Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1840 / 2500
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Szia! Építsd ST151-et!
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
Megfogadom a tanácsod, utánaolvasva azt építem!
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok a mellékelt kapcsolasban az r26-os elfustolt az mitol lehet?Kell az egyaltalan oda?eloszor melegedett aztan fust szallt fel.2x35v-rol ment.
(#) Tetye válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Természetesen kell, valószínűleg gerjedés áll a háttérben.
Tápokkal tegyél sorba 1-1 60Wos izzót, zárd rövidre a bemenetet, és kezdj el méregetni.
(#) tomi1990120 válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Es pontosan mit meregessek?
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Valaki?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Ha gerjed, akkor nagy az áramfelvétel, ez mérhető, szkóppal látható, de olyankor általában halkan búg is.
Ha nagy hangerőn égetted le azt az ellenállást és jól rá volt tekerve a hangszínnél még a magas is, akkor lehet, hogy azért gerjedt be a végfok. Ha így volt, akkor lehet, hogy a hangszóró kábelek hosszúak, vagy túl közel vannak a bemenetekhez, vagy csak egyszerűen ilyen a végfok, mert nem stabil.
Tegyél be az R26 helyére egy nagyobb teljesítményű ellenállást, cseréld ki a C3-at 47pf -re, és tegyél a T2 bázisa és a GND közé egy 680pf -es kondit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) voodoo válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Szia.
A C8 nem ment át zárlatba? Nézd meg.
Amúgy nagy értelmét nem látom, hogy benn van.
(#) steelbird válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
Idézet:
„Amúgy nagy értelmét nem látom, hogy benn van.”
Szerinted a Zobel-tag felesleges egy végfokba? Akkor miért alkalmazzák a legtöbb végfokban?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Végre működik a kijelző, egy régi nokia 3330 töltő trafója szolgáltat neki AC feszt, 8,4V AC-t mérek és van egy 20 ohmos ellenállás sorba, huzamosabb ideig nem fog kiégni a kijelző?
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Az erosito nem bugott probaltam elozo nap szepen tisztan szolt.aztan elraktam ma meg probalom meg hangszoro sem volt rajta ugy fustolt el az ellenallas
(#) tothbela válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
Szia. Régen egy orosz óra VFD kijelzőjévelvel kisérleteztem, ismeretlen volt a fűtőfesz. Azóta még pár kijelzőt tesztelgettem. Tapasztalati úton ha nincs színszűrő a kijelző előtt, éppen csak hogy látszik az izzás. Addig csökkentettem a fűtőfeszt, egy soros huzaltrimmerrel, hogy éppen elkezdett csökkenni a kijelző fényereje. Azt is megnéztem, mekkora fesz kell a kiégetéshez. Persze ezek a csövek mindig egyedi fesszel fűtendők, nem szabványos 6,3 V-al. Nem végeztem nagyszámú kisérletet, mindössze néhány teszt alapján tudok csak véleményt mondani. Az emisszió csökkenése (a kijelző fényerejének érezhető csökkenése), a fűtőfesz kb. 30%-os csökkenésénél jelentkezett. Tehát, ha trimmerrel való változtatással meg tudod becsülni ennek az értékét, akkor ennek a könyöknek az 1,4 X-ese a névleges érték. A névleges veszültség kétszeresével fűtve a kijelzőt, már elég rendesen világított a katód (most nem voltak a szegmensek bekötve, csak a fűtőszál), de 48 órán keresztül sem égett ki. Háromszoros feszültséggel már 3 kijelzőből 2 meghalt másnapra (min 14, max 22 óra), de az orosz, az még bírta. Szemmel látható izzás a névleges fűtőfeszültségnél hasonló egy normál elektroncső katód izzásához. Nem a közvetett fűtésű cső fűtőszál izzásához, mert az magasabb, hanem a katódhenger palástjához lehet hasonlítani. Remélem tudtam segíteni.
(#) Szabi1 válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Kipróbáltam, 4,5V ac nál már halványodik, tehát akkor 6,3 ac kellene legyen a névleges feszültség, 8,5v ac-t mértem a szekunderen terhelve a kijelzővel, terheletlenül 10,4v ac. De viszont a lerajzolt áramkörön keresztűl kap feszültséget, és benn van gyárilag a panelbe egy 20 R soros ellenállás, a méréseket a soros ellenállás előtt közvetlen a szekunderen mértem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) CHZ válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
20 ohm csokkentesevel allitsd be a fenyerot.
(#) voodoo válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Akkor lenne értelme alkalmazni, ha lenne előtte egy néhány száz uH soros L tag.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Összeraktam az erősítőt, DC feszültség a kimeneten 0V, a relé is kattan de csúnyán brúg a hangszóró 50hzen, ha adok neki audió jelet akkor megyen, de mégis megmarad az alapbrúgás, ha feljebb tekerem a hangerőt elkezd akadozni a hang. fel Mi tévő legyek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) Gery78 hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek erről az erősítőről? Érdemes megrendelni ezt a kapcsolást? Véleményetek szerint jó minőségű lehet? Elég egyszerűnek tűnik, nekem kb 300W-nyi szinuszos teljesítményre volna szükségem.
LME49810-re épülő erősítő
(#) Trivium93 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Egyébként ha végfok gerjed akkor az erősebb lesz mint az az ellenállás. Egyébként hiba mutatónak jó. Bemenetre kell 1-1nF, nekem attól megszűnt csak a keverős gerjedés nem (nem szereti a d-osztályút). Most 100nF (csak az volt itthon meg smd 1nF, de kicsi a mérete oda) van közvetlenül az rca bemeneten, így már a keverő is dolgozik és nem tud begerjedni. Igaz telefont nem merek közvetlenül a végfokra rádugni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2016
(#) Buvarruha válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Ha közvetlenül a bemenetre teszel 1nf-ot lehet, hogy nem gerjed, de olyankor a magasfrekvenciák sem "gerjednek" a zenében. Ráadásul elég durva kapacitív terhelést kell hajtania a forrásnak, szóval nem nevezném jó megoldásnak amit javasolsz. Kell sávszélességek korlátozni és nem árt a rendes zobel tag a bemenetre, de azt rendesen méretezni kell, nem csak odadobni egy kondit a bemenetre és jó lesz az..
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok a mellékelt kapcsolasrol velemeny?Erdemes epiteni?Es mukodik +/-38v-rol?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016

amp100w.gif
    
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Szia.
Ha zajongani akarsz vele, arra jó. Nincs nyugalmi árama a végfok tranzisztoroknak, kis hangerőn keresztezési torzítása lesz. A nyugalmi áram nem állítható és nincs kimeneti rövidzár védelme.
Működni fog, ha esetleg nem áll be a kimeneti DC feszültség 0V körülire, akkor a pozitív tápágban lévő 22k ellenállást csökkenteni kell 18...19k körüli értékre, hogy a bemenő fokozatnak legyen elég árama.
Azt, hogy érdemes-e megépíteni, neked kell eldöntened. Minőségi zenehallgatásra nem alkalmas.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Es tudnal ajanlani valami jobb darlingtonos kapcsolast ami egyszeru is es jo is?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Szia! Keresd a HTA-30-at!
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok,

mi történik akkor, ha a szimmetrikus tápegység egyik oldala (mondjuk a negatív) "eltűnik"? Lesz baja az ST151-nek, +-70V-on?
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Szia! Nem. Miért merül fel ez benned?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Helo es errol mi a velemenyed?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Folytasd a keresgélést!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Es ez?Ennek mekkora a teljesitmenye?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Nem erősítőt nehéz építeni, hanem a mellékvédelmek megépítése a fő feladat.
Lassan 3 napja csak azon dolgozok, hogy összeszedjem az egyéb áramköröket.
Mivel a tápegysége 4db 400VA-s transzformátor, egyenként 25V-ra tekerve, páronként sorba kötve, így számolok azzal, hogy egyszer, mikor 2x300W-al dübörögtetem a gépet, fellazul az egyik oldal egyik kötése, és eltűnik a tápfesz. Bízok a kezemben, de nem látok bele. Eddig lágy indító, dc védelem, lm1036-os hangszínszabályzó kerül bele (Alkotó, reloop, Skori) fajták.
Sajnos az egyik transzformátorról annó letekertem 15-20 menetet, és most visszapótoltam, ám ami már szerelve volt... abban nem bízok annyira.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Írj pár kritériumot, teljesítmény, hangszóróimpedancia, esetleg meglévő táp vagy egyéb előszeretettel felhasználandó alkatrész. Annyit érzékelek a kérdéseiből, hogy valami egyszerű kapcsolásra vágysz.
Következő: »»   1840 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem