Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 78
(#) devergo74 hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok.
Frekvencia mérésekor, a %-nak is annyi értéket kellene mutatni? Gondolok itt, 50hz-50%. Mert nekem ezt nem sikerült még mérnem. Pl 50,02hz-49,9% ilyen adatokat mutat.
Vagy a multi nincs jól bekariblálva?
(#) proli007 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Hello!
A kérdés magadnak, hogy mit mérsz és mi a jelforrás. Mert szinuszos jeleknél a kitöltésnek túl sok értelme nincs. Pontosabb eredményt négyszögjelnél lehet elvárni. Hiszen a bementi egység komparálja valahol a jelet. A komparálás időbeni pontossága függni fog a bementi jel és a komparálási küszöbérték arányától és a jel felfutási meredekségétől.
De elgondolkodtál azon, hogy az 50,02Hz és a 49,9% milyen pontosságot jelent és mi van a műszer adatlapján megadva? Valamint hogy a 49,9% -0,2% pontosságot jelet. Hol kellene ennél nagyobb pontosság? Nem szabad a digitális technikától fertőzést kapni!
(#) devergo74 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Hali.
Köszönöm válaszod- Az adatlapján ez található:± ( 0.1 % + 4 Digit ) pontosság.
(#) stevepapa hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Üdv!

Egy Thurbly 1905A multival küzdök. Ismeri e valaki a műszert? Bekapcsoláskor minden szegmens világít. Semmire nem reagál. Köszi.
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
AC feszültségmérés pontosságát nézted-e, mert minden mérésnél más pontosságok vannak megadva. A 0.1% AC mérésnél a profi kategória pontossága, nem tudom milyen műszered van.
(#) devergo74 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Hali.
Egy ut61B-multiméterem van, Pl 50,02hz-49,9% ilyen adatokat mutat, AC frekvencia mérésekor.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Itt a pontossága AC voltmérésél, 1-1.2%, plussz 3-5 digit. Bőven pontosabb a műszered, mint a specifikációban megadott, ha a mért 50Hz pontos.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016

UT61B.jpg
    
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Bocs eltévesztettem, voltmérésnek néztem, de frekvenciamérésről volt szó. Ott valóban 0.1% a megadott pontosság.
(#) devergo74 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Hali.
Köszönöm a választ. Szerintem azért még így is belefér a megadott értékhatárba a frekvencia, százalék. Az adatlapját nézve, vagy tévedek?
(#) nagym6 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Belül van frekvenciamérésnél a megadott értékhatárban a pontosság, rendben a műszer. A kitöltési tényező mérés négyszögjel méréséhez van, szinusznál írta visszább proli007 mi a gond.
(#) reove hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Hellotok!
DT9205A multiméter váltóáramu állásnál 700 voltra állitva a hálózatot 007 nek mééri. Mi lehet a probléma?
(#) stevepapa válasza reove hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
A nevem Bond, James Bond
(#) reove válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Cukrot neki!
(#) reove hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
DT9205A multiméter váltóáramu állásnál 700 voltra állitva a hálózatot 007 nek méri.Egyenáramú beállitasnál is 004 voltot mutat 200 voltnál is. Mi lehet a probléma?
(#) MrBrown hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok,
"Találtam" otthon egy Ganzuniv 3-at. Működik, kivéve az allenállás mérés Mohm - Kohm x10 - x100 három állását.
A kapcsolási rajzot nézve a két darab BC168C-re gyanakszom.
Ha bebizonyosodik a félelmem tud valaki esetleg beszerzési forrást vagy helyettesítő tranzisztort?
köszönöm, barna
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016

ganzuniv3.pdf
    
(#) erdgab válasza reove hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Vizsgáld meg a bemeneti osztót a kapcsolót,keress fólia szakadást,vizsgáld meg a mérőzsinórokat,ha ezeket összeérinted dióda vizsgálóra kapcsolva,közel nullát kell hogy kiírjon a kijelző.
(#) proli007 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Hello! A tranyók helyett jó akármi, csak NPN legyen és nagy bétás. Egyébként BC238 van benne..
(#) MrBrown válasza proli007 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Na jó, BC238-at sem találok sehol (HEstore. lomex)
Esetleg tudsz mondani helyettesítőt?
köszönöm.
(#) kadarist válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Szia!
Pl. BC182.
(#) MrBrown válasza proli007 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Valóban BC238C van benne, ráadásul szerencsére a csere szempontjából ideális helyen.
Végül a HQ-ban találtam pár tíz forintért alkatrészt.
Holnap megveszem / cserélem és meglátjuk.
Köszönöm a segítséget.
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Nos kicseréltem a két BC238C-t de semmit sem javult a helyzet...
Ha van valakinekötlete szívesen veszem.
Köszönöm.
(#) Csabu82 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Nincs valakinek maxwell MX-25 313 hoz kapcsolási rajza?
(#) solit85 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Mastech MAS830 típusú műszerrel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket. Az lenne a problémám, hogy ellenállás mérés üzemmódban került rá 400v. A biztosíték csere nem segített, szakadás vizsgáló módban 327 egységet mutat. Ellenállás mérésnél változó minden méréshatárban. Tudna valaki segíteni ezen hiba megoldásában?Válaszokat előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza solit85 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Üdv!

Nagyon valószínű, hogy az agya károsodott. Az LCD alatt van. Ha nincs szerencséd, akkor valamelyik passzív alkatrész is "megnyúlt". Ebben az esetben, a javítás után kalibrálni is kell, mert különben pontatlan lesz. A biztosíték, csak a max. párszáz mA-es mérésbe szól bele. Nem biztos, hogy annyit ér ez a műszer, hogy javítani megérje. Illetve egy új vásárlása után, jó lehet gyakorlásnak, ha megjavul, van két jó műszered. Néha jól jön.
(#) vargaf válasza solit85 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
A műszer kapcsolási rajzát mellékelem.
(#) solit85 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Köszönöm!Az R12 (PTC) ellenállás értéke mekkora lehet?
(#) vargaf válasza solit85 hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Mastech M830 rajz
Itt 9,1 Ωvan írva.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
(#) solit85 hozzászólása Máj 17, 2016 /
 
Köszi! Én 1,3K mérek rajta. Normál ellenállással helyettesíthető ez az alkatrész? Ha netán a vezérlő IC is hibás, hogyan tudom eltávolítani? (panelre van öntve, viszont lábak ki vannak vezetve tokozott ic-hez)
(#) Janosbacsi hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Szép estét!
Hozzám került egy Mastech M92X dmm. Mér feszültségeket, ellenállást, de áramot nem. Miért lehet ez?
(#) dB_Thunder válasza Janosbacsi hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Biztosíték jó benne?
Következő: »»   48 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem