Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   120 / 2514
(#) Imi65 válasza WaRL0 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Ember, Te mit szeretnél ezzel a kérdéssel elérni? Már jó párszor megkérdezted, mi leírtuk. Még egyszer - utoljára - megtesszük, de többször nem.
1. Egy erősítő soha nem 2 végtranyóból áll (még akkor sem, ha az 2N3055). Ha normálisan megtervezik, ehhez még jár két meghajtó, egy nyugalmi áram stabilizáló, egy nagyjelű, és további két tranzisztorból egy differenciálerősítő. Ez így 8!!! tranzisztor, de még lehetne bonyolultabbat is elképzelni.
2. 35W-on a 0,01% torzítás nem sok, de ettől még lehetsz elégedetlen a hangjával, ugyanis az általad emlegetett torzításadat nem jelent automatikusan kiváló hangot.
3. Szeretném, ha méltányolnád igyekezetünket, melyet inkább arra fordítanánk, hogy építő jellegű válaszokat adjunk.
(#) lamalas válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
(#) Gery hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Mitgondoltok autós erősítőbe egy akku feszültség mérőröl? Gondoltam csinálok (7szegmens kijelzőkkel) csak annyira tanácstalan vagyok hogy most megcsináljam-e vagy nem. Szerintetek lenne értelme?
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Akku fesz.mero hogy jon az erositos topikba? Csak azert mert az erositobe epitened be?

Egyebkent sztem neked kellene eldontened, hogy megcsinald-e vagy sem. Szukseged van ra? Vannak hozza alkatreszeid? Van kedved megcsinalni? Kerdezzek meg vagy el tudod donteni?
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Azt hogy miként azt majd másik topikba.
Csak azért gondoltam rá mert a kocsiba csak egy 44Ah-s aksi van, ami gyorsan lemerül. Szóval ezért gondolkodok hogy érdemes lenne-e megépíteni. Az igazság az hogy ami az oldalon van kapcs. jó lenne csak kéne rajta átalakítás. Mindjárt megis kérdezem ésha lehet, és nem bonyolult alszok rá 1-2őt és eldöntöm
(#) joey válasza pb hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Köszi a választ. Még egy kérdés: az ellenállás mekkora értékű legyen?
(#) dudikof hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Sziasztok.

Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra ami kb: 30W-os és 20-30Khz közötti jelet erősít.
Elég mono is.
Előre is köszönöm.
(#) djloui válasza dudikof hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Itt van egy, nézd meg! Az átviteléröl nem tudok semmit, de biztos hogy jó hangja van.

30W.pdf
    
(#) Tomi20 hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Heló

Le kellene választanom az erősítőt a szmírógépröl, hogy ne legyen köztük galvanikus kapcsolat a földhurok miatt. Arra gondoltam, hogy az erősítő és a gép közé beraknék egy infra jeltovábbító áramkört. Egy optocsatolón kerszetül menne át a jel, így megszűnne a galvanikus kapcsolat, és zaj sem juthat be a jeltovábbításba. Mennyire rontaná el a hangminőséget?
(#) Skyline hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!!
Elnézést hogy csak igy belevágok a témába,lenne egy olyan kérdésem hogy valaki esetleg nem ismeri a Krown K1 erősítöjét?
Ha esetleg valaki tudna rajzal vagy doksival szolgálni azt nagyon megköszönném!!
Üdv mindenkinek!!!
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Konkératan ERRE a kapcsolásra gondoltam. Az adó rész kapná a gépröl az 5V-ot, a vevő pedig az erősítöröl, kötzük meg egy optocsatoló lenne...
(#) djloui válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Szerintem meg amelyik konektorbol megy a számítogéped arra az elosztó hosszabbító dugojára huzz egy nylon zacskót amin átt szúrod a dugó villáját és igy dugd be, már nincs is földhurok, én is így szoktam ha nincs más.
Eléggé gyors megoldás, de müködik, és forrasztó sem kell hozzá.
(#) Tomi20 válasza djloui hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Igen, ezt mondták, hogy kössem le a pc földelését, de én inkább nem tenném, sosem tudni... Nem egy nagy dolog megépíteni, kipróbálom és kiderül
(#) lamalas válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Sajat keszitesu erositod van? Ha igen es a vedofold be van kotve az erositobe (pl. doboz hazara es/vagy a jelfoldre) akkor azt ajanlom kosd le a vedofoldet mindenhonnan az erositobol, magyarul sehova ne kosd be. Nem kell annak ott lenni, alakitsd at az erositot kettos szigetelesure es ne trukkozz semmivel ami igy vagy ugy megprobalja kikuszobolni/csokkenteni a foldhurok hatasat (kondi, ellenallas, stb.). Az infras jeltovabbitot pedig semmikepp nem ajanlom, mert jelentosen ront(hat)ja a hangminoseget. Poennak erdemes lehet megprobalni, de minosegi zenehallgatasra semmikepp nem javasolt.
(#) forsat hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Halihó mindenkinek!

Kipróbáltam végre teljes kivezérlésen(50W/8ohm) a B5 végerősítőt. Nagyon jól szól, basszusa és a magasa is nagyon szép. Eddig én nekem a videoton erősítők voltak az etalonok, de ez kicsit már jobb(egyrész mivel ennek a magasa nem torzít maxon, mint a Videotoné)

Nagyon köszönöm a sok segítséget és KD mesternek az erősítőt. Igen olcsó volt nekem 1 panel 1000forint maximum, de ha kész lesz a komplett erősítőm akkor majd teszek fel képeket és akkor már megveszem az MJ tranyókat(1500Ft darabja ). Megéri belefektetni sokmindenkinek csak tudom ajánlani.

Köszönöm!

Üdv.: Feri
(#) Tomi20 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Az a gondom, hogy két PC van rákötve, váltókapcsolóval. Ugye a jelvezeték testje közös, és így a két gépen keresztül van egy nagy hurok. Ki kellene kötnöm a PC földelését, de azt nem szeretném. Az erősítő nincs leföldelne, illetve ha egy gép van beledugva, akkor szinte teljesen zajtalan. Lehet, hogy azt csinálom, hogy valahogy elszigetelve szerelem a catlakozót (RCA) és a jelföldet is megszakítom.
(#) Imi65 válasza forsat hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Reméljük, KDmester most nagyon jó kedvében van, és elnézi azt, hogy holmi Videoton erősítőhöz hasonlítottad a művét.
(#) lamalas válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Talan az lehetne a megoldas, hogy a valtokapcsoloval a foldet is megszakitod nem csak a jelutat. Magyarul egy sztereo rendszerhez 2 jelforrassal 2x2 aramkoros kapcsolo kellene. Igy nem lenne allandoan osszekotve az osszes bejovo csatlakozo foldje.
(#) Tomi20 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
igen, ez írtam én is
(#) forsat válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Nem hasonlítottam csak eddig ez volt számomra a legjobb bármihez képest amit eddig halottam.
De a B5 megfogott egyrészt olcsósága és minősége mellesleg még az egyszerűsígge is.

Remélem én is, hogy örül, mert én is nagyon örülök, mivel első tranyós erősítőm és nagyon jól viszi a Szintén a 25 éves videoton hangfalamat(120W-os és 106 dB a hatásfoka)
(#) Imi65 válasza forsat hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Örülök én is, hogy sikerült összehozni a B5-öt.
Ha viszont lehetőséged van rá, azért cseréld le azt a Videoton hangfalat, mert azzal nem fog megmutatkozni, hogy mennyire jó a B5. Sajna a VT a hangfalgyártásban sem remekelt, csak 1-2 jobban sikerült modellje van, de ezek rendre a kisebb kategóriákból kerültek ki (25-30W). Az erősítői közül meg csak a legutóbb gyártott EA7386S rendelkezett ma is elfogadható hangminőséggel, a többi elég kellemetlen karakterű hangot produkált.
(#) forsat válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hát én ezzel a hangfallal eresztem.
Bővebben: Link
Erősítőm meg Videoton EA 6383 S
Nah, de tudom, hogy ezek se a leges legjobbak, de annak is ára van, de szerintem egy MNC-nél és egy SAL nal jobban bírnak bármit és igazán jók!

Hangfalat szeretnék majd csinálni, de az később lesz drágák a jó mélyek(Egyszer Egy EMINENCE -et szeretnék)
(#) Imi65 válasza forsat hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hát ezt a hangfalat jól ismerem, mert pár évig rendelkeztem ilyenekkel. Elég nazális hangja volt huppogó mélyekkel, de legalább nem az a bántó, sziszegő magassugárzó volt benne, mint az elődjeiben.
(#) Skyline válasza forsat hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Üdv!!
Én is EMINENCE-hangszórókat fogok venni a mélysugárzókhoz!
szerintem megéri a befektetést
Végülis csak egyszer kell megvenni
(#) Directors hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Üdv

Ez az erősítő szerintetek szépen szól?
Egyébként szeretnék csinálni egy erősítőt ami nagyon de nagyon szépen szól.Max 20W
Ha tudtok másik kapcsolást akkor azt szivesen elfogadom.
(#) Skyline hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
én ezt az erősítöt szeretném megépíteni(Fájlmelléklet)
Mit szoltok hozzá?
Megépíthetö?
Elvileg 2x350-et tud 8 ohmon
és lehet 2 ohmra is terhelni!?(elvileg!)
Mi a véleményetek?
Elöre is köszi a hozzászólásokat!!

k6amp.pdf
    
(#) Imi65 válasza Directors hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Sipos Gyula - HiFi erősítők építése. Ez valószínűleg nem az, amelyik nagyon, de nagyon szépen szól. De azért valószínűleg nem rossz.
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
az én kérdésemre nem válaszol senki
(#) Imi65 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ha gondolod, válaszolhatok. Mit akarsz csinálni ekkora teljesítménnyel? Ez szobában jó hatásfokú hangszóró rendszerrel, egész biztos egészségkárosító hatású. Szabadtéren már elmegy.
(#) Directors válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Esetleg valami kapcsolást tudnál ajánlani ami nagyon szépen szól?
Következő: »»   120 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem