Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   102 / 116
(#) amex válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Azt megkoszonnem. Kozben sikerult kukaznom egy ezer eves matuzsalem gepet. Azt hiszem a honfoglalas elott gyarthattak mert 2GB-s vinyo volt benne. Szoval feltettem ra a win 98 at. Meg drivereket. Radugtam a nyomtatot s lass csodat felismerte. Meg teszt oldalt is nyomott windowsbol. Mostmar csak office kell ra hogy lassam mindent tud e nyomtatni. Szoval ugy nez ki a hiba az eredeti ujabb geppel van.
(#) pimpoka válasza elektrocad hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Bocsi de nem jelöltem értesítést.
(#) Dani21 hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok
Van egy Hp officejet pro 8500a (910a) nyomtatóm ami nem nyomtat egyáltalán egy ideje pedig tinta van benne, a nyomtatófejre azt írja hogy jó
Van két másik ugyanolyan nyomtató fejem amir eviszont azt írja hogy rosszak de ha megrázom ezeket a "rosszakat" akkor jön belőlük a festék, ha azokát rázom meg amire azt mondja hogy jó azokból nem jön festék.
Csináltam már soremelés kalibrálást, nyomtatóf igazítást, tisztítást de semmi
Most már vizezni próbáltam a fúvókákat (fültisztítóval) hogy esetleg úgy jó de nem
Mi lehet a gond?
(#) fecameca válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Ezek már csak ilyenek. az utántöltötteket rossznak, a beszáradtat jónak titulálja. Át kell a gépet verni. Addig kell benne csereberélni a patronokat, amíg elfelejti a jó utántöltöttnek a gyári számát. Ahoz kellene 3 másik, mindegy, hogy milyen, csak regisztrálja be őket, hogy elfelejtse az eredetit.
(#) Temela hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Epson mx14n lézer nyomtató alig észrevehetően, halványan nyomtat. A fényhenger okozza vagy elektronikai probléma lehet? A toner egység és a többi része ki lett takarítva. Egyébként nem látszik különösebb kopás rajta.
Mi lehet vele?

Köszi a válaszokat.
(#) ferci válasza Temela hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Szia!
Vedd ki a tonert és rázd meg rendesen 1 percig, aztán tedd vissza. Ha úgysem lesz jobb, akkor csere van.
Azt nem írtad, hány lapot ment, mennyire lehet üres. Ha új volt, biztos nem tele volt a toner.
(#) Dani21 válasza fecameca hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
A nyomtatófejjel van gondom nem a patronnal
Azok csak simán kifogytak
Lehet hogy azért nyomtat csíkosan és hiányosan mert kevés a tinta?
(Írtam fentebb hogy minden kalibrálást, tisztítást meg mit tudom én mit megcsináltam sokszor)
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2016
(#) PH-User hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Üdvözlet!

Van egy Samsung SCX-4521F nyomtatóm.
Azzal kezdődött, hogy elkezdte a "Nyílt hő hiba" üzenetet dobálni, majd megakadt benne a papír és megolvadt a fixálóban a gumihenger.
Mivel olcsón tudtam szerezni egy bontott ML1610-es gépből fixálót így abból raktam át a hengert. Csatlakozóját kellett csak átforrasztani, ment is jó darabig rendesen.
Mostanában újra elkezde kiírkálni a fentebb említett hibaüzenetet és a toner is csereérett volt, így rendeltem bele egy tonert de nyomtatni csak egy lapot tudtam vele, utána ismét hiba...
Szétkaptam, a termisztort megráztam, valami csörög benne (nem tudom, hogy így kell-e lennie) illetve a toneren ami van biztosíték hátul az is elolvadt. Előző toner biztosítéka is elolvadt.
Javítható ez a hiba? Mit ellenőrizzek még?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) antalos hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
SamsungML2160-as nyomtatombam kiürült a toner.szeretném kérdezni?ha utántöltöt tonert vásárolók az chip cserével jár?vagy simám működik.köszönöm a válaszokat elöre is.
(#) Tomi111 válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Üdv! Szerintem egyszerűen rossz a fej. Nemrég dobtam ki egy ilyen nyomtatót. Kínlódtam vele sokat, de nem lett jó. Annyit próbáltam, hogy a végén már megtelt a filc a fejek alatt, amibe tisztításkor megy a tinta. Folyt ki az alján. Nagy ívben landolt a kukába!! A töltött patronnal elvileg megy, hisz a patronokon lévő gumiszerű kidudurodást figyeli. ha az beesik, akkor jelzi üresnek az adott színt. A patronokból vékony csöveken megy a tinta a két fejhez, de nem hinném, hogy levegős és amiatt nem nyomtat rendesen. Egyszerűen fejhiba. Jónak írja a fejet, mégsem az. Csak nem éri meg venni bele.
Ezek a nyomtató addig jók, míg van garancia. Azalatt ha tönkremegy a fej, ingyen cserélik újra. Arra újra van egy év gari, azt hiszem. Ha utána megy tönkre, akkor kuka a nyomtató. Pedig nem rossz nyomtató lenne. Wifi. fax, fotónyomtatás, stb.
(#) Inhouse válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Ez egy lézernyomtató...nincs benne fej, meg tinta, meg cső.
(#) Tomi111 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Üdv! Én Dani21-nek írtam a HP nyomtatóra. Nem a Samsung ML-re.
(#) borgmedve hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Üdv!
Adott egy Samsung CLP-300 színes lézer nyomtató. Hibajelenség Eszköz alapállapot hibát jelez. "Status" led piros marad. Bekapcsolás utáni teszt végén. Ha arámtalanítva van fél napra, napra akkor néha előfordul hogy egy 1db oldalt kilehet vele nyomtatni, de sajnos szintén előjön a hiba.
Kérdés: mi lehet a baj, hol keresgéljek?
Hátha találkozott itt valaki hasonló problémával.

Segítségeteket élőrre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) Inhouse válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 15, 2016 /
 
Bocs, elnéztem.
(#) BG56 válasza Frenki007 hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Sikerült valamire rájönni? Nállam is most előfordult egy ilyen jelenség.
(#) nedudgi válasza borgmedve hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Az elhasznált toner gyűjtőtartály esetleg a határon van.
Kiüríteni csak a Szahara közepén, mindenhol másutt életveszély. Ez gyakorlati tapasztalat. Semmiképpen ne öntsd ki.
(#) Dani21 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Akkor is ha egy másik (hp officejet pro 8000 wireless) nyomtató is azt mondja rá hogy jó?
(#) BG56 válasza BG56 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
A Laser egység blokkolja a folyamatot, esetemben a kábel volt kimozdulva, de a laser motor hibája is okozhat ilyen jelenséget ( ilyenkor általábaj egy éles hang halható )
(#) papus51 hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy HP 3070A nyomtatóm. Néhány éve használom, folyamatosan újratöltve a patronokat.
Ma a fekete patront valószínűleg nem pontosan tettem bele, mert elakadt a tartófiók. Próbáltam kifeszegetni, de nem jött. Ekkor gondoltam kiveszem a polcról az egész gépet és alaposabban belenézek, de amikor megemeltem alatta egy egész tócsát találtam fekete tintából.
Van értelme bütykölni vagy hajítsam ki jó messzire?
Ha az utóbbi a nyerő akkor kérlek benneteket, javasoljatok helyette olyan típust, amit itthon tudok újratölteni.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2016
(#) Buttom hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok! Canon ip 7250 nyomtató hulladktinta gyűjtő megtelt. Nincs valakinek ötlete, hogy lehetne megszuntetni a problémát úgy, hogy ne kelljen szervizbe vinni? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Lehet, hogy csak a be-ki kapcsoláskor szokásos automatikus fúvókatisztítás eredménye, amit vagy tartályba fúj és az megtelt, vagy szivacsszerű anyagba fúj, és az lett tele. Ilyen okok miatt is lehet alatta tinta, ez nem hiba, ki lehet üríteni, újra telhet.
Nekem Canon volt így.
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszod. Időközben úgy döntöttem, hogy lekűzdöm az undorom és kitakarítottam.
Most megint működik.
(#) nemprofi hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
NEC PRIWRITER P60 nyomtató. Őskori kövűlet, tudom, de nekem ez van. Az a probléma, hogy nem tudok betűnagyságot szabályozni-beállítani, mert az elején lévő kijelzősoron állandóan fut a fény. A másik: vettem hozzá egy szalagot, nagy nehezen talált az eladó egy hozzávalót, de nem tökéletes, mert bizonyos szakaszokon nagyon halványan látszik a nyomtatás. Gondolom, már beszáradt a tinta. Nics erre valami házilagos felújítási módszer? Minden választ előre is köszönök.
(#) (Felhasználó 120650) hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Samsung SCX-4612 típusú nyomtató nem nyomtat, mióta windows 10 van (egy másik gépen). A régi gépen Windows xp-n viszont igen, jól működik. A windows 10-en a nyomtató elindul, de kinyomtatott papírt nem ad ki egyáltalán. Utángyártott teljesen tele tonert is vettem (mind a kettőnél a nyomtató kiírja, hogy a toner üres).
Lehet, hogy a windows 10 nem kompatibilis, vagy valami ilyesmi (igaz veszi a parancsot). Illesztőprogram is lett telepítve.

Kérném a szíves segítséget!

Üdv:
András
(#) (Felhasználó 120650) hozzászólása Szept 24, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Samsung SCX-4612 típusú nyomtató nem nyomtat, mióta windows 10 van (egy másik gépen). A régi gépen Windows xp-n viszont igen, jól működik. A windows 10-en a nyomtató elindul, de kinyomtatott papírt nem ad ki egyáltalán. Utángyártott teljesen tele tonert is vettem (mind a kettőnél a nyomtató kiírja, hogy a toner üres).
Lehet, hogy a windows 10 nem kompatibilis, vagy valami ilyesmi (igaz veszi a parancsot). Illesztőprogram is lett telepítve.

Kérném a szíves segítséget!

Üdv:
András
(#) Massawa válasza (Felhasználó 120650) hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Szinte valamennyi nyomtato, ami müködik WXP-n nem kompatibilis az ujabb Windowsokkal (W7 stb.). Mi a cégnél vagy 20, részben vadonat uj nyomtatot cseréltünk, otthon 4-t kellett leállitani és 2 ujat venni.
Ezért kellett meghagynom a WXP gépet, és ott tudom kinyomtatni az uj gépeken készült anyagokat.
(#) (Felhasználó 120650) hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Köszi a nem túl biztató választ.
(#) Lalle hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Sziasztok van egy Utax cdc 1525 szines fenymasolo "rendszerhiba" felirat van a kijelzon . Hardware-s vagy Software-s problema lehet?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2016
(#) elektroncso hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
Sziasztok.
Nem pont probléma, de itt szerintem jó helyen van.
Milyen hőmérsékletű a lézernyomtatókban a fűtőhenger üzem közben? Vagyis milyen hőmérsékleten "süti" be a festékport a papírba?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) adapter válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ez típus függő. Gyártója válogatja. Még az is számít hogy fekete vagy színes régi vagy újabb ...
Tipikusan 140-től 200-ig is elmehet... (Sőt, van amelyiken menüből állítható, kisebb, nagyobb..)
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
Következő: »»   102 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem