Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   593 / 728
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ha egy teljesítmény sinus generátorral egy megfelelő értékű soros ellenálláson keresztül meghajtod akkor az ellenálláson mérhető AC feszültség összevethető a hangszóró impedanciájával. Ha ezeket az értékeket ábrázoljuk akkor egy impedancia göbét lehet megrajzolni. Függőlegesen egy ellenállás tengely , vízszintesen egy frekvencia tengelyen. Ugyanezt a mérést megismételve egy ismert térfogatú dobozban a két mérés különbségéből számolható az összes Thiele/Small paraméter.
Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza ptesza hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Kb. tized ennyi ideig tart impedanciát mérni ARTA-val.
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Húha, hát igen, de nincs ilyen sinus generátorom.

Viszont, megvan a hangváltóról a kép, ami a topokban van.
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Akkor marad a Búvarruha kolléga által említett ARTA-s megoldás. Pontosabban a LIMP ami része a csomagnak. A számítógép hangkártyája helyettesíti a sinus generátort, sőt rátesz egy lapáttal és zajjal mér, amit furier transzformációval ki is tud elemezni. Multiméter sem fog kelleni mert a hangkártya bemenetére visszakötött jelet meg tudja mérni . Amire viszont szükséged lesz az az ARTA-Box. Ezt meg kell építeni és később is használható lesz. Azonkívül lehet vele ellenállást, kapacítást, induktivítást is mérni.
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Nem igazán tudok, nincs mi alapján dönteni. Csak az áruk van, de abból nem tudok meg semmit. Mivel mkp, nagy baj nem lehet vele.
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Ez eddig ok. Mi legyen a topokkal? Marad a SAL láda terv, vagy van attól jobb is?
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Annál bármi jobb. Még a mostani is. Zárd le a reflexnyílást , és tegyél bele vatelint . Persze ezt csak arra alapozom ,hogy te valahol azt hallottad ,hogy zártban jobb. Ha túl nagy a membránmozgás akkor a belső térfogatból kell leválasztani. (Mondjuk ránézésre ez biztosan nem fog megtörténni.)
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Esetleg a másik felét is le kellene fényképezni, meg hogy melyik vezeték , hova van bekötve.
(#) Buvarruha válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Annó az SPA 4050-eket egy 80L-es zárt trapéz dobozba raktam és teljesen jó volt, nem lengett ész nélkül a mély, tehát lehetett terhelni rendesen. Picit emel így 80Hz környékén, de nem vészes.
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A vezetékezést meg tudom mondani. Bal oldalt a kimenetek, tehát sárga/fekete a magas, piros/fekete és a zöld/fekete a mélyközép. Nem három utas a hangváltó, az utóbbi vezetékek egy vezetősávról jönnek ki. Szerintem két hangszórós cuccba való eredetileg.

De most erősen gondolkodom a képen mellékelt ládán. Hangszóróm is lenne még hozzá.
(#) djseed1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Mondjuk nálam is elég tűrhető a hangja, csak enyhén kopogós néha.
A top-ot nem is igazán a hangja miatt akarom újítani hanem a kinézete miatt. A képeken nem látszik mennyire leharcolt. Modernebbeket akarok. A keret szűkös, gyárit nem veszek. Inkább építünk, vagyunk olyan ügyesek.
(#) Buvarruha válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Na igen, reflexben el is hiszem hogy kopog, azoknak a hangszóróknak zárt doboz kell.
(#) martin66789 válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Szia
Sinus hang generálásra szerintem az Audacity program is jó, a generálás menüpont alatt lehet sinus hangot generálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Megrendeltem mindent már, a kondit, az általad javasolt magassugárzókat és tekercset is.

Már csak az ellenállásokról lenne jó tudni, mekkorákat szerezzek be.

Ha lenne egy kis időd, ebben még tudnál segíteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) teglascs hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Sziasztok,
mennyire ad elfogadható hangot egy ilyen hangszóró: Bővebben: Link?
"Elfogadható"=nem vagyunk audiofilek.
Ahova kerülne: a nappalinkban éppen készül egy gipszkarton látványelem (egy dobozolás). Arra gondoltam, hogy a falakon csúfoskodó hangládákat kiváltanám ebbe a gipszkarton "dobozba" süllyesztett hangszórókkal.
Köszi a reakciókat előre is!
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Ja: a vízállóság természetesen nem követelmény, viszont mindenképpen fehér színű kellene, és ezt találtam fehérben...
(#) Action2K válasza teglascs hozzászólására (») Okt 19, 2016 / 1
 
Szia!
Épp most javítok ilyent, szóval tapasztalatból mondom.
Természetes, hogy nem egy "hiend", de nem is arra készült. Pár alkatrészen kívül mindene műanyag. Ennek ellenére elfogadható a hangja, van elég mély is, bár inkább csak olyan tv-nézős hangszórónak használnám. Hi-Fi és házimozinak nem, bár a gagyi nevesincseknél bőven jobb. Talán ami ellene szól a Te alkalmazásodban, az az ára. Irreálisan drága. Harmad vagy akár ötöd ennyiből is tudsz ugyanilyen hangú, ugyanekkora átmérőjű autóshangszórót venni. Az elrejtésére pedig több egyszerű és olcsó megoldás is van. Ami ráadásul még esztétikusabb annál a fehér rácsnál a látható csavarokkal együtt.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2016
(#) teglascs válasza Action2K hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Köszi! Akkor szétnézek a klasszikus kalaptartóba építhetô autóhangszórók között, és max. rácsot lefújom fehérre.
(#) Action2K válasza teglascs hozzászólására (») Okt 20, 2016 / 1
 
Így van, vagy csinálsz elé fehér hangszóróselyemből (textilből) egy takarót. Akár az egész süllyesztett lehet, így ki sem lóg, alig látható az egész.
(#) teglascs válasza Action2K hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Ilyet vettem végül. Kívülről is tetszetősebb, és ha a fekete rács nagyon nem lenne szép a helyén, lefújom fehérre.
(#) Action2K válasza teglascs hozzászólására (») Okt 22, 2016 / 1
 
Szerintem esztétikus! Mármint így magában. Nem futurisztikus nyomulós tuning dizájn. Persze az összkép a helyén derül ki. Ha kész vagy vele, tehetnél fel képet róla, hogy lássuk, hogy néz ki a környezetében. Ami meg lényegesebb, érdekelne, hogy milyen lett a hangzása?
(#) Optimusz hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Hozzáértők segítségét kérném! Az alábbi 2 hangszóró közül melyiket válasszam?? A hangszórók egy bakelit lemezjátszóra lesznek kötve és túlnyomó részt komolyzene hallgatásra lesznek használva. Oszlopos hangdobozba lesznek! Vagy ha tudtok jobb hangszórót ajánlani, azt is megköszönném (6-8000 Ft-nál ne legyen drágább). Az erősítő 2x15 W-ot tud! Előre is köszönöm a válaszokat.

Monacor SP-40

Visaton FR8
(#) teglascs válasza Action2K hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Sajnos csak ilyen képeket tud a telefonom, de majd ha készen lesz, csinálok fényképezővel is.
Valamennyire látszik azért, hogy hova kerül a két hangszóró: egy "ál-áthidalóba" a nappali mennyezetére, egy hosszúkás gipszkarton dobozba.
Hogy on-topic maradjak: én, mint hozzá nem értő, úgy gondolom, hogy a dobozolás, mint egy hangláda-doboz, kedvezően fog hatni a mély hangokra. Próbaként tegnap megszólaltattam őket, és tényleg ez volt a tapasztalatom.
(#) Action2K válasza teglascs hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A lényeg látszik. Pont arra voltam kiváncsi, hogy milyen doboza lesz. Az autóban is az ajtó ürege adja meg a térfogatot. Bár engem zavarna, hogy fentről jön a hang, de ez az én gondom.
(#) Kovidivi válasza Optimusz hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
15W-os erősítőhöz nem muszáj 15W-os hangszórót keresni. Vagy véletlen alakult így? Számomra érzéketlenek, se magasat, se mélyet nem tudnak leadni. Ekkora méretben 100Hz-től 10KHz-ig hajtanám. Ez még túl kevés az élvezhető minőségű zenehallgatáshoz.
(#) ColoradoKid hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Sziasztok! Megvan valakinek Androvics László jelenlegi elérhetősége/tartózkodási helye? A választ természetesen privátban kérném!
(#) Primary hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Van értelme építeni hangsugárzót HC12,5-644-ből általános hangosítási célra, mélyben megtámogatva? Vagy valami más annál nem drágább, vagy jobban terhelhetőbb szélessávúból? Egy karcsú oszlopot szeretnék belőle.

A feltételezett erősítő 2x 100W (200W zenei?) 8 ohmon.
(#) gyuszo válasza Optimusz hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Neked ajánlanám az egy sorral említett HC 12,5-644 Videoton szélessávú hangszórót.

Vagy egy kétutas kivitelben HA13-478 mélyközép és hozzá egy HG1,9-623 magassugárzót.
(#) gyuszo válasza Primary hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Az előző sorban leírt HA13-478 mélyközép ebből több és hozzá megfelelő magassugárzó ennél kisebb teljesítményút szerintem nem érdemes választanod, ha már a Videoton hangszórókra esett a választás. ( 2 db Videoton DB 3048 sorba kötve is csak 70 W , ezek elég karcsú hangsugárzók )
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) Optimusz válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Köszi a választ! Lemezjátszón, többnyire komolyzene hallgatására használnám.... A rászánt keret a hangszórókra 20 EFt. Nem értek hozzá, de szeretnék , a hangdobozt is magam akarom összerakni!
Következő: »»   593 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem