Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2580 / 3581
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ment válasz privátban.
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ha vízszintes repedés, az diletáció miatt is kialakulhat. A függőleges veszélyesebb, mert az már statikai jellegű. A mértékét és a sebességét is meg tudod határozni. kell egy kis üveglapocska hozzá, valamint gipsz. A gipsszel megfogatod az üveglap egy-egy felét a repedés egyik és a repedés másik felénél. Amikor elpattan az üveg és a repedés függőleges - akkor nagy baj van. Koszorútörés, környezeti rezgés, süllyedés stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Kicsit bővebb infó is lehetne, régi házaknál gyakori az alap süllyedése miatt keletkezett repedés is.
(#) jdani válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Most nem tudok képet küldeni, de sok helyen a szobákban vizszintes repedés a plafon sarkaiban végig. Tehát ahol a plafon, és a fal összeér, a sarkok repedezettek...
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Mikori az épület és miből van?
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
60as évek, skvára-tégla
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Mi az a "skvára"?
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ja, már rájöttem h. nálatok nem így mondják..
Mondjuk ez egy ház, amit meg akarok venni, és ha minden igaz, abból épült amit leírtam.
De ez nem 100%.
Skvára az a szürke építőanyag

Salak?..
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A salakblokkról, ha az nem sokat tudok sajnos. Beton koszorú van a fal tetején? Mert akkoriban az nem mindenhol volt "divatban".
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ha ennyi infó kell hozzá, akkor felejtős.
Elmentem megnézni, körbenéztem, még pár fotó van is, de mindent nem tudok róla.
Félek hogy a födém is galyra van, és hogy cserélni kell.
(#) jdani hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Most hozzájutottam a gépemhez, amin van pár kép.
Ilyenek azok a repedések.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Egy kicsit aggasztóbb repedés.
És találtam egy képet a tetőröl is. Nem úgy néz ki, mintaki egy koszorú lenne...
Mondjuk nem értek hozzá, de ha megvan a beton koszorú, arra rá már nem raknak téglát vagy valamit nem?
itt meg látni, hogy valami téglalap alakú építőanyag van ott..
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) granpa válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Felejtsd el; több, mint aggasztó a függőleges repedés! Koszorú nincs, palatető, stb.
(#) jdani válasza granpa hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Mondjuk ez egy kis ház. A tető az egyenesen bontásra, nincs miről beszélni, erre én is gondoltam. Na most a ház kicsi. Gondolkdok utána húzni szobát. Na ha már csinálom a tetőt, akor úgy csinálom, hogy az uj szobákra is.
A 109nm az alap. legalább 30nm utánacsinálnék, ha nem többet. Aggasztó a függőleges repedés, aggasztó hogy nincs koszorú, és a palatető is roncs.
Nade így ahogy leírtam, hogy tető cserélbe ígyis úgyis gondolkodtam, ha meg már tetőcsere, akkor kerül rá új koszorú is.
Így jobban hangzik?

k.JPG
    
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Az alapot is meg kell vizsgálni és aztán gondolkozni koszorúban, mert lehet, hogy alul is baj van. Elég összetett dolog ez. Keress egy építészt és nézesd meg vele. Mondhatunk mi neked így távolról mindenféle bölcs dolgot, de ezt egy hozzáértőnek alaposan meg kell vizsgálni. Nehogy kidobott pénz legyen amit ráköltesz.
(#) jdani válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Jaja, ez alap hogy szakértővel megnézetni. Csak ez egy ház a sok közül amit néztem.
Addigis gondoltam megkérdem itt a kollégákat mit szólnak az ilyen repedesekhez stbhez.
(#) gernerakos válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 / 1
 
Nem értek hozzá, de egy ennyire repedt házat én nem vennék meg...
(#) zsolt58 hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudtok valamilyen programot amivel ilyent lehet csinálni?
Hogy zenére mozogjon egy kép vagy tárgy?
Üdv!
(#) Ge Lee válasza jdani hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Azt is meg kell nézni hogy hol van. Amióta fizetni kell az autóutakon a kamionoknak, rendszeresen átjárnak a kisebb falvakon is, megtalálnak minden kerülőutat. Ha út mellett van a ház, nincs az a falazat ami azt a rengést sokáig bírja. Láttam egy falusi utcát, ott minden egyes házon repedés van, azt mondják hogy még a poharak is rezegnek a szekrényben amikor elhúznak a ház előtt.
(#) Petyaa válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Windows media playerben játszd le a zenét, ott alapból van egy jó pár ilyen, szédülés effekt, oszciloszkóp stb.
(#) zsolt58 válasza Petyaa hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
De nekem olyan kell mind a linken láthato zene animáció!
A Windows media playerben semelyik se jó!
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) jdani válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Hát itt még a faluban sem jár kamion, nemhogy abban a kis utcában.
Én nem értek az építészethez, de az egész házon egy ilyen függőleges repedést találtam csak. Viszont több helyen a plafon sarkaiban vannak repedesek. Gondolom a koszorú hiánya miatt.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Könnyen lehet, hogy az alappal is gondok vannak, elég nagy repedések vannak a falon ehhez. Jól látom, hogy ez vályogfal? A tető is azért ilyen, mert a falak nem bírnak el nagyobb súlyt.
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Meg a salakbeton miatt. Az nálunk azért ment ki a divatból többek között, mert repedezésre hajlamos.
(#) pjg válasza jdani hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Nézesd meg, van e egyáltalán alapja. Falun divat volt ledöngölni a földet, tenni rá 3 sor kiméretű téglát. Ez volt az alap. Apósoméknál a három sor tégla már a földel szinel. Kb. 25 centit süllyedt 60 év alatt. Na persze nem egyformán mindenütt.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) Dióda hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Van itt közöttünk olyan aki suzuki motorkerékpárokat szerel vagy szerelt, estleg motorszerelő?
Kis információs segítségnyujtásra szeretném megkérni .
(#) sooty hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Buci elaludt nyáktervezés közben? Vasalással lehet, hogy fájdalmas volt? (Játékkészítő, Stohl András)

Buci.jpg
    
(#) 20sz Jófiú hozzászólása Máj 6, 2016 / 3
 
A mai nap vásároltam néhány izzólámpát egy régen Áfésznak hívott élelmiszerboltban. A kasszánál ért a meglepetés, mert a hölgy kibontotta az izzókat és a pultba épített szerkezet segítségével letesztelte őket. Az izzók olyan fél fényerővel világítottak ezért úgy gondolom valami 110V környéki leválasztó trafóról ment a teszt. Mivel az izzókat nem tekerte ezért valamilyen gyorscsatlakozója lehetett és a feszültséget egy kapcsolóval kapcsolta rá. Vásároltam már villamossági üzletben is izzókat de még ott sem tesztelték le.
Kedves gyerekkori emlékeket ébreszt bennem ez az eset. Hasonló boltban voltam zsebtelepért és ott egy kis izzóval bizonyosodtak meg előttem a telep működéséről.
Nem gondoltam volna, hogy a mai rohanó világunkban ilyen előfordulhat. Minden esetre csodálkozom azon hogyan maradhatott meg az a szerkezet a pult alatt.
(#) Massawa válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
A régi boltokban rengeteg ilyen vacak hentereghet, mert valoban volt egy idö, amikor valahol a regál közelében volt ilyen teszt foglalat és mindenki kiprobálhatta az izzot, mielött a kosárba tette. (Azt hiszem, hogy a nagykereskedök adták ezt a boltoknak).
Az elemekhez is volt ilyen tesztelö szerkezet, de azok igen hamar eltüntek (ki tudja miért????).
(#) nagym6 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Régen minden elektronikai akármit kipróbáltak a boltban eladáskor. Zsebrádiót, magnót, stb.
Nekem ez furcsa, eleve a gyártótól jóként kipróbálva kellene kijönni, nem még a boltban is próbálgatni, ez eleve bizonytalanságot kelt. Kicsit hasonló, mint régen új autót vásárláskor azonnal szervizbe kellett vinni, ott fejezték be az összeszerelést.
Következő: »»   2580 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem