Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1184 / 1385
(#) Bubu54 válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Szia,

Igen Ebayen vettem és már ki si próbáltam.
(#) ha1drp válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Már többször volt szó róla ebben a topic-ban is. Kis gyakorlattal megfelelő eredménnyel használható. Sajnos nem áll el évekig.
(#) RoliNyh válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Én ilyet öntapadós fóliában is láttam már, engem inkább az érdekelne...
Egyetlen probléma csak az, hogy kb arany áron van, emiatt hobbi és otthoni használatra egyáltalán nem éri meg...

Pl:

Solder mask 1

És egy másik:

Solder mask 2

És a használati útmutató...

Hogy a fenébe van orcájuk ennyit elkérni érte...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) attika válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Igen ezt ismerem ez a laminálós.
Ez annyira nem tetszik,a pasztára lettem volna kíváncsi meg arra,hogy forrasztásnál nem e válik el a nyáktól.Akkor ezek szerint itthon nem is kapható?
Google-ba itthoni oldalt ahol árulnák nem is találtam.
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Nem kapható itthon , de ne is vegyél kínából sem . Már kb 26 szor leírtuk hogy nem jó semmire ...
(#) attika válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Nem találtam meg egyszer sem de azért köszi,akkor nem fogom kipróbálni.
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
A dynamask fólia tökéletes, igaz hogy drágának tűnik először de ezért az árért minőséget kapsz !
(#) attika válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
És ezzel a fóliával csak maszkolni lehet vagy jó nyákgyártásra is?
(#) ha1drp válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
A paszta nem válik le
(#) attika válasza ha1drp hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Na akkor csak kell szereznem valahonnan pasztát,mert van aki azt írja,hogy sz...t sem ér és leírták már 100-szor,viszont a paszta nem válik fel,de a fólia meg igen Akkor most már csak keresnem kell egy embert aki tud rendelni ebayrol.
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
A nyák maratáshoz van kék színű dry fólia , ez a zöld "csak" forrmaszk ha ezt levilágítás előhívás után 150 fokon 20 perc alatt "beégeted" akkor csak a csiszolókorong hozza le .
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2016
(#) Bubu54 válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Szia,

én szoktam rendelni ebayről. Ha gondolod akkor privátban a többit.
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Idézet:
„a paszta nem válik fel,de a fólia meg igen”
Sokan ott rontották el a fóliás lötstopöt hogy csak uv fénnyel keményítették ki ,és nem égették be , ezért vált fel forrasztásnál ...
(#) attika válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Igazából szívesen kipróbálnám mind a kettő variációt,ha sikerül egy helyről beszerezni a kettőt és ide is ér messzi földről akkor kipróbálom.Ez a zöld paszta meg a fólia is ahol UV fényt kap ott kikeményedik és ahol takarva van azt le lehet mosni az előhívóval?
(#) kaqkk válasza attika hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Igen mindkettő uv ra keményedik.
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2016 /
 
Az lehet, de akkor is marhadrága...
(#) papus51 válasza attika hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
A paszta néhány hónap után bedöglik. Egyébként meg macerás vele dolgozni. Én is kipróbáltam, majd búcsút mondtam neki. Ha van felesleges pénzed próbálkozz vele, ha nincs fogadd meg azok tapasztalatát akik már túl vannak rajta.
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Ha kutakodsz kicsit a neten találsz olcsóbban is
(#) whitedrago hozzászólása Máj 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy új problémával találkoztam a minap NYÁK gyártással kapcsolatban. Csatoltam egy képet, azon jól látszik a hiba. Előhívás során (levilágítós módszert használok) mintha eloxidálódna a panel. Eddig ilyennel még nem találkoztam, ma ez a 2. ilyen elkészült panelom. Évek óta ugyan ezzel a módszerrel csinálom, eddig semmi probléma nem volt. Túl gyors előhívás nem okozhatja, kb. 2 percet szokott nekem igénybe venni az előhívás. Mi okozhatja ezt?
(#) Bakman válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Ha nem az előhívóba keveredett valamilyen vegyszer, akkor a panlel lehet hibás. Nincs kéznél olyan darab, amivel már készült jó előhívás? Kb. azonnal tudni fogod, hol a hiba.
(#) kaqkk válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Ez miért is baj? Úgyis lemaratod ....
(#) whitedrago válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Sajnos nem csak egy kis részen hibás, az egész NYÁK olyan, mindenhol.
Közben elkészült még egy panel. Ezt most rövidebb ideig világítottam le, így már jónak tűnik. Más változtatás nem történt. Vajon a túl hosszú levilágítási idő okozhat ilyet?

kaqkk: Ott is olyan, ahol meg kell maradnia a réznek, csak a képen nem látszik. Marás után ugyanúgy látszódnak rajta a "rozsdapöttyök".
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) kaqkk válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Akkor még laminálás -festés előtt-alatt kerül rá az oxid ezen a vonalon indulj el a keresgéléssel, ha fotólakkot használsz (pozitív20?) akkor legelőször arra gyanakodnék
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
(#) whitedrago válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Rendben. De akkor miért csak ez előhívó-folyadékba való mártás után alakulnak ki rajta azok az oxidációs foldtok?
(#) kaqkk válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
P20 at használsz? Vagy Tn xx lakkot ?
(#) whitedrago válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
P20-at.
(#) kaqkk válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Az elmondásod alapján arra tudok gondolni hogy a lakk oxidálja a felületet és ez akkor válik láthatóvá amikor az előhívásnál kimosódik a felesleg és elvékonyodik a fentmaradó lakkréteg
Új a lakk vagy a nyák ?
(#) whitedrago válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Egyik sem új. A lakkot kb. 1 éve vettem, 25°C-nál magasabb hőmérsékleten soha nem volt tárolva. A nyák nem tudom mikori lehet, min. 5 éves, de viszont jól volt tárolva, alig van rajtuk némi oxidáció, amit lakkozás előtt mindig eltűntetek.
(#) kaqkk válasza whitedrago hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Akkor már csak "ufó"tevékenység állhat a dolog mögött , talán azt tudnám javasolni hogy tisztítás után merítsd meg a nyákot mosószóda oldatban és törlés szárítás után lakkozd (ha lesemlegesíted a réz felületét akkor reméljük megszűnik a hiba , vagy ha nem akkor lakkot kell cserélned)
(#) whitedrago válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
Mondjuk én Nitro-hígítóval mindig át szoktam törölni a nyákot, lehet az a probléma?
Következő: »»   1184 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem