Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   135 / 1385
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
igen de az 50 darab, én 3000Ft-os árral számoltam ki a 20ft/nyákot. Ne szórakozzatok nem hiszem el, hogy nincs nyákonként 20Ft-otok, egy a4-es nyáknál a nyák 6-700Ft, a fólia 50Ft(a 2500Ft-os árral), gondolkodjatok már egy kicsit mielőtt olajos papírral meg ilyen jaj de drága a fólia szöveggel jöttök!!!! Mennyi is egy liter olaj? Mennyi kell hogy átitassa, milyen szar meló szárítani (ráadásul gondolom elég büdös is lehet), mindezt 6-700Ft-os nyákár mellett 50Ft spórolással!! Hol éri meg a kezdőnek az a sok szívás az olajos papírozzással, meg az olaj feltakarításával? Könyörgöm 50Ft/Full méret nyák!! 12 full méretű nyákot kell elhasználni mire annyi fóliát elhasználsz amiből kijött volna még egy full nyáklap. MElyikőtök használt már el 12 full nyákot? Gondolkodjatok már egy kicsit, nem kell mindenen spórolni, ilyen erővel mondhatnátok, hogy drága a lakk, fogjon egy szikét és kapargassa le a fölösleget a nyákról!!!!
(#) pampus hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Én azt szeretném kérdezni hogy gyújtáselektronikához hol találok nyák rajzot mert eddig még nem sikerült,a fórum ezzel foglalkozó oldalán sem .Előre is köszönöm.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Teljes mértékig egyetértek! Olyasmin akartok spórolni, amin nem kellene!
Amúgy még egy apróság:
Én a munkahelyemen nyomtatom lézeres printerrel fóliára a levilágító maszkokat. Ezt - ha már nincs szükségem (biztosan!) a maszkra - simán el lehet távolítani (mármint a festéket) a fóliáról némi lakkbenzinnel. A fólia sem sérül, újra hasznosítható, nem zsugorodik a hő hatására (a lézerprinterbe való amúgy sem hajlamos túlságosan rá), és legalább 3-4 alkalommal még újra lehet rá nyomtatni (ha kell).
Na ennél gazdaságosabb nyomtatást mutasson valaki, amivel nincs szuszmákolás az olajjal, szárítgatás, csupa trutyi minden, stb.
Szóval a nagy sprórolás, meg a "Juj, nekem ez nagyon drága!"-alapú munka többe kerül, mintha egyszer, de tisztességesen megcsinálod!
(#) Moderátor hozzászólása pampus hozzászólására (») Márc 11, 2008
 
Én meg azt szeretném kérdezni, hogy miért off-olod a topicot?!
Arra nem gondoltál még, hogy talán azért nem kaptál választ az adott topicban, mert nem tudtak választ adni a kérdésedre?! Esetleg megírhattad volna, hogy milyen járműhöz kell... (Helikopter? Hajó? Repülő? Léghajó? Atomrakéta? Elektromos szobabicikli?)
Tessék tartani a topicok témáját!
(#) gulasoft hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Proteus-hoz valami kis magyar nyelvű hogyan kezdjük el leírás? Letöltöttem a demót de azt sem tudom mivel indul.
(#) whalaky válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Töltsd le a DipTrace-t! Én azt használom. Ingyenes, meglepően jó, és nagyon hamar sikerült minden szükséges hogyan s mikéntre rájönnöm, van hozzá rengeteg lib, és komponens szerkesztő is. Szerintem fullos.
(#) gulasoft válasza whalaky hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Az is elhelyezi az alkatrészeket automatikusan? Mert ez igen!! Ehhez kéne leírás.
(#) Árpy hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Helló!
SZerintetek hogyan érdemes, és hogyan a legegyszerűbb a kétoldalas nyákról az egyik oldalát leszedni, így 1 oldalassá tenni?
(#) tbence3 válasza Árpy hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Szerintem pocsékolás 2oldalas nyákot 1oldalassá tenni de már nekem is volt ilyen.
Nagyon egyszerű. Elkészíted az egyik oldalt, majd mikor maratod akkor addig marod, míg a másik oldal le nem válik.
Pl:. Vasalásnál, gyors rányomod a rajzot az egyik oldalra, majd bele a H2O2-be és vársz addig míg lenem jött a felesleges helyeken a réz.
(#) Ferkógyerek válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Olyan technológiát szólsz le amiről halvány fogalmad sincs. Büdös, feltakarítani ? Honnan veszed ezeket?
Amúgy ha lenne lehetőségem rá hogy bemegyek a sarki papírboltba és megveszem 3000Ft-ért a fóliát nem használnék papírt. De nálunk vidéken kisvárosban 3 papírbolt közül csak az egyiknél nem küldtek el rögtön, és ott is fél óráig kereste az eladó. Majd előkerült egy dobozzal amit legalább 10 éve nem látott senki és tőlem kérdezte hogy ez lenne az?
Sikerült az utolsó 10 darabot megvennem 130ft/db áron. Ezek után tértem át az olajos papírra, ami még mindíg sokkal jobb a Pausklarnál. És a fóliához képest vannak előnyei is pl elég egy a megfelelő kontraszthoz, nem kell ragasztgatni hogy ne legyen átlátszó a festék.
Internetes boltokban pedig 4300Ft alatt nem találtam tintasugarashoz fóliát + szállítási költség és máris 6000Ft 50db fólia!
Persze én senkire nem akarom ráerőltetni mindenki azt használ amit akar vagy ami van.
(#) Árpy válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Hát igen, pocsékolás szerintem is, de mit tudjak csinálni, ha 2 oldalasből van több, és 2 oldalas nyákot nemigazán csináltam.
Azért akarnám, hogy maratás előtt már el legyen távolítva, mivel ha rajta van, akkor feleslegesen megnő a maratási idő, és így alámar a fontos rész alá. Egyébként vasalással csinálom a nyákokat.
(#) kobold válasza Árpy hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Maratás előtt leszedni pláne nagy gány... Két lehetőséged van: hőlégfúvóval megmelegítve felszedhető az egyik oldalról a fólia, undorító, büdös, ragadós, fekete dzsuvát hagyva maga után a nyákon, amit aztán lehet vakarni ítéletnapig. Vagy szigetelőszalaggal leragasztod az egyik oldalt telibe, a másikat meg lemarod, és csak utána vasalsz a megmaradt oldalra.
Részemről inkább vennék egyoldalast, aztán majd elfogy emez is egyszer, enni nem kér...
(#) Árpy válasza kobold hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Köszönöm a tanácsokat, akkor a kétoldalas nyák megmarad későbbre
(#) mex válasza Árpy hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Szevasz. Ha a nyákon a fóliavastagság 50 mikron,vagy afölötti akkor minden további nélkül lehúzható. A szélénél sniccerrel alányúlva megkezded,majd csipesszel,fogóval,puszta kézzel leszeded. A módszer a 35mikronos fóliánál már nem működik,mert a ragasztó nagyobb szilárdságú mint az ilyen vékony fólia és inkább az szakad el, minthogy az alaplemezről felválna.
(#) Árpy válasza mex hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Helló! Már egy nyáknál próbáltam korábban, de csak szenvedés volt, nem lehetett rendesen leszedni, mivel csak elszakadt. Ezen a módszeren kivül meg lehet állapítani másként a rézfelület vastagságát? Köszönöm segítségedet, Arpy
(#) kaqkk válasza Árpy hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Vasald föl a rajzolatot az egyik oldalra ,majd
ragaszd le a másikoldalt szigszalaggal és marasd ki
fúrás után a teli rezes oldalon vastagabb (3- 4 -es )
fúróval kicsit meg sülyeszted a furatot és már nem
is zavar a réz . A rádió amatőrök is így készítik a nagy
frekvenciás panelokat!
A fólia így maradhat rajta .
(#) kaqkk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Vi szont meg próbálhatod a pausz papírt is
olcsó és kb olyan mint az olajospapír viszont
eltehető és többször használható mint a fólia .
(#) Árpy válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Erre én is gondoltam, hogy így kellene, valszeg így is fogom. Köszönöm a segítséget.
(#) whalaky válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
elhelyezni elhelyezi a maga módján, de én spec nem szoktam rábízni. Több programot végigpróbáltunk már, de sem az automatikus elhelyezés sem az autoroute nem az igazi. Kiindulási alapnak jó, aztán lehet javítgatni (megéri)
(#) gulasoft válasza Árpy hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Azt az oldalt amit meg akarsz tartani fújd le olyan lakkal amit nem old maratóanyagod, aztán töröld le acetonnal és így a zsírtalanítás is megoldott
(#) gulasoft válasza whalaky hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
hát lehet hogy diptrace lesz, mert ez a proteus a hetedik vonal után minden hibaüzenet nélkül kivág mint macskát sz....ni

Ejnye! Nem káromkodunk! :no: :banplz:
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Nekem az eagle fél perc alatt routol aztán már
könnyű az igazítás .
(#) imexis hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Sziasztok !

Ezen az oldalon a problémának egy egészen új megközelítése van.

Egy új megközelítés, az elektronikai tinták

http://eapc.alpopc.com/index.php?flag=main_product

Nincs se előkészítés se maratás.
Közvetlenül lehet nyomtatni a nyomtatott áramkörök vezetékeit, digitális nyomtató segítségével, különféle speciális vezetőképes elektronikai tinták segítségével...

Csak azért írok az elektronikai tintákról, mert látom hogy sokakat érdekel a PCB probléma másfajta megoldása, digitális nyomtatóval...
Az említett termékek nem elérhetetlenek.
Lehetőség van arra, hogy ezek a speciális tinták Mo.-n reális feltételekkel hozzáférhetők legyenek. A cégem szivesen együttműködne a termék piacszerű felhasználóival.

Bővebb infó priviben...
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
De hát ez egy népi mondás, mint pl:
az erősebb kutya b.szik

ez nem káromkodás.
(#) gabo2 hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy a különböző nagyságú nyomtatott áramköri rajzokat, hogyan lehet méret helyesen kinyomtatni, illetve megfelelő biztonsággal leelenőrizni. Ez a különböző adott méretű /lábkiosztású/
alkatrészeknél nagyon lényeges. Ezenkívűl a különböző
kész áramkörök /sok elég halovány/ ezek megfelelő kontrasztossá tétele, hogy lézer printeren kinyomtatva
megfelelő festék kerüljön a papírra.
Ebben kérnék segítséget.
(#) PCB válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szia !

Ha képekről van szó bmp...jpg...gif majdnem hogy felejtős. Lehet persze a képpontokat számolgatni, igazgatni, de.....
A legjobb ha pdf formátumban tárolod a rajzokat.
Ha van gyenge minőségű képed, azt a legjobb, egy
paneltervezőbe beemelni és átrajzolni. Sprint layout
eagle tudja ezt a funkciót.

Üdv!
(#) kobold válasza gabo2 hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Attól függ, mivel dolgozol. Eagle-ben be lehet állítani a skálázást (alapból 1:1, azaz valós arány) a nyomtatáshoz, és a Solid, Black checkbox-okat bepipálva nem lesz halvány semmi.
Ezek a lehetőségek valószínűleg a többi programban is megvannak, legfeljebb más a nevük, meg kell keresni.
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Pcb hogyan lehet egy képet beemelni az eagle -be ??
Vagy ezt az eagle témában kérdezzem meg ?
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Helló
Ma kaptam egy ismerősömtől fényképpapírt. Nem fotópapír, hanem amire a fényképet is készítik. Ő is találta és nem tudja mire használni ezért nekem adta. Ahogy néztem jó fényes az egyik oldala. Majd hétvégén kipróbálom erre nyomtatni a kapcsolást és erről vasalni. Csak spórolni kell vele, mert nem sok van belőle. Majd jövök a fejleményekkel. Ha beválik akkor még megpróbálok szerezni ilyen papírt.
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szia !

Ha hirtelen válaszolok talán nem tűnik fel ott fent

töltsd le a bmpeagle.exe-t a cadsoft oldaláról.

Üdv!
Következő: »»   135 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem