Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   209 / 1679
(#) Frankye válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Csak így tovább! Ügyes vagy.
(#) nebszter85 válasza Blint hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Helló.
Lenne egy pár kérdésem a 1669-es hangerőszabbal kapcsolatban.
Én is összeraktam egy ilyen hangerőszabot csak az a gondom vele hogy az alapzajmentes végfokot nagyon zajossá teszi, tehát kiváncsi lennék rá hogy neked zúg e illetve hogy milyen tápfeszről járatod, szűréseket használsz e és hol, és esetleg egy kapcsirajzot mutathatnál hogy te hogyan kötötted össze ezt az egészet. Jah ha multival mérem a lábait az ellenálását tökéletesen változtatja csak zajos.
Előre is köszönöm szépen!
(#) zenetom válasza nebszter85 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy TDA7266S-el egy erősítőt az adatlapja alapján. Köszönet Tomi20-nak és Mex-nek.
Az IC-t egy tévéből termeltem ki. Mivel gondoltam rá, hogy lehet hogy döglött az IC, ezért csak "légszerelésbe" csinálom meg.
Működik rendesen szerintem többet tud mint 2X5W .
Úgyhogy megcsinálom normálisan panelra is.
Amúgy ez életem első erősítője.
bocsi a rossz képért
(#) gyula86 hozzászólása Márc 22, 2008 1 /
 
Hello lelkes építők!
Pár hónapja építettem 2 darab TDA7294-es végfokot amit szeretnék megmutatni nektek!

végfok.JPG
    
(#) vicsys válasza gyula86 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Nagyon klassz, tisztára gyári minőség!
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Az, csak a hangja ratyi
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Na, most jól lelomboztad szegény Vic-et!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Nem hiszem, Vic VF2-t nyomja :smoke: :awink:
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Tévedés...
Vicsys gyári Onkyo-val nyomja.
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Ha' télleg ka'r, hogy nem mentem be hozza'd.. fene
(#) fureszk hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Megépítettem az FT-1 béta névre hallgató A-osztályú erősítőt. A dobozt én terveztem, csak a lapokat vágták nekem méretre, meg a tetejét kifúrták nekem (Köszönöm Kulagép! ). Jó sokat szívtam vele, mert nem egyszerü dolog se aluba menetet vágni (egyszerűen nem marad meg benne, egy erősebb csavarmeghúzás és vége) , se szénacélt fúrni (az alját le is kellett cserélnem alura). Sok köszönet illeti meg még Répát (nézte egyenesen fúrok-e, lelkileg velem volt, mikor már 613. menetezőt törtem bele a furatba) és Lamalast (első indítás, kábelek, általam tervezett panel átalakítása).
Remélem nektek is tetszik a dobozka, sztem szépen és meglepően nagyot szól, öröm hallgatni. Jah a bekapcsgomb az egy nyomógomb, még vár a hozzá tartozó vezérlő-áramkörre, addigis a konnektorba dugogatós módszer marad.
Végül egy jó tanács: kézzel menetezzetek!
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
+2 kép
Első picit homályos, bocsi érte
(#) san398 válasza fureszk hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Gratulálok,szép lett a doboz.Az az avab bilincs milyen tartozék?Egy távolabbi képet is rakhatnál fel az egész erősítő belsejéről, hogy milyen az elrendezés. Aluminiumba csakis kézzel vágok menetet,egy kis gépzsirt szoktam rakni a furatba mielőtt elkezdek menetet vágni bele igy nem "rág" össze az alu meg a menetfúró.
(#) fureszk válasza san398 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Köszi a grat-ot. Az avab bilincs fogja a kondihoz az L profilokat, amik lefogják a kondit. A 2.hsz első képe nem elég távoli?
(#) lamalas válasza fureszk hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Hey, fureszk! Regen hallottam feloled! Amugy gratula, jo lett a cucc
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Azt a mindenit
Ez aztán igényes munka, 1000 kalapemelés Neked!

Várjuk a csöves változatot! :smoke:

üdv
(#) jocokacska hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Helló!
Úgy fél órája befejeztem a kivezérlésjelzőmet. Eddig nagyon jól működik. A nyákot elsőre elrontottam, de csináltam egy újat. Most gyakorolom még csak a marást. Alkoholos filccel rajoltam a nyákot.
Üdv.: Jocó!
(#) Müszi válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Szerintem nagyon szép lett az alkotás
(#) M.Béla válasza fureszk hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Gratula , ügyes!!!
(#) Doncso válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
csak igy tovább!! én is igy kezdtem, ...........még mindig itt tartok , csak vicc, de jó lesz az, csak igy tovább
(#) feki00 válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Kocka-led a legjobb, szuperul néz ki.
(#) k-o-v-i hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Nha én is merészkedtem feldobni az általam készitett hangfalakat.... Ime, 1 pár 40cm hangszoróval készült, \"méjláda\", 2 cm-s mdf anyag, ragasztva és tipnizve, jah és pár darab különleges csavarszeggel meghanyitva, szoval nagyon stabil ) Mokettázás is kétkezü munkám! A láda kb 110 litres, két 76mm reflex nyilásal, 98db érzékenységű hangszoróval (150w)...a védőrács általam \"extrázott\" cucc, \"Kovi\" (kovi=becenevem ) felirattal, tesom szerint olvashatatlan Süllyesztet, fém fogantyukkal....minden tökéletesen szigetelve sziloval Belsejébe 4mm vastagságu kábel lapul....biztos ami biztos jelszóval
Nha de sok a duma, jöhetnek a képek...véleményetek és ötleteiteket szivesen halgatom!
(#) szasza10 válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Ezt én is megépítem!Jó lett.Ez úgy villog hogy a magasabb hangoknál jó sok led felvillan ha mély a hang akkor meg csak alul pár?Ha ez így van akkor a szám.gép hangfalára a hülhallgató kimenetbe bedugom úgy müködne?
(#) szabi83 válasza szasza10 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Idézet:
„magasabb hangoknál jó sok led felvillan ha mély a hang akkor meg csak alul pár”


fordítva, mélyre sok, magasra kevés
(#) szasza10 válasza k-o-v-i hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Ez is király lett!olyan mint egy gyári hangfal amit gépek raknak össze...Amúgy mi a felirat rajta?
(#) szasza10 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
És ha felcserélem a +-t meg a testet?
(#) szabi83 válasza szasza10 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Idézet:
„védőrács általam \"extrázott\" cucc, \"Kovi\" (kovi=becenevem ) felirattal, tesom szerint olvashatatlan”


(#) jocokacska válasza szasza10 hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Én a hangfal erősítője után ktöttem, de simán az szg.-ről is jól megy.
(#) zenetom válasza k-o-v-i hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
ez gyári!
nagyon szép lett szerintem!
a hangszórórácsra hogy raktad rá a feliratot?
(#) szasza10 válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Ebbe milyen tranyók kellenek?
Következő: »»   209 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem