Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1234 / 1319
(#) pajti2 válasza usane hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Van azzal a maggal valami emberi áron dev board?
(#) Droot válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Emberi áron nem lesz semmivel.
Legolcsóbb, ha csinálsz magadnak. A másik verzió e-bayen, 11-12eFt-ért láttam, még szemezgettem is vele.
(#) usane válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Kinek mi az emberi ár.
Nekem egyik board sem az.
Én magam építem amit tesztelgetni akarok.
(#) pajti2 válasza Droot hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ha a hs usb-t szeretném nézni az mz-ken, normális nyák kell hozzá, ami kicsi darabszámban önmagában annyiba kerül, mint egy kész board. Még ahol 1-2 ezresért is csinálnak nyákokat, ott is megvan az apró betűben, hogy minimum rendelési érték 20e. Az alatt ne is keresse őket senki. És akkor még fel sem forrasztottam azokat a mütyüröket, amihez már sokkal inkább gép kellene, mint emberi kéz. Szóval nem igazán értem, hogyan lesz olcsóbb, amit én barkácsolok Bármilyen tippnek örülnék.
(#) Droot válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Idézet:
„Szóval nem igazán értem, hogyan lesz olcsóbb, amit én barkácsolok”

Úgy, hogy csak az időmet kell ráfordítanom, minden más van hozzá. (lézer nyomtató, műnyomópapír, nyák, polírpapír, átalakított lamináló, sósav, H2O2, víz, fúró, nagyító, cin, folyasztószer, lakk.) Egy ilyen komolyabb kétoldalas nyák elkészítése, egy-két nap (a tervezést nem számítva).
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) pajti2 válasza Droot hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
@Droot:

Köszönöm a linket, szemezgetek a snadpic boarddal én is, csak egyenlőre még
Idézet:
Documents :
Coming soon
A gyártó oldalán ( Bővebben: Link ) az összes többi project mind rendesen le van dokumentálva, a 32mz valamiért még nincs. Van viszont homályos utalás rá, hogy külső kvarc kell az usb-hez Bővebben: Link
Idézet:
„On-board 24Mhz or 12Mhz external clock necessary for USB applications”
Szóval még nem merek benne megbízni. Kapcsrajz nélkül legalább is nem. Te esetleg rendeltél már abból a boardból?


@Wezuv:
Igen, ha akad egy egész műhelyem, vagy gyártó cégnél dolgozok, és fusiban használhatok mindent, úgy valóban egyszerűbb. Ha viszont mindazt előbb meg kellene venni, számold ki nyugodtan, hogy mindaz mi pénzbe kerül
(#) Droot válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szerintem van hely neki a panelon, képek alapján keresd vissza, hogy kialakították-e. Láttam 2x3x ennyiért media board-ot, azon már minden rajta volt hozzá pl.
(#) usane válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
A hátulján az szerintem quartz. Bár azok úgy látom MX boardok a képen, de szerintem az MZ-n is rajta van. Meg ott a features-ban 8MHz-es onboardot említ.

szerk. Ok a második linken nem írja az MZ-nél, pedig az MX-eken rajta van.
szerk2: Az is feature, tehát rajta van szerintem. Meg a PIC sarkánál a Q2 az quarc szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Ha ezzel foglalkozik az ember komolyabban, az ilyeneket be kell szerezni. HP1102 27ezer, egy szilikon görgős lamináló max. 15ezer (kiválasztásához érteni kell!!!), de vasalóval is megcsinálom csak nehezebb. Gondolom pákád van. A többi filléres alap dolgok. Ha hazaértem teszek fel egy képet a legutóbbi 32MZ-s panelemről...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) cross51 válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az idézet nem kavarcot ír...
Én megfeküdtem az MZ erratájától mikor láttam benne, hogy az A1-es revízió, se posc se sosc nem megy kvarc-ról, csak FRC (intosc) vagy EC (external clock) üzemmódban. Az A3-as revízió már 12/24 MHz-en elvileg megy kvarc-al is.
Most nem tudom ECM,ECH... erratája ugyanaz, de szerintem ugyanazok én az EFG-nek néztem.

Tehát az idézet ilyenről beszél. Mint írtam engem lesokkolt, de elkészült és eddig magam szívatásán kívül semmi bajom nem volt az MZ-vel.

És nekem is egy kérdés, régen megtaláltam, de fene se tudja, hol valaki nem tudja mit jelent a 3 betű EFM, EFG stb.. ?
Az F ha jól emlékszem az FPU-t jelöli, de nem biztos.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Az ígért képek. Nem hencegni akarok, csak megmutatni, hogy házilag is lehet szinte gyári minőségű panelt gyártani, fillérekből (leszámolva az eszközöket, amit egyszer kell megvenni...)
Ez egy prototípus próbapanel, első tervből nyomtatva, kézzel módosítgatva, ahol kellett az igényeim szerint. Ezért látsz átkötéseket...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Én ilyet biztosan nem tudnék megcsinálni. Minden elismerésem. Kérdés. Hs usb-re is gyártottál már működő cuccot? 480 mhz..
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Szerintem csak sorozatot jelöl. Az EFH sorozatot fórumokban olvastam, mert ETH-t sikerült először vennem, ami gyakorlatilag használhatatlan a sok hibától. Ettől függetlenül most is kapható, ami szerintem tisztességtelen...
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Még nem használtam az USB-s részt. Jelenleg az ethernettel küzdök. A harmony TCP/IP projectet kellene összefésülnöm a saját TFT vezérlő projectemmel, ami nem embernek való feladat, hála a microchip-es "segítségnek".
(#) pajti2 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Ezeket találtam:

(E)mbedded (C)onnectivity
(E)mbedded Connectivity with (F)loating Point Unit


DS60001191F-page 664 (Bővebben: Link és ott lapozz a doksi végéhez)

Key Feature
E = PIC32 EC Family Features (no CAN, no Crypto)
F = PIC32 EC Family Features (CAN, no Crypto)
G = PIC32 EC Family Features (no CAN, no Crypto)
H = PIC32 EC Family Features (CAN, no Crypto)
K = PIC32 EC Family Features (Crypto and CAN)
M = PIC32 EC Family Features (Crypto and CAN)

(És ja, egy kicsit logikátlan, mert átfedések vannak, valami mást is jelölnek még azok a betűk, de azt nem említi a doksi.)
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2016
(#) usane válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szép. Pláne vasalással.
Látom a 1206 alá te sem mész.
Elsimerésem a viák miatt. Kell hozzá türelem.
(#) Wezuv válasza usane hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Köszi! Van ott kisebb is 0805 és 0603 is, főleg a PIC túloldalán egy marék 0402 100nF, amit szabad szemmel már nem is látok, de praktikus a 1206, mert két esetleg 3 vezeték is átfér alatta, így kevesebb a kézi átkötés.
(#) Wezuv hozzászólása Szept 22, 2016 /
 
Egy 32MZ EFH I2C moduljával szenvedek. Ha kiadom az ACKDT=1 + ACKEN=1 parancsot(NoAck), majd a Stop-ot, akkor a kiolvasás megtörténik (EEPROM-ból is és RTC-ből is) de az ACKSTAT 1-ben ragad. Ha a Stop után ki és bekapcsolom az I2C modult (I2C5CONbits.ON= 0 majd 1), akkor működnek a dolgok, egyébként nem.
Van ötletetek mi lehet a gond? Ismert olyan flag, amivel hibát kezelhetnék?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2016
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Errata:
Idézet:

6. Module: I2C
Indeterminate I2C module behavior may result
when data rates > 100 kHz and/or continuous
sequential data transfers > 500 bytes are used.
The potential false intermittent error signals can
result in one of the following error conditions,
which are listed in order of decreasing frequency:
• False Error Condition 1:
False Master Bus Collision Detect (Master-mode
only) – The error is indicated through the BCL bit
(I2CxSTAT<10>).
• False Error Condition 2:
Receive Overflow (Master or Slave modes) –
The error is indicated through the I2COV bit
(I2CxSTAT<20>).
• False Error Condition 3:
Suspended I2C Module Operations (Master or
Slave modes) – I2C transactions in progress are
inadvertently suspended without error
indications.”


És szerintem neked ez fontos de azért nézz rá az erratára majd:
Idézet:
„False Error Condition 3:
First, initialize a Timer to slightly greater than the
worst case I2C transaction cycle, (i.e., from Startto-Stop,
including the sum of all other application
PC flow latencies, calls, interrupts, etc.). Exact
timing is not required, rather just long enough so
that a normal transaction is not interrupted. Prior to
the beginning of each transaction, start the timer.
Be sure to stop and reset the timer after
completion of each successful I2C transaction.
Then, during the Timer interrupt (meaning the I2C
transaction has timed out), disable the I2C module
by setting the ON bit (I2CxCON<15>) = 0. After
disabling the module, wait 4 instruction cycles,
after which time the I2CxSTAT register will
automatically be cleared. Then, re-enable the I2C
module by setting the ON bit = 1 and resume
normal operation”
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Ez a -felfüggesztett állapotba kerülés hibajelzés nélkül- lehetséges, mert a többi említett bit nem áll be. Igaz, a leírás szerint beállhatnak ezek is és a második említett hiba is megeshet. Azt hiszem maradok a szokatlan favágó módszernél, mert időt nem sokat igényel és mindent alapra állít. Szerencsére kommunikáció közben nem akad ki, csak a stop után, igaz 500bájttól kevesebbet olvasok egyszerre mindig. Azt még kipróbálom, hogy 100kHz alá viszem a frekit, ha nem jelentkezik a hiba, akkor egyértelmű... Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Droot válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Nekem is volt gondom az I2C-vel.
Itt a fórumban ha visszakeresel fenn van a kínlódásom, azt hiszem a megoldást is felraktam. Most egy pár hétig nem tudom felrakni, mert nem leszek a forráskódok közelében.

Szerk.: Itt van. Az első forráskód részletben az i2c_ack() függvényben volt a gond, ott az 1-es modul regisztereit írogattam. Hasonlítsd össze a Te library-ddel.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) Wezuv válasza Droot hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Az az érdekes, hogy korábban jól működött (akkor is, amikor erről írogattunk a belinkelt időben), csak azóta csinálja, mióta timereket is használok mellette más feladatokra. Az erreata utal a timerekre. Az I2C rutinokat magam írtam, sok helyen jól működnek, ezért is volt fura amit itt művel (MX-ben simán megy). De úgy tűnik most jó lesz, nem nagy gond, hogy a modult ki-be kell kapcsolgatni.
(#) pajti2 válasza Droot hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Elbeszélgettem az eladóval, és normális a board. Az egyetlen hátránya talán, hogy reklám áron kerül annyiba, mint az olimex board ( Bővebben: Link ) normál áron, ami sokkal jobban van felszerelve is (lcd, lan, stb).
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Az olimex szerintem korrekt...
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Hát talán annyira mégse korrekt. Akadhatnak problémák azzal is, amin éppen vakarom a buksit. Még vizsgálom annak a cuccnak az ethernet hátterét. Problémásnak tűnik.

Anno megszívtam már a pic32 maxi web boarddal (ja, azon túl is, hogy eszetlen drága volt), amire felrakták a "KS8721BLMM" ethernet phy-t, és nem adtak mellé supportot (azóta sem). Az MC support meg csak a "SMSC LAN 8700" / "National DP83848 PHY" phy-okkal dolgozott rendesen. Az olimex is kiadott valami demó-t, de ami forráskódot adtak mellé, hát az nem a működő demo-é volt, hanem valami összehányt bughalmaz. Szerintem valami üzleti vita lehetett a háttérben, hajba kaptak a fejlesztőikkel, és nem kapták meg a forrás kódot. Nem tudtam az ügyfélszolgálatukból sem kiudvarolni semmit, ami akár csak lefordult volna - le se fordult, amit adtak.

Most nézem az MC saját 32mz boardját ( dm320007 ). Az MC a "LAN8740A" mellé ad majd biztosan supportot, mert ők azt terveztek rá. Kell egy B-terv is, ha az olimex forrás megint megcsúszna valamivel, ami persze csak utólag derül ki. Az olimex panelen a "LAN8710A-EZC" van rajta. Egyenlőre idegenkedem tőle. Plussz az olimex kapcsrajzon ott a figyelmeztetés "to be checked", szóval elsőként arra kérdeztem rá fórumon, mit jelent az az ellenőrzés, és mennyi idő alatt lesz meg.

A harmony-nak is elég rossz a híre, és nincsen helyette semmi más, ami normális lenne, inkább nem eszem forrón a devboardot sem. Had hűljön még egy picit.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nekem egy LAN8720A van a panelen és harmony-val tudtam egy webszervert összehozni. Kicsit rozsdás, néha kiakad, de működikni látszik. Akkor kezdődtek a gondok, amikor a harmony-val össze kell hozni a saját projectet. Egyáltalán nem átlátható, lefoglal perifériákat, szerencsétlenül kezeli a fő szálat, a project elemei szanaszét vannak, stb. Sajnos nem ismerem annyire a TCP/IP-t, hogy meg tudjam írni, de elvárható lenne, hogy normális, használható drivert adjanak egy ilyen bonyolult PIC-hez. A mostani szerintem egy összecsapott vacak.

A LAN8710-hez nincs support a harmony-ban.
Ezekhez van: LAN8700, 8720, 8740, 9303, DP83640, 83848, IP101GR
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést. Akkor az olimex board ethernetje kiesett. A többi periféria is a fene tudja, tényleg működni fog-e

Az ubw32 tervezőjét is elértem emailen, ő annyit jelzett, hogy már 3 éve is tervben volt nála egy 32mz verziós bitwhacker, csak még vár az sdk-k fejlődésére, és azóta is csak várja.

Végül még mindig a sandpic board tűnik legolcsóbbnak, de csak arra az egy boardra vonatkozóan, amit szabad áras ebay aukcióra raknak fel (kb 2/3 áron a normálhoz képest), és ingyen nemzetközi szállítást is adnak mellé (az olimex a vásárlóval fizetteti a nemzetközi szállítást, annyival olcsóbb a sandpic).
(#) vandorbot hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Help
Pillanatforrasztós pákával el lehet küldeni a másvilágra egy 16F1789-et. Vagy máshol keressem a hibát ?
(#) Kovidivi válasza vandorbot hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
El lehet, és keresd máshol a hibát is.
Következő: »»   1234 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem