Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   256 / 360
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
UART-on elküldeni ezt, egy lépésben:
  1. t0.txt="334"
Most négy részre bontom: t0.txt, idézőjel, 334, idézőjel. Működik, csak azt hittem, ezt meg lehet oldani egy lépéssel is. Annyira nem fontos, csak mint érdekesség merült fel.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ez lesz a megoldás, köszi! Így is elfogadja (kicsit átláthatóbb):
  1. alma="t0.txt="
  2. alma[7]=34
  3. alma=alma+"334"
  4. alma[11]=34
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Egy-két képernyőfotóból (a Matrix oldalán lévőkből) úgy tűnik, azokat a dolgokat nem javították ki, ami miatt a hajam téptem a 6-os verzióban. Ráadásul éppen a lényeg, ami miatt megvettem, eléggé gyengén muzsikál. Alaposan meg fogom fontolni a következő pénzkiadást.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Na ez az, a bugreport oldalt megtömtem, kb. semmit nem javítottak ki. Mindjár írom az első érszrevételt a 7-essel kapcsolatban.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
El sem tudom indítani, XP alatt nem fut (minimális rendszer, virtuális gép, elszeparálva a külvilágtól). Mindegy is, most még tuti béta verzió.

Viszont, kiderült a turpisság. XC fordító, az rendben is van, de az ingyenes változat: Bővebben: Link. Valahol láttam egy táblázatot, hogy az ingyenes változat mondhatni nem túl takarékos a memóriaterületekkel...
(#) Kovabe hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Sziasztok
Érdekelne hogy az rs232-t lehet e belső órajelell használni? Jelenleg kb 500baud rate a sebesség pedig 9600 van beállítva.

rs232.fcf
    
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szép is lenne, ha nem lehetne.
A kontrollerben nincs UART modul, ezért csak a SW-ből megy. Ha jól tudom, akkor ez az opció a Timer0-t használja, de te már használod másra. Ez okozhatja az elsődleges zavart. Többször próbáltam már én is a SW-es megoldást, nagyon gyengén muzsikál Flowcode-ban. Egyébként a 8 adatbit az általánosabb, már ha ez érdekes.
A konfig ablakban engedélyezve van a PLL. Nem néztem át az adatlapot, lehet, hogy több feltétel is kell ehhez. Ha nem, nem azon a frekvencián megy az órajel, mint amennyit megadtál aprogramban. A Power-up Timer tilva van, a Low Voltage Programming pedig engedélyezve, már ha ezek érdekesek számodra.

Csinálj egy tesztprogramot, amiben időnként küldesz valamilyen adatot az RS232 komponens segítségével, semmi egyebet ne csináljon a kontroller, így láthatod majd, mennyire működik, vagy nem.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Hibás a PIC-et leíró fájl (vagy hogy hívják) a Flowcode-ban, ugyanis a kontrollerben van UART (RS232) modul (ránéztem az adatlapra).
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Megvan a fő hiba: A kontroller órajele nincs jól beállítva. Piszkálás nélkül 500 kHz-en fut. Kell egy osccon C blokk a program legelején:
  1. osccon=0b01110000;
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Köszönöm
Hamarosan kiprobálom és visszajelzek.
Folyamatosan küzdök ezzel az osccon dologgal de valamiért nekem nem sikerül, majd egyszer már tüzetesebben uánnaolvasok mert mindig ez a megoldás.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
A Flowcode-nak meg kell adnod, hogy milyen sebességen jár a kontroller. Ehhez igazítja a program futási idejét. Viszont, ezt az infót a kontrollerrel is közölnöd kell. Egyrészt a konfigurációban (megadod, hogy honnan fogja kapni az órajelet), másrészt a program elején beállítod a belső oszcillátort, ha azt használod.

A kontroller bármit elhisz amit mondasz neki, nem tudja ellenőrizni. Nem úgy működik, mint egy számítógép, hogy beledugsz valamit és azt ideális esetben felismeri. Ha ezt nem felejted el, nagy baj nem lehet. Gyakorlat teszi...
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Nem néztem át alaposan, elsőre eszembe sem jutott, hogy nem jó az órajel beállítás. Mondjuk ettől még a leíró fájl hibás, nem lehet a HW-es UART-ot kiválasztani.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Mitől elborult?
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Én lőtem ki a HW-t és állítottam SW-re. A kód relatív jó, csakmost kicsit jobba pörg kb 32000baud rate.
Ja és elment a kijelzőm
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Na most már közelít a dolog csak ki kellett vennem a pll- enabled-ból, jelenleg 8000 a baud rate
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
A HW-es UART sokkal pontosabb,
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Az több mint biztos de jelenleg más felhasználásra készült panelt tesztelek és itt már nem tudok a hw lábakra csatlakozni.
Most ott tartok hogy jó minden és a baud ugrál kicsit detalán tesztelni így is jó lesz.
Hálás köszönet a segítségért
(#) Kovabe hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Már megint megoldottátok nekem, mégegyszer köszönöm.
Valaki használt már ultrahangos távolságérzékelőt? Hogyan épül fel a program illetve hogyan lehet számolni vele?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Csak egy apró megjegyzés: A HW-es modul az esetek 99,9 %-ában sokkal jobb, mintha SW-ből generálnád.

Ultrahangos modul: Egyszerű, mint a faék. A Trigger lábára adsz egy 10 us-os magas jelet, majd figyeled az Echo lábat. Az ott megjelenő jel (aktív magas) hosszúsága (ideje) adja a mért távolságot. Az időt egy Timer-rel tudod mérni.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Igen ezek után már úgy fogom felépíteni a panelt hogy erre gondolok. Az ultrahanggal csak annyi volt a problémám hogy nem volt megfelelő órajel ezért nem tudtam mérni ezek szerint. A 10us az fix vagy csak egy pelhúzás lehúzás és kész, mert ha fix akkor annak is figyelnem kell az idejét mert ez a delay mindig mást csinál nekem mint kéne. Este hazaérek és nekiugrok.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Sokat nem foglalkoztam vele, de 8 MHz-es órajelről járatva a kontrollert, kényelmesen lehet használni.
(#) kkrisz75 hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Sziasztok. Rég jártam erre.

De lenne egy kérdésem és a megoldást nem találtam az oldalon csak, hogy más is problémázott vele.

Op rendszert akarok cserélni, win7 ről 10 re.
A flow5.5.2es elmegy a win10 x64-en? Vagy valami extra beállítás, engedélyezni kell valamit stb?
(#) Kovabe válasza kkrisz75 hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Szia

Nekemfut rajta rendesen de a PIC beprogramozással valami gondom van folyamatosan (klon pickit2).
(#) kkrisz75 válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Köszi az infót.

Akkor lehet csinálok egy ghost-ot a rendszerről, ha nem lesz megoldás, ne kelljen újra telepíteni.
(#) neoone hozzászólása Júl 19, 2016 /
 
Sziasztok. Próbálgatom a flowcode 7 trialt. Elárulná valaki, hogy a ledt, hogy tudom működésre bírni? Miket kell rajt beállítani, hogy világítson? Az 5-ös verziót használom egyébként, ott nincs gondom vele. Előre is köszi.
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
A próbaverzióban hibás a LED komponens (is): Bővebben: Link.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Ha már a led is bugos akkor mi lehet a többi részével ... És ezért még pénzt is akarnak kérni? mókás banda.
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Ne is említsd, nem kicsit vagyok pipa. Befizettem a 6-osra és ahelyett, hogy a köbméternyi bugot kijavították volna, feldobták az új, fizetős verziót. Ráadásul az ingyenes XC fordítóval a háttérben. Volt egy egyszerű program, amit az 5-ös viszonylag jól fordított hex-re, a 6-ossal már nem fért bele a kontrollerbe (semmilyen változtatás nem volt a programban). Már csak arra vagyok kíváncsi, a 7-es mit csinál. Vadásznom kell valakit, aki megvette a mostanit.
(#) djadji hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Eddig a Flowcode-ban a belső órajelet hazsnáltam, az (néha döcögösen) de működött. Most viszont fontos lenne, hogy pontosan mérjen, ezért szeretnék egy külső 32 Khz-es kristályt használni, de nem jön össze. 16F886, kristáylt bekötöttem, két keramia kondit is mellétettem GND-re (22 pF), de nem akar működni. Flowcode-ban csak LPre rakom a chip beállításokat, nem? A PIC egyáltalán nem csinál semmit, mintha nem lenne órajel.
Valaki le tudná írni, hogyan is állítsam be a Flowecode-ot és a kristályt? Flowcode 5.0
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Érdekes. 20 Mhz-es kristállyal elsőre sikerült beüzemelnem.
MI a különbség a 32kHz-hez képest? (LPt átraktam HSre persze, ezen kívül gondoltam)
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
Következő: »»   256 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem