Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   34 / 729
(#) szabi83 válasza xray hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
erre, Wolkens-t tudom idézni:

Idézet:
„Qts mondja meg, hogy milyen dobozba célszerű a hangszórót építeni. 0.5 feletti Qts esetén javasolt a zárt doboz. Kerüljük a 0.7 feletti Qts-sel rendelkező hangszórókat, mert nehéz lesz hozzá rendes dobozt méretezni.”



Üdv
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Megmértem.
Hossz:530mm
Külső átm:60mm
Belső átm:50mm
Ha érdekel, irj.
Szia.
(#) xray válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Köszi értem most már!
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Értem. És papírcsőnél a dizájnt hogy oldód meg? Mertmost hirtelen nemtudom elképzelni hogylehetne esztétikusan megoldani egy papírcső rögzítését egy falapba(hangfalba).
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Attol fugg milyen papircsorol beszelunk. Nekem most ugy lesz megoldva (az egyszeruseg kedveert ... az esztetika pedig ennel a doboznal is masodlagos), hogy az elolap teljesen at lesz furva es latszani fog a reflexcso is. Ez nekem meg mindig csak amolyan proba hangdoboz lesz, en nem egybol akarom megepiteni a "tuti" hangfalat ami jol is szol es igazan szep is. De ez utobbi dolog amugy is rendkivul szubjektiv dolog mert ami nekem tetszik neked lehet hogy neked nem tetszik

De hogy a kerdesedre is valaszoljak: "el lehet tuntetni" a reflexcsovet ugy, hogy az elolapot belulrol sullyeszted a cso kulso atmerojenek megfelelo atmerovel mondjuk a falvastagsag feleig es akkor kivulrol nem latszik a cso. De ha a doboz jellege (es a korulmenyek) megengedik, akkor hatulra is lehet a reflexcsovet tervezni/tenni es akkor nem kell kvazi "eltuntetni" a csovet. Ezen kivul ha az egesz dobozt mondjuk furnerozod, akkor sem kell kulonosebben foglalkozni a cso belso sullyesztesevel. Egyekent ha a cso "mintas", mondjuk koncentrikus korokbol all (tobbretegu preselt papir), akkor ezt a mintat be is lehet epiteni a kulso design-ba. Nagy hirtelen ennyi jutott eszembe, de tuti ki lehetne meg talalni mast is ha nagyon ronda csorol van szo.
(#) shalafi66 válasza xray hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Gyakorlatilag semmilyet. Talán zártban még elmegy, de ennyi pénzért nem egy jó hangszóró, főleg nem tölcsérbe. Nagyon érzéketlen (90dB-körüli hangnyomás 1W-on) és elektromos paraméterei szerint is gyenge ahhoz, hogy tölcsérben használd. Beleteheted, természetesen fog szólni, de szerintem nincs sok értelme (minden hangszóró működik tölcsérben, csak nem mindegy, hogyan).
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Tényleg! Ezek jó ötletek. Köszi
(#) Directors hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Üdv

A hangcsillapító textil és a hangelnyelő szivacs mire jó?
(#) lamalas hozzászólása Márc 10, 2008 /
 
Udv,

Elerkeztunk a kismeretu aktiv hangdobozok epitesenek masodik fontosabb allomasahoz. Keszen vannak a nyers dobozok (lasd csatolt kep). Innen kezdodik csak a munka java ... mar ami az en szerepemet illeti az egesz folyamatban. Kovetkezo hetvegen szeretnem beletenni a hangszorokat, egy kis csillapito anyagot es probakepp eloszor megszolaltatni a dobozokat egy aktiv hangvalto segitsegevel.
(#) Flatlander válasza Directors hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Hy!Arra hogy a hangszóró által keltett rezgéseket csillapítsák!Na kb ennyi!Am mindenfélképpen kell bele mert másképp elég fura hangja lessz
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szia Lamalas!
A doboz saját, vagy asztalos álltal készített?
Masszív, és jól néz ki.
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Udv,

Hazi keszitesu a doboz, nem asztalos keszitette. Annak a haveromnak a keze munkaja akinek ezek a hangsugarzok keszulnek. Neki vannak megfelelo famegmunkalo szerszamai, tobbet is foglalkozott "asztalos jellegu" munkakkal hobbibol es inkabb o csinalta a dobozokat. Amugy massziv, 18mm-es retegelt lemezbol van! A "jol nez ki" pedig relativ, remelhetoleg a mostani allapottol jobban fog kinezni ha teljesen kesz lesz. De a kinezet nem minden foleg egy hangdoboz eseteben
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Igaz!
Festve, vagy burkolva lesz valamivel?
(#) Directors válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
értem köszi
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Burkolva asszem biztos nem lesz, festve sem, hanem talan lakkozva, vagy viaszozva. Pontosan nem tudom mert a doboz keszitoje fogja a feluletkezelest vegezni a sajat izlese szerint. Ha kesz lesz, akkor majd arrol is rakok fel kepet. De ez a dolgok mai allasa szerint meg odebb lesz.
(#) shalafi66 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Ez így ebben a formában nem igaz, mert a hangszóró által keltett hangot hallani akarjuk, nem csillapítani. A doboz belsejében az állóhullámok ellen harcolunk (úgy többnyire) mindenféle anyagokkal, és a doboz alakjával.
(#) Gery válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
De én úgytudom hogy mélyládába nemkell szivacs igaz?
(#) Skyline hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Üdv!!
Lenne egy olyan kérdésem hogy a rádiótechnika 97/7 számában van egy "Bass Bin" tölcsér,és egy ugyanilyen tölcsérröl találtam rajzot a neten de a két rajz nem egyezik meg mert a netröl szedett rajznál a doboz szélessége és a mélysége fel van cserélve az ujságban közölt rajzhoz képest
ha valaki tudna segiteni h melyik a jó azt megköszönném!
És ha esetleg van valakinek rajza kisseb méretü jó hatásfokú mélytölcsérröl azt megköszönném!!
Egyébként egy somogyi pa 40100 vagy 30100 kerölne beépítésre
Elöre is köszönöm!!!
Üdv mindenkinek!!
(#) Flatlander válasza Gery hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
De kell,mért ne kéne?Ha zárt akkor elég csak lazán a hátuljára ha reflex akkor az oldalakra és hátulra kell ragasztani!
(#) szamóca válasza Gery hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
A doboz önrezgési freki =170xgyök{(1/a2)+(1/b2)+(1/c2)} a,b,c a doboz oldalhosszai m-ben. Ez a hangfrekis középtartományba esik. Ezért nem szükséges csillapítani a mélydobozt ha ezalatti frekin kell lesugározni a hangot.
(de kellően merevíteni kell a mélydobozt!)
(#) Ga_bor hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Sziasztok! Mélyládával akarom kiegészíteni a meglévő sztereó rendszeremet. Erősítő van hozzá (100-110 w, 4ohm)már csak a hangszóró hiányzik( és persze a hozzá tartozó doboz) reflexet szeretnénk mindenféle képen( én úgy gondolom,h mélyebben szólnak, mint a zártak). Beleszerettem egy autós mélybe: http://www.suranyihifi.hu/autohifi/melyladak/30_cm/Rockford_Fosgate_P1112S4
Szobába lehet használni ezeket vagy felejtsem el?
Talán még ez is szóba kerülne nálam: http://www.suranyihifi.hu/autohifi/melyladak/38+_cm/Rockford_Fosgate_P115S4
Nagyobb membrán méret csak aktívabb lenne.
Az az igazi gondom,h a sztereók is ilyen teljesítmény szinten szólnak és nemtom, h a láda mennyire tudna érvényesülni.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Hy!Am megtudná mondani valaki h egy kb 50-60w-os közép hsz. elé kb mekkora kondit tegyek?(videoton közép)Fontos lenne!!Előre is köszi....

Üdv:Flatlander
(#) lamalas válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Legyen mondjuk 5cm szeles, 4cm magas es kb. 2cm vastag a kondi. A kerdesedre ertelmesebb valaszt nem lehet adni sajnos. Nem tudunk semmit a hangdobozrol, sem a benne rejlo hangszorokrol, sem a hangvaltorol. De meg ha ezek ismertek is lennenek akkor sem lehetne egyertelmu valaszt adni a kerdesedre. Ez nem ilyen egyszeru hogy beteszunk egy kondit (aminek van egy idealis erteke) a kozephangszoro ele es minden jo lesz.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Na tehát akkor egy dinamikus magas van benne és egy 250mm-es mély és egy 10cm-es közép!Eredetileg videoton dc 2050-e de átlett alakítva!Hangváltót most teszek bele újat valami 4000ft-os sal,mint a hangszórók kivéve a közepet mert az vidi!De a váltónak annyi a baja hogy rossz az egyik kondi és így nemszól a középen semmi.......Oda kéne tenni valamit vagy csak simán a hsz. elé...Mert ami mostvan az eredeti vidibe az asszem 2x 2.2micro párhuzamba kötve,de ezzel nemszól valami jól ezért kéne valami más érték helyére......
(#) shalafi66 válasza Gery hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hangszórótól és T-S paramétertől függ.
(#) shalafi66 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Mi az, hogy nem szól jól? 4,4u kb. az optimális megoldás ennél a hangszórónál. Ha nem szól jól, lehet, hogy rossz a hsz. Az a SAL váltó nagyon rossz ötlet...
(#) aflmor válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szeva. Szfváron bemérnének egy hangszórót? Dobozba kellene rakni, de semmi adatom sincs róla ...
(#) shalafi66 válasza aflmor hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Nem tudom, nem ismerek fehérváron senkit, aki ilyennel foglalkozna.
(#) aflmor válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ok. Kösz. Nem szeretném valami elrontott "tervbe" rakni...EZT
(#) Trojan válasza aflmor hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hy a Jancsár utcában vanegy kisbolt ott topponvan az eladó mindentémában.
Következő: »»   34 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem