Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1875 / 2500
(#) zotya1983 válasza videoton6363 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Az új tranzisztorok beépítése után elképzelhető hogy a nyugalmi áramnak után kell állítanod.
Próbakor a primerbe tégy sorosan egy 40-60w os hagyományos izzót.
(#) Robi85 hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Üdv mindenkinek.

Egy relé csinálhat recsegős, sistergős hangot? Van itt egy Technics erősítő és semmi baját nem találtam, mert szól, de nagyobb hangerőn a ball oldala recsegni kezd és sisteregni. Azt megkocogtattam a relét felülről és abba hagyta. Amúgy alacsony hangerőnél nem csinálja.
(#) CHZ válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 5, 2016 / 2
 
Szia, igen.
(#) Robi85 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ezek szerint a pogácsák meglehetnek égve? Vagy mi baj lehet vele?
(#) CHZ válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 5, 2016 / 1
 
Próbáld meg tisztítani, be szokott válni.
(#) Robi85 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Rendben. Köszönöm az infót.
(#) zenebolond hozzászólása Júl 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ez így jó?! Én csak kombináltam egy kicsit, semmi elméleti tudás nincs mögötte. Az esetleges javítani valókat szívesen fogadom.
(#) Buvarruha válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Vagy, ha nem használ, a fejhallgató kimenetnél is érdemes körülnézni, ott is előfordulhat kontakthiba a jack aljzatban, vagy forrasztási hiba.
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Még egy gondolat, az induktív áramlökés elleni "védelem" (R-C) tag nincs benne.
(#) Trivium93 válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Üdv!
Én pl.: magas frekvenciás gerjedésgátlót raknék bele meg diódákat a kimenet és táp közé. Diódák nekem hatásosnak bizonyultak, hangszórótól visszaérkező induktív feszültséget nagyba csökkenti.

Egyébként szépen megtervezett panelrajz.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2016
(#) zenebolond válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Nem én terveztem, csak itt-ott cserélgettem alkatrészeket, ezút jön az oroszlán része a kis ohmos ellenállások mérete miatt nagyobbítani kell a kapcsolást. Igazán a TL072-es meghajtásra lennék kíváncsi, hogy így jó-e?
(#) Robi85 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Megtisztítottam az érintkezőket meg még átnéztem még egyszer kontakt hibát keresve. A recsegős oldalnak a kimeneti vezetéke nagyon mozgott a sarun amire felvan tekerve és egy szál ott himbálózott, és nem kizárt, hogy hozzáért a RC tagban lévő ellenállás lábához és ettől csinálta. Most jól odaforrasztottam mindegyiket, és úgytűnik, hogy elmúlt a hiba...
(#) Trivium93 válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Azt nem értem, honnan kap a tranzisztor meghajtó feszültséget? Én nem a tl072 miatt aggódnék.
(#) steelbird válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Melyik tranzisztorra gondolsz?
(#) Trivium93 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
BD239-240re. Ha jól látom, akkor a kollektor a kimenet.
(#) steelbird válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 7, 2016 / 1
 
A meghajtó feszültséget (inkább áramot) természetesen a bázisukban kapják.
A Texas kapcsolásnál pedig a kollektorok vannak a kimeneten.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) zenebolond válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Ott van az a betáp.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Nagyon kéne továbbra is a segítségetek, mert egyedül csak egy kicsit jutottam előrébb: egy random stereo potmétert beraktam az eredeti helyére: most végre lehet halkítani/hangosítani nullától a maxig, viszont a továbbiak amit tapasztaltam: ha a bemenetválasztó kapcsolót elkezdem tekergetni, akkor újra recseg minden, de ha letekerem a hangerőt, és elkezdem felhangosítani, akkor elmúlik a recsegés. Nem értem a kettő között az összefüggést, meg azt sem, hogy a kapcsoló körül hol lehet a gond: maga a mechanikai rész, vagy a panel közelében?! Őszintén, ilyen kapcsolóval sosem volt dolgom még az életben.
Valamint kb. szűk 10 perc alatt megint megtapogattam azokat az ellenállásokat, és továbbra is sütősek. (habár azt mondtátok, ez normális?!)

Apropó: a poti csere során az eredeti potin lévő piros és kék vezetéket nem forrasztottam le, és nem is kötöttem be, mert arról sincs fogalmam, hogy mi lehet.

Bárminemű segítséget maximálisan megköszönök!!!
(#) tothbela válasza janikukac hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Úgy látom, az a kék és piros vezeték a poti ellenálláspálya megcsapolása. A fiziológiai hangerő szabályozásban van szerepe.
(#) janikukac válasza tothbela hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Értem.
Próbálgattam nézegetni ezt a kapcsolót, de nem jutok vele semmire. Kezdem azt érezni, hogy ez a javítás jóval felülmúlja a tudásomat...
(#) atban hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Genius GX Gaming SW-G2.1 3000 erősítős hangfalszettem van. A hangfalak 4 ohm-osak. Rákötöttem még 2db 15W-s Philips 6 ohm-os hangfalat, így most nagyon jól szól minden. Azt szeretném kérdezni, hogy meddig lehet még az erősítőt "terhelni", tehát még hány plusz hangfalat tudok még rákötni?
(#) Buvarruha válasza atban hozzászólására (») Júl 12, 2016 / 1
 
Sehányat! Hogy "jól szól" az egy dolog, de egy nyári napon megdöngetve még a gyárilag tervezett terheléssel is elhalálozhat, most aztán pláne, mert már így is túlterheled!
(#) atban válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Így használom már 2 hónapja és elég sokat szól naponta. Nem is melegszik fel.
(#) Buvarruha válasza atban hozzászólására (») Júl 12, 2016 / 2
 
Elhiszem, hogy a burkolat nem melegszik fel, de benne az IC és a hűtőborda szinte biztosan.
(#) tomi1120 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy Denon Udra-70 erősítő. Az lenne a problémám vele, hogy pl auxon használom. A számítógépen szinte teljesen (100-3) ra le kell vennem a hangerőt mert ha felveszem akkor iszonyatosan torz a hang. A fura ebben az egészben, hogy 3 as hangerőn van a pc és olyan mintha maxon lenne. Úgy értem hogy az erősítő tökéletesen szól és hangosan. Olyan mintha nem szeretné a "nagyobb" bemeneti jelet. Hangsúlyozom ígyis olyan mintha minden jó lenne mert nem halk az erősítőt negyed hangerőnél nem nagyon tudom feljebb tekerni mert ígyís brutális de azért zavar hogy mindig mindenen le kell vennem a hangerőt amire rákötöm. Mi lehet a hiba oka? Teljesen használható ígyis sőt ugyanazt a hangerőt érem el ugyanolyan minőségben mint ezelőtt. Csak azért jobb lenne nem álligatni. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) steelbird válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia.
Az Aux bemenet line szintű, azt nem szabadna ennyire kihajtania a számítógép semmilyen kimenetének. Biztos, hogy az Aux, ahová csatlakozol?
(#) steelbird válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ezen az erősítőn nincs is Aux bemenet, hová kötötted rá a gépet?
Három pár RCA csatlakozó van rajta, abból kettő bemenet, egy meg kimenet.
A felső a Phono bemenet, alatta a másik meg a DAT/VCR. A legalsó pedig kimenet felvételhez.
Neked a DAT/VCR bemenetre kell dugni a számítógépet, nem a Phono bemenetre.
(#) tomi1120 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Ez komoly? ennyi a baja? kipróbálom. Phonoba van jelenleg
(#) kameleon2 válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia ! A legrosszabb hely ahová dughattad - a Phono, mivel nagyon kisszintű de nagyimpedanciás bemenet. Az AUX pedig nagyjelű de kisimpedanciás kimenet. Azaz jó nagy jellel vezérelted meg az erősítőt és létrehoztál egy overdrive torzítót.
(#) tomi1120 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Hát gyerekek. Eddig azt hittem, hogy értek valamihez.. De inkább leteszek ezekről a dolgokról Átdugtam és láss csodát hibátlan! Köszönöm szépen az információt.
Következő: »»   1875 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem