Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2931 / 3976
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Szerte a neten több tippet is találtam, egyesek szerint frequency counter, mások szerint signal generator.
Mondanám hogy mérj rá valamivel, de ha jól sejtem nincs mivel.

Szerk: manual, 5. oldal, Bővebben: Link

Viszont ez érdekes, mert a 830d-ben elvileg nincs ilyen
Legalábbis ennél a "gyártónál", mert máshol meg van.

Szerintem ezt Kínában mindenki gyártja (vagy szitáztatja) ahogy kedve tartja, aztán úgy nevezik el ahogy kedvük tartja...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) pucuka válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Idézet:
„Meg van egy négyszögjel hullámra hasonlító vonal az mire való?”

Az egy hangfrekvenciás impulzus (négyszögjelhez hasonló) generátor. Ha oda kapcsolod, akkor pl egy erősítőt tudsz vele vizsgálni, Ha klönböző fokozatok bemeneteire rákapcsolva a mérőzsinórt, meg lehet állapítani, hogy honnan él az erősítő. De mivel impulzusokat ad, aminek elég magas a harmonikus tartalma, még HH, KH vevőt, és AM KF -et is vizsgálhatsz vele.
Tusdz vele áramot, és ellenállást, valamint diódát is mérni (vizsgálni)

Árammérésnél sorba kell kötni a fogyasztóval, de óvatosan kell eljárni, a legnagyobb áramú méréshatárral kell kezdeni, és ennél a mérésnél igen körültekintően kell eljárni, mert a kis belső ellenállás miatt igen könnyű túlterhelni. NEM mérjük meg, hogy mennyi áram van a konnektorban amúgy sem mér váltakozó áramot, feszültséget is csak szűken.
Tudni kell, hogy ellenállást úgy mér, hogy egy ismert áramú áramgenerátorral meghajtjuk a mérendő ellenállást, és azon feszültséget mérünk. Ezért szakadáskor a műszer túlvezérlődik, a mérővezeték összezárásánál (majdnem) nulla voltot mutat.
Ezzel a módszerrel diódát, LED -et lehet mérni, nyitó irányban mutatja a dióda ellenállását (az áramgenerátor által meghatározott munkapontban), ill. megfordítva a záró irányú ellenállását.
Ha a tranzisztor lábait a megfelelő lukakba dugod, akkor a kijelző mutatja a tranzisztor nagyjelű bétáját. (ez nem azonos a kisjelű (dinamikus) bétával, de mutatja, hogy a tranzisztor működő képes, vagy nem.
(#) zamatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
A képen minden mérés látható ( a színek a kapcsoló állásai) ha nem érted szövegben is magyarázhatom.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) antikzsolt válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Köszi pont erre a képre volt szükségem Így már dereng valami. természetesen a zöld kéz megy mindenkinek.
(#) zamatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
COM -ra és kék nálam. Pucuka kolléga szövegesen jól leírja a lényeget.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) attika hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy modul tápszűrésénél van jelentősége annak, hogy a tápot a kondira vagy a modulra kötöm?
Csináltam egy gagyi rajzot, hogy érthetőbb legyen a kérdésem.

modul.png
    
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
Igen, van. A második a jó megoldás.
(#) diamik válasza Ema75 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Első tippem a potméter lenne. Lehet, hogy a végét járja. Legalább is a gerjedést ezzel magyaráznám. Akár a másik jelenségnek is lehet az oka. Próbáld meg, hogy az erősítőt kisebb hangerőre állítod a potméterrel, és fülelj!
(#) amda hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok! Vettünk egy ilyen konvektort. Viszont elég régi a villamos hálózatunk. Lehet baj az üzemeltetéséből? Mekkora áramot vesz fel?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Majdnem kilenc ampert vesz fel kétezer watt teljesítménynél.
(#) erdgab válasza amda hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Üdv!
Kb. 9A áramot kér max fokozaton,MM fal nem biztos,hogy tolerálja,tudni kellene,milyen vezetékek vannak,mekkora a keresztmetszetük,ha 1,5mm2 réz,akkor nincs gond.
(#) amda hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Köszönöm a válaszaitokat!
(#) Mairtin hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Az volna a feladatom, hogy egy plexire szitázott színes kép bizonyos elemeit, (pl. az autók lámpáit) szeretném hátulról megvilágitani ledekkel. (utána jön majd a ledek kapcsolási rajza kérdés, ez most a bevezető) A kérdés az, hogy ha adott esetben egy autó piros féklámpáját akarom átvilágtani akkor ahhoz piros led kell vagy fehér? Melyik a jobb, van-e észlelhető különbség. (Ugyanez vonatkozik a zöld, vagy kék részre is.) Mert mondjuk egy játékgépek piros nyomógombjait hagyományosan fehér izzóval, egy autó műszerfalának színes pittogramjait is fehér izzóval világítjak meg gyárilag.

Azért gondolom elektronikai kérdésnek, mert szerintem jobban ismeritek a ledek ilyen jellegű tulajdonságait mint én.

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) RoliNyh válasza Mairtin hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
Azt tudom, hogyha hidegfehér LED -eket használsz, az torzítja (fakítja) az átvilágított plexi színképét. Pl ha hátsó féklámpába ilyen LED -et teszel, az inkább halványpiros / rózsaszín lesz, mert a búra nem képes megfelelően elszínezni a LED fényét. Melegfehér LED -nél nem tudom mi a helyzet. Személy szerint azt javaslom, mindenképp olyan színű legyen a búra mögötti LED színe is, mint maga a búra. Gondolom ez vonatkozik a műszerfal piktogrammjaira is...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) Bakman válasza Mairtin hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
Féklámpának lehet piros és fehér LED-et is választani, a szines sztázás miatt mindét esetben piros lesz a végeredmény.

A fehér azért szerencsésebb mert annál mindegy, milyen színű a szitanyomat, nem kell variálni a LED színével, maga a nyomat fogja "megfesteni" a fényt. Így csak egy típusú LED-re kell mértezni a meghajtást, egy típusú LED-et kell vásárolni stb.
(#) gkari válasza Mairtin hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Autók fényforrásaira külön szabályok vannak, mielőtt beépítesz ilyesmiket, nézd meg, még egy rendőri ellenőrzés, de különösen vizsga problémás lehet.
(#) proli007 válasza gkari hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
"egy plexire szitázott színes kép bizonyos elemeit"
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) BEMcorp válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2017 / 1
 
Én szerintem a kolléga nem járműbe akar lámpát átépíteni, hanem valamilyen dekorációs készüléket szeretne megvilágítani különböző pontokon.
(#) gkari válasza proli007 hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
" (pl. az autók lámpáit)", persze, ha pl. játékautóról volt szó, akkor tágytalan a hsz.-om.
(#) Melphi hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Ma vettem egy gér vágó fűrészt (1700W) nincs benne lágy indító és brutálisat ránt mikor elindul, nincs valami ötletetek hogy tudnák külső lágy indítást készíteni, én arra gondoltam valami triakos elektronika kellene ami lassan felpörgeti, és valami áram figyelő hogy mikor meg nyomom a bekapcsoló gombot akkor indítsa a lágy indítást, tudnátok ebben segíteni?
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Én egy porszívóból kitermelt elektronikát használok erre a célra. Igaz flexhez, de neked is jó lehet. A fordulatszámot is változtathatod vele szükség esetén. Egy dobozba szereltem amin van egy aljzat a gép számára és egy zsinór a konnektorba. Így bármilyen géphez használható, ami kefés motorral megy. Viszont ha építeni szeretnél itt nézelődj.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) Melphi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Valami olyan kellene ami a poti helyett automatikusan felpörgeti a motort, az úgy elég gáz hogy minden vágásnál felcsavarom a potit.
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Maximumra tekerve pont ezt csinálja. Nem kell tekergetni, csak "lágyindít".
(#) Melphi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Úgy érzem nekem pont egy ilyen kellene.
Mindjárt ki is írom hogy nincs e valakinek eladó.
(#) Mairtin hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Ja, igen dekoráció része, amin autók vannak.
Eredetileg benne volt ez a mondat is, csak addig szerkezgettem a hozzászólást, amíg az kimaradt.

Itt a plexire szitázott kép, amiről szó van:
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ez is jó. Csak azért írtam a porszívót, mert abból mindig van rossz az ismeretségi körben így könnyen és ingyen hozzájuthatsz.
(#) Melphi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Az a baj hogy a régebbi porszívók csak fordulatszabályzósak, amit tavaly vettünk porszívót az már lágy indítós, de azom meg nincs rossz.
(#) bandi777 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ha úgy szabnád át a szabályzót, hogy a potit egy PTC-ből és egy NTC-ből álló osztóval helyettesíted, és ezeket összezsugorcsövezed egy fűtő ellenállással, amit a kapcsolt betápra kötsz? Ha nem tartod túlzottan kőbaltás módszernek. Lehet, hogy kissé túlontól is lágyan indít majd.. Meg kérdés, hogy kihűl-e elég gyorsan egy következő indításhoz.
(#) zolika60 válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Adjak egyet? Merre laksz?
(#) mechanika hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Óránként szeretnék RTC modullal (3231) mikrovezérlőt ébreszteni.
Van valakinek tapasztalata, hogy hány mA áramfelvétellel lehet számolni ilyen modult használva?

RTC

Elemről táplálnám a rendszert ezért fontos lenne a minél kisebb áramfelvétel.

Köszi!
Következő: »»   2931 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem