Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2928 / 3976
(#) zolika60 válasza mucden hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Három lába van az egyik akkor kapcsol a másik akkor bont a középsőhöz képest.
(#) zolika60 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Azért a bekapcsolás pillanatában ennél jóval nagyobb áram folyhat.
(#) mucden válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
És mi van a kapcsoló belsejében, a görgős nyelv milyen módon van szigetelve a kapcsolt pólusoktól?

A pöckös billenőkapcsolók (mint ez) általában csak egy szigetelő kupakkal vannak ellátva. Ezeket én nem használom hálózati feszültség kapcsolására (nem merem, nem bízok bennük).
(#) mucden válasza mucden hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Megtaláltam, hogy mi lehet a belsejében: adatlap
Jó lesz.
(#) RoliNyh válasza krabor hozzászólására (») Jan 26, 2017 / 1
 
A2 érintkezőre állandó nulla,
A1 érintkezőre állandó fázis,
B1 érintkezőre "kapcsolt" fázis
(ajtó kinyitás közben fázis / ajtó bezárás közben semmi, magyarán megszakított fázis),

18 érintkezőre állandó fázis,
15 érintkezőre ventillátor egyik pólus
állandó nullára ventillátor másik pólus.

Attól függően, hogy mikor akarod hogy bekapcsoljon a ventillátor a BE vagy a CE űzemmódot kell használnod.

7.-edik oldal "Vezérlés a B1-re kötött indító kontaktussa" kapcsolási séma.

A leírtak 230V -os időzítő relére, és 230V -os ventillátorra vonatkoznak.
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Koszi a reszletes leirasert, igy mar ertem
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Koszi,mukodik
(#) RoliNyh válasza krabor hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Csodás, használd sikerrel...
(#) kendre256 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Azért olyan reed relét kell választani, ami elbírja a hálózati feszültséget... A reed relék elég nagy része max. 175-200V DC-t tud kapcsolni. Nemrég kellett nekem is hasonló célra reed relé (nekem a vízmentességet kellett megoldanom nagyon biztonságosan), keresgélni kellett, mert jóval kevesebb van, ami tud 230V AC-t kapcsolni.
(#) csbaba hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem 3 db 6800 mah-as lipo aksit. Ketto szepen mukodik a lemezjatszoimmal, de a harmadik eleg fura dolgokat csinal. Amikor rámérek multimeterrel 12v ot ad ki, de amikor radugom a lemezjatszra, hirtelen leesik 3,6V -ra a feszultseg. Leveszem es megint 12v. A dolgot bonyolitja hogy csak az egyik lemezjatszonal (500mah) csinalja a feszultsegesest, a masiknal szepen mukodik (300mah) . A masik ugyanilyen ket aksi szepen uzemel. Imax b6 Balance chargerrel tolttottem fel. Koszonom!
(#) nedudgi válasza csbaba hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Mutasd meg, mit, honnan vettél.
(#) csbaba válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
(#) nedudgi válasza csbaba hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ér ez a termék valamit? Vagy gagyi? Nem tudom eldönteni, hogy ez most resetelhető -e vagy csak egyszer használatos a védelme (bár én az utóbbira tippelnék...)

Túlfeszültségvédő elosztó...

Lehetőleg olyan szakmabeli mondjon véleményt, aki ért is hozzá, mert a "lehet, talán, esetleg" válaszokkal nem vagyunk kisegítve. Köszönöm.
(#) zolika60 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Szakmai véleményhez bele kéne látni.
(#) RoliNyh válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Többet sajnos én sem tudok róla, csak amennyit "írtak", az meg még annyi se...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Ha resetelhető, akkor a védelem fizikai mozgással szakítja meg a feszültséget, ergo rövid tüskék ellen nem véd meg. Ha nem kell reszetelni, akkor szikraköz van benne, ami egy bizonyos túlfeszültséget megenged. Ha nem lehet reszetelni, akkor gyors, szupresszorszerű alkatrész adja a védelmet, de csak egyszer.
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Akkor ezt előbb látni kellene élőben úgy érzem...
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 / 1
 
Hasonlót láttam szétszedve. Szikraköz a fázis és a földelés, valamint a nulla és a földelés között. Ennyi, nem több. Csak ennyiben bízni nem szabad.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Akkor úgy érzem kihagyom... Kösz...
(#) Gafly válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Ami konnektorba dugható, az eleve "D" osztály.

Semminél több, és még kapcsoló is van rajta.
És még világít is

Nyolc lyukút 3ért meg szerintem megéri...

Csak elosztónak is.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) RoliNyh válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Az, hogy milyen osztály, nekem nemsok mindent mond...
(#) elektroncso válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Azért nem annyira rossz, mint ahogy elsőre tűnik. Nekünk ilyen elosztó védte már meg a PC-t és tévét is. Valahol bevágott a villám a városban, a lökéshullám pedig végigszaladt a hálózaton. A konnektorba bedugott kapcsolóüzemű tápegység megadta magát, viszont a PC is még a tévé is túlélte. Mind a kettő ilyenen keresztül volt a hálózatra csatlakoztatva (két külön védelem). Csak annyit vettünk észre, hogy egy pillanatra elsötétedett a kijelző, mert amikor átütött a szikraköz akkor ugye kiesett a hálózati feszültség. A túlfeszvédős hosszabbító is túlélte és még csak ki sem kapcsoltak a készülékek. De ahogy Gafly is írja, ez csak az utolsó fokozat a villámvédelemben. Nagyobb áramok lévétésére az elosztószekrényekbe kell beépíteni túlfeszültségvédelmet. Ezek általában egyszer használatos eszközök és egy nagy varisztort tartalmaznak.
Például mink a nyáron ezeket építettük be egy nagy gyár raktárának főelosztójába:
OEZ.
Illetve ezek párhuzamosan (dupla védelem) kerül felszerelésre LEGRAND-os is.
De ez is csak két fokozat.
(#) RoliNyh válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Akkor ha arra gondolok, hogy rendelek mondjuk a felkelő nap országából néhány varisztort, és minden konektorokba kötök egyet, akkor ugyan ott vagyok de kb 10 -ed áron, mintha az említett kapcsolós elosztót venném meg, sőt még tartalékba is marad szerintem...

Igaz nem lesz kapcsolós elosztóm, de hát az már úgyis van.

Varisztor...
(#) elektroncso válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Amit belinkeltél azok kicsik, ma már szinte minden elektronikus berendezésben benne vannak. Villámvédelmi szempontból szinte semmi. Nem láttam sehol leírva, hogy hány kA levezetésére alkalmas, de a méretéből kiindulva nem sok. Azokat amiket az elosztószekrényekbe szerelnek fel minimum 25mm2-es vezetékkel kell bekötni, és a lehető legrövidebb úton kell leföldelni őket, hogy minél kisebb legyen az ellenállása a rendszernek. Ha az OEZ-seket megnézed 25kA környékén mozognak ezek a kalapsínes változatok.
(#) RoliNyh válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Na jó de én most nem az elosztószekrényes változatról beszéltem...
(#) Gafly válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Ha kihúzod a találkozóig, akkor viszek egy marékkal
(#) RoliNyh válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Nem hinném, hogy jelen leszk a "találkozón", feltéve, ha tudnám mikor és hol lesz, de gyanítom akkor is kb 250km -re lennék tőle, így tárgytalan...
(#) Gafly válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Gyanítom augusztusban és a két tannyelvűben Budapesten lesz a találkozó (mint 2016-ban).
De akkor így jártál.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) Tranyó Tamás hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Egy rezgőkör által előállított szinuszhullámnál módosítható-e a hullám kezdete, vagy időbeli pozíciója?
Azaz adott T időpillanatban a hullámnak adott szögpozícióba kéne lennie.
Következő: »»   2928 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem