Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   252 / 360
(#) Koncsar hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Egy 12F683 PIC be beleszeretnék íratni egy módosítást. Egy motorvezérléshez szeretném használni. Jelenleg csak a kitöltést tudom állítani egy potival, de egy másik potenciométer beépítésével a frekvenciát is szeretném tudni állítani.
Sajnos a programozáshoz nem nagyon értek.

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Igazából ezt szeretném kiváltani.
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia!
Beteszel még egy adc-t hozzá egy változót a másik adc alatt kiolvasod ezt is, utána pwm(0) komponens change period: pl 255 felülre, ad kiolvasott meg alulra, és kész is..
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia! Ezt gyorsan megoldottad, köszönöm szépen, Én sajnos ezt a mutatványt nem tudom megcsinálni.
Akkor lenne segítség, ha a meglévő Flow code ot átírnád és megmondanád, hogy melyik PIC lábra kerüljön a poti középső lába. Mindegy ez is segítség volt.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Ha a nézetnél a chipet bekapcsolod ott látod hogy melyik láb mit tud csinálni, jelen esetben látható hogy melyik láb lehet a/d konverter. A 6-os láb az AN1 azaz a második adc bemenet.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kedves Zoltán! Akkor légyszives a PWM.fcf fájlt írd át nekem. Igérem, hogy utána tüzetesen átnézem, hogy mit is csináltál a progiban. Tudom, hogy ez így részemről könnyű, más oldja meg a feladatot, de ha értenék a programozáshoz, akkor nem kérném. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Ott van a képen csak 10 gombot meg kellett volna nyomni..

LED_PWM.fcf
    
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Aki tanulta, vagy már megtanulta, annak nagyon jó és irigylem is a tudását. Köszönöm szépen a segítséged, még egy kérdés, hogy milyen freki tartományban állítható?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Jelen beállításokkal 15Hz->3,9kHz
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kokozo köszönöm. Mindjárt nekiállok forrasztani, és feltöltöm rá a progit. Hamarosan jelentkezem, hogy is sikerült. Kedves volt Tőled.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Sajnos a 6. lábra kötött poti nem állít semmit a frekin.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Lesz megoldás a javításra? Várom a válaszod.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Hiába keresem benne a hibát, sajnos nem tudok rájönni.
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Próba ezzel a hexel?

LED_PWM-1.hex
    
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kösz: Máris átírom, pár perc és jövök.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Most már állítható, de van benne egy érdekes lukacska. Mit kellett benne változtatni? A poti egyik végállás felé megszakad a jel.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Milyen frekin állítható jelenleg? Alacsonyabbra nem tudunk menni? Az alja szerintem 1 kHz felett van.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
10% alatt proteusban is megáll. Kiküszöbölhető ha hardveresen a poival sorba van kötve egy pot_érték/10 ellenállás, vagy szoftveresen nem engedni 10% alá.

LED_PWM-1.fcf
    
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszönöm Zoli!
Azért nem volt egyszerű munka. Nem 10 gomb nyomás volt amit csináltál. De szerintem szuperül megy a motorom.

Köszi. Még tesztelgetem, de jó lett.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Eleve csak Byte-nyi adatot lehet megadni a makrókban, ettől magasabb szinten (Int) felesleges beolvasni az ADC értékét. Ha egy szint alatt nem megy, megoldható programból is, ha már programozunk, nem kell extra ellenállás.
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia! Akkor még javítunk rajta egy kicsit? Egy próba???
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Persze de ha pontosabb értéket akarsz kapni osztások után nem árt ha nagyobb a felbontás és igen mint írtam is lehet szoftveresen is..
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Kipróbáljuk?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Miért kell osztani? Kitöltés lehet 0-255 -ig. Ha nagyobb számmal eteted, mint 255, túlcsordul.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 / 1
 
Talán azért mert ha a frekit feljebb viszed csökkenteni kell a kitöltési értéket arányosan?
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Akkor légyszives írd át a te verziódra. És meglátjuk. A Kokozoli progija is megy, csak azt a kis furcsaságot találtam benne.
(#) Koncsar hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Szivesen írogatom a PIC et, az talán megyeget.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Zoli, amúgy meg tetszik a működése. Ráadásul a motor ugyan azon fordulaton és talán nyomatékon is egy kicsit hűvösebb. Persze lehet, hogy csak bemesélem magamnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Én így próbálnám. Bővíteni lehet még extra bemenetekkel, hogy a Prescaler értéket is lehessen variálni, de ez motor esetében felesleges, alacsonyabb frekvencián jobb a hatásfoka. Perpillanat a max. frekvencia 10,4 kHz felett egy kevéssel.

LED_PWM-1.fcf
    
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszönöm, mindjárt átírom és próbálom.
Következő: »»   252 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem