Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   90 / 144
(#) tothbela válasza fufuka hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Az áramgenerátor is fog fűteni, viszont ha a mostani teljesítmény elég, akkor ahogy írtam elég a 78 mA. Mivel a nyák az már készen van gondolom, akkor a két furat, ahova most a 100 ohm van beforrasztva lesz az áramgenerátor csatlakozópontja. Mivel az áramgenerátor is tranzisztorból van, valamint néhány kis alkatrészből, érdekelne, mekkora hűtőborda (lemez) lett rászerelve a két BD139-nek. Kedvező esetben, erre még rá is fér a másik két tranzisztor, akár a lemez túlsó oldalára ugyanazzal a csavarral, mint a BD. Gyors saccolással úgy gondolom, hogy eddig közel 6 W volt az elfűtendő disszipáció, most 4W lesz. Ha az eredetihez hasonló a nyák, akkor elég a mostani hűtés. Vagy azt a 3 alkatrészt felforrasztod az új beépítendő tranzisztor lábaira, vagy egy-egy pici öcsipanelt gyártasz neki. Ez mindössze körömnyi méretű, ezeket én csőtollal, lakkfilccel, esetleg a páromtól, vagy a lányomtól "kölcsönvett" körömlakkal rajzolom meg. Ha belinkeled a canampodat, esetleg lefotózod azt a részt ahol mind a hűtő, mind a 100 ohmok látszanak, akkor segítek a pici nyák tervezésében. Ha pedig még lejjebb akarsz menni a melegedéssel, arra is lehetőség van.
(#) tothbela válasza martin96 hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Szia. Bár igazad van, amit hallottam ecc82-es csővel, abba is az volt. Jól is szólt. Csak az a baj, hogy az az IC nem arra van kitalálva, és igaz hogy valamelyik gyártó olyat csinál, hogy pont jó, viszont a specifikációban csak azok a paraméterek vannak megkötve, ami egy tápegységhez kötelező. Ha egy másik gyártótól kapjuk, csak abban lehetünk biztosak, amit az adatlap közöl (néha még abba se). Ezért nem alkalmazom szívesen ezeket a nem erősítőbe való alkatrészeket audió célra.
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
80x40x35mm a hűtőbordám, van hely rajta bőven. A panelt próbáltam picit felhasználóbaráttá tenni, de még nincs lemarva... a trafó még nem biztos, hogy rajta lesz. Holnap mennék alkatrészért, kedden maratni.
A 120mA maradhat, inkább a teljesítményben mennék kicsit feljebb!
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2016
(#) tothbela válasza fufuka hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Akkor a következő: Ha már úgy is vásárlás lesz, listázok. Ezek kellenek még plusszban.

2dbBD139
2dbBC546B
Néhány ellenállás abból a méretből, amiket amúgy is vásároltál, tehát kis teljesítményű
2db22 ohm
2db47 ohm
2db51 ohm
2db56 ohm
2db4,7 kohm
Ennyi.
A 47,51,56 ohmok közül csak egy értékre lesz szükség, mégpedig az 51 ohmra, de lehet, hogy vagy kisebb lesz a nyugalmi áram, vagy nagyobb mint a számított érték, ezért +- 10 %-ot lehet a cserékkel játszani.
A 22 ohm az pedig azért kell, mert két féle rajz kering itt a hálón. Az egyik 22 ohmon, a másik 220 ohmon keresztül csatolja ki a jelet a füleshez. Na most ez nagyon nem mindegy. Nálad ahogy láttam 220 van, ezért a 22. Majd kikutatom, melyik a helyes. Ha nincs lemarva anyák, akkor szépen rá kellene tervezni az áramgenerátort is. Meghagynám a 100 ohm helyét is, hátha tesztelgetni szeretnéd. Ha akarod segítek a tervezésben.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Holnap megveszem az előírtakat Igen nálam 220 ohm van...

Ha nem eszelősen bonyolult, akkor csak beillesztem a 100 ohm helyére...
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 24, 2016 / 1
 
El is hiszem, hogy elégedetlen vagy a teljesítménnyel. Elsőként tegyél 22Ω-ot a 220Ω helyére, hallgasd meg és utána dönts a módosításról!
(#) scooby_ válasza fufuka hozzászólására (») Júl 24, 2016 / 1
 
Szia!

Ha visszább olvasol akkor láthatod, hogy én csináltam áramgenerátoros canampot.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Fűt mint a bolond, így kellett rá egy kisméretű ventilátor.
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Ha nincs hálózati feszültség, akkor nagy valószínűséggel nincs szükség külön fejhallgató erősítőre sem. Amit hallgatnál rajta (valamilyen szintén elemes kütyü), az önmagában is képes meghajtani a fülhallgatót.
(#) fufuka válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Szia!

Látom... ...a 100 ohm is fűt mint állat!
De most már elindultam Tothbela útján, és azon be is fejezem készre...
De köszönöm a segítséget!
(#) tothbela válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Hogy mégis miért? A mobilokon, tableteken korlátolt a kimenő jel. Na meg gombhoz a kabát. Van egy szép HDD dobozom, Egy marék li-ion akkum. Semmit nem kell vennem hozzá, itt van minden.

Sokszor építek olyat, amiért Madách falanszterében borsón térdepelhetnék, vagy szobafogságot kaptam volna. Ha csak olyat alkotnánk, aminek van értelme, ez a topik is nagyon szegényes lenne.
(#) scooby_ válasza tothbela hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Idézet:
„Ha csak olyat alkotnánk aminek van értelme, ez a topik is nagyon szegényes lenne.”

Igazat szóltál, de ez a fórum már így is elszegényedett a tevékenységeket illetően, és sajnos nem azért, mert itt mindenki csak értelmes dolgokat épít.
(#) fufuka válasza fufuka hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Alkatrész megvásárolva!!!! Várom a rajzkiegészítést!!!
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Addig is kérnék egy beszámolót, milyen lett a 22/220ohm cserétől?
(#) fufuka válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
...még nem volt időm a kísérleti példányban kicserélni... de szerintem holnap lesz idő rá
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
...rajzot várok
(#) tothbela válasza fufuka hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ő lesz az áramgenerátor. Amit kérdeznék, hogy állítva lesz-e a hűrőborda, vagy fektetve.
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
a BD ami a panel végén van állítva, mögötte lesz fektetve a hűtőborda és én oda mellé tenném az áramgenerátor BD tranyóit is a bordára, a többi részt; bc tranyó és a két ellenállást pedig a 100ohm helyére.

ha jól sejtem... akkor az én nyáktervemből kiindúlva... az áramgenerátor + mehet az NE ic 7-es lábon lévő +tápfeszre, a negatívot valahol simán leveszem a 100ohm negatív oldaláról, és a BD tranyót gyakorlatilag a 100 ohm DB tranyóra menő pontjába kötöm...

valahogy úgy mint a képen...
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) martin96 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
50 ohmos ellenállással, csak 12 mA lesz az áram szerintem.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Szemfüles vagy, gratulálok!
(#) tothbela válasza martin96 hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Hú! ezt viszont én néztem be. De jólenne hibátlannak lenni. Tényleg elírtam. 5,1 ohm.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Átnéztem mikor felraktad, de nekem sem szúrt szemet
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Nálam még nem is lenne baj, mert kiveszek egy olyat a dobozból, vagy végső esetben bontok valahonnan. De a cimbora megint mehet a boltba. Kicsit szégyenlem magam.
(#) tothbela válasza fufuka hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Értem. Ha a trafó nem kerül rá, akkor nem gond ez a forma. Ha viszont ott lesz ahol rajzolva van, jó lenne a hang be és kimeneteket jó távol tenni a trafótól.
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Trafó földelt 0.8-as lemezzel árnyékolva ( már a tesztpéldányon kipróbáltam és működik, ott 47n kerámiával rajta van a hálózati földön) Trafóról brumm nincs ...
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) fufuka válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Ne bánkódj... majd sodrok csokipapírból 5 ohmot
(#) martin96 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Én is csak azért vettem észre, mert nemrég csináltam a házba ledes lámpákat, ahol 10-15 ohmos ellenállásokat használtam, hogy elérjem a 45-50mA-t.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) reloop válasza fufuka hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Addig is tedd be a kimenetre a 22ohm-os ellenállást!
(#) fufuka válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Akkor előbb panelellenőrzést kérek... addig nem marom le...
Következő: »»   90 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem