Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1894 / 2495
(#) reloop válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Jobb lesz, ha elsőként belenézel.
(#) biowizard válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Igazad van.Ezzel kellett volna kezdenem,de nem akartam meg botani,addig ameddig nem kerdezek ra itt,hogy mi lehet a gond.
Szetszedem es majd jelentkezem.Addig is koszonom a segitseget.
(#) biowizard válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Na megvolt a szemvizit.Hat mit ne mondjak,szerintem valami nagyon amator szerelgette osze-vissza.
Csatolok kepeket,de kotve hinnem,hogy a gyari allapotot mutatja.Bekarikaztam velemenyem szerint kritikus hibakat pirossal.Abban sem vagyok biztos,hogy helyre tudom hozni segitseg nelkul.

DSC_0023.png
    
(#) voodoo válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Kemény
Aztán ott van még az a két (pontosabban négy) sorba kötött 2W-os. Valamint egy ZD1 nevű dióda hiányzik > nyílvánvalóan látszik, hogy ki lett forrasztva.
Amúgy ellenállások nagyon ritkán szoktak tönre menni, és itt kapásból 3-at látunk átkókányolva, (gondolom melegszenek is), valami vagy valamik végett.
(#) biowizard válasza voodoo hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Ez az eloerosito resz.Gondolom az itt levo ganyok miatt is zug.Na meg az osszeforrasztott es szigeteloszalaggal betekert kabelek vegett is.Majd teszek kepet meg,de jelenleg dada vagyok.Nincs sok idom.Erdekes dolgok vannak a belsejében.
(#) reloop válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Az Elektrotanyán találsz hozzá rajzot, így keresd!
A pozíciószámok nem igazán hasonlítanak a fotódon lévővel, de gondolom az elv egyezik.
(#) biowizard válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Hat elso ranezesre a service manualban talalhato rajznak semmi koze a most csatolt kepen levo erositohoz.Ezek a hozzaepitesek mar maszek modon vannak?
A nagyobb piros korrel megjelolt resz gondolom hazi gyartmany.Funkciojat tekintve sejtesem alapjan az eloerosito tapfeszet lehet allitani a kissebb korben levo alig lathato potival.
Letezik?
Csak azert mert a rajzon ezen takolmanyokat nem fedezem fel.....
(#) biowizard válasza voodoo hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
A ZD1 ki van forrasztva,de ugy latom,hogy a lapnak a forrasztas feloli oldalara van beforrasztva.Nem a beultetes felolin.
(#) reloop válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Ehhez jól fel kell kötni az alsónadrágot! Valószínűleg átépítették.
Ilyen lehetett fénykorában.
(#) biowizard válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Jajjjj!!!Hat ezert van ez a nagy halom kaki benne akkor
Azt hiszem anyagilag nem er annyit a cucc,hogy visszaallitsam az eredeti allapotot.Sok utanajaras es ido lenne.Hat akkor marad a zugas,mert azt ebbol a sz@rbol ugysem tudom kiszedni.Plane,hogy ossze-vissza van taknyolva.Ahogy elneztem a vegtranyok is masok,szoval....
Halas koszonetem a segitsegert
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) steelbird válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Hú, ránéztem a fotódra és rosszul lettem... Nagyon pancser munka.
Szerintem a potik panelját hagyd meg, az összes többit meg dobd ki és építs bele egy végfokot.
(#) Buvarruha válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Ez brutális. Én a hűtőbordán és trafón kívül kidobnék belőle mindent és kezdeném elölről. Ezt úgy vetted, hogy jó erősítő?
(#) szilva válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Szerintem az eredetiben elpukkant a végfok, és valaki emiatt tett bele valamilyet, ami épp kéznél volt, a többit meg ahhoz alakította. Tényleg lehet, hogy érdemes lenne az összes elektronikát újragondolni az üres dobozban.

Ja igen, ha ezt pénzért adta valaki, "Technics"-ként, akkor mindenekelőtt én ahhoz mennék vissza...
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2016
(#) biowizard válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Üdv!
Igen,ezt úgy vettem,hogy jó erősítő és Technics. Csak 1 kicsit búg,adta elő az eladó. Megvettem,mert úgy voltam vele,hogy valami árnyékolás probléma. Gondoltam nem ért hozzá a tulaj és majd én jól megcsinálom. Na ezért van az,hogy senkit ne nézzünk le! Tanulság 13 ezerért...
(#) steelbird válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Én visszavinném neki...
(#) biowizard válasza steelbird hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Sajna már 2 hónapja nálam van. Most kezdtem hozzá,hogy megcsinálom. Reklamációnak helye nincs. Sok idő telt el és tétlen is voltam. Ismerem az eladót.Szólok neki azért,hogy nem volt szép húzás. Ezt a békát már le kell nyelnem.
(#) reloop válasza biowizard hozzászólására (») Szept 8, 2016 /
 
Hirdesd meg a tényleges állapot elkendőzése nélkül, szerintem minimális bukóval kiszállhatsz belőle.
Trafó, kijelző, kezelőszervek, csatlakozók, készülékház tekintélyes érték.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Ismét neki kezdtem LEGOzni . Ebből sosem lehet , felnőni készül egy újabb panel.
(#) biowizard válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Jó ötlet,de!
Inkább nyugiba teszem magamat,nekigyűrközöm és rendelek egy kitt-et és összedobok belőle valamit,ami remélhetőleg jobb lesz,mint a mostani.Ha tudtok javasolni hozzá valami kitt-et,szivesen fogadom.
Amatőr szinten foglalkozom vele és kezdetnek kicsit nehéz lenne helyrepofozni a Technics-et,eredeti állapotába.Szerintem.
(#) golem hozzászólása Szept 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy kis gondom az erősítőmmel ha rá dugom a laptopot töltővel akkor zug.
Az erősítőse földelt meg a laptop se. mi okozza a zúgást.
Ha kihúzom a töltőt akkor gyönyörűen működik.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Szia! Az összekötő jelkábeled testvezetékének/érintkezésének magas az ellenállása. Próbálj ki egy másik kábelt!
(#) krisz69 válasza golem hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Nekem is volt hasonló problémám. Lehet. Megoldást nyújt ha a laptopot földeletlen konektorba dugod. Nekem is volt hasonló és mikor az egyik készűlék nem volt földelve megszünt a zugás.
(#) golem válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
A laptopnak gyárilag fökdeletlen a dugvilája
(#) Linegekko válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Használhatnál DI box-ot, az megszünteti a földhurkot. Ha az nincs otthon akkor én is földeletlen konnektorba dugnám a laptopot. Még vannak védőföld nélküli hosszabbítók és T dugók. Nekem mindig van egy a hangszeres táskámba, sokszor jól jött. Hosszabb távon azonban a kábel csere lehet a megoldás, sajnos azon nem érdemes spórolni.
(#) tothbela válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
A probléma magja a földeletlen kapcsitáp maga. Védőföldes tápoknál a kimenet GND-je egy néhány nF-os kondin keresztül hidegítődik a védőföldhöz, ezzel csillapítva a trafón a primer/szekunder között kapacitívan átszivárgó párszor 10 kHz-es kapcsolójel maradékát. Földeletlen kapcsitápoknál is szükség van erre, de ott csak a primer oldali DC negatívja áll rendelkezésre, ami nem egyenértékű a védőfölddel. Itt ugyanis a diódahíd miatt hol a nulla, hol a fázis van jelen, hol pedig lebeg ez a pont a semmibe. Ennek ellenére többnyire erre a pontra csatlakozik az a bizonyos néhány nanós kondi. Nyilván ezen a ponton egy elég nagy amplitudójú harmonikusokban gazdag hullámforma van jelen, ami azon a pár nanón keresztül feszültségtüskéket hoz létre a "reloop" által említett testvezeték ellenállásán. Tipikus hangja van, ami nem brrrr, hanem zzzzzz. Ez a zavartüske akár túlvezérlésbe is kergethet néhány fokozatot, ami miatt másodlagos zavarfeszültség is keletkezhet az erősítőben, még jobban elrontva a hangot. A próbateremben mindig gond volt miatta. Rengeteg féle megoldás után maradt egy 230/230V, 100VA körüli leválasztó trafó osztott csévével. Ezen keresztül megy a laptop tápja. Egyébbként nem csak a lapossal voltak gondok. Neves effektpedál gyár 9V-os kapcsitápja is ugyanezt produkálta. Vissza kellett térni a jó öreg sima trafós áteresztő stabos megoldáshoz. Azért nem kell leírni a kapcsitápokat, mert nem mindegyikkel van probléma.
(#) Ge Lee válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Erre ott van ellenpéldának pl. a 2x400W-os VF2 végfokom egy több mint 1kW-os kapcsitáppal ami földfüggetlen. Teljesen mindegy hogy PC hajta, laptop vagy akármi, azon nincsen se brrrr, se zzzz, pedig az x nanós kondi sincs benne...
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
A kapcsolóüzemű tápok kimenetét viszonylag egyszerű módszerekkel hatékonyan lehet szűrni (és szokták is). Erre a célra, a magasabb frekvencia miatt, akár pár 10 µF-os elkó is jó lehet (nem árt az alacsony belső ellenállás), és/vagy soros induktivitás is prímán beválhat.
A leválasztó trafó helyett, ez is megérhet egy próbát.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
A földelt tápok 99%-ában a szekunder negatívja egy az egyben földön van!
(#) tothbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ne felejtsd el, hogy te aránytalanul több munkát fektetél bele, mint a kínai megbízott. Meg írtam is, hogy nem az összes táp ilyen.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Igen, de ez földeletlen.
Következő: »»   1894 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem