Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső
 
Témaindító: ricsi, idő: Jan 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 30
(#) kadarist válasza Sipiur hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Szia!
Például rossz bekötés vagy a fojtó hibája.
(#) Sipiur hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
20 évig működött,a bekötés jó kell legyen.Fojtóra gyanakszom de gondolom az nem ellenőrizhető.17 ohm körüli ellenállása van.
(#) Sebi válasza Sipiur hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Dehogynem: árammérőt sorbakötve vele látható hol korlátoz.(Ha gyanús, akkor egy 100W-os izzóval sorosan mérd.) A fűtőszál hiba a régebbi típusoknál igen ritka. 5V-tal rendesen fűtenie kell, ha nem szakadt.
(#) Tomi111 válasza Sipiur hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Üdv! Néhány ohm az elektróda ellenállása. Ha kiég, akkor a fojtó (menet)zárlatos.
(#) Sipiur hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Köszi mindenkinek,fojtó volt a rossz.
(#) Inhouse hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
A főnököm egyik Westside rovarcsapdájában tönkrementek a gyújtók (másik ugyanolyanba átrakva a csöveket gyújtanak, a másikból ebbe átrakva a gyújtókat itt is jók). Philips WFS-2 4..40W/100..130V típusúak voltak benne. Elment vett hozzá, persze nem jót adtak, 4..65W-osat, azzal nem gyújt. Soros kapcsolás két 18W-os csővel, ehhez ahogy olvasom csak a soros/"series" típusúak jók 4..22W-al . Visszament, elhajtották, hogy olyan nincs is...
Közben találtam a neten, van ahol jelölik a 4..22W-osnál, hogy soros kapcsoláshoz, van ahol nem. És mindenhol 220..240V van hozzá írva. Ettől függetlenül jók, csak a 4..22W legyen rajta, vagy ezen belül is keresni kell a series feliratút és a 100V körüli feszültségűt?
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Hopp, nem Philips, csak hasonló betűvel hasonló szöveg...Philite. Nincs rajta ezen sem, hogy "series", viszont 100..130V.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
A jobb oldalon az eredeti, a bal oldalon a Praktikeres vásárolt. Tökéletesen működik. A kettes csomagnál írják külön, hogy soros kapcsoláshoz, az 5-ösnél nem, de szerintem ugyanaz van benne. A lényeg a 4..22W.
(#) Tomi111 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Üdv! Millió féle gyártó és jelölés van. Sajnos sok eladó sem ért hozzá - tisztelet a kivételnek. A lényeg a soros kötés, így eleve a 230v fele jut egy gyújtóra, így csak a 100-130V-os jó, hiába teszed be a 220v-osat. Általában együtt jelölik:4-22W és 100-130V. Az eredeti gyújtót( Philite) nem értem. Szerintem 40W-os csőhöz tuti nem jó, hisz annak már 100V felett van az égési feszültsége, így a gyújtó folyamatosan gyújt - a cső villog.
Ezeknek a soros kötésű csöveknek van egy hibája, hogy bekapcsolás után hosszabb idő múlva gyújt. Ekkor az egyik gyújtót ki kell venni és a két lábát felcserélve visszatenni.
(#) paladanielk hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Üdv!
Az lenne a gondom hogy nem tudom hogy állítsak össze egy T5 fénycsöves világítást.
Abban szeretnék segítséget kérni hogy milyen alkatrészek lennének szükségesek ahhoz
hogy 2 db 15-25 w körüli fénycső üzemeljen róla. Azt már kiderítettem hogy kell valami előtét
illetve gyújtó hozzá de sajnos itt megrekedtem.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) elactrofan válasza paladanielk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
https://www.google.hu/search?q=f%C3%A9nycs%C3%B6+kapcsol%C3%A1s&...ih=969

De ha ennyire nem értesz hozzá akkor esélytelen.
(#) Inhouse válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Kicsit lemaradtam...
Idézet:
„Szerintem 40W-os csőhöz tuti nem jó, hisz annak már 100V felett van az égési feszültsége, így a gyújtó folyamatosan gyújt - a cső villog.”
Tuti, hogy jó volt, ez a gyári és hosszú évekig üzemelt vele.
(#) rockersrac válasza paladanielk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Javaslomled csövet venni(de nem occo kinait, hanem jó minösègüt) leddiszkontosoknàl pl 1500-2000ft körül kapsz csövet. Ahhoz csak foglalat kell, meg delej. Se elötèt, se gyújtó nem kell. Ès èletartamra is jobb a fènycsönèl!
(#) paladanielk válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Annyiban szeretnék segítséget kérni hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá.
Láttam hogy elektromos előtétnél pl nem kell gyújtó. Szóval azzal szeretném összerakni
de amíg nem tudom mik kellenek hozzá pontosan úgy nehéz
Mindenképp össze akarom rakni valahogy mert az armatúrás megoldások nem férnének
el a kiszemelt helyen.
Köszi
(#) paladanielk válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Köszönöm a választ, viszont annyi kérdésem lenne a ledessel kapcsolatban hogy azok kevesebb lument bocsátanak ki mint a hagyományos fénycső vagy a megegyező?
(#) rockersrac válasza paladanielk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ha megfelelö minösèget veszel, akkor minimum egyezö lesz a fènyàrama, de lehet picivel nagyobb lesz.
(#) paladanielk válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Rendben köszönöm! Valószínűleg egy ilyet kipróbálok mert jóval egyszerűbben hangzik mint a normál fénycsöves megoldás
(#) Pulyka válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ezek szemetek.
Az hagyján, hogy a 4-65W*-os(gyujtópatron) nem gyújtja be a 18W-os T8-as csövet, csak a 4-22W*-os gyujtó, de a 4-22W*-os gyujtó nem gyujtja be a 16W-os "perecizzót", aminek 4 kivezetése van egymástól 1cm-re, kocka alakban, csak a 4-65W*-os gyujtó.
Ráadásul vettem a napokban direkt 36W-os perecizzóhoz való elektronikus előtétet 15eFt-ért, holott az 5ezer forintos 36W-os, T8-as csőhöz(ez is elektronikus) való is ugyanúgy begyújtsa.
Erre szerintem figyeljen mindenki.

*GE gyártmányúakra gondolok, a többivel lehet, hogy nincs ilyen gond.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) rockersrac hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Kérdés: valami tipp a fénycsőgyújtó tesztelésére van-e? Mármint elég macerás kezedben tartani kismillió gyújtót(na jó, elég sokszor csak 3-4db ) és kitalálni, hogy várjál csak, most melyik is volt a jó, meg ilyenek. Az nem megoldás hogy csináljak egy sima fénycsöves kapcsolást, lehetőleg elemről működő, hordozható megoldás kellene, így kapásból ami tényleg rossz, az mehetne kukába. Mivel jártam már úgy pont múltkor, hogy a gyújtó jó volt, de a cső volt már annyira emisszió(és valszeg gáz is kevés volt benne) szegény, hogy a gyújtó csak ,,fűtötte" az elektródokat, nem tudott gyújtani a cső. Előre is köszi a válaszokat!
(#) didyman válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A perec forma fénycsőnek semmi köze a T8-asokhoz, amikhez azok a gyújtópatronok valók. Előtéteknél a 36 W kevés adat, mert azonos teljesítménű csövek között jelentős eltérések vannak. Begyújt, az lehet, de az élettartama közel sem lesz ideális.
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
A fénycsőben eleve nagyon! kevés a "gáz". Sajnos az eddigi legjobb módszer: egy zseb gyújtó, 1-2 tartalék cső+fojtó. A műhelyben volt egy tábla, a szokásos méretekhez, és ott lepróbáltuk a kivinni szánt anyagokat.
(#) dementor5457 válasza dementor5457 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Üdv,

Bár kicsit régi a hozzászólás, újra feldobnám, mert eléggé elfelejtődött. Adott a lentebb idézett probléma. Azt itt javasoltak alapján a szélessávú gyújtót egy 4-22W-os gyújtóra cseréltem. Viszont továbbra is a lentebb leírt probléma tapasztalható.

Mivel lehet még baj? Érdemes esetleg a fojtótekercs cseréjével próbálkozni? (Csak mert már minden mozgathatót kicseréltem, csak azt nem.)

Idézet:
„Üdv!

Nem igazán vagyok jártas az ilyesmiben, ezért meglehet, hogy nagyon egyszerű lesz a probléma megoldása, mindenesetre én nem nagyon boldogulok vele, ezért gondoltam, hogy itt hátha segítségre találok.

A gond egy teljesen új fénycső+gyújtó párossal volna. Albérletünkben találtam egy fénycső foglalatot a konyhában, volt benne egy kiégett fénycső és egy valószínűleg szintén rossz gyújtó. Vásároltam hát mindkettőből újat (mellékeltem képeket, hogy milyet, meggyőződésem szerint a megfelelőket). Illetve elsőre rossz gyújtót vettem, de hamar rájöttem, hogy a "SERIES OPERATION" feliratú helyett nekem a "SINGLE OPERATION" verzióra van szükségem. (Nem tudom, elronthatott-e valamit, hogy ezzel a SERIES feliratú gyújtóval is kipróbáltam.)

A lényeg, hogy a jelenlegi felállásban sem működik a dolog. Az alábbi videón jól látszik, hogy csak gyengén pislog, de nem gyújtja be a fénycsövet: https://www.youtube.com/watch?v=k5-w5-IkvnI

Ezek pedig a képek a gyújtó és a fénycső adatairól:
http://kepfeltoltes.hu/150518/20150518_112641_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150518/20150518_112657_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel lehet a gond?”
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) erbe válasza dementor5457 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A két foglalatban van összesen négy érintkező. Ebből kettő biztosan érintkezik, mert különben nem is villogna. A másik kettővel van baj.
(#) Sebi válasza dementor5457 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
2015-ben feltöltött képeket már nem találsz ott...
Amúgy, ha villog, akkor mindennek érintkeznie kell, hiszen gyújtáskor - a gyújtón keresztül - sorba kötődik a két fűtőszál.
Próbáld meg a gyújtó helyén nyomógombbal, azzal tetszés szerinti ideig izzíthatsz.
3...10 másodperc után a gombot elengedve már világítania kell.
Ha mégsem tenné, akkor ellenőrizni kell a fojtót, hogy egyáltalán passzol-e a csőhöz.
(#) Tomi111 válasza dementor5457 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Üdv! Ez a cső nem rendesen villog. Ha próbálna gyújtani jobban izzana a vége. Ha ez 1db 18w-os, akkor mindkét típusú gyújtóval jónak kellene lennie ( a 4-22W és a 4-65W is). Szerintem akár az új cső is lehet rossz, én erre tippelek. Vagy esetleg a fojtó.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Tomi111 válasza dementor5457 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Még annyi, hogy a gyújtó villogott, amíg probáltad? A műanyag tokján látszik.
(#) 55555 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Ezt a vbkm ekát szereztem. Az elkövetkezendő hetekben ezt fogom felújítani.
(#) Bakman válasza 55555 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Végre egy jó hír hétfőre.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Selejtezésből hozzám került 2 db reklámtábla,melyben 5 fénycső(minden cső külön armatúrán,fojtóval,egyesek kondival)volt beépítve.Ebből az ötből 3 simán volt bekötve,2 pedig kondival kompenzálva.Kérdésem.Ha megbontom a "csomagot",akkor hogyan tegyem.
Kellene a padlásra egy fényforrás,oda feltehetem mondjuk a kondi nélküli armatúrát?
Én úgy gondoltam,hogy minden egyes fénycső-fojtó párost kompenzálni kell.
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Idézet:
„Én úgy gondoltam,hogy minden egyes fénycső-fojtó párost kompenzálni kell.”
A meddő teljesítmény miatt illik kompenzálni de anélkül is tökéletesen működik. Háztartási fogyasztóknál nem mérik a meddő, csak a hasznos telejsítményt.
Következő: »»   26 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem