Fórum témák
» Több friss téma |
Szép a 2 mm-es tüskesor, csak legyen mibe beledugni...
Az ESP modult én inkább egy 2.54 mm-es raszterű univerzális nyákkal házasítanám össze, amelybe 2.5 mm-es tüskesort tennék, hogy a dugaszolós próbapanelbe illeszkedjen.
Igen, ez a gond ezzel a modullal. Egy átmeneti panel kell hozzá.
Nem is egészséges keverni a 2mm és 2,54(2,5) raszterű alkatrészeket. A 2mm raszteres elemek végleges verzióban, kész nyákon használhatók, de a belövésre inkább a 2,54 ajánlott. Ez az én véleményem.
Még mielőtt ez a topik átszublimálna a tüskesor témába, lenne egy tiszteletteljes kérdésem. Tudja-e valaki, hogyan kell használni a Watchdog timert ESP8266.ban?
Készítettem egy wifi relé kapcsolót (lámpához, miegyébhez), ESP-01, pici táp, solid state relé, egy kis adapter dobozába elfért. Jól működik aREST kiszolgálóval, de néha lefagy, ilyenkor ki kell húzni és újra bedugni, oszt akkor megint jó egy darabig. Bővebben: Link A kommentek között szerepel ilyen típusú hiba és megoldásnak a WDT-t ajánlják. Ennyi lenne a kód, Ardunio IDE használatával. Mit kellene változtatni, hogy legyen benne WDT és ha lefagy a program, akkor csak indítsa újra?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
Sajnos a WDT témában nem tudok segíteni. De egy sejtésem okán kérdezem: Biztos az, hogy a program fagy le az ESP-ben? Vagy a jelenség az, hogy egyszerűen elveszti a kapcsolatot a routerrel? Ezért nem hozzáférhető, illetve nem reagál a hálózaton érkező parancsra.
Én még nem merültem bele, jobban ebbe a témába, nem sokat értek a programozáshoz meg ilyesmihez. Csak kipróbálok ezt-azt. Írtam régebben, hogy volt vacakolás ZTE modemrouterrel, de a DLINK visszarakása megoldotta a jelenséget, és hónapok óta hiba nélkül futnak. De valójában hol és micsoda jellegű ennek a jelenségnek az oka, erre nem derült fény.
A hiba pontosabban az, hogy egyszer csak leakad a routerről, a router DHCP listáján már nem jelenik meg. Újraindítás után (ki-be kapcsolás, vagy reset) megint jó, megy egy darabig.
A WDT tudna segíteni, ha nézné, hogy van-e kapcsolat a routerrel, ha nincs, (mindegy, hogy miért) akkor reset. Tehát mindegy lenne, mi a hiba oka, mindegy, hogy a router, vagy az ESP8266 hibája, reset után vígan menne tovább.
Igen akkor ugyanaz a jelenség mint nálam. Egy próbát még megérne ha DHCP helyet magának az eszköznek fix IP-t állítanál be (ESP-n belül). Egyrészt hátha, másrészt előfordul, hogy a routerek egyszer csak újraosztják az IP-t csak másképp, és lehet nézegetni a router dhcp listáját vajon hová kerültek az eszközök.
MIndig ellenőrizni szoktam a DHCP címet, eddig nem változott.
Idézet: Ezt hogy gondolod, hogy kellene csinálni? „Egy próbát még megérne ha DHCP helyet magának az eszköznek fix IP-t állítanál be (ESP-n belül).”
Az esp8266wifi.h -t nézegetve lehet, hogy találsz lehetőséget statikus IP használatára
Na, most már ezt is tudom: be kell illeszteni a fenti kód 7-8. sora közé:
Csak a Watchdog Timert kell még megismernem, de most megpróbálom először a két lámpás módszert
Ha jól láttam a neten, a Watchdog timer kezelése az ESP8266 esetén elég egyszerű. Szerintetek elégséges ez így:
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Szia !
Mást nem kell módosítani a kódban ? IPAddress ip(192,168,1,101); IPAddress gateway(192,168,1,254); IPAddress subnet(255,255,255,0) ; Nálam ezek a beállítások, a 7 és 8 sor közé szúrtam be ahogy írtad. DHCP - vel tökéletesen megy, de én is fix IP címmel szeretném használni. De sajnos nem megy fel a hálózatra, router sem látja. A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2016
Valószínűleg a Gateway cím nem jó, ott a Router LAN oldali IP címét add meg. Vagy, hagyd DHCP-n és a Router-ben adj neki fix IP címet (Address Reservation).
Az átjárónak biztos ,hogy jó az IP címe. Ahogy mondtad úgy is működik , mac address szerint kap "fix" ip címet. Csak ez a megoldás jobban tetszik, mert a routert nem kell külön konfigolnom.
Na még próbálkozok vele.
Helló! Nem tudom, mi lehet a hiba, nekem ment egyből a fix IP címmel. Ahogy Bakman írta, ellenőrizd le még egyszer a gateway IP címét, változtasd meg az IPAddress ip(...) címet, írd át a vesszőket pontokra, állítsd le az egyéb (MAC) szerinti fix IP címeket.
Aztán nézd át a 1941903 sz. hozzászólásban levő kódot, jó-e az ssid és a password. Ha e nélkül a három sor nélkül működött, akkor valami nagyon egyszerű triviális hiba lehet, amire nem is gondol az ember
Sziasztok!
Nem lehet, hogy a fixre beállított IP-t már kiosztotta a DHCP korábban másnak, és ezért nem kapja meg az ESP? (Csak egy ötlet, nem nagyon vagyok otthon a témában.)
A kód jó, de nem oda kell tenni, hanem a wifi.begin után, legalábbis nekem ott jól működik.
WiFi.begin(ssid, password); IPAddress ip(192,168,1,22); IPAddress gateway(192,168,1,1); IPAddress subnet(255,255,255,0); WiFi.config(ip, gateway, subnet); Ez így nálam jó. És vesszővel kell írni. A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2016
Kipróbáltam, (természetesen az én hálózati adataimmal) és így működik. Köszi. Már csak azt nem értem, hogyha másnál ment az előző verzió, nekem miért nem működött. De a lényeg ,hogy így végre úgy működik ahogy szerettem volna.
Én is kérdeznék.
Nincs valakinek olyan tcpkliens kódja, ami tcp szerverre tud csatlakozni és a kapcsolatot nem zárja le küldés után? Mert válasz is menne.
Sziasztok. Nem találtam a doksijában sehol, de lehet, hogy csak átszaladtam felette. Ez a modul fogad el AT parancsot wifin keresztül, vagy csak a soros porton?
szerk: Így ble gondolva, hülye kérdés volt, de hátha. A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
AT parancsot természetesen a soros porton... ha olyan firmware van beletöltve.
Értem. Kicsit jobban beleolvastam az adatlapjába közben, már rájöttem, hogy kell rá kötnöm egy uC-t. Az saját firmverével nem tudom megvalósítani amit akarok.
NodeMCU firmware-rel sem? Igaz, kicsit bele kell szagolni a Lua nyelv szépségeibe...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
Azt még nem tudom, beleszagolok, ha lesz időm.
Azt szeretném elérni, hogy wifin tudjam módosítani a hálózati beállításait(ssid, jelszó). Ha ezt csak soros porton kezeli akkor ki kell olvasnom a wifin jött adatokból és visszaírnom a soros porton. Nem tudom a Node firmware meg tudja e oldani másképpen. Idézet: Ez felveti a "Mi volt előbb: a tyúk vagy a tojás?" problémát. Ha már WiFin tudsz kapcsolódni, akkor kicsit késő megadni a hálózati beállításokat, nemde?„Azt szeretném elérni, hogy wifin tudjam módosítani a hálózati beállításait(ssid, jelszó).” NodeMcu esetén számítógéppel terminálként kapcsolódva (USB-Soros átalakítón keresztül) matatható az eszköz. Az SSID/PW páros pl. beírható egy inicializáló fájlba, amit az automatikusan induló program felhasznál. Én nem csináltam még ilyet, nálam egyelőre fix azonosítók vannak.
Használj kettő ESP-t, amit uart-on összekötsz. Ebből az egyik lehet épp kész: ESP-LINK A másikat meg ezen keresztül bizgeted.
Miért lenne késő ha hálózatot akarok váltani és ehhez nem szeretnék az általad említett tyúk belével hozzácsatlakozni. Tegyük fel alapból hostként indul. Rácsatlakozok wifin pl. telefonnal. Beállítom, hogy neki mire kellene csatlakozni, és elmentem, és utána ujracsatlakozás vagy reboot. A kérdés, hogy a wifin jött adatból tudja-e a saját ROMját vagy flash-ét írni.
dokidoki: Ez is lehet egy megoldás, de ezt szeretném elkerülni. Hétvégén lehet, hogy nekiesek alaposán átnézem a témát.
Amit említettem ESP-Link megoldást, az valójában ilyen. Miután feltetted az esp modulra az esp-link firmwaret, az indulásképpen AP módban indul. Ekkor tudsz hozzá csatlakozni telefonnal vagy pc-vel, és a wifi részt megnyitva belistázza a látható AP-ket. Választhatsz közülük és csatlakozik is, ha helyes volt a jelszó. De ekkor átvált kliens módba, és ha olyan hálózathoz csatlakoztál amihez valójában közvetlenül nem férsz hozzá akkor majdnem elvesztetted. Illetve akkor neked is oda kell átcsatlakozni, és megkeresni az esp-linket. Vagy még előtte át kell kapcsolni AP+STA módba, ekkor talán megtartja az alaphozzáférést. Mellette úgy láttam, hogy egy fórumtárs már magas szinten míveli az esp-link firmware módosítást, mert új linket - konfigoldalt is lehet már hozzá csatolni.
Ahogy nézem tudja saját magát is flash-elni: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
Mint mondtam elkerülném a dupla modul használatát ha nem tudja egy modul önmagában megoldani akkor inkább mikrovezérlőt raknék rá, de mivel ez nem egy drága modul megfontolom, lehet, hogy egyszerűbb lesz. A linket nagyon köszönöm, nagy segítség lesz, bár ha jól látom arduinohoz készült a library én meg PIC-et akarok rá akasztani, de majd átírom az nem gond.
Köszönöm a segítséget. |
Bejelentkezés
Hirdetés |