Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1850 / 2500
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Megmértem és mindkettő 500mV körül van.
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Szia. Spafitól lestem el, hogy ellenütemben vezérli a sztereó végfokjait. Előnye, hogy mivel a mély tartomány álltalában közel egyformán oszlik el a két csatornán, és még a fázisuk is közel azonos, jobb a táp kihasználása. Mindössze az egyik végfok elé invertáló, a másik elé neminvertáló fokozatot kell betenni. Ez legegyszerűbben egy kettős műveletiből megoldható. Csak annyi eltérés lesz, hogy az egyik csatorna kimenetén a csatlakozók fordítva lesznek bekötve. A bemeteket egyszerűen monósítva meg is van a híd. Sőt! Ha bírja árammal a végfok, nagyon egyszerűen akár 2.1-es rendszer is kialakítható belőle. Persze ilyenkor csak passzív hangváltó jöhet szóba
(#) tpet8 válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Magyarul a fele amennyinek lenni kellene.
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Értsem úgy, hogy +500mV és -500mV, vagy mindkettő +500mV?
Ezen a nyomon azért majd el tudunk indulni
(#) reloop válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Az izzós áramkorlátot feltétlen ajánlom, a javítás (mérés) valamely lépése akár egymásra is nyithatja a végtranzisztorokat, jobb az elővigyázatosság!
Kérhetnénk fotót a panelekről?
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Igen.
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A vagy kérdésre adott igen választ hogyan értelmezzem?
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Köszönöm.Esetleg ha valaki megrajzolná a skiccet vasalható formában azt megköszönném.
(#) HA3GX válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Én szívesen megrajzolom neked. Nem követtem az eszmecserét, küld el a hozzászólás linkjét amiben található a kapcsolás!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) sikidavid hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
hali mindenkinek. lenne egy kis-nagy gondom. Valamikor régebben elhallgatott egy házi aktív mélynyomó. A hangszóró kiégett, de viszont az erősítő se oké. 2s5200 - 2sa1943 páros van benne, mértem és nincs bajuk. kondenzátorok ki lettek cserélve és úgy se. nos a tünet: bekapcsol gond nélkül, biztosítékot nem vágja ki. ám ha gyorsan tekerem a potenciómétert akkor a relé kattan egyet pár másodpercig pirosan világit, s aztán vissza zöldre. ha lassan tekerem a potenciómétert akkor tekerhetem maxra is, akkor se kapcsol ki, nem kattan a biztosíték. hang semmi nem jön. merre lehet a hiba? :-?? mellékelek 2 képet a nyáklapról.
(#) Buvarruha válasza sikidavid hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
DC van a bemeneten.
(#) djcaveman válasza sikidavid hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Idézet:
„kondenzátorok ki lettek cserélve”

Szia.
A panel jobb alsó és felső kondenzátorai púposak, azok biztosan ki lettek kicserélve, vagy a csere után lettek olyanok? Hiányzik egy 0,25 ohmos ellenállás, illetve a két puffer kondenzátor 10000µF/50V ezek hibásak voltak, vagy csak a ki lettek szedve valamiért. Még egy jó tanács: A forrasztásoknál felgyülemlett gyantát mosd le, mert okozhat átvezetéseket, amik igen érdekes hibákat generálhatnak.

Idézet:
„hang semmi nem jön”


Ez lehet az előfokozat/szűrő hibája is. De mindenképp tüzetesebben át kell nézni a végfokozatot, eléggé lestrapát állapotban van.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) kistee válasza sikidavid hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Innen úgy látszik, hogy a végtranzisztorok sincsenek rendesen beforrasztva...
(#) sikidavid hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
igazatok van, elfelejtettem megjegyezni, hogy a végtrazisztorok le lettek véve, csak oda állítottam hogy lássátok hol kéne legyen. Az a két kondenzátor nem lett cserélve. kezdjem azoknak a cseréjével?
(#) sikidavid hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
itt a többi része:
(#) zotya1983 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Link köszi. Ha lehet akkor layoutban.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) zotya1983 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Innen indultunk ki.
(#) krisz69 hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Ma megmértem fetes .végfokom kimeneti feszűltségét. Sajnos pontos méréseket nemtudok velégezni. nincs szinusz generátorom. Műterhem meg oszto kábelem a szkopomhoz. A mérés pc ről volt vezérelve ami kb 1v al vezérli ki maxon 1khz szinuszal 50v kimeneti feszűltséget mértem. Ebből. Kb mekkora lehet a teljesitmény ?? Amit tudhat valósan ?(irfp240-9240)fáral szerelt 3-3párban .
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 3
 
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ahogy telefonban is mondtam kb 500-550 w...De ez nem pontos mivel keverőpult kellene hozzá hogy kihajtsd.Na majd ha lesz műterhelésed elég egy bontott kanthal rossz hajszárítóból stb...8 ohmra vágva + a szkópod vizualizálni..., Osztóval meg egy soros ampermérő és csókolom meg van oldva
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Igen kéne tudjam az Ampert...
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
A feszültség, az áramerősség és a terhelő-ellenállás közül kettőt kell ismerned a teljesítmény kiszámításához, mint azt az imént linkeltem.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
P(Teljesítmény)=(U) feszültség szorzata (I) Amperrel.
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ha egy lábkiosztásos átrajzolatot csinálnál azt megköszönném.
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ha jól emlékszem egyik + a másik -500mV.
(#) djcaveman válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ha van kimeneti fesz, akkor annak négyzete osztva a terhelő ellenállásal....
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Lássuk mekkora a nagyjelű erősítő árama! Mérd meg a bekarikázott ellenállások lábai közötti feszültséget!

Mérés_1.gif
    
(#) videoton6363 hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Üdv Urak!

Újra egy beteg Philips FA 156 erősítőről volna szó. Ez egy másik, tehát nem az előző hozzászólásaimban lévő FA 156-ról van szó. Amit tudni kell róla, előző gazdája buliban full hangerőn ordíttatta, bekapcsolt loudnessel, 5 sávos equalizer teljesen maxon. Égett ellenállásokat találtam benne. A táp részben van 2db 60V 10000µF puffer, és 2db 40V 4700µF puffer kondi. Ebből egyik 4700-as már ki volt folyva. Bekapcsoltam kb 5 másodpercre, ebből az lett, hogy a halott puffer felhevült és sistergett, az egyik végfokozat előtti 3 lábú fehér ellenállás is forrósodott, továbbá lángot vetett egy ellenállás az erősítő modulon, ami a végfokozatok előtt van. Van értelme foglalkozni vele, vagy hagyjam? Bocsánat a hosszú hozzászólásért.
(#) voodoo válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia!

Ezt neked kell tudni, hogy érdemes-e rá áldozni néhány órát, illetve 1...3 max 5 ezer Forintot legfeljebb.
(#) videoton6363 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Igen, áldoznék rá időt s annyi pénzt. De egyedül nem fog menni, ezért is fordulok hozzátok.
Következő: »»   1850 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem