Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla tekercs építése
 
Témaindító: finenet, idő: Júl 17, 2006
Lapozás: OK   216 / 227
(#) Collector válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Neten találsz, de elég hozzá egy nagy drop értékű trafó is (pl. neontrafó).
(#) Ninoo válasza Collector hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Nem tudom mi az a drop érték. Gondolom nagyfeszültséget kell elő állítani, ami átüt a két vezető között. Neten nem találtam semmit. Azért itt kértem. Szóval jobb lenne a rajz. Köszi.
(#) Collector válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 6, 2016 / 1
 
Idézet:
„Nem tudom mi az a drop érték.”

Idézet:
„Neten nem találtam semmit.”

Üssem be a googlébe helyetted esetleg és linkeljem a találatokat?
Idézet:
„Gondolom nagyfeszültséget kell elő állítani, ami átüt a két vezető között.”

Jól gondolod, mivel most írtam le 5 hsz-el feljebb.
(#) Ninoo válasza Collector hozzászólására (») Ápr 7, 2016 / 1
 
Légyszíves üsd be, és linkeld. Köszönöm
(#) zolika60 válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
(#) Ninoo válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Szia.Ezzel nem jutottam előrébb. Ha nem ismerem a működési elvét, nem tudom, milyen trafót vagy kapcsolást keresgéljek. Szóval egy rajznak örülnék. köszi
(#) gerleimarci válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Szerintem (meg a fórumtárs is írta) vegyél egy neontrafót.
(#) Ninoo válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Figyu. Nem kísérletezni akarok. Nem ismerem ennek a létrának a működését. Nem szeretnék kárt okozni sem magamban, sem a trafóban. Például nyomatom a szikrát, amíg el nem száll a trafó... Szóval egy rajz még mindig az, amit keresek. Nem vitázni akarok, hanem segítséget kértem.Köszönöm
(#) _BiG_ válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szerintem nézz utána gugli barátunkkal, mi is az a neontrafó. Nem bonyolult, a bekötése sem. Rendes trafó, csak van benne mágneses sönt, így a rövidzárási árama korlátozott (ugyanúgy, mint a mikrosütők trafója, nézz meg egyet), nem fog elszállni egy jákoblétrától. Csak a primerre ne jusson vissza a nagyfesz.

Ha ennyire nem akarod megérteni, megismerni azt, amivel foglalkozni szeretnél, pláne a nagyfeszültség témakörében, ami életveszélyes, akkor ne várd, hogy eléd tesznek mindent, mert nem szeretné senki, hogy tudatlanul kinyírd magad. A rajztól sem leszel okosabb, ügyesebb. Ráadásul önállóan is megtalálhatsz mindent a neten. Viszont a találat kapcsán már kérdezhetsz, ha nem értesz valamit.
(#) Ninoo válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Ok. Első kérdésem, hogy juthat a primerre vissza nagyfesz?(Ezek szerint mégis el lehet rontani a trafót. Ez nem derült ki a korábbi posztokból. És nem szeretnék kísérletezni se a hálózattal, se a nagyfesszel)
üdv, hegusp
(#) _BiG_ válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Például vigyázatlanságból. Eldől a létra. Mégiscsak nagyfesz, át tud ütni egy szigetelést a primer oldalon, ha odaborul. Vagy bármi olyan ok lehet, ami vezetést hoz létre ott, ahol nem kéne. Rosszul kialakított szigetelés. Bármi lehet. A nagyfeszültség tudja a fizikát...

Tulajdonképpen nulla elektronikai tudással miért is akarsz te jákob-létrát csinálni? Nem annyira játék, legalábbis én nem nevezem annak. Látványos, az igaz, de nem veszélytelen!
(#) Ninoo válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Én sosha nem mondtam, hogy nulla a tudásom. Akkor te honnan veszed? Azért, mert kérdezek, még nem jelenti azt
(#) havranarpi hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudnátok egy kis segítséget adni nekem?
A suliban csináltunk egy tesla tekercset vagyis egy meglévő nagyon szakadtat építettünk újá.
Az elv a hagyományos kapcsolás nagyfesz trafó után kondi és szikraköz.A nagyfesz trafó 4 Kv-os a kondik ismeretlenek anno itt öntötték őket.Amikor bekapcsoljuk a szikraköz nagyon szépen szikrázik de 4-5 cm-nél hosszabb szikrát nem tudunk belőle kivenni.A szekunder 0,20-as huzalból durván 7500 menet
Tudnátok valami tipet adni hogy mi lehet a gond?
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Ez bipoláris tekercs?
Már csak a képen keresztül is rengeteg problémát látok, inkább el sem kezdem sorolni.
4kV-os trafó, milyen teljesítményű? 4kV-al nagyon-nagyon nehéz működésre bírni a tekercset.
Öntött kondik?
Én örülök, ha valaki próbálkozik, de az az érzésem, hogy célszerű inkább egy újat építeni
Ha a szekunder jól van megtekerve azt meg lehet tartani.
(#) havranarpi válasza Collector hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
ez már egy működő tesla volt fénykorában kb 50-60 cm-et tudott ,de az évek alatt sok menet megszakadt a szekunderen.Én tekertem egy új szekundert mások pedig újra összerakták a vezérlés részét. A kondikból 2 db valami féle parafinból vagy viaszból van öntve illetve van benne egy nagy csillám lapokból készített kondenzátor.
(#) Collector válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Idézet:
„És nem szeretnék kísérletezni se a hálózattal, se a nagyfesszel)”

Nem is kell, mert a szükséges információk elhangzottak, a neotrafón rajta van a bekötése, ha ezek után is kísérletezés kell, akkor ez a feladat nem neked való, hívj szakembert aki összeszereli neked.
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
50-60cm-t így ahogy a képen szerepel biztos hogy nem tudott (legfeljebb a másodperc tört részéig, ahogy azt említetted is, hogy átüt a szekunder).
Ha nem bipoláris a tekercs, akkor a primert nem rakjuk a szekunder közepére, mert így lambda/2-es lesz a lambda/4 helyett.
Ha bipoláris (márpedig egyre inkább ez az érzésem, de jó lenne, ha ezt megerősítenéd vagy cáfolnád), akkor a földhöz képest célszerű párhuzamosan tenni a szekundert, mert így a tekercs alja nagyobb parazita kapacitással rendelkezik, ez pedig elhangolja azt az oldalt.
Bővebben: Link
Úgy, hogy a kondi nem ismert, nem sokat tudok segíteni. Ezeket mind méretezni kell, ami nem csak a thompson képletből áll, hanem rengeteg másból is.
(#) havranarpi válasza Collector hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
ez nem bipoláris szimplán csak középre került a Primer , de már le is tettük az aljára , igaz nem változott sokat
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Az az alsó tartó ugye nem fémből van? Csak mert nekem úgy tűnik, mintha egy összehegesztett és lefestett vasdoboz lenne.
Sajnos továbbra is hiányzik szinte minden paraméter, számolás, méretezés, így csak annyit tudok mondani, hogy mindent át kell számolni, illetve minél több információt megadni. Ami nem áll rendelkezésre, ki kell mérni. Műskülönben marad a végnélküli kísérletezés, ami egy ideig jó móka, aztán gyorsan megunja az ember.
(#) havranarpi válasza Collector hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
igen alul az egy vasdoboz , a 3 kondi összkapacitása 22 nF
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2016
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Akkor azt szét is lehet bontani, mert egy rövidrezárt menetként viselkedik, ha ott van felette a primer.
(#) Ninoo válasza Collector hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Hívtam szakembert. Nem szeretne kísérletezni. Akkor lesz rajz? köszi
(#) belganarancs válasza Ninoo hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Régen láttam már ennyire lusta fórumost.
leszrajzköszi
(#) Collector válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Viszont ha most ő beköt egy kis dropú nagyfesztrafót és leég, akkor lessz itt őrjöngés, hogy rossz rajzot adtál neki Ezért nem linkeltem semmit.
(#) belganarancs válasza Collector hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Amilyen lusta,úgy sem építi meg.Egyszerűbb kitalálni valami mást és ugráltatni másokat,meg követelőzni.
(#) Ninoo válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Nem kell a rizsa. Kösz a rajzot. Meg lett építve.
(#) scooby_ válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
Szia!

Több megoldás létezik, ezek közül az egyik legegyszerűbb megoldás, ha a hangfrekvenciás jelet az 5-ös CtrlVoltage lábra bekötöd egy csatolókondin keresztül, emlékeim szerint így is lehet modulálni. Esetleg a szaggató elektronikát ki lehetne váltani mondjuk TL494-gyel, amiben 2 műveleti erősítő van, így az egyiket lehetne hangfrekvenciás modulációra használni.
(#) Nanok hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Mi az a maximális feszültség, amit eddig hobbi szinten elő sikerült állítani Tesla tekercsel?
Mit lehet belőle kihozni?
(#) scooby_ válasza Nanok hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ha már úgy kérdezed, hogy "hobbi szinten", aki hobbi szinten épít tesla tekercset, nem hiszem, hogy rendelkezik olyan műszerrel, amivel ezt le tudja mérni. Saccolni lehet: A tankönyvek szerint ~2000V/cm, de tudtommal ez is felvehet sok másféle értéket pl. a levegő páratartalmától függően.
(#) Nanok válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Azt jól gondolom, hogyha jól el van szigetelve a tetőkapacitás és szinte semmilyen koronakisülés nincs. Ha ehhez még a tekercs jósági tényezője is megfelelő, akkor a feszültség szinte a végtelenségig fel tud szökni?
Következő: »»   216 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem