Fórum témák
» Több friss téma |
Ilyesmire írtál javaslatot?
típus A (lüktető egyenáram érzékeny), típus késleltetés nélkül, szabvány E Vezetékvédő kapcsoló 1+N, AMPARO, 6kA, B 10A, 30mA, A típus A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
Köszönöm Csak annyit még,hogy 10A-es vagy elég a 6 A-es is?
Immergas Vitrix 24 TT A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2017
Egy kazán ritkán vesz fel 150W-nál többet, ha kerekítek elég durván és azt mondom legyen 1A az áramfelvétel, plusz a szivattyú elektronikusan szabályozott és így nincs jelentős indítóárama akkor elég a 6A.
De van egy jobb válaszom! Meg kell nézni a kazán leírásában és ott egyértelműen megadják a szükséges biztosító értékét!
Én 4 A-est javasoltam már korábban, mivel a kazán leírásában szerepel a 3,15 mA-es gyors kioldású belső biztosíték, amit te le is írtál. Ez áll hozzá legközelebb.
Idézet: „3,15 mA-es gyors” Nem lesz az kicsi?
3,15 A-es, csak elírás volt.
Idézet: „A vezérlő panelen található hálózati olvadó biztosítékok cseréje esetén 3,15 A gyors kioldású biztosító betétet használjon!”
Az csak az elektronikát biztosítja vagy szivattyústól, mindenestől az egész kazánt?
Bocsánat, ez nem egészen így van. A PEN vezető lehet kék is és z/s is. Csak egy z/s vagy kék jelölés kell a végére. Magyarországon.
Áramütés esetén ugyanakkora áram folyik át az emberen, akár 30, akár 100 mA-es FI relé van az áramkörben.
100mA es hibaáramnál fog oldani... Nem is akarok vitatkozni mert tilos berakni 100-ast.
Tehát az érzékenységen van a hangsúly. Hol is van az leírva, hogy kötelező az FI relé használata? és az, hogy a meglévőket 30mA-re kell cserélni? Az ÚJ építésű lakásoknál előírhatják de a többihez csak ajánlhatják. Persze, hogy ajánlott az FI relé de nem arra tervezték, hogy az ember hozzon létre rajta akkora hibaáramot amitől kioldjon, hanem már előtte tegye ezt meg, mielőtt az bekövetkezhetne. Csak azt ne mondd, hogy nekem majd 70mA-ral tovább vacog fogam ha 100mA-s relém van.
Az csak a vezérlőpanel elektronikát védi.Az elosztóba pedig a 10 A-res "A" típusú .pulzáló egyenáramra érzékeny,késleltetés nélkülivel kobinált 30mA-res Fi relével kellene.
Azért írom,h kellene,mert Miskolcon néztem vagy 4 helyen és nem kaptam Megkérnélek benneteket,ha tudtok olyan helyet ahol már vásároltatok és minden van akkor a linkjét vagy telószámát adjátok már meg.Mindegy hol van.Lécci segítsetek Köszönöm nektek.
Persze mindenki maga dönti el, hogy az élete, vagy családja élete megér-e 10-20e ft-ot beszereléssel együtt. A 30, és 10mA-es Fi relék alkalmasak lehetnek, hogy megvédjenek. A 100 és 300mA-es relék erre alkalmatlanok.
EPH jegyzőkönyv (Egyen Potenciálra Hozás), FI relé beépítése
A Fővárosi Gázművek új és meglévő gázcsatlakozásakor, illetve átalakításakor az üzembe helyezést érintésvédelmi felülvizsgálathoz köti. Az érintésvédelmi felülvizsgálat befejezésekor EPH jegyzőkönyvet kell kiállítani. Amennyiben az EPH kialakítás nem megfelelő, illetve nincs kialakítva, akkor villanyszerelői munkára van szükség. A vizsgálat elvégzése után a helyszínen hiteles jegyzőkönyvet állít ki az általunk kiköldött villanyszerelő munkatárs. FI relé vagy életvédelmi relé, hivatalos nevén hibaáram védelmi kapcsoló egy elektromos felügyeleti eszköz, mely megvédi a hálózatot, amennyiben az L (fázis) vezetékben folyó áram eltér az N (nulla) vezetőben folyó áramtól a megengedett értéken felül. FI relé beépítésére akkor van szükség, ha a gázkészülék vízes helységben van (fürdőszoba, konyha) A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
Általában főszabályként amíg hozzá nem nyúlsz egy épülethez, szerzett jogán a létesítéskor szabványos megoldások maradhatnak. Ha hozzányúlsz akkor viszont amikor elmész szabványos állapotot kell hagynod magad után. Ez nem egy konnektor javítására vonatkozik, hanem átépítés, felújítás esetére valamint új építésre. Tehát van olyan eset amikor a nem új építésűnél is köteles vagy szabványosítani.
-szerintem!-
Szia!
Ha már az EPH-nál tartunk ismét, lenne egy kérdésem. Családi ház, EPH nincs kiépítve. Szeretném pótolni és ha jól tudom, ezt a mérőhelyen lévő PE sínről indított min 6mm2-es réz vezetékkel kell kezdeni. Ez a vezeték (a már általad feltöltött gázkazános képen) EPH gyűjtőbe kell vezessen. Eddig rendben is van. A PE-ről van leágaztatva egy 4mm2-es ág, ami egy elosztóba végződik. A kérdésem az lenne: ideiglenesen meg lehet-e tenni, hogy erre az elosztóra kötöm az EPH gyűjtőt. Szabályosnak nem nevezném, de a semmitől több lehet.
Szia!
Idézet: „Szabályosnak nem nevezném, de a semmitől több lehet.” Ha tudod, hogy nem szabályos, akkor miért szeretnéd úgy megcsinálni még ideiglenesen is?
Szia!
Nem tudom, csak gondolom. Gyuszo gyakorló villanyszerelő (velem ellentétben), kíváncsi lennék a véleményére.
Még ideiglenesen sem, a baj akkor is bekövetkezhet.
Idézet: „ezt a mérőhelyen lévő PE sínről indított min 6mm2-es réz vezetékkel kell kezdeni.” Pontosabban az első túláramvédelmi eszköz előtt ahova a védőföldelés csatlakozik, de onnan de min, 10 mm2-es sodrott réz huzallal kell kezdeni. Onnan megy tovább (mint a képen ) például akár az emeletre a cirkókazános gyűjtősínbe. De ott iis min. 6 mm2 sordott réz huzallal ágazok le.
A védőföldelés és a csatlakozási pont között pedig 16 mm2 sodrott réz vezetőnek kell lennie.
Ez tökéletesen szabályos!
A mást tanácsolóknak mondd, hogy MSZ EN 60364-540:2012 B mellékelt "Fürdőszoba" feliratú szaggatott vonallal határolt négyszöge. Legfeljebb nem elegendő, ha van még EPH bekötési kötelezettség alá eső fém izé. A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
Ez is jó lenne? Csak ilyet találtam.
http://www.celon.hu/halozati-installacios-eszkozok-1409/aram-vedoka...7.html
A fenti hozzászólásokra csak ezt tudnám javasolni: egy szakember ... aki érti a villanyszerelést gyakorlatilag és elméletileg (nem az, hogy így szoktuk, így -úgy kellene, ezt-meg azt beépíteni stb. ... ) igen és meg kell fizetni munkáját ... ja, hogy ez pénz kérdése ... az a legkevesebb, de higgyétek el, sokkal többe fog ez kerülni nektek előbb-utóbb.
Üdv. Egy kis családi ház villanyvezetékeit kellene lecserélni. Mivel a konyhába lesz pár fogyasztó, amit külön áramkörre kell kötni, így szerintem jobb megoldás, ha a garázsba kerül egy biztositékszekrény, és onnan mennének a kábelok, minthogy mindegyik a folyosórol. (közelebb a garázs)
Mellékleten kékkel van jelölve a konyhabútor. Tehát úgy gondoltam, hogy a garázsból lenne ellátva spájz, a fürdő, a konyha és a garázs fogyasztói-lámpái. Tehát amik kellenek ebbe a 4 helységbe. beépített mikró beépített sütő hűtő mosogatógép mosógép ez egy kis fürdő, tehát egy 2es dugasz elég Spájzba egy konektor a gázkazánnak, egy konektor valami másra. garázsba 2 konektor gáz főzőlap (gondolom azokhoz is van villanyos gyujtó) e felé szagelszívó TV a konyha jobb felébe a konyhapulthoz lenne 2es dugasz, abból is kettő. (Ezt nem úgy kell venni, hogy mindegyikbe lesz dugva valami 2kWos fogyasztó. Csak ha mondjuk az egyik dugaszba töltöm a telefont, akkor a másikba tudjam dugni a mixert, ne kelljen az azon oldalsó másik kontekrotba duggálni.) A konyha bal felébe ugyanígy 2es dugasz, abból is kettő. Egy egyszerű dugasz a bejárati ajtó mellé (ha valamire kell áram, ne a konyhapulton keresztül huzgáljam a kábelt) Na mi az ami mehet egy áramkörre, és mi az amit külön? Ahogy én gondolom: Beépített mikró és sutő mehetne egy áramkörre 16A kismegszakítóval. Mosogatógép külön Konyhapultra az a 2es dugaszok 4darab, bejárati ajtóhoz dugasz, garázsba 2 dugasz, spájba dugasz kazánnak, meg valami másnak, TVnek egy dugasz, mehetne egy kismegszakítóra. Mosógépre és a 2es dugaszra a fürdőbe külön kör. Szagelszívó, gáz főzőlap, és hűtő egy körre. Vélemények?
Ha jól értem, ha valamelyik kismegszakító lekapcsol, akkor a garázsba mész ki visszakapcsolni?
Az a fürdő ami itt van, az csak amolyan kis nem az a nagyon tiszta helység. Ott lesz egy ajtó át a garázsba. A garázsból tovább ajtó a műhelybe, ami már nincs a képen.
Tehát a garázsba megyek át, nem ki. A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |