Fórum témák
» Több friss téma |
Az ellenállás a csövek helyén nem jó ötlet. Azt hogy, hogy lehet átalakítani az áramkört, az csak az áramkör ismeretében lehetne kisakkozni.
Értem és köszönöm! Akkor marad a plusz cső beültetés, aahh!
Sziasztok!
Ilyen hibával találkozott már valaki? (LG 22") Nem a pixelcsík az érdekes, hanem, hogy 3 mp-enként felvillan, majd elhalványul 3 mp-re és ezt csinálja folyamatosan, mint valami "vészvillogó" Csak egy sor pixel csinálja (a képen vastagabbnak látszik) és a fénylő rész nem ér teljesen végig a szélességében. Középen fénylik a legjobban. Tudom, hogy ez a kijelző már kuka, csak gondoltam megkérdezem, hogy hátha lehetne valamit kezdeni még vele...
Nem ritka, kontakthiba van valami melegedő részen. Megjelenik-melegszik-kontakthiba-kihűl-megjelenik-melegszik-kontakthiba-kihül.. és így tovább.
Tehát akkor ez így marad, igaz? Eddig nyomkurásztam, meg hőlégfúvóval is adtam neki (a jobb peremén) szétszedett állapotban persze, de semmi változás.
Tulajdonképpen, egy ilyen paneles monitort, szeretnék átalakítani LED-esre:
Link Arra gondoltam, hogy ahol a zölddel karikázott biztosíték van, ott azt kiforrasztom és onnan táplálom meg majd a LED-eket. 1. Az lenne az egyik kérdés, hogy vajon mekkora lehet ott a feszültség? 35µF-os kondik vannak, gondolom azért 12V-nál több. A LED-eket 4-esével szeretném kötni és olyan 13-13.5V legalább kellene. 12V az pont határeset. 2. Van két szál amin a monitor fényerő kommunikáció zajlik, ha kiiktatom őket, akkor nem fog a monitor hibaüzenetet írni? Nem fog elmenni a kép, működni fog normálisan?
A feszültséget mérd meg és kiderül, ha jól emlékszem üresen 17V körül van, terhelve esik 13 körülire, de ezt kezeld fenntartásokkal. Az egyik szál bekapcsolja az invertert a másik a fényerőszabályzás, nincs oda vissza kommunikáció.
Helló Mesterek!
Egy rég óta rajtam száradó monitoromat szeretném végre életre kelteni. Acer AL1917. Sajnos nem indul az inverter, mert az "L" CCFL csövek meg sem nyikkannak. A monitoron van kép, ha belevilágítok látszik rendesen. Tehát a scaler okés. (?) Ebből gondolom, hogy az inverter rész körül lehet a bibi. Alapban kicseréltem az összes elkót a tápban, (kivéve a nagy puffert) de nem az a gond. Továbbra sem világítanak a csövek. Amúgy a power led világít és ki-be kapcsolásra is reagál. Valamint megkérdezném, hogy az inverter trafók körüli kis kék kerámia kondikat hogyan tudom ellenőrizni multiméterrel?
Milyen multiméterrel szeretnéd ellenőrizni a kondenzátorokat? Van kapacitás mérő funkciója?
Inverter trafók kapcsoló fetjeit is nézd meg, az szokott elpukkanni.
Az inverter rész a tápot megkapja? Szokott előtte lenni egy kis biztosíték...
egy ilyesmi megérné akár teszt célra: Bővebben: Link Ilyesmit (asszem a sárga-kék trafós) tettem be a 24" samu lcd tévémbe, az eredeti inverter részt meg leszedtem a tápról A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
Nem sok van neki, és nem is vágom annyira ezt a témát.
Köszi, megnézem!
Multiméterrel mennyit kéne mutatniuk? Zárlat stb.?
" Az inverter rész a tápot megkapja? Szokott előtte lenni egy kis biztosíték..."
Köszi, ezt a részét megnézem!
Van kondenzátor mérési funkciója: 20nF-től 200 µF-ig. A piros mérővezetéket balról a második hüvelybe dugva és 20 N állásba kapcsolva tudod vizsgálni kondenzátorokat.
Ezek pikofarádos kondik multiméterrel nem lehet mérni és nem is kell, az esetek 99%-ában megbarnulnak, ha gond van velük, ráadásul el sem indul az inverter.
Valahogy sejtettem! (hogy nem jó helyen van a mérőkábel ilyenkor) Ezért nem mutatott semmit eddig.. Köszi!
De mégis hogy lehet megtudni, hogy "szakadtak" -e vagy sem? Általában (végső nyűgömben) ki szoktam cserélni őket, ezek szerint feleslegesen...
Barnával még csak elvétve találkoztam, akkor egyértelmű volt a szitu.
Hát igen.. nem indul az inverter, éppen ez a lényeg.
Akkor ne a kimenetét piszkáld, ott nagyfesz van, szakadás esetén eléggé látványos dolgokat csinál a nagyfesz. Nézd meg, hogy kap-e tápfeszt a ic, kap-e engedélyező jelet a scaler felől, ha igen, akkor ic kimenetén történik-e valami.
Nem piszkáltam semmit, nem akarom feldobni a pacskert még. Viszont semmit nem csinál a cucc, csak a ki-bekapcsolásra reagál. Gondoltam arra is, hogy a scaler felől nem jön neki "parancs" és azért nem megy. Akkor meg ugye mégsem táphiba, ha jól értem. Hiába van kép, ha a scaler nem kapcsolja fel a világítást.....
Igen, ezt kell kideríteni, két vezeték megy a scalerről az inverterre általában, az egyik a ki-be kapcsolásért felel, a másik a fényerőszabályzás.
Rendben, köszi! Majd utána nézek, fergeteges tudásom birtokában.
Sziasztok!
Van két most meghibásodott monitorom és a tanácsotokat szeretném kérni! --1, Az egyik egy Samsung Sync Master 940 vv 16:9 es , aminél az volt a jelenség, hogy egyre hosszabb idő után kapcsolt=melegedett(gondolom én) be, most meg már nem kapcsol be!! --2 A másik egy kb 2006- ban vásárolt Fujitsu Siemens ez pedig 1,kikapcsol, vagy be sem kapcsol 2 visszakapcsolás után 1-2 másodperc után kikapcsol 3, nagy ritkán akár őrákig sem kapcsol ki
Szedd szét mindkettőt és az arcod elé fog tárulni a megoldás pupos kondenzátorok formájában.
Üdv.
4 éves DELL P3214H egyik percről a másikra kreálta ezt a hibát. Én még ilyen (ha) pixelhibával még nem találkoztam. Inkább úgy néz ki mintha valami kosz lenne az lcd előtt. Csak fehérnél színes "aurájú" bármilyen színnél és fekete háttérnél sötét árnyalatú. Szerintetek mi lehet ? Kicsit megnyomkodtam, most kontrasztosabb a hiba és majdnem függőleges lett.
Kosz az LCD első plexije alatt.
Az kérlek egy kis bogár ami beletévedt a kijelző és a diffúzor fólia közé.
Legalább nem pixelhiba mert arra nagyon allergiás vagyok, kértem is rá 3 év pixelhiba garit. Igaz így sem jobb. Szét kell szedni nagyon hozzá ? Kifújni ki lehet vajon ? Nem volt túl olcsó az én fizetésemhez képest legalább is, nem szeretném elrontani. Szedtem már szét monitort, azok még ccfl-esek voltak.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |