Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1849 / 2500
(#) videoton6363 hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Jó napot!

Kaptam egy Philips FA156 típusú sztereó integrált erősítőt. Ebben két db 10 ohmos ellenállás meg van pörkölődve, ezeket cserélném ki egy tv panelból bontott, ugyanilyen színkódú ellenállás párosra. Viszont a multiméter szerint a bontott ellenek csak 1.0 ohmosak. Mit csinálok rosszul?
(#) zotya1983 válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Semmit.Keress másik ellenállást ami oda való...
(#) videoton6363 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Úgy lesz
(#) jdani hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Üdv. Egy rövid kérdés.
Lehetne-e párhuzamosan kötni 2 kis hangszórót (8R 10W) erre az erősítőre?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) steelbird válasza jdani hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Szia.
Igen, rákötheted.
(#) rockerjimmy hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Van itthon 1 erősítőre való 2sk135 és párja.
Ezekhez keresnék valami jó hangú kis A osztályú kapcsolást, de nem találok semmi hasonlót.
Akát hybrid is lehet csak egyszerű legyen meg építeni...
Esetleg ha tudnátok benne segíteni akkor megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) mykymokus válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Üdv ma reggel tudtam csak foglalkozni vele mind a 2tranzisztor Q100-Q103 bázisán van 6-6 Volt hogy tudom lenullázni ?
(#) mykymokus válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Lenulláztam R121 R132 potikkal de még rosszabb lett a hangja. Bemenő jelt növelve ugrál a feszültség a bázisokon.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) Karesz 50 válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ha a túláram védelem húz le, akkor Q103-on negatív feszültségnek kellene lennie, de akkor sem 6V-nak. Szedd ki Q100,103-at és mérd meg őket, bár nem ezek lehetnek a bűnösek. A jobb oldali félhíd emitter ellenállásait is mérd meg, de a legvalószínűbb, hogy a túláram védelem környékén lehet valami gubanc. Kösd le a 100 voltos tápot első lépésben és ellenőrizd a +/- 15V-os tápokat, majd mérd meg a feszültségeket a kettős differenciál erősítőben és Q109,109 bázisán, emitterén úgy hogy Q100,103 ne legyen benne az áramkörben.
(#) krisz69 hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok olyan . kérdéssel fordulok hozzátok hogy. kimeneti rövidzár védelemhez valami kapcsólásí rajzot van e valakinek vagy menyire kivitelezhető a dolog? Másik kérdésem az lenne ismer esetleg valaki olyan kapcsolást ami +-60vDC-n tudja a 750 w 4 ohmot.??
(#) mykymokus válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Kiszedve kimérve tranyók jók. 15Voltok megvannak a tápon. Bázisokon 9V Emittereken 15V. A hangfal így is szól nemsokkal rosszabbul mintha kapna 100 V tápot.
(#) Karesz 50 válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ezt nem nagyon értem. Q106 bázisán +9V van, az emitterén pedig +15V? A különbség csak 0,6V lehet. Most vagy Q106 rossz, amit nem tartok valószínűnek, vagy a multiméter "szivat". Lehet gerjedés is ott, amit nem tudsz multival kimérni. Ehhez szkóp kell szerintem. Vagy szedegess ki mindent sorban és mérj meg. Sokszor a multiméter béta mérője sem mutatja ki ha rossz a tranzisztor.
Mekkora gyakorlatod van erősítőjavítás terén? Ehhez a végfokhoz nem ártana egy kis tudás sem...
(#) latyakosa válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
hidalva teljesíthető, de AB osztályban alkatrész temető...
(#) mykymokus válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
6Volt a különbség nem 0.6V mind a 2 tranyónál. Viszont leltem 2X100u/16V kondit amin 44V mérek rajtuk és nem durrannak el. Nem lelem ezeket a rajzon. Szekunderről vannak megtáplálva 4 diódán keresztül épp nézem micélt szolgálnának.
(#) reloop válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A kondik nem a C(1)25, C(1)27?
(#) Karesz 50 válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Mérj rá a bázis-emitteren is. Ha úgy sem 0,6 V nyitóirányban, akkor tényleg elszálltak, de ennek a zárlati áramnak folynia kellett valahova. Azt is meg kell keresni hová folyt.

Nem azok a segédtáp valamilyen szűrőkondijai?
(#) mykymokus válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia ők azok igen azért nem leltem mert másik rajzot néztem mostmár megvan a rajzon de miért nem durrantak el ? akkora feszültségen
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szellemesen oldották meg azt a segédtápot (is), hogy a feszültséghullámosságot kisimították még egy plusz Graetz-el.
(#) mykymokus válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Na kicsi kikapcsolódás később még folytatom köszönöm az eddigi segítségeket. Üdv
(#) reloop válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia! A másik csatorna működik? Keresztebe tudod cserélni a két OUTPUT BOARD-ot? Izzós áramkorlát van az erősítő előtt mikor méregetsz? A sztero-mono kapcsoló hogy áll? A VOLTAGE TRANSLATOR STAGE-en kívül van-e olyan tranzisztor ahol a B-E feszültség közel sem 0,6V? (tudom nem kis feladat, de fel kéne ezt is tárni).
(#) krisz69 válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
nem is lenne gond mert itt egy 1.5kw os gyári totoidom . és nem akarom meg bontani. így olyan kapcsolást keresek ahol lehetséges.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia! A tápfeszültség és a terhelőellenállás meghatározza a teljesítményt, ami esetedben 300W.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ezért gondoltam valami összehidaltra vagy hasonlóra.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Hídban 600W/8Ω.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Na az úgy már jó is lenne . valami kapcsolás esetleg nincs ?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Nézz be az ST151 témába!
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Így is megoldható ekkor a + + ra kapcsokra csatlakozol a fázistolás miatt.
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Viszont erre visszatérve ha van valakinek ötlete meg lehetne ezt csinálni single (monó) (bridged),vagy ahogy tetszik módra,akkor az is megoldható hogy ez kikapcsolható legyen?
Gondolok itt arra hogy ha én nem hídban akarom hajtani mint a gyári erősítőkön is egy kapcsolóval kivitelezhető a 2 mód közötti váltás? Sztereó/Híd.
(#) mykymokus válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Másik csatorna se megy abba leltem egy zárlatos tranyót. Izzós áramkorlát nincs nem ver semmit nincs zárlat sem. Lemérem majd a tranyókat is mihamarabb.
(#) zotya1983 válasza mykymokus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Köss sorba a primérrel egy 60w os izzót,az csak van otthon Utána lehet méricskélni nyugodtan.
Következő: »»   1849 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem