Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1895 / 2495
(#) tothbela válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
Nem a kimenet +/- közötti hullámossága a gond, hanem a kimeneti föld, és a hálózati nulla vezető között keletkező zavarfeszültség.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Amúgy jelen helyzetben szerintem annyi a gond, hogy gagyi a noti, vagy a töltő, mivel utóbbi nem földelt és az erősítő sem. Az az alacsony primesz szekunder kapacitás ilyet nem csinál, bár jó lenne hallani a zajt.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Van egy Cimó féle táppal működő végfok a garázsban 4 darab PC trafóval, lorilaci féle PVM véggel. (vidéki próbaterem), évek óta hiba nélkül üzemel. Jobb mint a Behringer europower pmh 1000 saját végfoka. Pedig Cimopata amatőr (számomra nem az).

Most kellett javítanom egy Philips ledes asztali lámpát, eldurrant az 1,7 A-es SMPS-e. A lámpa 600 mA-t eszik max. Ma már annyira perifériaként kezelik a tápokat, hogy a legutolső rizsevőnek adják a megbízást. Ő meg még ma is (2016) papír nyákra szereli ezeket.

Nem a primer/szekunder kapacitás a ludas, hanem a szándékosan beültetett pár nanó a kimenet, meg a primer táp negatívja (vagy pozitívja) között.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Teljesen mindegy, az sem okoz ilyen erős mértékű zajt, pláne, ha alacsony frekvencia van benne, főleg úgy, hogy az erősítő gondolom nem SMPS-ről jár. Bármibe lemerném fogadni, hogy a masina saját digitális zaja hallható a kimeneten.

Tehát a kolegának szól, hogy rögzítse a zajt és mutassa meg nekünk.
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ha akkuról megy a lapos, nincs zaj.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Tudom, ez semmin sem változtat.
(#) golem válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Rögzítettem egy kis szösszenetet a zajról.
(#) szilva válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Kíváncsi lennék, hogy pl. közvetlenül a laptopba dugott fejhallgatóban nem hallható-e ez a zaj, amikor hálózatról megy a laptop.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) Buvarruha válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ebben igencsak a 100Hz dominál és nem füldhurok hangja van, ítt valami nagyon gázos. Próbáld ki a fejest, ahogy szilva kolega javasolta. Az oké, hogy az erősítő nincs földelve, de nincs rádugva még valami más ami földelt? Milyen erősítőről van szó?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) szucsistvan123 hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Üdv!
Találtam BSS-en egy erősítőt.
EZT Jól sejtem, hogy ez valamelyik Videoton rádiós erősítőnek a végfoka? Megépítette már valaki? A hangja elfogadható?
Előre is köszi a választ!
(#) golem válasza szilva hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
semmi zaj nincs mikor a füles van bedugva(.)
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) golem válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
erősitő grundig v7200
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2016
(#) szamóca válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 10, 2016 / 1
 
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Kábelcsere volt már?
(#) tothbela válasza golem hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Ez a 100 Hz nem igazán tetszik. Ez nem az, ami általában keletkezik egy földeletlen kapcsitápnál.

Az erősítő is kettős szigetelésű földeletlen. Ha kézzel megérinted az erősítő rca bemeneteinek valamelyikét a külső résznél, mközben szól rajta a laptop, csillapodik-e a brumi? Ha nem változik, akkor az erősítő lebegéséből eredő búgás is kizárható.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Igen volt már.
(#) krisz69 válasza golem hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Tipikus. Úgyan ez volt nállam is. Lehet ha rátennéd töltéskor a laptop kimenetére a fázis cerkát .Még pislákolna is...
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Szept 11, 2016 /
 
Eléggé agresszív hangja van, nem lepődnék meg, ha ilyenkor gerjedne az erősítő.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 11, 2016 /
 
Üdv!

Hoztak javításra egy Universum VTC4171-et!
Valakinek nincs ilyenje, vagy esetleg nem tud kapcsolási rajzot. Mivel valaki belenyúlt és hiányzik belőle egy 3 lábú alkatrész, valószínűleg tranzisztor!
Ebben kérném a segítségeteket!

Előre is köszönöm!
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Az nem csak a videotoné hanem kismillió gyári erősítőnek volt a végfoka, meg itt is fut valami st151 néven, szóval elég sok példányban elkészült az elmúlt néhány évtizedben. Hangra viszont az elődje jobb volt, amiben nem differenciálerősítővel kezdődik a végfok és szimpla tápos. Azt elvileg a Videoton Cleopátrában találod, de a HTA nevű végfok is majdnem pont olyan, ami meg még jobb.
(#) golem válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Rá tetem de nem csinál semmit a fázisceruza a kimeneten hála istenek.
(#) Buvarruha válasza golem hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
És nem melegszik az erősítő amikor így búg?
(#) golem válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Nem Néztem még mert be van épitve
(#) golem hozzászólása Szept 12, 2016 /
 
Van még egy észrevételem az erősítőmmel kapcsolatban az rca csatlakozón 5,6V ac mértem kikapcsolt állapotban földhöz képest. Ki van belőle húzva minden csatlakozó.
Van egy kondenzátor ami az rca csatik negatívját a házra köti.
(#) tothbela válasza golem hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Még egy két mérést ejts meg légyszíves. Kikapcsolt állapotban a fémház és az RCA aljzat GND-je között mérj ellenállást. Lehet, hogy kapcsitápos laptoppal nem elégséges az efféle árnyékolás. Teszt erejéig egy csavarhúzóval érintsd össze üzem közben valamelyik RCA külső részét az erősítő fémházával, amikor rá van kötve a laptop a táppal. Lehet hogy a nem kielégítő árnyékolás az oka a búgásnak.
(#) szilva válasza tothbela hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Nekem azért gyanús ez az egész kínlódás, mert egy kapcsolóüzemű laptoptápból ilyen masszív 100Hz-es zaj sehogy sem kellene, hogy kijöjjön. Az a zaj szerintem valahol az erősítő környékén keletkezik, vagy tényleg valami nagyfrekis gerjedés miatt, vagy valamilyen földelési probléma miatt. A klasszikus földhuroknál talán 50Hz-et kellene hallanunk, nem 100-at.
(#) golem válasza tothbela hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Megmértem 5 ohm a fémház és az rca csati negatívja közt. Megérintetem a rca csati meg a burkolatot egy csavarhúzóval meg egy vezeték darabbal egyik se járt sikerel.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
RCA csatlakozót említesz, a rajzrészleten pedig tuchel van. Átépítetted?
(#) tothbela válasza golem hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Még egy mérés. A hálózathoz csatlakoztatott laptoptáp negatív pólusát ( nem kell hozzá laptop) egy 1-10 kOhm közötti ellenállással testeld le egy védőföldhöz. Például egy védőföldes vasaló talpához. Ezen az ellenálláson kellene AC feszt mérni. Szándékosan nem mondtam, hogy a negatív és a védőföld között AC áramot mérj. Veszélyeztetheti a multit.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Nem mert az a tunernek a csatlakozója itt a teljes rajz arrol a részről.
Következő: »»   1895 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem