Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális óra
 
Témaindító: magellan4, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   9 / 18
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Most tényleg ekkora probléma újra megírni a picet a másik hexel, és betenni 7 ellenállást és 7 tranyót, ha egyébként nem tudsz másik ict-t keríteni. Egy szegmensnél próbáld ki , egyből megjön a kedved
(#) janikukac válasza sooty hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
De honnan szednék másik programot? A cikkben csak 1 van. Nem esne nekem nehezemre semmi se, ha lenne valós megoldás.
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Innen ez közös anódos persze a dekóder bekötése értelemszerűen a cd4511 bekötése szerint a fázisfordító tranyókkal (lásd a bináris óra) a hex ott van benne. (De ha akad egy ds3231-es arduinós modulod és a kvarcot kicseréled 20Mhz-re akkor használhatod az én programomat is és még rtc is lesz , nem felejti el az időt)Tom025 ds3231-el Kapcsolás, de csak a gombok és a ds3231 bemenete kell belőle.
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
A tranyók bekötése:bináris óra Bocs, ezt így egy az egyben nem tudod használni, csak az elvet tudod megnézni. Neked az npn tranyók a szegmenseken lesznek és ugyanígy a gnd-n vannak az emiterek, de amúgy hasonló.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
CD4056 -tal egyszerű a kimenetek polaritás váltása, csak a Display Frequency Input szintjét kell beállítani.
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
4010 , 4528 , illetve 4011. Más 4xxx IC-m nincs itthon.
Esetleg a 74LS07 még valami, ami nem tudom mi...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Sooty válaszait olvasd el 3×, én már értem.
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
A bináris órában ismertetett módon tegyél be 7 db tranizisztort a szegmensekhez a 4511 után (ic kimenete->10k - > tranzisztor bázisa , emiter gnd-n, collectoron kb. 100 ohm - > szegmens a ledkijelzőn) és használd az ott megadott hexet.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) janikukac válasza sooty hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Este amint odajutok megcsinálom!!! Köszi!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Megcsináltam mindent, PIC-et cseréltem, stb, de most egyetlen kijelzőn sem jelenik meg semmi, mintha nem kapna tápot...
Az lehet gond, hogy előtétnek ott van a kijelzőkön az ellenállás?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Szóval elmondom mit változtattam csak: ahogy említetted még a múltkor, kell az az kb. 100R előtét a PIC lábakra, ezt beraktam. Ezen felül a 7db 547-es tranzisztor emitterét összekötöttem, és földeltem, a bázisok kaptak 10k-t és mindegyik bázis egy-egy megfelelő kimenetre ment a 4511-en, a kollektorok kaptak fejenként 100R-t és a kijelzők megfelelő közösített lábaira mentek (attól függően, hogy melyik bázis melyik lábát kapta a 4511nek). Nem kéne valahogy tápot adni a tranyóknak külön?
(#) sooty válasza janikukac hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
A 100 ohmokkal se éri el az eredő ellenállás az eredeti 330 ohmok szintjét, ha rámérsz a 4511 kimeneteire a 10k ellenállás előtt van valami feszültség? Lehet sok a 10k az 547-hez, a másik kapcsolásban sokkal kisebb érték van, most néztem. Probâld 1 k-ra cserélni. A pic lábain tudsz mérni feszültséget? Ha kiveszed a picet és a kimeneteket a foglalatban 5v ra és gndre kötöd (4 vezeték a 4511 bemeneteihez + 1 a tesztelendő anódhoz?) A tranyónak nem kell külön táp, a megfelelő szegmenst köti a gndre, ha a bázisán folyik áram. (Egy képet tudsz feltenni a paneledről?)
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) otvenkilenc válasza janikukac hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ajánlanám ezt kapcsolást A tranzisztorok bázisa a PIC Digit vezérléséhez. A szegmensek meg értelemszerűen a dekóderhez.
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
A digitekhez jó lenne az eredeti progival, de a 4511-el nem fog menni, mert az szintén +5v-ot ada szegmensekre, tehát oda is kellenek az npn tranyók a gnd felé...
(#) otvenkilenc válasza sooty hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Akkor az emittereket a negatívra kell tenni és közös katódos a kijelző. Az előző a közös anódos. Az eredeti is ahhoz van.
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
A gond ott kezdődött, hogy a kijelző közös anódos, a dekóder közös katódoshoz való és Jani most nem tud új alkatrészeket venni... az ünnep miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) otvenkilenc válasza sooty hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Nem az volt a gond, hogy a szegmensek nem egyformán világítanak?
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
De az is. Eddig még nem volt értelmes kijelzés az órán...
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) otvenkilenc válasza sooty hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Írtam mi a gond. Most mivel van megépítve?
(#) Csupasz válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szerintem olvasd el az elejétől ezt a témát, mert már nagyon belekeveredtél.
(#) otvenkilenc válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ezaz. Az alapkapcsolással az a gond. hogy a szegmens meghajtó LCD-hez van. A közös pontokba tette az ellenállást. Nem értem milyen meggondolásból. Ha tudnám most milyen kapcsolás van megépítve, mia mostani állapot...
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
TDSG5150-N kijelző (közös anódos) cd4511, ami közös katódhoz való. 7 db 547 tranyó a fázisfordításhoz. (Nekem próbapanelen ment, egyetlen tranyó se volt benne, viszont nem is kevertem össze a kk, ka dolgokat) Volt egy földhiba is először attól villogott összevissza. Mostnár ha beindulnak a tranyók mennie kell. A bázisellenállás sok volt, 1k elég ahogy a te kapcsolásodon is van.A többi Janin múlik innentől... (Az eredeti cd4543 jó kk, ka és lcd kijelzőhöz is.)
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) otvenkilenc válasza sooty hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszi. Akkor drukkolok Janinak. )
(#) janikukac hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Megcsináltam a változtatásokat, tehát most minden bázis-ellenállás 1k. Az eredmény: minden kijelzőnek az F szegmense világít, de semmi más nem látható.
(#) otvenkilenc válasza janikukac hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Föltennéd azt a kapcsolást ami most nem működik?
(#) janikukac válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ez a kapcsolás van megépítve, az 555 rész nélkül , 4511-el, de a bináris óra programjával, valamint az 547-es kapcsolással, miszerint az 547-esek emittere közösítve GND-re van húzva, a bázisokon 1k-s ellenállások vannak s őhozzájuk csatlakoznak a 4511 kimenetei, míg a kollektorokon 100R van, s hozzájuk a közösített szegmensek vannak kötve a kijelzőkről. A kapcsolástól eltérően a 330R helyett csak 100R van előtétnek a kijelzőkön.
(#) otvenkilenc válasza janikukac hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ha jól értelmeztem az írásod akkor a mellékletben lévő kapcsolás van megvalósítva. Javaslat vedd ki a közös anódon lévő ellenállást vagy egyszerűen zár rövidre. A tranzisztorok kollektor körében a az ellenállásokat cseréld ki 330 Ohm-ra. A miértre ott van válasz a rajzon. Vedd ki a PIC-et a dekóder bemenetére adj + 5V feszültséget és egyformán kell világítaniuk a szegmenseknek feltéve ha a digit vezérlő tranzisztorok is a helyíükön vannak. Várom a visszajelzést köszi. )

az óra.JPG
    
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Mi ez a közös katódos rész itt a rajzon? Értelmezhetetlen...
(#) otvenkilenc válasza sooty hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Lehetőség ha esetleg olyan kijelző van.
(#) sooty válasza otvenkilenc hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
De az úgy nem müködik ezekkel a tranyókkal...
Következő: »»   9 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem