Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   492 / 965
(#) levaitamas válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
A kipróbálást természetesen ellenőrzött körülmények között!
(#) eyess válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 30, 2016 1 /
 
Idézet:
„elfelejtette a nullát visszakötni.
30 házban szálltak el készülékek.”
.

Ilyen nincs . Ha hiányzik a nulla , akkor nincs zárt áramkör .Egy potenciál nem tud hazavágni semmit sem. Egyébként akkor ott minden házban be van vezetve a 3 fázis röhej , mert a mondat erről szólt.

Bár ha nagyon virtuálisan nézzünk , akkor bármi lehet
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Pedig megemekedhet a feszültség az egyik fázison, ha a másik túl van terhelve, de akkor is, ha a nulla szakadt az elosztónál, de a földön attól még ott van és minden háznál földelve van.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) eyess válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2016 1 /
 
Hiába emelkedik meg , ha a nulla hiányzik.Mert az volt a gond , hogy le felejtették.
Abban az esetben okoz a túlfeszültség problémát , ha a nulla , és a fázis is jelen van .Akkor nem okozhat egy készülékben gondot , ha csak fázis van , és a védő földelés úgy már nem áll fenn ez a lehetőség.Mivel egy készülékben a védőföldelés nincs kapcsolatban közvetlenül egy adott készülék elektronikus egységeivel.Ha egy egy fázisú motor veszünk , és a házon rajta a védő földelés maga a védő földnek nincs köze a motorhoz , ha ez így van , akkor az a motor vagy test zárlatos , vagy a szigetelése rossz.Ebben az esetben , ha a motor ilyen állapotban van , akkor tönkre tud menni.Viszont , ha ez a motor nem kap nullát csak egy magasabb fázis feszültséget nem fog történni semmi.És ez minden készüléknél így van .Három fázisú készülékeknél lehet gond.
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
A védőföldelés tökéletes kapcsolatban van a nullával!
(#) eyess válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2016 1 /
 
Hát hogyne , és a virtuális védő föld ?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) emmzolee válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Elvileg...
(#) Buvarruha válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Rosszul fogamazta, de nem beszélt hülyeséget, nézz utána, ha nem érted.
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Sziasztok
Egy kicsi segítségre lenne szükségem.
Az egyik helyiségben van két alternatív kapcsoló ami egy lámpát kapcsol.
Namost azt szeretnem megtudni , hog ki tudnám váltani az egyik kapcsolót egy dimmer kapcsolóra.
Aki jártas ebben a kérdésben legyen szíves segíteni .
(#) Gafly válasza Zsolti22 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia!
Ahogyan nézem, dimmer-ből nem igazán van kettős, gyakorlatilag az összes teljes kapcsolóhelyet foglal el.
Ezen felül, olyat sem igazán találtam, amelyik 106-os (azaz alternatív) lett volna, mindegyik 101-es.
Azaz szerintem kicsit nagyobb átalakítást igényel a dolog.
Hirtelen két ötletem van:
- Vésel még egy dobozt a másik mellé/alá/fölé. Sorolókeret és a kapcsolócsaládba illő dimmer. Plusz doboz bevésést kulturáltan is meg lehet csinálni. Tökéletes és egyszerű megoldás.
- Veszel egy távirányítós dimmert, és a plafon alatt a dobozban/doboz felett, vagy a lámpánál elhelyezed. Így nem kell vésni és a távirányító miatt divatos is.
+1: egyszerőel lecseréled a lápát távirányítósra
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Hat igazából az egyik kapcsolót ki akartam venni és annak a helyére betenni.
Csak az érdekel hogy fűzés és kábelezes nélkül meg lehetne oldani .
(#) Gafly válasza Zsolti22 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Fűzni biztosan nem kell.
Viszont sem kettős helyre építhető dimmert, sem alternatív dimmeres kapcsolót nem találtam. Ezért gondolom, hogy kiveszem a régi kapcsolót és beteszem helyette a másikat megoldás nem igazán van. Bár lehet hogy szakmabeliek tudnak ilyen szerelvényt javasolni...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Na közben találtam. Kínában mindent gyártanak.
Úgy kell rá keresni, hogy 3 way dimmer, vagy 3 gang dimmer switch.
(#) mikado válasza Zsolti22 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Valamelyik alternatív kapcsoló mellé befúrsz(vésel) egy másik 65-ös dobozt amibe megy a 101-es dimmer és csak sorosan összevezetékeled a két kapcsolót. kb. fél óra alatt elkészíthető a mű.
Szerintem.
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Gyakorlatilag ez olyan ami nekem van mert ez nem csak dimmer hanem kapcsoló is.
Tehát kapcsol és tekered ra a fényt
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
de nekem nem kell mond a két kapcsoló.
Tehát be kötom az egyik oldalon. Rateketem egy x fényerőre es a másikkal akár ki is tudom kapcsolni.
Ha ugyan azt vissza nyomom azon a fényénél fog világítani amit ratekertem. Jól gondolom?
(#) ötfelezős válasza Zsolti22 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Volt Kontaktában érintős fényerőszabályozós, ahhoz volt segédkapcsoló, ez a kettő ugye megoldotta a feladatot, hátha van még ilyen, nézz utána.
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Ez egy valena tekerős de nincs semmi infó róla
(#) hegman hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Nekem Valena van otthon az régebbi típus azt is lehet váltóba kötni, ez újabb, bár nem olcsó.

LE00034AB.pdf
    
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Na ez pont ennek a testvére csak 400 wattos
(#) Bakman válasza Zsolti22 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Be lehet kötni mindenféle trük knélkül az egyik kapcsoló helyére, de ez azt hozza magával, hogy a másik kapcsolóval le tudod kapcsolni, viszont ebben az állásban hiába tekergeted a fényerőszabályzót.
(#) Zsolti22 hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Ja azt gondoltam a lényeg hogy működni fog.
Az pont jó mert beállítok egy x fényerőt a másikkal meg kapcsolgatom.
Köszönöm mindenkinem a hozzászólást.
(#) 444Tibi válasza eyess hozzászólására (») Dec 1, 2016 / 1
 
3fazisu gepeknel eppenhogy semmi gond nincs, egyenloek a terhelesek, a fazisaramok.
3 fazisu motoroknal nincs is a nulla odavezetve, a csillagpontban po tosan nulla a feszultseg. Virtualis nulla.
Boritsd fel ezt az allapotot, es szamolj.
A mellekelt kepen rajzolt ertekekkel a 400 ohmos terhelesen 300 V koruli effektiv erteket mersz.
Akkor most hogy is van ez?

De ezt ne itt a monitor topikba.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2016

3fazis.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása eyess hozzászólására (») Dec 2, 2016
 
Egy kitiltás, hat figyelmeztetés ellenére is off-olsz!
Szerinted miért is nem kellene kitiltani téged?
(#) alienco hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok! Fürdőszoba felújítás alkalmával régi öntöttvas kádat cserélek lemezkádra. Az új kádon van egy fül, amihez vezetéket lehet rögzíteni. Ezt hova kössem rendeltetése szerint? Villanybojlerről érkezik a meleg víz, amit "éjszakai áram" táplál. Természetesen a régi kád sehova sem volt bekötve.
(#) eyess válasza alienco hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Védő Földelés.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2016
(#) alienco válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Tehát mondjuk a bojler védőföldeléséhez kössem? EPH témában olvasgattam még, de az nincs nálunk.
(#) eyess válasza alienco hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Lehet oda is , csak az a lényeg , hogy az a védőföldelés valóban védőföldelés legyen.
(#) alienco válasza eyess hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Köszönöm! Majd próbalámpával összekötöm a fázist és a védőföldet, a fí relének oldania kell. Ha ez így lesz, akkor használható, ugye?
(#) eyess válasza alienco hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Attól függ , hogy elég lesz e az próbalámpa a fi relének.Viszont mindenképpen kötelezően ellenőrizni kell a ház védőföldelés kialakítását kint , illetve a további meglétét a benti helyiségekben.Biztos , ami biztos.
Következő: »»   492 / 965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem