Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   764 / 1163
(#) wbt hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Autóelektronikában: BOSCH PowerSSO36 tok, feliratok:
40076 1416
LC016.1
90QT03

Valami tápIC (is) lehet, mert kimenetei mennek tekercsekre, de sehol nem találtam róla semmit.
Ha valakinek ismerős, most jól jönne az infó.
Köszönöm!
(#) Poostmaster hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Nekem valójában nem az lenne a kérdésem, hogy milyen alkatrész, mert ez egy kamera.
A típusa: DV-3034CU-H210
Az adatai alapján 2 megapixeles, de alapételmezetten 640*480-as felbontással indul, de tudja az 1600*1200-at is.
A kérdésem az lenne, tudja-e valaki, hogyan lehet beállítani a felbontást?
Ő lenne az
(#) elektroncso hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok.
Ma találtam egy ilyen relét: RFT TGL6625. Az enyém konkrétan így néz ki: nem én készítettem a képet, de pont így néz ki. Azt tudom, hogy mi ez (relé), a kérdésem az, hogy mire használhatták és hol?
Előre is köszönöm.
(#) JOJO válasza vargaf hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
A képen látszik nyolc 4 tekercs van 2-2 kivezetéssel valahol leírtam a mérési eredményt
nincs nikon gépem
(#) vargaf válasza JOJO hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
" Valahol leírtam a mérési eredményt." De hol?
Idézet:
„látszik nyolc 4 tekercs van 2-2 kivezetéssel”

Mi az a nyolc 4 tekercs?
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Ugyan, néhány írásjel..
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Poostmaster válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Analóg telefonközpontban láttam ilyeneket, tömegével.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Hello! Ez egy polár relé. Vagy is polarizált, mert mágnes is van benne. Ma bistabilnak hívják.
Beállítástól függően vagy átbillen és úgy marad és ellenkező irányú árammal lehet a másik oldalra billenteni (vagy a másik tekercsel). De differenciál védelmekben is használtak ilyen reléket. Ahol a két gerjesztő tekercs áramértékének viszonyától billent jobbra vagy balra a relé. Ma már az elektronikák mellett nem sok jelentősége van egy ilyen relének.
De használhatod egy bites RS tárolónak is. Előnye, hogy tápfesz megszűnésekor is megőrzi az állapotát. Valaha utóéletében a prüttösök használták a kontaktusát Morse gyorsbillentyűként..
(#) Stewe válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ipari elektronikában, és haditechnikában kvázi erősítőként is alkalmazták.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Pontosabban van olyan amelyik bistabil, és van amelyik középállású, és polaritástól függően vált ide, vagy oda.
Telefonközpontban nem igazán láttam még, de távirótechnikában gyakran alkalmazták. Nagy előnye, hogy érzékeny, gyors és polaritás függő.
Két érdekes vasúti felhasználása:
- MDA mozdony automata sebességváltó
- Vonatkerék érzékelő fénysorompóban
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Idézet:
„- Vonatkerék érzékelő fénysorompóban”

Igen, mágneses sínérintőnek hívják ott, a nem állomási automata félsorompó feloldását végzi.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Köszönöm mindanyiótoknak a válaszokat. Valami hasonlóra gondoltam én is. Két darabom van (ezért sajnos relés számítógép nem lesz belőle ), az egyik használt, a másik vadonatúj, még a doboza is megvan. Feltételezem, hogy telefontechnikai előélete lehetett, mert több telefontechnikai berendezéssel együtt találtam (600:600 vonalleválasztó tarfó, zümmer, telefonizzós visszajelzősor, hozzá tartozó "kulcsos" kapcsolósorral, stb.
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Én úgy emlékszem (ami ugye nem szentírás már ebben a korban), hogy nem volt két fajta, csak ha a kontaktus olyan messze volt beállítva, hogy a mozgó vas hozzáért a járomlemezekhez akkor betapadt, ha előtte kitámasztotta, akkor nem tudott öntartóvá válni.
(#) elektroncso válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Most muszáj ellentmondanom neked. Ezért bocsánatodat kérem.
Biztos létezett olyan, aminek az érintkezőit be lehet állítani mind a két funkcióhoz, de ez az RFT biztos nem olyan, kipróbáltam. Ellenben itt van a kezemben egy másik fajta, egy csehszlovák METRA RD11, szintén ilyen relé, ez olyan amilyet Gafly említ, polaritástól függően hol az egyik, hol a másikhoz ér hozzá a mozgó érintkező, de alapállapotban mind a kér irányba szakadás( (ON)-OFF-(ON) ). Sajnos erről nem találok képet a világhálón.
(#) proli007 válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Nem probléma ez számomra, részben nem vagyok csalhatatlan, részben kb. 30 éve láttam ilyen relét utoljára..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
@ Elektroncső:
Idézet:
„600:600 vonalleválasztó tarfó”

Azt tartsd meg, és még akkor se add oda senkinek, ha térden állva kérik. Hangfrekvenciás mérésekhez jobbat nem is találhatnál...
Különösen hogy általában középleágazásos és nagyon precíz szokott lenni.
Másfélével meg nem találkoztam

Idézet:
„Biztos létezett olyan, aminek az érintkezőit be lehet állítani mind a két funkcióhoz”

Ha jobban megnézed, akkor két "vastagabb" lába le van élezve. Ez azért van, mert nagyon sok féle van belőle, és nehogy egy nem megfelelőt dugjanak be a foglalatba...

@Proli007
Idézet:
„részben nem vagyok csalhatatlan”

Azért én sokkal többször mondtam már itt butaságot mint Te

@magamnak
Amiért még nagyon szerettük, mert nagyon precízen be lehetett állítani. Még volt hozzá digitális LED-es torzításmérő is
Ja, és az első "ténylegesen is" működő fényorgonámban ilyen volt az "optocsatoló", és egy nagy orosz tirisztort kapcsolgatott
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) Koncsar hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítene valaki a képen látható hatszögben lévő ellenállás értékével kapcsolatban. Sajnos szakadást mutat a műszer. Nem vagyok biztos az 1.7-1.8 ohm -ban.
Köszönöm.
Valami miatt a képet nem tudtam hozzátenni az üzenethez.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) vargaf válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Az alkatrész jelzése L3, tehát tekercs és nem ellenállás.
(#) Lamprologus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
L3 feliratból én inkább tekercsre tippelnék!
(#) Chipmunk1960 válasza pompidu hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia, Szerintem pedig az 5A a folyamatos üzemre, a 15A pedig a kapcsolási tranziensre vonatkozik.
Amit írtál az 1500W-os fűtőtest, szerintem ki kell bírnia, de ez nagyban függ a kapcsoló kialakításától, gyártójától. Ha bekötöd, s üzem közben melegszik, mert kicsik a "pogácsák" benne, akkor célszerű egy nagyobbat választani.
(#) Chipmunk1960 válasza wbt hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia, Valószínű, hogy nem is fogsz, mivel valami spéci cucc, amit Bosh gyártat le, s saját számrendszert használ a beazonosításra.
(#) Chipmunk1960 válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Szia, Teljesen mindegy, úgy látom a bemenet ágon van, vagy 1-2 Ohm ellenállást, vagy egy pici induktivitást szoktak betenni biztosíték gyanánt.
(#) Gafly válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
És ha jól látom, más is "sült" ott a környéken...
(#) Chipmunk1960 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Hát, magától biztos nem megy ki a bizti, s az utolsó az elhalálozási sorban....
(#) Koncsar válasza vargaf hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Köszönöm Fiúk a segítségeteket. Kellemes hétvégét.
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Köszi Zolibá a képet!
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2016
(#) Fiftike hozzászólása Okt 20, 2016 /
 
Sziasztok. Segtítséget szeretnék kérni, a képen látható mosfet cseréjéhez, helyetesitésében.

A képen egy rc helikopter 3 motoros vevője letható.
A probléma azzal kezdődőtt, hogy rá kötötek egy olyan 230-as tápot ami 19v és 3.5A-t ad le. Eredileg egy 7.4v 1300mA aksi való hozzá. Azóta sajnos a mosfet melegszik viszont a motort amit kéne vezérelni na azt nem csinálja. Be jelölt kondi ami 16V 100 uf szét pukant. Cserélve lett de ami a képen van már meg adtamagát ismét.

A mosfet-re irva CET cep 6030L van még irva valami rá de sajnos nem emlékszem és le se tudtam fényképezni,mert elmosodik a kép.

Kérdésem az lenne, hogy lehet e helyetesit. Egyátalán van értelme foglalkozni vele . A melette lévő szépen csinálja a dolgát.

Elnézést a helyesírásom nem a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
(#) uniman válasza Fiftike hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Hello! A MOSFET ( N-Channel Logic Level MFET 20mOhm 30V 52A típus! ) adatlapját csatolom.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
(#) Fiftike válasza uniman hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) Fiftike válasza uniman hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Lehetséges hogy más is tönkre ment mosfet és a kondin kivül?
Következő: »»   764 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem