Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1893 / 2495
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Az R4 és az R13 ellenálláson eső feszültségeket mérd meg!
(#) Karesz 50 válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Próbaképpen szedd ki a túláramvédelem tranzisztorait, valamint mérd meg nincsenek-e "megnyúlva" a 0.33R emitter ellenállások.
(#) djseed1 hozzászólása Szept 3, 2016 /
 
Sziasztok. Mivel külön témakört nem találtam így segítséget kérek itt, mivel hangról van itt is szó.

Adott egy Creative Sound Blaster Audigy 2 hangkártya, ami egyik pillanatról a másikra elkezdett sercegni. Pici apró csattogások zöme a mindegyik kimenetén. PC és driver probléma kizárva, 3 gépen 3 különböző rendszeren tesztelve. Bios alatt is már beserceg.
Tudom hogy nem ide való a téma, de hátha valaki tud segíteni, holnap bulim van és nagyon fontos lenne.
Köszönöm!
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Szia!
Tipikus csatolókondenzátor-hiba. Meg kell keresni....
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Tehát a műveleti erősítők között a sok kis kondi közül az egyik.
(#) Buvarruha válasza kadarist hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Épp egyszerre halt meg mindegyik csatolókondenzátor mindegyik kimeneten? Inkább a műveletierősítők tápját nézném meg, amúgy hallani kellene zajt.
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Szia!
Zajt nem hallok, csak ezt a sűrű apró csattogó hangot.
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Végűlis, azt is vehetjük zajnak.
(#) Buvarruha válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Nem az a lényeg, hogy minek nevezzük ne ezen rugózzunk már, hanem rögzítsd és mutasd meg nekünk.
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Ahogy elnézem a probléma egy IC-ből adóthat, illetve a körül. Kapcsolási rajz nincs, így nagyjából szemre amit látok az alapján gondolom.
Van ugye a nagy proci rajta amit kezel maga a PC. Ennek kimenetei egy másik IC-be csatolódnak, ami egy 8 channel-es D/A converter. Majd ezután jönnek kimenetenként a 4858C-s műveleti IC-k. Ezek szerint ha minden műveleti ic serceg, az előttelévő D/A converternél lehet a hiba.
Ha jól gondolom akkor haladás, nagyjából be van határolva a hibaforrás.
(#) Buvarruha válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Nem jól gondolod, mivel ugyanarról a tápról jár mindegyik műveletierősítő, tehát ettől még lehet hibás valamelyik stabkocka is. Nagyon egyszerű, kell fogni egy szkópot és végig méregetni a tápfeszeket, illetve az analóg jel útját. Lehet akár a digitális oldalon is a hiba forrása, ha hallanám, meg tudnám mondani, hogy az-e.
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
(#) Alkotó válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Nagyon hasonlót hallottam már kábelhiba miatt. Egy próbát megérne. Az én esetemben a kábel mérve jó volt, vagy legalábbis nem volt sem szakadt sem zárlatos, de a csere után helyre állt a rend.
Illetve szintén csak egy tesz erejéig, próbáld a PC-t olyan hálózatra kapcsolni, amiben nincs védővezető.
A legfontosabbat majdnem elfelejtettem. Mivel neked csak a kimenet kell, a bemeneteket tiltsd le a kártyán.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2016
(#) Buvarruha válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
A hangja alapján már a digitális szekció problémájára tippelnék. Vagy esetleg szoftveres bakira, de elvileg több gépben is próbáltad.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2016
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Igen, több gépben is próbáltam. Win XP, 7/32 és 64bit alatt. Mindenhol ugyanaz.

Alkotó: Kábelhiba is kizárva, első dolog volt annak a cseréje.
(#) djseed1 hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Dikk, ez már még vízhangzani is elkezdett.
(#) martin66789 válasza djseed1 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szia
Nekem is ilyen kártyám van.
Vízhangozani akkor kezd mikor megy pl játék, film és a Line bemeneten is van jel, ez nem hiba elvileg egy jelet kezel rendesen. Újraidítod a gépet és nem vog vizhangozni
Amúgy nagyon szép hangja van egy 1996-os erősítővel ONKYO A-SV420.

Én megpróbálnám gyári telepítővel feltenni hátha a frissebbel baja van.
Bővebben: Link
Én ezt használom hozzá XP-n és kiválóan működik.
(#) Toth Attila hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Pár évvel ezelőtt megépítettem az alábbi kapcsolást Bővebben: Link
A napokban elővettem, működik. Viszont lenne pár kérdésem a kapcsolással kapcsolatban.
A tda2030 erősítése az R5 ellenállástól függ. Meddig lehet ezt az értéket növelni büntetlenül? Az interneten található kapcsolásokban 20-150kohm közötti értékeket látni, ennek megfelelően C8, R7 is különböző értékekkel szerepel. Próbából 150kohm-ra cseréltem az R5-öt, így valóban sokkal érzékenyebb lett. Ebben az esetben kívánnak módosítást az R7, C8 tagok? Próbából az R7-et 8,2kohm-ra cseréltem C8 maradt 10µF (R5=150kohm) így viszont újra halkabb lett.
Az erősítést a lehető legjobbra szeretném beállítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szia! Az érzékenység növelésére az R7 csökkentését ajánlom. Becsülöm, hogy 100x-os erősítésnél még elfogadható marad a zaj és a torzítás, valamelyik ujjunkat ugyanis meg kell harapnunk
Az mélyhangok átvitele nem fog változni, ha C8 és R7 értékének szorzata ugyan annyi marad. Például legyen R7 680Ω, C8 pedig 47uF, vagy 330Ω és 100uF.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ. Szeretnék még pár laikus kérdést feltenni, kicsit hiányos az ismeretem az erősítőkkel kapcsolatban. Az R7, C8 szorzata az R5 értékére kell hogy utaljon? Tehát ha R7 680ohm, C8 47µF akkor az R5-nek 30kohm körülinek kell lennie? És ebben az esetben (R5=30kohm) 30-szoros az erősítés? Ha 100-szoros az erősítés akkor R5=100Kohm és mondjuk C8 22uF, R7 5kohm? Ne haragudjatok ha hülyeségeket kérdezek, de nem igazán értem a dolgot.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Az erősítés (R5/R7)+1, de az R5-öt nem piszkálnám, ugyan azzal is lehet az erősítést növelni, de a zajt a kelleténél jobban fokozza.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Szia!
Kezdem érteni, ha R7 680ohm, C8 47 µF akkor 45 szörös az erősíté, ha R7 330ohm, C8 100µF akkor közel 100 szoros az erősítés? Remélem jól értelmeztem az álltalad írtakat, a számolás ezt hozta. Az etedeti kapcsolás R5 30kohm, R7 3,3kohm ekkor az erősítés 10 szeres igaz?
Csak megerősítést szeretnék kérni.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Helyesen értelmezed.
A 45-szörös erősítést azért írtam példának, mert talán elegendő is lesz, 24V-os tápnál 300mV-ról teljesen kivezérelhető az áramkör.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm az elméleti és gyakorlati segítséget! Örülök hogy itt a fórumon mindig kapok kielégítő választ a kérdéseimre, sokat tanulok Tőletek.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 7, 2016 /
 
Üdv!

Valakinek nem tud egy kapcsolási rajzot adni egy Fisher CA-7000 típusú erősítőhöz?

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
(#) trickentrack válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) biowizard hozzászólása Szept 8, 2016 /
 
Udv mesterek!
Erkezett a csaladba egy Technics SU-V2A,de nem tetszik benne,hogy "bug" a hangfalon kiadott hang alapjan.
Erdekessege,hogy teljesen levett hangeronel is bug.Illetve van egy bizonyos pozicio a hangero potmeter allasanal(kb1/4 hangero) ahol szinte elhalkul a bugas,de a hangero potmetert tovabb tekerve ismet hallhato.Termeszetesen bemeno jel nelkul hallhato"ures jaratban".
2. erdejessege szamomra,hogy notbookra van teve,viszont a noti hangerejet le kell csokkentenem a felere,mert kulonben torzit az erosito meg alacsony hangeron is.
Kerdesem az lenne,hogy lehet-e kezdeni ezekkel valamit,i lletve merre keressem a hibat?
Erositokben nem vagyok otthon.Igazabol 230-400 V amihez ertek.Tv- szereltem mar tobbszor is,de erositot soha.
Koszonom.
Udv:Sandor
(#) reloop válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 / 1
 
Szia! Ugye az AUX bementre kötötted és még véletlenül sem a PHONO-ra?
(#) biowizard válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Szia!Persze,hogy az AUX-ra kotottem.
Persze kerdes,hogy az elozo gazdaja nem-e turkalt mar benne!? Nem szedtem meg szet,de az is gyanus,hogy a Loudness sem mukodik.Hiaba kapcsolom ki-be.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
Következő: »»   1893 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem