Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Köszönöm a választ! Nem tudom, hogy kínai-e a NYÁK, Holland gyártmányú tápegység NYÁK-ja ami akár kínai is lehet. A hidegzsíroldót kipróbálom
Ja ha ez nem házilag készült akkor kár is nekiállni nem fog lejönni (rá van égetve)
Akkor csak a valami szerszámmal lekaparás jöhet szóba?
Igen , más megoldás nem nagyon van .
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Volt már erről szó régebben utána kell nézni . És valóban simán lejön , csak aki nem próbálta , vagy nem úgy az addig nem is fogja tudni.
Köszönöm szépen!
A pdf-s variáció nekem egyszerűbb és gyorsabb.
Üdv mindenkinek.
Én nekem az lenne a kérdésem hogy hol tudom megvásárolni a Sprint Layout programot, és az Eagle nyáktervező programot, mert nagyon elegem van az ilyen demo olyan demo verziókból sehol nem lehet normálisn letölteni. A segitséget előre is köszönöm.
Beirtam a googlebe, hogy "buy sprint layout".
Mindjart ki is irta Szerintem az Eagle-t probald meg te.
Sziasztok!
Dry fólia előhívásához 7 vagy 10g/l Na2CO3 kell? Olvastam ezt is azt is... Ki milyen töménységben használja? Másik kérdésem a levilágítási idő... túl tudom világítani? Egy ilyen dobozom van.
10g/L de nem baj ha nem patikamérlegen méred (én másfél literhez 3 mokkáskanállal szoktam tenni) Az hogy túl tudod e világítani csak a mesterfilmtől függ (ha házilag készíted azt is akkor igen a válasz) én arcszolival 40-45s ig világítom és kézmeleg előhívót használok (azért írtam a másfél litert mert ennyi fér a teaforralóba amit csak erre a célra használok)
A maszkon hezitálok... régebben sokat vacakoltam a lézernyomtatóba való írásvetítő fóliával, mert nem mindig takart a kívánságom szerint.
Transparent 21 és sima lap variációval valakinek tapasztalata?
Felejtsd el a spray-t anélkül is ugyanolyan áttetsző a nyomtatólap az uv számára , csak összekened vele a levilágítót meg a nyákot . Én a helyedben inkább a nitrógőzt használnám. 5l es befőttesüvegbe a fala mellé beteszed a papírt , majd egy nitrohígítós vattát-papírzsepit dobsz az üveg aljába és lezárod az üveget . Kb 15 perc múlva kiveszed a papírt és negyed óra múlva használhatod a kész "filmedet" a nitrógőz megpuhítja a tonert és a mikrorepedések- tonerhiányok összeolvadnak ezért majdnem tökéletes fényzáró rajzolatot kapsz .
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Acetonnal is működik (körömlakk lemosó) de hagyd elpárologni az oldószert a papírból mielőtt használnád ez fontos !
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Én ezt találtam múltkor: KiCad Csak mint lehetőség...
Több is van. Ezek közül egy korlátozás mentes: Designspark PCB
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
Én is készítettem most egy panelt, igaz nem valódit, csak virtuálisat. Tudom, semmi haszna nincs a dolognak, de nekem tetszik ez a szemléletes láttatási lehetőség.
A dologban több érdekesség is van. 1. Elsősorban tudni kell, hogy ehhez nem használtam erre alkalmas paneltervező programot, hanem magam hoztam létre a térben elhelyezkedő testeket, egy általános grafikus CAD programmal. 2. Az alkatrészek létrehozása csak idő és szándék kérdése, de a panel két oldalának elkészítése óriási kihívás volt nekem. 3. A rézoldal pontosan (hajszál pontosan) azonos a SprintLayout terv szerinti rajzolattal. Az SL rézoldala, és a grafikus program közti kapcsolat létrehozása volt a kihívás. A beépített gyári lehetőségek egyike sem alkalmas erre, még a gerber se, amiben az elején nagyon bíztam. Ezért képként nyomtattam ki (a TIF vált be leginkább), és ebből a képből konvertáltam egy vektoros leképezést (elmondva egyszerűbb mint valójában). Jelentősége van, hogy teljes értékű CAD testként jelenjen meg a rézoldal, mert így műveleteket lehet vele végezni. Pl. a réteg vastagságát meg tudom változtatni, át tudom lyukasztani, és bármilyen egyéb műveletet is tudok vele végezni (amiknek már sok értelme nincs). 4. A felirat oldal csak annyiban hasonlít a rézoldalhoz, hogy itt is TIF-ből indultam ki. Ez is egy szabályos CAD objektum (nem egy, hanem egy csomó), de nem test, hanem lemez. Ez is számos műveletet tesz lehetővé. Vegyétek észre, hogy a lyukak hiányoznak a feliratból is, ami természetes a szemnek, de megoldani törpös feladat. Néhány kép a dolog szemléltetésére. Nem vacakoltam nagy felbontású képekkel, mert a HE úgyis odaver neki, csak képernyőfotókat vagdaltam ki. A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
Megvolt az első alkalmam a dry fóliával, eddig csak lakkozott panellel bűvészkedtem, meg vasaltam. A gondom az, hogy előhíváskor leázik a fólia. De nem leoldja az előhívó, hanem fóliaként leválik a panelről. A panel tiszta volt mielőtt lamináltam. Rosszul laminálok?
A védőfóliát lehúztad levilágítás után ?
Igen, lehúztam. 1. Egyik fólia le. 2. laminálás. 3. levilágítás. 4. Másik védőfólia le. 5. Előhívás. 6. Tiszta panel és nagy úszó fóliadarabok.
Mivel hívtad elő ?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
5g NaOH + 5 dl víz. Ezt használom lötstopra meg a lakkosra is, ott nincs vele baj.
Erre gyanakodtam ! A DRY fóliának a mosószóda az előhívója 10g/liter töménységben és kézmelegen .
Ó a nyavajába! Akkor beszerzek egy adagot.
Köszönöm szépen a segítséget! |
Bejelentkezés
Hirdetés |