Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   12 / 1385
(#) creative válasza chipo hozzászólására (») Ápr 3, 2006 /
 
Hello!

Másodszorra kérdezem hogy milyen plottert használsz mostmár elmondod? annyit sikerult kisilabizalnom hogy HP na de milyen es mekkora arkategoria...?
(#) chipo válasza creative hozzászólására (») Ápr 3, 2006 /
 
Szia!
Bocs, a típusa: HP7475A. A4,A3-as méretet tud kezelni.
Most találtam rá egy másik felhasználási területre, egy spéci öntapadó-fólia kivágó kést adtam a "kezébe", a matricát is szépen vágja.
Úgy tudom ezek a gépek 50-60e Ft-ot érnek, ha eladnám én is ennyit kérnék érte, nekem is ennyibe van.
(#) nyulbul válasza chipo hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
50-ér az enyém??
(#) stefi válasza josephx hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
Hi!
Ma láttam egy írószerboltben egy újtípusú filcet (vagyis én még nem láttam), amit úgy hívnak, hogy lakkfilc, elég drága 800 Ft, és az eladó szerint ez olyan mintha lakkal rajzolnánk.
És azt szeretném kérdezni, hogy eza filc nem lehet-e jó maratás álló filcnek, valaki nem-e találkozott vele?
Üdv:stefi
(#) eSDi válasza stefi hozzászólására (») Ápr 4, 2006 /
 
Hát amit a elektrós boltokban lehet venni maratásálló filcet, az is lakkfilc. Még rá is van írva.

Ki kell próbálni lehet jobb mint a maratásálló, de ennyi pénzért.....
(#) bubu válasza stefi hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Hi
Valahol olvastam, hogy alkoholfilces technólógia, eddigi komoly (astabil multivib. és IC-s karácsonyfavillogó) ezzel csináltam. Többször át kell rajzolni az a lényeg, hogy vastag legyen a festék rajta. Szerintem elég olcsó, megbizható, bár nem tul esztétikus a vastag vezetőcsík. Célnak megfelel.
ha érdekel ez utánanézek hol olvastam.
hali
(#) Frankye válasza bubu hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
Anno kísérletezgettem vele (alkoholos filc), de ha 2.x vagy 3.x mész át rajta, inkább leszedi a régi réteget, mint hogy újat rakjon rá. És sajnos nagyon könnyen alámaródik. Szóval nem az igazi...
Ha már kézzel akarod rajzolni, akkor inkább injekciós tű és fecskendő. Pepecs munka, de szép rajzolat készíthető vele!
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
hi
Én STABILO OHPen universal-t használok
" F " heggyel /permanent
Nem a legolcsóbb de pl az első nyákomat ezzel csináltam és nem kell áthúzni. És akkor sincs baj ha kétszer húzom át.
Mint minden esetben itt is sokat számit a felületelőkészítés. Kissebb nyákokhoz tökéletes
(#) IMi válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 5, 2006 /
 
HI!
Valamikor én is így 'dolgoztam', ezekkel a filcekkel: edding 142 M és edding 141 F. Nekem is elég volt 1szer áthúzi.
(#) bubu válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
hi
Én ugy csinálom h nem huzom a 2. és a többi réteget hanem mintha ppontokból raknám össze. Eddig amit igy csináltam nem volt vele baj. (de lehet ez csak szerencse)
Én egy OHP marker , 1-1,5mm -st hasznélok (K betű van itt egy / után , ezt nem tom mit jelent). Ezt 100HUF-ért vettem , ennél olcsóbbat nem találtam.
Nem tul esztétikus ez a munta , de nekem bevált, (eddig).
hello
(#) eSDi válasza bubu hozzászólására (») Ápr 6, 2006 /
 
Azelőtt én is így csináltam, de meguntam mert sok idő és nem olyan szép. Azóta fotózok!(UV LED-el)

Ma is csak 3 nyákot csináltam fotózással össz-vissz 2óra alatt.
(#) hzsolt77 válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
sziasztok!
nos... kisérletezgettem egy kicsit a vasalásos technikával kisebb nagyobb sikerrel....
Itt a H.E.-án olvastam erről a matrica hordozós öntapadó füzetborítós dologról.Nálunk a cégnél ezt az APLI lézeretikettet használják tömegével és kipróbáltam a hordozóját nem is olyan rossz eredménnyel.....
(#) hzsolt77 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
a többi...
(#) hzsolt77 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
a vasaló közép-és haromnegyed hőfokon volt
a nyákot P500 as vizcsiszoló papírral tisztítottam
először kéztörlő papíron keresztül felmelegítettem a nyákot,rátettem a hordozó fényes oldalára nyomtatott rajzot és gumihengerrel ráhengereltem
aztán rá a kéztörlő papír és kb fél percig vasaltam.
Végül még meleg állapotban lehúztam a papírt a nyákról.A hordozó papíron nem maradt egy pici festék sem! Nem tom segítettem e ezzel aki akarja próbálja ki! Ja és kellemes húsvétot mindenkinek!!!
(#) Frankye válasza hzsolt77 hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Köszi, hasonló - nem az általad említett etikett-címkés hrdozós - matrica-alapos egoldást én is ki fogok próbálni!
(#) iamrob válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Sziasztok!

Nos, a nyák készítés műveletét a maratásig, azt hiszem elég jól részletezi ez a topic. :yes:
A folytatásról viszont még nem esett szó. Gondolok arra, hogy például kémiai ónozót használ-e valaki, és ha igen milyet, illetve hogyan, mennyi ideig, érdemes-e használni, meddig elég egy adott mennyiség stb. stb...

A másik kérdés a fúrás. Ki milyen fúrót használ. Én sima fémfúróval szoktam, de az elég gyenge egy üvegszálas nyákhoz. Néhány éve egy elektros kiállításon volt egy cég (Iglatrade) akik forgalmaznak kimondottan nyákfúrókat, de addig még nem jutottam el, hogy ki is próbáljam ezeket, főleg, hogy csak magánszemélyként érdeklődtem és nem örültek nekem, de azért rendesek voltak .
Szóval kinek vannak tapasztalatai az ilyen fúrókkal, illetve ezek beszerezhetőségével kapcsolatban?

Üdv.
(#) Norberto válasza iamrob hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Apám egy jó kapcsolaton keresztül az Auterből szerzi a NYÁK-fúrókat. Ez a cég NYÁK-okat gyárt ezrével, tehát van fúrójuk bőven mindig. Na persze nem túl olcsón, de így is olcsóbban hozzá lehet jutni a fúrókhoz, mintha boltban vásárolná az ember...a minősége pedig...nagyon jó

Nekünk egyébként egy kis Proxxon gyártmányú kis kézifúrónk van itthon, azzal szoktam néhanapján fúrkálni, ha kell (évente 2-szer talán ).
(#) eSDi válasza iamrob hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Üdv!

Én kémiai ónozót még soha nem használtam és szerintem nem is fogok. Ami a fúrót illeti én a boltban kaphatókat szoktam használni 0.8-0.9-1.0 méretben a forrszem nagyságához igazodva. Annyit tudok mondani hogy jó nagy fordulatszámmal kell fúrni. Lehet venni külön nyáfurógépet amibe csak az ilyen kis fúrószárak mennek bele. Ha lassú a fordulat akkor sokkal könnyebb eltörni a fúrószárat.

Ja! Kellemes Húsvéti Ünnepet!
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Akkor a sját tapasztalataim:
Kémiai ónozót nem használok, hacsak a forrasztóvíz nem számít annak. A kimaratás után mindig lemosom a festékanyagot, majd forrasztóvíz-fürdőbe teszem a lemezt.
A fúráshoz házilag barkácsoltam fúróállványt, mert a kaphatók vagy baromi drágák, vagy nagyon silány minőségűek (spiáter-önvény, törik!). Abba egy 12V-os kis fúrógépet fogok be (nem a Drem-L multiét!), abban pedig a bolti fúrót.
Tapasztalatom szerint a fúrószárak köül tartósabbak az ún. "gyorsacél" fúrók, ezek azok, amik fényes felületűek. A feketére olajedzett szénacél fúrószárak (ha jól tudom, így hívják őket) nem olyan jók, nagyon könnyen törnek. (Általánosan igaz, hogy mielőtt az élük elmenne, még eltörnek, de ha elég ügyes valaki, akkor a törött fúrószárat is meg lehet élezni, ha van még 1-2 menetnyi vágóél rajta...)
(#) eSDi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Forrasztóvíz??? Ugye nem a sósav+zink!!

Az elektonikában ne használjunk forrasztóvizet! Nem vagyunk mi bádogosok.... Egy idő után szép zöld lesz tőle a nyák akár hogy mossa le az ember.
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
De, az az. Igaz, nem vagyunk bádogosok, de én végig szoktam futtatni a réz felületeket a végén cinnel... Az meg nem zöldül!
(#) eSDi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 16, 2006 /
 
Ahogy gondolod! De én vennék a helyedben FLUX-ot. Az tisztább és nem zöldül be tőle a réz.

flux.jpg
    
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 17, 2006 /
 
OK! De mi a manó ez a "FLUX"? Mert a fotójából sem derült ki (számomra) hogy mi is ez.. Iletve, hogy mire jó?
(#) eSDi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 17, 2006 /
 
Folyasztó szer. csak be kell vele kenni a vezetéket vagy a nyákot és az ón pillanatok alatt befutja. Jobb mint a gyanta mert nem marad nyoma...

A jobbfajta forrasztóónokban is ez van már gyanta helyett.
(#) eSDi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 17, 2006 /
 
Flux pontosabban:

A folyasztószer adagoló kiérlelt high-tech termék, amely szennyezett vezetőfelületek és alkatrészek forrasztását könnyíti meg. Különösen alkalmas gyors javításokhoz nyomtatott lapokon, finom rajzolatú és SMD-forrasztásoknál. A folyasztószert célzottan és pontosan egy filctollhoz hasonló hegyen keresztül kell felvinni a forrasztandó pontra. A folyamatos folyasztószer-felvitelt speciális nyomó-adagoló biztosítja. Nem korrodáló.
(#) Frankye válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Köszönöm, ez korrekt és alapos válasz volt!
Ha még abban segítenél, hogy hol kapható, azért külön hálás lennék! Vagy ez minden elektronikai üzletben megvehető?
(#) eSDi válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Azt nem hiszem hogy minden elektrós üzeltben lenne, de a Conrad-ba van, igaz ott elég drága.
Rendes árat nem tudok mondani mert nemkem ingyé volt....
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Abban az O betüvel kezdődő és I betüre végződő barkácsboltban kapható. A rézcsővek környékén keresd.
(#) eSDi válasza Slope hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Ennyi erővel azt is oda írhattad volna hogy B a közepe....

Jaja! A rézcsövek környékén biztos lesz.
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Na mostmár biztos tudja
Nem akartam reklámozni...
Következő: »»   12 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem