Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   103 / 193
(#) nyuszis2 válasza Johnycorp hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Szia!
a solomon-t nem ismerem, 907 es klónjaim vannak, amihez vezérlést építettem, azok teljesen jók, amit írsz az is hasonló, de egy minőségi ugrás, ha T12 -es hegyet használót veszel.
Ez pl jónak tűnik
A feedback-ben csinált egy unpacking videót is az egyik, érdemes megnézni azt az 5 másodpercet ami alatt 300 fokra felfűt.
(#) Zsora válasza nyuszis2 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Csak annyit jegyeznék meg hogy a T12 hegyek európai piacon forgalmazott változata a T15. Mi is ezt használjuk. Igazából nem tudom hogy milyen különbség van közöttük, talán gyártás során más bevonatokat alkalmaznak. (RoHS és egyéb megfelelőség)
(#) almaf1231 válasza Zsora hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Maximum ennyi lehet a különbség, mert működésben ugyanaz mindkettő.
(#) Johnycorp válasza nyuszis2 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Szia!

Köszönöm a linket. Megnéztem és jónak tűnik ez a készülék is.
Próba szerencse alapon megrendeltem. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Majd írok róla, ha megérkezik és kipróbáltam.
(#) feket663 hozzászólása Okt 26, 2016 / 1
 
Örömmel jelentem, hogy már meg is érkezett a Banggoodról rendelt 3,5 dolláros páka vezérlés. Gyorsan összekötöttem, és tökéletesen, villámgyorsan melegíti a klón pákát. Örülök, hogy ezt választottam, mert így talán még nagyobb is a páka teljesítménye, mint volt a másik fűtőbetéttel. Mindenkinek köszönöm, aki egyengette az utamat! Talán ez nagyobb öröm, hogy az ember rájön, hogy mi való neki, ezzel is sokat lehet tanulni.
(#) patkany hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
A héten megjött a felkelő nap országából nekem is egy HAKKO907
Klassz kis könnyű páka. De mint minden klónnál, valami kis aprósággal fizetni kell! Csatolok egy videót, ahol valószínű a donor pákával hasonlítja össze. Ebben a videóban részletesen összehasonlítsa a két pákát. a szöveg valami szláv eredetű, így még annyit sem értek, mintha az angolból elcsípnék néhány szót.
összehasonlítja a házat, a csúszás gátló gumit, a csatlakozó dugót, a törésgátlót, a fűtőbetétet, a leszorító hüvelyt és a hegyeket. Szóval elég alaposan. Sok mindent nem tudtam leszűrni, de egy dolog videó nélkül is feltűnt. Mégpedig, hogy a fűtőbetét nem éri végig a főtő hegy belsejét. Ám a videót nézve ez kiderült, hogy anomália. Nézegettem, méricskéltem, legóztam a darabokkal és feltűnt, hogy ha hegy rajta van, akkor a rögzítő hüvely szorító gyűrűje a menethossznak csak félig tud rámenni. Azaz , van bőven tartalék. Egy tolómérővel megmértem a hegy furat mélységét, és a fűtőbetét szabadon maradó részét. Beigazolódott, hogy a hegy javára van +2,5mm. Az csak nem járja, hogy a hegyet köszörüljem meg, főleg, hogy van belőle vagy 10db. így a fűtőbetét tartó hüvelyéből köszörültem el 2,5mm-ert, így már végigéri a hegy belsejét.
Mint írtam, könnyű, jófogású páka lenne, ha nem azt a szutyok, nehéz merev vezetéket tennék rá a kínaiak! Maga a vezeték szerintem nehezebb mint maga komplett páka és a merevsége által elég nehéz lenne bánni vele. Mint ahogy javasolta is valaki nekem, a kábelt ki kell cserélni egy könnyű szilikon vagy MKH kábelre és akkor klassz kis páka lesz.
(#) feket663 válasza patkany hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Az esetedből okulva én is megmértem a Hakko907 pákámat, az viszont tökéletes ilyen szempontból, végigér a hegyben a fűtőbetét. Ezek szerint a kínaiak is AS tűréssel készítik ezeket (ahogy sikerül).
(#) patkany válasza feket663 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
A helyzet az hogy egy kóntól nem is várható más. Ezért van aki utolsó csepp véréig esükiszik rá, mert kifogott egy jót, és van aki még a kis kínai családját is elhajtaná, mert pont kifogott egy trét.
Állítólag ugyan azon a gépsoron készülnek ezek, mint az "eredeti", csak éjszakai műszakban.
Azért az idézőjel, mert van egy teóriám, hogy könnyen előfordúlhat, hogy ezek gyártási selejtek, amik azért tökéletesen használhatóak, csak valami tűrésből kilógnak. Dirib darabokból összerakják, mást stitáznak rá, és megy az ebay-ra.Ezért a különbség. Bár azért vannak formai különbségek is, ami ellent mond ennek.
A tied egy jól sikerült darab.
(#) sector99 hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Ha már a 907 klónnál tartunk, tudnátok ajánlani valamilyen könnyű és hajlékony (szilikonos)
kábelt hozzá ?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) Massawa válasza sector99 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A leghajlékonyabb és a legjobb lesz ( ilyet csináltam a wellerhez is), ha szerzel vékonyfalu vastagabb szilikoncsövet ( az enyém 6 mm) ebbe behuzol nagyon hajlékony mezei 4 licnis huzalt). Ez a legkönnyebb és a leghajlékonyabb).
A huzalok ne legyenek szorosan a csöben és nem fontos, hogy egyforma vastagok legyenek - a szenzornak elég a vékonyabb).
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A vezeték rendben, de szilikoncső forrást nem tudsz esetleg ?
(#) Csupasz válasza sector99 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
A HE store direkt erre a célra szerzett be kábelt. Én is náluk rendeltem. Nézd meg, van-e még nekik.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) sector99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Erre gondolsz ?
(#) Csupasz válasza sector99 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Igen, vagy az 5 eres.
(#) sector99 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Ok, köszi !
(#) nyuszis2 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szia!
Én USB kábelt kerestem hozzá. az ugyan csak 4 ér, de a szigetelés jó volt ESD-re.
Vannak nagyon jó hajlékony USB kábelek és még design-olni is lehet, pl nekem kék a forrasztózsinórom.
Lehet venni 5 eres "HAKKO" kábelt is aliexpressen, de arany árban van.
A legolcsóbb 600 Ft-os 907 klónhoz nekem nagyon jó minőségű csak igen rövid kábelt adtak.
Az 1000 Ft felettihez a gagyi, nehéz és szakadásos merevet, azt cseréltem le USB-re.
Az FM2028-as klónhoz jó minőségű és elég hosszú kábel jár, igaz az borsos 3000 Ft, de egy élmény azzal forrasztani.
(#) sector99 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Húú, ez nagyon jó ötlet, Köszi ! És szinte "ingyen" van, mert van fölös USB kábelem. A másik, hogy ha rendelnék is az ajánlottat, a szállítás többe kerülne mint a kábel...
(#) patkany hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Ebben Tudnátok segíteni? Vagy tárgyalhatjuk itt is?
(#) Balaa16 hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Üdv!
Pár éve felmerült már a kérdés, de válasz nem érkezett rá. Használható-e az SMA 050-es állomáshoz Solomon Iron-N forrasztópáka? Ugyanis sokkal több féle pákahegy kapható hozzá, mint az sma-hoz, és a rövidebb páka miatt nekem kényelmesebb is (már használtam ilyet).
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) Ge Lee válasza Balaa16 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Pedig pár év alatt elég sok infó cserélt itt gazdát... Nagyon egyszerű, kideríted hogy mi van az SMA-ban hőelem vagy termisztor. Ha hőelem akkor majdnem biztos hogy egy az egyben jó lesz, ha meg termisztor akkor kell egy kicsit módosítani a szabályozón.
De építeni hozzá egyet sem nagy kunszt, kell bele 2db műveleti erősítő, meg az AC fűtéshez optotriak és triak. A solomont azért rövidnek nem mondanám, a meleg része 1 centivel hosszabb mint a kattogós welleré, és az sem rövid.
(#) Balaa16 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Valóban sokat volt róla szó, át is bogarásztam. Tehát, (a wikipédia szerint) ha feszültséget tudok mérni a két kivezetésén, akkor hőelem, ha pedig az ellenállása változik, akkor termisztor. (ilyeneket még nem tanultam ) Építeni azért nem akarok, mert sajnos nincs rá időm ,és miért, ha van egy kész vezérlőm.
(#) Primary hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Max. 15000 forintból milyen pákát érdemes venni általános használatra? Sima TH alkatrészekhez.
(#) Ge Lee válasza Primary hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Ha egy ilyesmi Hakko klón megfelel és tudsz bele valahol venni hegyet akkor ezt el tudom küldeni azon az áron amin vettem, mert nekem nem kell. Pontosan nem emlékszem de valahol 1500-1800Ft között volt az ebay-ről. Hegy kell rá másik mert ami rajta van azzal nem lehet forrasztani, illetve a csatlakozóját lecseréltem 5 pólusú tuchel-ra, hogy be tudjam dugni a Solomonom szabályozójába.
(#) Primary válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Köszönöm, de ajándék lenne.
(#) mr.Cara hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Hakko907-hez próbálom a rajz szerinti termisztoros bemenetét ... A TL1014 kimenetén a jelet túl kicsinek találom. A 2K-sat csökkenteni, vagy az 5K trimert növelni ajánlott?

kapcs.png
    
(#) Gromit hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy kiforrasztó állomást.
Két jelöltem van, az egyik PENSOL-SL916-D2, Bővebben: Link,
a másik zd-915-d, Bővebben: Link.
Ismeri valaki ezeket, esetleg használ valaki ilyet.
Az érdekelne milyen szabályzó kell ezekhez.
Üdv.
(#) almaf1231 válasza Gromit hozzászólására (») Nov 21, 2016 / 1
 
Pensol pákához volt már szerencsém, az K típusú hőelemes volt, jó eséllyel ez is az. Méréssel minden kideríthető!! Egyébként én éppen kínából várok egy ugyanilyen ZD cuccot, tehát decemberben elviekben már tudok nyilatkozni róla
(#) funkykutya hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Időszerűvé vált az itthon Solomon forrasztóállomásom kiegészítése egy SMD-re alkalmasabb állomással.

Eddig használt Weller WS-50 MLR21/LR21-en gondolkodtam(ez van melóhelyen is), de túlságosan nem vagyok tőle elragadtatva. (MLR-nek kicsi a hőkapacitása szerintem). Végigböngészve a fórumot a HAKKO 907-es, vagy az FM2028-as viszont pont megfelelő lenne céljaimnak. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
-Az aliexpressen lévő HAKKO 907 feliratú 4-5$ pákák klónok, vagy eredetiek? Ha nem, mire kell figyelni?
-Érdemesebb FM2028-ban gondolkodni inkább?A vezérlőjében csak a teljesítményben van különbség?
-A vezetékét mindenképp cserélni akarom szilikonosra, erre van esetleg bevált beszerzési forrás?
-Olvastam, hogy a Solomon állomása kis átalakítással jó lehet hozzá. A digitális verzió is? Vagy érdemesebb venni egy csupasz vezérlő panelt 8-10 dollárért? (trafó, doboz van, emiatt nem költenék feleslegesen.
(#) patkany hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Naná hogy klón!! Mégis mit reméltél 8-10$-tól??
A Hakko némely esetben csak a hirdetés szövegében szerepel, amit kézhez kapsz, megeshet hogy más nevű. De ettől még egész elfogadhatóak. Én kettőt is rendeltem.

Van ptc-és és hőelemes. A hőelemes akár átalakítás nélkül is használható solomon állomással. Ha hőmérséklet kijelzős, esetleg az csalhat egy kicsit. A ptc-ésnek más erősítés kell. A ptc-én feszültség esik a rajta folyó áram hatására. Nem saját feszültséget termel, így nagyobb a mérő jel, kisebb erősítés kell. Az analóg állomáson ezt baromi könnyen át tudod alakítani. Megkeresed a benő erősítőt, és visszább veszed a nvcs-ét. Van fent gyári rajz is a JLT-02 topikban. Ha digitális, az már neccesebb! Főleg ha gyári. Akkor még jó eséjjel a uC is le van zárva, nem tudod kiolvasni. De ha után épített, vagy valami maszek gyártmány, akkor is komplikálódik. Előfordulhat, hogy a uC közvetlen fogadja a mérő jelet. Akkor az egész komparáló programot át kell írni. Ha van mérő erősítő, akkor az erősítést kell úgy belőni, hogy igazodjon a programban foglalt értékhez. Mindenképp jobban jársz, ha magad építel egy,analóg szabájzót, muntba digitálisat buheráld.

Amire vigyázni kell: semmi. Megrendeled, használod. Volt akinél a vele kaptt hegy galvanizálása nem tapadt, taszította az ónt. Rendelj olyat amihez van több hegy, ill. rendelj több helyről egyet-egyet, ha csak egy típus kell, és nem lehet gond. Nekem jól tapadnak.

Kábel beszerzése. HEstore. Vagy más elekrtonikai (web)áruház.
(#) funkykutya válasza patkany hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Köszi patkany!

Ha jól értem akkor az is zsákbamacska hogy ptc-s vagy hőelemes, valamint lehet hogy 5$-ért kifogok egy jót, de az is megeshet hogy 10$-ért rosszat?
Pl ez elég pofás, de akkor a doboz sem jelent semmit. (Egy FX-888 állomás 120 Euro most, ebből gondoltam, hogy TALÁN 10-15 dollárért kapható eredeti páka. Igaz a Hakko oldalán nem nagyon találtam 907-es típust
Következő: »»   103 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem