beleláthat a titkok kamrájába.

Mivel szinte az összes "megmondó" szervezet a nagy cégek asztaláról lepotyogó morzsákból él, lelkesen tolják a trendet és terjesztik az "orientáció vallást". Ez egyszerűvé teszi a dolgokat és megszünteti a függést a szakemberektől.

Dolgoztam együtt olyan pénzügyi világcéggel, ahol arra voltak büszkék, hogy pl. a cégátvilágítási eljárásuk annyira szabályozott, hogy akár mondat közepén átveheti a munkát egy új ember.
Vagy egy új droid.
(#) Gafly hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Jani blogpostját hiányolom, hogy hogyan boldogul villanyszerelőként németben...
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Ki tudja? Lehet már tekeri a bringát hazafelé.
(#) Massawa válasza Prendick hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Idézet:
„.....egy új ember. Vagy egy új droid”


Azután amikor csödbe mennek, természetesen az uj droid a hibás, mert nem tudta folytatni elödje fölöttébb preciz és átlathato papirtologatását az iroasztal sarkai között. Vagy amikor a két egy nyelvet beszelö titkosszolgálat csak a bombarobbanás után jön rá, hogy nem érti a másik szavát....
(#) Norberto válasza Gafly hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
12 órája bejelentkezett egyszer, ha ez vigasztal.
(#) zolika60 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Majd csak ad valami helyzetjelentést.
(#) Massawa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Hol van ez a nevezetes blog?
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Úgy gondoltam, hogy itt.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 23, 2016
 
A politikai véleményeket tartalmazó hozzászólásokat, kéretik a továbbiakban mellőzni!
(#) kérdező hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Hanglemez vágó. Ötletnek se rossz, aki építeni akar elkészítheti. (A vágófej persze macerásabb.)
Egy dolgot nem értek: A lemezjátszó sima lejátszó, a hajtás lejátszásra van méretezve. Vágáskor nyilván jóval nagyobb a tűnyomás, sokkal nagyobb erővel kell hajtani a tányért, hogy tartani tudja a pontos fordulatszámot. Mégis, hogy oldják meg?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Buvarruha válasza kérdező hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Az egy elég jóféle technics lejátszó, nem a nile line amit a teszkóban kapsz.
(#) ronin75 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Nagy lendkerékkel. De nem minden egyes lemezt vágnak. Csak a mestert. A többit már préselik.
(#) Petyaa válasza ronin75 hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Hazánkban már sajna nem is préselnek. Youtube-on van egy pár ilyen videó, mellesleg ha házilagos is az egész, még egészen tűrhető hangja van egy kettőnek.
Azért a műanyag poharas fonográfos vágás is érdekes lehet
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Bővebben: Link
Sziasztok!
Ez az ötletem lenne a moderátorok felé...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) zolika60 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Akkor miért nem nekik írod?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ez az. Csak hát nincs modi aki szóvá tegye.
(#) Transztyuszeres válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Akkor felőlem maradjon úgy...
(#) szamóca válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Úgy is fog. Minden téma elé balesetvédelmi figyelmeztetéseket nem tettünk, és nem is fogunk ezután sem.
(#) Transztyuszeres válasza szamóca hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Ok.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
4 nap elektronikamentesen... pfff... gáz!
(#) jani1987 hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Miattam ne aggódjatok mert még élek. Na ami a beszámolót illeti: szerszámok terén nagy hiányok vannak és szereljetek ha tudtok. A tervek folyton változnak ezért amit eddig építettél már nem jók. Szedd szét.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Élsz, és akkor nem adtak el szex rabszolgának
Várjuk a blogpostokat...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Van egy kupi egy utcával arrébb ahova a kollegák lejárnak esetenként 50 euróért. Miket írjak bele?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Például, hogy veled mi van. Fizettek már, vagy arra még várni kell?
Következő: »»   2561 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem